Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2014., 15:37   #141
Ja što sam starija sve manje podnosim mliječne proizvode, točno sam skužila da je proporcionalno moje opadanje razine laktaze kako sam odrastala.
Sad više ne mogu mlijeko, jogurt, ni svježe sireve, tvrde sireve i druge mliječne proizvode još nekako ali u malim količinama. Generalno nije da mi nešto posebno fali u životu, osim što su mliječni proizvodi nekad praktični, i žao mi je kad imam problema s digestijom sladoleda.
Moraxella is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 16:20   #142
Ja recimo isto ne podnosim laktozu,ali jogurt mogu bez ikakvih posljedica piti,barem nisam primjetila da mi smeta,a i jogurt sadrzi manji nivo laktoze i vecina nas s ovim poremecajem bolje ga podnosi.Sladoled mi isto ne izaziva velike probleme.Ali zato pastete,neke mesne preradjevine(sunka) i naravno mlijeko,da.Ali,opet zavisi,nekad burnije reagiram s proljevima,a nekad samo s nadutoscu i vjetrovima.
aki80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 17:32   #143
evo ja skoro svaki put kad pijem ujutro ili popodne kavu sa mljekom mi smeta, odma me potjera na wc i tako godinama već .. isto ako jedem kekse i mljeko, a nekad mi toliko smeta da imam cijeli dan probavne smetnje i grčeve u crijevima, također i ako pojedem cijelu čokoladu, sljedeći dan budem na mukama -.- mislim da je očito da ne podnosim laktozu, i sladoled mi smeta, jedino ako jako malo pojedem onda ne, a godinama pijem kavu sa mljekom jer jednostavno ne volim crnu kavu, čajeve ne volim ... evo sad sam 5 dana bez uzimanja mlječnih proizvoda i puno manje idem na wc, nemam nikakve smetnje .. jako teško mi se odreći kave sa mljekom, maloprije sam skuvao crnu i ne sviđa mi se, znam da ima kupit bez laktoze mljeko ili sojino ono sa vanilijom je ukusno, ali eto neznam ..

kakao kad popijem odma me stomak boli, ista stvar makijato ili neskafe u kafiću, odma me počme bolit stomak i ubrzo moram na wc.

a najviše sam volio navečer kakako, ili kekse i mljeko, sad se svega toga moram odreći xD

jedino mi sirevi ne smetaju od takvih proizvoda i jogurt.
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 13:20   #144
Čudi me da na ovoj temi nema nikakvih upisa već dvije godine, budući da je ovaj problem sve više raširen. Ja sam kao i Moraxella, s godinama imala sve težih probavnih smetnji. Sad sam došla do toga da me i najmanja količina mlijeka ili jogurta, ili kreme s mlijekom potjera na WC u roku nekoliko minuta. Bolovi, grčevi, nadutost i općenito loše raspoloženje me prate cijeli dan.

Isprobala sam nekoliko varijanti mlijeka bez laktoze pa se ispostavilo da nisu baš 100% bez laktoze Primjerice, od Meggle i Dukatovog (Lagano jutro) mlijeka sam imala problema kao da je obično, a ni Kauflandova marka nije ništa bolja.

Novost su mi Lidl free form proizvodi bez laktoze (i glutena) pa tako mogu pohvaliti njihovo Pilos mlijeko i namaz od lješnjaka.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 12:34   #145
Ako nekoga zanima ima laktaze u tableticama kupiti u dm-u. Nekima pomazu, nekima ne (npr. mojim sestrama da, meni malo olaksaju probleme, ali opet ne dovoljno da bih ih koristila). Pa eto, ako netko zeli probati...
Magenta123 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 13:39   #146
postoji li neka pretraga za to, po mogucnosti preko hzzo? moja opca me uvjerava da ne, jedna osoba da da, no ne moze se sjetiti u kojoj bolnici je radila pretragu a ja ne uspijevam izguglati bas nikako.
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 21:42   #147
Navodno postoji, iz krvi ali neznam kako se zove. Kazem navodno jer sam ju ja radila, ali radila sam vise toga odjednom pa nemam pojma koje bi to bilo od svih mogucnih nalaza, nesto sa IgG bi trebalo bit kontam...
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 01:28   #148
guglo mi je izbacilo ovo https://bs.wikipedia.org/wiki/Antitijelo i sad jos manje kuzim sta trebam testirat :/
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 11:38   #149
Intolerancija na laktozu i alergija na mlijeko nisu ista stvar. Kod intolerancije tijelo ne proizvodi dovoljno enzima laktaze koja razgradjuje laktozu da bi je tijelo moglo probaviti, a kod alergije sudjeluje imunoloski sustav tako da kod testova na intoleranciju se ne mjeru IgG.
Najcesci testovi koji se provode za odredivanje intolerancije na laktozu su eliminacijske dijete, a postoje i drugi testovi poput odredivanja kolicine glukoze u krvi, kolicine vodika u izdahnutom zraku i drugi

Nadam se da sam barem nesto pomogla
Spotty Dots is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 21:51   #150
a jel se to radi negdje na uputnicu i tako?
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 23:07   #151
Radi se na uputnicu ako ti netko oce dat uputnicu
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 01:42   #152
a moja opca ne da jer ne zna di sta kak zas itd.
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 20:02   #153
Nije direktno vezano za zdravstvene probleme ali neznam gdje bi pitao.
Zna li netko gdje se u Splitu može kupiti čokolada ili namaz bez laktoze?

hvala pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 22:07   #154
Quote:
Nikakodopenzije kaže: Pogledaj post
Nije direktno vezano za zdravstvene probleme ali neznam gdje bi pitao.
Zna li netko gdje se u Splitu može kupiti čokolada ili namaz bez laktoze?

hvala pozdrav
lanac bio bio
__________________
Under the same sky
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 22:21   #155
I Lidl!
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 22:31   #156
Ja isto imam probleme sa laktozom. Nadutost. I to da crkneš od bolova.
Što sam starija, sve više.

Super stvari bez laktoze kupujem u Spar-u.
Imaš sve, mlijeko, jogurti, namazi, sir, maslo, skuta, nema da nema.

https://www.spar.si/sl_SI/spar-znamk...z-laktoze.html
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 10:29   #157
Quote:
Nikakodopenzije kaže: Pogledaj post
Nije direktno vezano za zdravstvene probleme ali neznam gdje bi pitao.
Zna li netko gdje se u Splitu može kupiti čokolada ili namaz bez laktoze?

hvala pozdrav
mueller ima takodjer proizvode bez laktoze i veganske čoko namaze
Magenta123 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 18:30   #158
Lidl imam na otoku ali nemaju, zahvaljujem, pogledati ću u Spara.
.

pozdrav
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 12:30   #159
Laktoza intolerancija - koji jogurti i sirevi?

Kako postajem stariji, sve više postajem intolerantan na laktozu.

Zanima me, iz iskustva laktoza intolerantnih, koje vrste jogurta i sireva specifično (vrsta i proizvođač) mogu konzumirati bez smetnji?
Bender Unit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 21:07   #160
Od jogurta u vecim ducanima (konzum ...) ima za kupiti Mu jogurt bez laktoze (Ljubljanske mlekarne), a Spar ima i svoju liniju free from proizvoda koja sadrzi i jogurte bez laktoze. Mene od jogurta takodjer ne smetaju kozji i ovcji jogurti.

Sto se sireva tice ovcji i kozji sirevi ne bi trebali predstavljati problema, a i zreliji kravlji sirevi imaju puno manje laktoze (npr. Gligora Kolan, Džiguas...)
Magenta123 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.