Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2011., 02:49   #81
Quote:
butterfly666 kaže: Pogledaj post
hm...ako nisi ništa napipala možda nije ništa strašno,jer i mene zna presjecat bol oba dvije,možda je neka cista ili živac,al najbolje bi bilo kad bi pitala doktora za savjet
Da, moguce da je takvo nesto, ali mi se stalno događa i vrlo je neugodno.

Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Tako sam ja tvojih godina završila na prvom pregledu dojki. Nerijetko mi se zna javiti upravo takvo oštro presjecanje/štrecanje u donjem dijelu lijeve dojke. Uvijek je samo lijeva i ta bol nije ništa bosebno, već samo neugodna. Nije čak niti bol, nego jednostavno smeta. Često sam svoju onkologinju o tome gnjavila pa mi je ukratko objasnila da se to češće događa usred stresa (tako reagira tijelo), a da ta lijeva strana jednostavno tako reagira zbog položaja našeg srca. Nemam pojma kako i zašto, ali taj sam odgovor uvijek dobivala.

Pomoći ti nažalost ne mogu preko račnala jer te treba pregledati stručna osoba i to prvo palpacijski, a zatim ultrazvučno.

Vjerujem da stvarno nije ništa.
Zapravo mene baš boli, nekoliko puta sam i jauknula od boli, nije samo neugodan osjecaj. I javlja se na mahove. A sto se tice stresa... pa zapravo sam se sada konacno opustila nakon dugo vremena jer mi je skola zavrsila, mozda je to kao posljedica svega toga?

Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
Jel uzimaš možda kontracepcijske tbl??'

..mojoj sestri su smetale i na obje je imala kvrge veličine kokošjeg jajeta...bila na uzv i nije bilo ništa strašno...al čim je na preporuku dr prestala piti tbl i to se povuklo...
Ne uzimam.

Puno vam hvala! Malo mi je lakse sad.
crazyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 01:06   #82
jesul bolovi izrazeniji za vrijeme menstruacije,
cim nisi nista napipala nemas razloga za brigu
kolega89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 20:02   #83
bok,imam jedan mali problem,ovako...imam 23 god.nikad prije nisam previše obracala pažnju na preglede grudi do prije mj.dana.tad sam primjetila da mi na gornjoj strani lijeve sise kao neko zadebljanje,dok na desnoj ne,inače desna mi je manja nego lijeva,što je normalno.I krenula sam pipati i lijevu i desnu i napipala kao neke čvoriče prvo na lijevoj i kasnije nadesnoj,ali na lijevoj puno izraženije nego na desnoj.I to na mjesti gdje je kao to zadebljanje.i naravno ja paničarka uplašila sam se tako da sam to stalno dirala.i otišla ja jednoj dr. i rekla nema sumnjivih čvoriča ali da ako to zadebljanje ne odeda odem na uzv. ali ja nisam mogla čekati mj dana pa sam otišla drugoj dr. i onqa mi rekla sve u redu,da nema ništa sumnjivo,dasu čvoriči koje ja pipam limfni čvorevi i da mi netreba uzv. ali ja opet nisam bila mirana i otišla sqam privatno na uzv u dr reko da je normalno da su grudi različite i uzv pokazao da je sve ok,ali ja sam ko hipohondar i zanima me da li je netko imao sličan problem.pa bih vas molila da mi odgovorite,imam li još uvijek razloga za brigu... hvala
lunaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 16:11   #84
grudi bolne na dodir ?

prije koji dan su me pocele grudi boljeti,a nije mi jasno od cega bi to moglo biti.za tjedan dva bi trebala dobiti menstruaciju. inace bol nije nista strasno malo nesto samo kada jace direm i to samo "okolo" grudi,ako me kuzite. sto bi to moglo biiti,znam da su bolne grudi prvi znak trudnoce ali ja ne vjerujem da je to to. da li moze biti od neceg drugog?i od cega?
*Paprika* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 01:40   #85
Quote:
smile4 kaže: Pogledaj post
meni je svaki mjesec s grudima i sa svime uzasno...evo treci dan menge...grudi bolne, neki bijeli iscjedak iz bradavica..dal netko ima takav slučaj? i sta mu je rekla ginic?
ja sam bila vadila hormon laktozu-prvi put povišen, drugi put u normali..
meni je isto tak i to zbog piluli diane 35, a sad mi je još gore nek prije jer sam pila i pilule qlaire i mazala progesteron gelom, al onda mi je ginekolog prepisao ulje nočurka i ono mi donekle pomaže. imam i jednu cistu na desnoj dojki, koja se smanjila. tebi se kaj promijenilo stanje?
Nandy1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 09:53   #86
Smile

Otkad sam si počela mazati grudi ricinusovim uljem mene grudi puno, puno manje bole. On je i protiv cista. U ljekarni dođe 15 kn. I pomažu ulja poput crnog kima ili boreča.
Nandy1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2012., 20:58   #87
Quote:
Smišnica kaže: Pogledaj post
Muka mi je cim sam procitala ovu temu.
Od svoje 17.godine me pocela boljeti lijeva dojka.
Sad imam 27. Jos uvijek se nisam navikla na tu bol i svaki put panicarim.
Bila sam kod 3 doktora, na par ultrazvuka i svaki mi je rekao da
imam "masni otocic"(nakupinu masnog tkiva).
Boli me na dodir i neki put samo od sebe.
Ne smijem to mjesto iritirati i moram se tusirati toplo-hladno.
Trenutno me isto boli,pa sam luda i dekoncentrirana na bilo sto.
Cak me zna i pazuh boliti!
Koma!
Meni je isto dugo trebalo da skupim hrabrosti i odem doktoru,
al vjeruj mi,sto prije to obavis bit ce manje muke.
I da,nema moja bol veze sa menstruacijom,boli kad joj puhne

Negdje sam procitala:
Dok boli sve je ok, sve "tihe"bolesti najcesce ne bole i ne upozoravaju nas dok ne bude kasno. Ovo mi je tako dobro doslo procitati,vec 10 dana muku mucim sa bol u lijevoj dojci,bas je ovakva kako si opisala,a kako i svi opisu,ne opipam nista,bol me iritira,tupa je,ali stalno prisutna Imam osjecaj kao da mi je ljeva dojka bas napeta,i da ne smijem nista dobliziti do nje,a grudnjak tek... Narucila sam se za uzv tek 31.8 Iskreno uzasno se plasim,bas me ovo muci
renifil is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2012., 21:29   #88
Je li se netko susreo s upaljenom cistom u dojci? Nije da me boli al neki čudan osjećaj. Doktor mi je dao antibiotike i na kontroli nije vidio nikakvo poboljšanje pa me je naručio idući mjesec opet na kontrolu,eventualno bi punktirao da se to ne razbukta,bla,bla. Moje pitanje je ima li neka alternativa tipa mazanja,cajeva i sl da se ta upala sanira.
pozz
__________________
svako zasto ima svoje jebi ga
putnica kroz vrijeme is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 18:55   #89
Drage žene molim vas pomozite! Imam bolne dojke već 7 dana poludjet ću Zadnja menstruacija je bila 19.10 i imam uredne cikluse svakih 28 dana. Nikada do sada mi se to nije događalo osim u PMS-u. Neznam kako mi je gore sa grudnjakom ili bez njega. Sve sto sam do sada pročitala upućuje na ranu trudnoću. Zar je moguće da bi već
nakon 1 tjedan dobila ovakve simptome?
tina2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 19:30   #90
Quote:
tina2706 kaže: Pogledaj post
Drage žene molim vas pomozite! Imam bolne dojke već 7 dana poludjet ću Zadnja menstruacija je bila 19.10 i imam uredne cikluse svakih 28 dana. Nikada do sada mi se to nije događalo osim u PMS-u. Neznam kako mi je gore sa grudnjakom ili bez njega. Sve sto sam do sada pročitala upućuje na ranu trudnoću. Zar je moguće da bi već
nakon 1 tjedan dobila ovakve simptome?
ne želim te plašiti ali meni su bolne dojke bile jedini pokazatelj trudnoće od valjda prvog dana uzmi neki najjeftiniji test u apoteci i riješi se dileme
makik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 00:33   #91
Quote:
makik kaže: Pogledaj post
ne želim te plašiti ali meni su bolne dojke bile jedini pokazatelj trudnoće od valjda prvog dana uzmi neki najjeftiniji test u apoteci i riješi se dileme
Uf! znači panika. Hvala!
tina2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 00:53   #92
Quote:
lunaca kaže: Pogledaj post
bok,imam jedan mali problem,ovako...imam 23 god.nikad prije nisam previše obracala pažnju na preglede grudi do prije mj.dana.tad sam primjetila da mi na gornjoj strani lijeve sise kao neko zadebljanje,dok na desnoj ne,inače desna mi je manja nego lijeva,što je normalno.I krenula sam pipati i lijevu i desnu i napipala kao neke čvoriče prvo na lijevoj i kasnije nadesnoj,ali na lijevoj puno izraženije nego na desnoj.I to na mjesti gdje je kao to zadebljanje.i naravno ja paničarka uplašila sam se tako da sam to stalno dirala.i otišla ja jednoj dr. i rekla nema sumnjivih čvoriča ali da ako to zadebljanje ne odeda odem na uzv. ali ja nisam mogla čekati mj dana pa sam otišla drugoj dr. i onqa mi rekla sve u redu,da nema ništa sumnjivo,dasu čvoriči koje ja pipam limfni čvorevi i da mi netreba uzv. ali ja opet nisam bila mirana i otišla sqam privatno na uzv u dr reko da je normalno da su grudi različite i uzv pokazao da je sve ok,ali ja sam ko hipohondar i zanima me da li je netko imao sličan problem.pa bih vas molila da mi odgovorite,imam li još uvijek razloga za brigu... hvala
Nemaš razloga za brigu, i ja sam imala toliko godina kada sam poČela pipat kvržice i paničarit ali rekli su da je to ok kod žena koje nisu još dojile. Svejedno dobro da si napravila uzv, sad bar možeš bit mirna i opusti se,svake god odi na uzv ako ce te to smirit i ne brini
tina2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 09:39   #93
Quote:
tina2706 kaže: Pogledaj post
Nemaš razloga za brigu, i ja sam imala toliko godina kada sam poČela pipat kvržice i paničarit ali rekli su da je to ok kod žena koje nisu još dojile. Svejedno dobro da si napravila uzv, sad bar možeš bit mirna i opusti se,svake god odi na uzv ako ce te to smirit i ne brini
ja sam dojila pa svejedno imam kvržica,svake godine odem na ultrazvuk ove god sam išla 2 puta jer sam bila napipala novu kvržicu mislim da se na tome ne smije štedjeti i da treba raditi to redovito jer koliko god se mi bojale ta beštija zvana karcinom dojke je najčešći uzrok smrtnosti žena u svijetu,da se razumijemo ja se isto bojim kad idem al opet si mislim bolje da znam nego da neznam.rekao mi je moj ginić 80 % kvržica je benigno ali postoji 20% onih koje nisu pa treba paziti.moj savjet je žene obavljajte godišnji ultazvuk ili mamografiju (ovisno o godinama) i zaštitite se i mirno spavajte.
makik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 09:40   #94
Quote:
tina2706 kaže: Pogledaj post
Uf! znači panika. Hvala!
ne mora biti samo velim kak je bilo kod mene al kupi taj testićpa vidi i javi...
makik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 14:28   #95
Quote:
makik kaže: Pogledaj post
ne mora biti samo velim kak je bilo kod mene al kupi taj testićpa vidi i javi...
Napravila sam test i negativan je sada samo ostaje pitanje dali sam malo prerano ga napravila ili mi se stvarno nesta poremetilo koma, idem doktoru sutra boli me totalno nisam se bas noćas ni naspavala
tina2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 14:40   #96
Quote:
makik kaže: Pogledaj post
ja sam dojila pa svejedno imam kvržica,svake godine odem na ultrazvuk ove god sam išla 2 puta jer sam bila napipala novu kvržicu mislim da se na tome ne smije štedjeti i da treba raditi to redovito jer koliko god se mi bojale ta beštija zvana karcinom dojke je najčešći uzrok smrtnosti žena u svijetu,da se razumijemo ja se isto bojim kad idem al opet si mislim bolje da znam nego da neznam.rekao mi je moj ginić 80 % kvržica je benigno ali postoji 20% onih koje nisu pa treba paziti.moj savjet je žene obavljajte godišnji ultazvuk ili mamografiju (ovisno o godinama) i zaštitite se i mirno spavajte.
Meni je moj gin. tako rekao za moje kvržice, ali svakako radim svake godine uzv. imam loša iskustva sa ginekološke strane i da nisam na vrijeme reagirala danas me vjerojatno ne bi bilo. I slažem se potpuno sa tim da žena ne bi trebala štedit na svom zdravlju pogotovo kada znamo da se sve uspješno od tih rakića da izliječit ako na vrijeme bude otkriveno, pa bolje je znat. samo ako je djevojka napravila uzv i sve je u redu onda nema razloga za paniku nego samo to uredno stanje kontrolirat redovito svake god ili po potrebi više.
tina2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 09:35   #97
Quote:
tina2706 kaže: Pogledaj post
Meni je moj gin. tako rekao za moje kvržice, ali svakako radim svake godine uzv. imam loša iskustva sa ginekološke strane i da nisam na vrijeme reagirala danas me vjerojatno ne bi bilo. I slažem se potpuno sa tim da žena ne bi trebala štedit na svom zdravlju pogotovo kada znamo da se sve uspješno od tih rakića da izliječit ako na vrijeme bude otkriveno, pa bolje je znat. samo ako je djevojka napravila uzv i sve je u redu onda nema razloga za paniku nego samo to uredno stanje kontrolirat redovito svake god ili po potrebi više.
potpis
makik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 18:50   #98
Bila sam danas kod doktorice osim moje izražene mastopatije nema ništa posebno i za 10 dana na ultrazvuk, dobila vitamine i još me boli jako. Valjda će proći uskoro
tina2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 19:49   #99
Evo da se javim M stigla ,a grudi vise nisu tako bolne. danas sam išla na uzv i sve je ok imam puno kvržica tj. jako izraženu mastopatiju ali ništa opasno pijem vitamine i dalje i mogu napokon spavati na trbuhu Hvala vam svima na podršci i savjetima!
tina2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 01:43   #100
Drage moje žene, opet sam na ovoj temi, baš kada sam mislila da je sve gotovo poziv od doktorice da si dođem po uputnicu za vađenje hormona u Petrovoj. Naručila sam se i 2 mj sam čekala na red (možda i više) i u među vremenu opet problemi bole grudi, svrbe bradavice, probadanja Sada čekam nalaze hormona..... kad trebam dobit 10 dana prije bol je užasna Javim kada dobijem nalaze nadam se da će se pronaći uzrok
tina2706 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.