Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2008., 08:07   #61
[QUOTE=tilla;15676819dakle, pravila su jasna. il razo igraj, a ako nisi sposoban snosit posljedice - okreni se nekim drugim aktivnostima. [/QUOTE]

Tila je sve rekla, ako ćeš već pušit, pazi da te ne ulove, a ne posli zanovijetat kako je država ovakva ili onakva, svi su krivi osim tebe. Ti bi malo trave, onaj bi bombončić, onaj malo šmrkanja...ne ide to tako, i to sve pod krinkom punoljetnosti i stava - ja mogu radit što me volja.
qwer is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.08.2008., 08:30   #62
Quote:
mirkov high kick kaže: Pogledaj post
molim odgovor, ako tko zna, nakon koliko vremena se takve stvari brišu iz dosjea ???

siguran sam da to zanima mnoge. u kojem se članu zakona to može pročitati i koja je praksa ?
Ima više zakona koji se time bave:

KAZNENI ZAKON

Pravo na rehabilitaciju

Članak 9.

Počinitelj kaznenog djela koji je pravomoćno osuđen ili je prema njemu primjenjena mjera upozorenja ili je oslobođen kazne ima pravo, nakon proteka određenog vremena i pod uvjetima koji su određeni zakonom, smatrati se osobom koja nije počinila kazneno djelo a njezina prava i slobode ne mogu se razlikovati od prava i sloboda osoba koje nisu počinile kazneno djelo.


Rehabilitacija

Članak 85.

(5) Pod uvjetom da počinitelj kaznenog djela nije ponovno osuđen zbog novoga kaznenog djela rehabilitacija nastupa po sili zakona kad proteknu ovi rokovi:

- petnaest godina od dana izdržane, zastarjele ili oproštene kazne kod osude na kaznu dugotrajnog zatvora,

- deset godina od dana izdržane, zastarjele ili oproštene kazne kod osude na kaznu zatvora od deset godina ili težu kaznu,

- pet godina od dana izdržane, zastarjele ili oproštene kazne kod osude na kaznu zatvora od pet godina ili težu kaznu,

- tri godine od dana izdržane, zastarjele ili oproštene kazne kod osude na kaznu zatvora do pet godina, kaznu maloljetničkog zatvora i novčanu kaznu, od isteka roka provjeravanja kod uvjetne osude i od pravomoćnosti odluke o sudskoj opomeni ili oslobođenju od kazne.


ZAKON O KAZNENOM POSTUPKU

POSTUPAK ZA DONOŠENJE ODLUKE
O REHABILITACIJI

Članak 492.

(1) Kad po zakonu rehabilitacija nastupa protekom odre­đenog vremena i uz uvjet da osuđenik u tom vremenu ne počini novo kazneno djelo, rješenje o rehabilitaciji donosi po službenoj dužnosti tijelo nadležno za vođenje kaznene evidencije.

(2) Prije donošenja rješenja o rehabilitaciji obavit će se potrebna provjeravanja, a osobito će se prikupiti podaci o tome je li protiv osuđenika u tijeku kazneni postupak za kakvo novo kazneno djelo počinjeno prije proteka roka propisanog za brisanje osude. Ako je kazneni postupak u tijeku prekinut će se postupak za donošenje odluke o rehabilitaciji.

(3) Podaci o kaznenom djelu za koje je nastupila rehabilitacija ne mogu se davati nikome na uvid.

Članak 493.

(1) Ako nadležno tijelo ne donese rješenje o rehabilitaciji osuđena osoba može tražiti da se utvrdi da je rehabilitacija nastupila po zakonu.

(2) Ako nadležno tijelo ne postupi prema zahtjevu osuđenika u roku od trideset dana od dana primitka zahtjeva, osuđenik može tražiti da prvostupanjski sud donese rješenje o rehabilitaciji.

(3) O tom zahtjevu odlučuje sud nakon preslušanja državnog odvjetnika ako se postupak vodio na njegov zahtjev.



PRAVILNIK O KAZNENOJ EVIDENCIJI

Brisanje osude iz evidencije

Članak 16.
Podaci upisani u kaznenu evidenciju brišu se odlukom Ministarstva:

1. kada po sili zakona nastupi rehabilitacija za pojedino kazneno djelo (protekom rokova određenih zakonom i pod uvjetom da za to vrijeme osoba nije ponovno osuđena zbog novog kaznenog djela);

2. na temelju pravomoćne sudske odluke o brisanju osude;

3. na temelju odluke tijela nadležnog za davanje amnestije ili pomilovanja kojom se određuje brisanje osude


Članak 22.
Nakon brisanja osude podaci pohranjeni u elektronskom obliku brišu se sa medija, a kazneni list se izdvaja u zbirku arhivske građe koja je dostupna samo za stručna i znanstvena istraživanja pod uvjetima određenim zakonom.



Što se tiče dosjea, u policijskoj evidenciji će osoba ipak biti nešto duže

ZAKON O POLICIJI

Članak 72.

Policija vodi evidencije:

1. osoba kojima je po bilo kojem osnovu oduzeta sloboda (uhićenje, zadržavanje, dovođenje, i dr.),
2. osoba za koje postoji osnovana sumnja da su počinile kaznena djela, prijestupe i prekršaje,
3. počinjenih kaznenih djela koja se progone po službenoj dužnosti, prijestupa, prekršaja i osoba oštećenih tim djelima,
4. počinjenih kaznenih djela nepoznatih počinitelja koja se progone po privatnoj tužbi,
5. traženih osoba i predmeta te osoba kojima je zabranjen ulazak u Republiku Hrvatsku,
6. provjere identiteta osoba,
7. osoba nad kojima je provedeno utvrđivanja identiteta, daktiloskopiranih osoba, fotografiranih osoba i DNA pretraga,
8. operativnih izvješća, operativnih izvora saznanja i osoba pod posebnom policijskom zaštitom,
9. događaja,
10. uporabljenih sredstava prisile,
11. predstavki građana.

Članak 77.

Osobni podaci u evidencijama iz članka 72. ovoga Zakona se čuvaju, i to:

1. u evidenciji pod točkom 1. tri godine nakon donošenja odluke o daljnjem postupku protiv osobe kojoj je oduzeta sloboda ili nakon što je puštena na slobodu,
2. u evidenciji pod točkom 2. pet godina poslije roka kada rehabilitacija nastupa po sili zakona pod uvjetom da osoba nije ponovo prijavljena,
3. u evidenciji pod točkom 3. pet godina nakon zastare progona za počinjeno kazneno djelo,
4. u evidenciji pod točkom 4. jednu godinu nakon zastare progona za počinjeno kazneno djelo,
5. u evidenciji pod točkom 5. do pronalaska osobe ili utvrđenja da je dalje traženje nepotrebno,
6. u evidenciji pod točkom 6. dvije godine nakon provedenog postupka provjere identiteta,
7. u evidenciji pod točkom 7., 8. i 9. trajno,
8. u evidenciji po točkom 10. deset godina od uporabe sredstava prisile,
9. u evidenciji pod točkom 11. deset godina od prijma predstavke građana.


Sad neka svak sebe traži u nekoj od ovih varijanti.[/I]
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 11:50   #63
Trava

Yo ljudi

Pišem ovaj post u nadi da neko ovdje ima iskustva s ovakvim stvarim, pa da mi razjasni neke stvari.

Naime moj kolega je drugi puta pao s travom, prvi puta prije 5 godina, imao je 4 g kod sebe i kažnjen je s 800 kuna kazne i odlaženjem na pišanja itd. bio je mlađi punoljetnik tada.

Prije par dana, sranje se opet desilo, vjerovali ili ne količina je ista

Pokušavali smo na netu naći neke konkretne stvari u vezi zakona, ali štanga, nema ničeg konkretnog.

Mene zanima sad, da li netko od Vas zna kakve su posljedice kad se to drugi put desi, pogtovo sad po ovim novim zakonima. Murjaci su ga splašili skroz u stanici, pričali su o jednoj godini zatvora, dosjeu itd

Mislim količina je mala skroz, vidi se da je za osobne potrebe i za ništa drugo, kod prvođenja nije radio nikakva sranja, priznao je da je njegovo (mada je bilo više ljudi okolo ) i znam tog čovjeka cijeli jebeni život. Nebi jebenog mrava zgazio, nikome zlo u životu nije radio, dobrica da nemre biti veća ali stvarno. Čovjek je već par dana u takvoj depri, boji se za posao, za status za sve, osjeća se ko kriminalac prokleti i neprepoznatljiv je. Vidi se da ga je ovo satralo, najviše zbog toga što mu zatvor spominju. Mislim katastrofa. Kakva banda hara ulicama nekažnjena, a njega ... ma joo šta da Vam pričam sve znate.

Pokušavam mu nekako olakšat pa tražim po netu svašta i evo sjetio se da bi na foum mogo to postat, ima tu dosta ljudi koji se kuže u to.

Nači radi se o tome da mu je ovo drugi puta, sa 4g u razmaku od 5godina. Kakve bi posljedice mogle za ovo biti ?
Ljudi pomagajte !! Molim Vas !!

Puno hvala unaprijed.
Damn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 13:18   #64
Pisanje pola godine, psiho-terapija i uvjetna ili 5000-20000kn i uvjetna.
Izbor je na njemu, ukolko nije ima vec tezih problema sa zakonom, onda je novcana/uvjetna.. il nedaj boze da odluce napravit primjer .. moze zavrsit i u zatvoru.

Prijatelj mi je nedavno pao sa pola frule i dobio je pisanje pola godine/psiho-terapiju.
Totalno smjesno, tamo gdje ides na terapiju... vec im je pun kurac te ekipa s 'pola pljuge', fino su pricali tamo.. on im je reko da nece nikad prestat pusit, da je proba sve itd i jedva ceka da moze zapalit
Da se razumijemo, covjek je gospodin, radi, studira i vrijedan je clan zajednice

Iskreno, ja bi platio odnosno sudio se s njima dok imam volje i snage, jer ovo sto rade ne postoji nigdje na svijetu, nigdje.
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 14:16   #65
Da ne postoji, u kini dobijes odmah metak..Ako prosude i zakljuce da je njegovo da nije za daljnu distribuciju ne bih trebalo biti zatvorske kazne,najvjerovatnije ce dobiti uvjetnu i novcanu kaznu.Sretno,samo ako dobije uvjetno nema posjedovanja marihuane nikako u tome razdoblju nigdje,jer vrag odnio salu..
TanQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 17:26   #66
ovisi kakovu je prijavu policija složila,na temelju krim. obrade...dalje,jeli možda i vagica pronađena, što mu je otegotna okolnost i usmjerava na preprodaju,kao i trava zapakirana,nađena u "panjevima".mislilim,da će navj. dobit uvjetnu kaznu s novčanom,ako nije štogod otegotnoga prešutio ,...uz najvjerojatniju mjeru obveznoga liječenja,propisanu zakonom.
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 19:49   #67
Tanq, da za kineze.

Prema turistima znaju bit popustljiviji za vrlo male kolicine, da je kita jest.

Ispricavam se onda, nije nigdje na svijetu, nego u zapadnom svijetu
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 21:37   #68
Quote:
copper kaže: Pogledaj post
Moram vas pitati jos dvije stvari:

1.Sto bi se dogodilo kada bih ponovno bio uhvacen sa travom ali nakon isteka uvjetne kazne?
Da sam na tvojem mjestu uopce ne bih o tomu razmisljao. Cak ti i zakonodavstvo ide na ruku pa ti daje strogu opomenu a ti vec razmisljas kako ces opet...c-c-c.


Quote:
2.Kada su me ulovili ja sam bio doslovno mrtav pijan.
Kloni se i alkohola ako ne znas pit.

Inace, kod uzivatelja trave primjetio sam (kod svih koje ja poznajem) neobjasnjivu tupost svi pile po nekim glupostima i bas su tupavi. Vidim da si i ti dosao u tu fazu.

Osim tuposti, trava ubija svaku ambiciju u covjeku - uzivanje trave dobar je nacin da sam sebe sjebes do maksimuma.
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 31.08.2008., 22:03   #69
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Biti ćeš kazneno osuđen. Ide u dosije i naravno briše se nakon određenog broja godina. Prekršajnu i kaznenu prijavu si dobio jer je posjedovanje droge i prekršaj i kazneno djelo.

Što se tiče potvrde o nekažnjavanju - kada ti presuda postane pravomoćna ta potvrda će biti prazna. Jer to nije potvrda o nekažnjavanju, već potvrda da se protiv tebe ne vodi postupak i da nije izrečena nepravomoćna presuda. A kada je izrečena - ta potvrda je prazna. Druga stvar je izvod iz kaznene evidencije, ali ga ni ne možeš dobiti. Ono što firme zovu potvrda o nekažnjavanju je u biti jedno veliko ništa.

Da, pozvati će te na sud, ovisno o tome kolika je gužva kod tebe. I ne izvodi gluposti tipa neprimanja poziva, jer će poslati policiju u pet ujutro po tebe.
ma ne brini zbog uvjetne, to ti ništ ne znači. jedino je malo zajebano pljunuti 2000 kuna. za takvu glupost ti odvjetnik ne treba. s njim ili bez njega isto ti je. ne moj dozvolit da te sustav zaplaši, u stvari pruža ti se mogućnost da vidiš kako sustav funkcionira i što je to. jedno iskustvop više kje će ti pomoći da shvatiš kakvo je zlo u stvari birokratizirani aparat vlasti. da ti netko ukrade lovu ili da te netko prebije ne bio ni prstom mrdnuli.
pohota is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 20:26   #70
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Cijela ta tvoja litanija bi imala smisla da ti STVARNO nisi znao kakvo s*anje može biti ako te uhvate sa drogom, nebitno kojom, "lakom", "teškom", "debelom", "mršavom"... Morao si znati ako već uživaš narkotike, ili si bar mogao naslutiti iz slučaja koji se dogodio prije manje od godinu dana u Osijeku kada je mladić dobio 2 godine zatvora za marihuanu u količini od kojih 12-13 grama. Droga je zabranjena i gotovo.
Dobro ali covjek je pao sa frulom,a i prodavanje alkohola i cigareta ja zabranjeno mladima ispod 18 pa se to dogada svaki dan na bezbroj mjesta i bezbroj puta,onda neka i za to bude novcana i uvjetna kazna,posto vec 10000000 puta su svi zivi i ne zivi ustvrdili da su alkohol i cigarete stetnije od marihuane i jos se prodaju maloljetnim osobama..To su gluposti,drzava ostvaruje profit na tome i to je to ,nije da je droga samo zakonom zabranjena nego puni proracun i jos daje sa ovim idiotskim zakonom vise mjesta za mito.Jer mislim da bih probao ako cu vec platiti oko 2000 kn ili ne daj boze vise za joint ,podmitit sluzbenu osobu.
TanQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 20:33   #71
Osim tuposti, trava ubija svaku ambiciju u covjeku - uzivanje trave dobar je nacin da sam sebe sjebes do maksimuma.[/QUOTE]

A alkohol je super,ajde koje problema stvaraju ljudi koji puse marihuanu,kako oni sjebavaju sebe i drzavu?U hrvatskoj je prije nekih 4-5 godina ne znam tocno dok sam jos isao u medicinsku srednju skolu bilo 1000000 registriranih alkoholicara,1/4 nacije,ne razumijem zasto su ljudima stvari koje su zakonom opravdane dobre i ok,a ilegalne stvari su odmah u kurcu.U saveznoj drzavi Alabami muskarac ima pravo jednom mjesecnom prebiti zenu a da ova ne moze protiv njega podici kaznenu prijavu jel to onda ok ili?

Oprostiti ces ali ima ljudi koji su zavrsili fakseve i sve zivo dok su pusili non stop,shakespeare je pusio zesce hasis i jos mnogi,mora da su se i oni sjebali do maximuma,od osobe do osobe je,kao i sve drugo.
TanQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 20:47   #72
Quote:
TanQ kaže: Pogledaj post
Dobro ali covjek je pao sa frulom,a i prodavanje alkohola i cigareta ja zabranjeno mladima ispod 18 pa se to dogada svaki dan na bezbroj mjesta i bezbroj puta,onda neka i za to bude novcana i uvjetna kazna,posto vec 10000000 puta su svi zivi i ne zivi ustvrdili da su alkohol i cigarete stetnije od marihuane i jos se prodaju maloljetnim osobama.
Ako znaš za takve radnje ti to prijavi, a ne da sve ostane na rekla-kazala.
Quote:
TanQ kaže: Pogledaj post
To su gluposti,drzava ostvaruje profit na tome i to je to ,nije da je droga samo zakonom zabranjena nego puni proracun i jos daje sa ovim idiotskim zakonom vise mjesta za mito.
Tu se slažemo. Državi to donosi profit pa žmiri na jedno oko na štetne posljedice. Iako je i tu suludo govoriti o općedržavnom profitu jer troškovi liječenja psihosomatskih stanja i bolesti koje su derivati korištenja duhana i alkohola debelo premašuju porez koji se u državnu kasu skupi od prodaje. Tu su opet u igri razno nelegalni korupcijski odnosi i lobiji koji donose profit isključivo jednom uskom krugu ljudi, a država u globalu ima puno veći trošak.
Quote:
TanQ kaže: Pogledaj post
Jer mislim da bih probao ako cu vec platiti oko 2000 kn ili ne daj boze vise za joint ,podmitit sluzbenu osobu.
Čovjek kaže da je bio mrtav kao zemlja. Sumnjam da je u takvom stanju mogao podmiti policajca. To ti je kao rulet. Ili ćeš dati mito i otići lišo ili će ti pored droge napakovati još i pokušaj podmićivanja.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 21:00   #73
Slazem se s tobom da je rulet,no isto tako mislim da se ljudi koji padnu s jointom ne bih trebali goniti kazneno,nego prekrsajnom prijavom koja bi bila uvecana za ukupnu vrijednost droge koju okrivljenik posjeduje kod sebe,eto ako je danas gram skunka 100kuna i to puta recimo 5,i neko padne sa 3g i pljuni 1500kn,covjeku nece biti svejedno dobar dio ce se potruditi da se to vise ne dogodi nikada ,dobar dio nece vise pusiti ,a uvijek ce biti i onih koji ce rado placati drzavi.Jer iako ilegalna upotreba droge bi trebala biti privatna stvar i ne bih recimo poslodavci trebali uopce traziti potvrde o ne kaznjavanju ,jer to je isto kao da vas poslodavac pita jel pijete?koliko cesto?dal ste ikada pijani vozili(krsenje zakona)?Sta to njega boli k?Iskreno mislim da taj zakon kod nas o zlouporabi droge je presmijesan i nije koristan nikome ni ljudima ni drzavi.
TanQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 21:01   #74
kako ćeš po pitanju zakona proć ne znam, ja sam pao prije nekih 8 godina po drukčijim "pravilima"
ali
mogu ti dat dobar savjet, meni ga nitko nije dao i nije mi ga imao tko dati i poprilično sam si sjebao život, no nebitno...
ja isto nisam htio reć starcima, pa sam jedan dan došao doma a cijela obitelj za stolom a na stolu omotnica državnog odvjetništva, da vidiš veselja...dobro ja sam tada imao 18 godina...ti imaš 23? e pa budi muško stisni zube i reci roditeljima što je bilo! isplati se, vjeruj mi
drugo, idiot si ako i dalje misliš pušit travu, ne idiot nego kreten, najveći, cijeli život je ispred tebe i riskiraš sve za doslovno ništa, trava je ništa, sranje, glupost
previše ljudi sam vidio da im jebena trava, da trava, sjebe život, čim ti nešto treba, kockice u glavi ti nisu posložene kako treba, da ga jebeš ali tako je, i nemoj meni spiku prodavati, vidio sam i čuo sam sve
nađi curu, posao, i živi život, odjebi ekipu ako je ekipa "izvor zla", povući će te na dno tako brzo da nećeš ni skužit...
na tebi je sve, to zapamti dobro, ajde zdravo
moj_um_pali is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 01.09.2008., 21:09   #75
Quote:
moj_um_pali kaže: Pogledaj post
kako ćeš po pitanju zakona proć ne znam, ja sam pao prije nekih 8 godina po drukčijim "pravilima"
ali
mogu ti dat dobar savjet, meni ga nitko nije dao i nije mi ga imao tko dati i poprilično sam si sjebao život, no nebitno...
ja isto nisam htio reć starcima, pa sam jedan dan došao doma a cijela obitelj za stolom a na stolu omotnica državnog odvjetništva, da vidiš veselja...dobro ja sam tada imao 18 godina...ti imaš 23? e pa budi muško stisni zube i reci roditeljima što je bilo! isplati se, vjeruj mi
drugo, idiot si ako i dalje misliš pušit travu, ne idiot nego kreten, najveći, cijeli život je ispred tebe i riskiraš sve za doslovno ništa, trava je ništa, sranje, glupost
previše ljudi sam vidio da im jebena trava, da trava, sjebe život, čim ti nešto treba, kockice u glavi ti nisu posložene kako treba, da ga jebeš ali tako je, i nemoj meni spiku prodavati, vidio sam i čuo sam sve
nađi curu, posao, i živi život, odjebi ekipu ako je ekipa "izvor zla", povući će te na dno tako brzo da nećeš ni skužit...
na tebi je sve, to zapamti dobro, ajde zdravo
Mislim da je bezveze opet ponavljam svrstati sve ljude u isti kos,ne sjebe trava sve nego one koji su tome podlozni.Stvarno mislim da je glupo gurati drogu ili alkohol ili igrice ili jelo ili bilo sta ispred covjeka,sve je do covjeka.
TanQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 21:17   #76
Quote:
TanQ kaže: Pogledaj post
Mislim da je bezveze opet ponavljam svrstati sve ljude u isti kos,ne sjebe trava sve nego one koji su tome podlozni.Stvarno mislim da je glupo gurati drogu ili alkohol ili igrice ili jelo ili bilo sta ispred covjeka,sve je do covjeka.
ne mislim ulazit u filozofsku diskusiju...ali...di bi ti svrstao/la čovjeka koji 10 godina puši travu? i koji je eto uspio konačno završit i na muriji? njega nije sjebala trava? i dalje namjerava pušit, on nije podložan? on ima kontrolu? cmolji na forumu i očekuje sažaljene? dječačić od 23 godine, o jebem ti život
moj_um_pali is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 21:27   #77
Quote:
TanQ kaže: Pogledaj post
Mislim da je bezveze opet ponavljam svrstati sve ljude u isti kos,ne sjebe trava sve nego one koji su tome podlozni.Stvarno mislim da je glupo gurati drogu ili alkohol ili igrice ili jelo ili bilo sta ispred covjeka,sve je do covjeka.
Je, ali ako ima uvjetnu kaznu, onda drugi put ona postaje bezuvjetna. Istina, i zatvor je za ljude, bili tamo i Tito i Tuđman i Mesić (baš me zanima hoće li naredni predsjednik imat "staža"), ali zatvor mu ne treba.

Još recimo da nabavi travu za dva prijatelja i da ga uhvate, nakon ovoga bi dobio 3 godine bezuvjetno kao diler. A tri godine je malo predug dio života za to. Pustili bi ga nakon dvije i pol i gdje onda? Čemu?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 21:43   #78
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Je, ali ako ima uvjetnu kaznu, onda drugi put ona postaje bezuvjetna. Istina, i zatvor je za ljude, bili tamo i Tito i Tuđman i Mesić (baš me zanima hoće li naredni predsjednik imat "staža"), ali zatvor mu ne treba.

Još recimo da nabavi travu za dva prijatelja i da ga uhvate, nakon ovoga bi dobio 3 godine bezuvjetno kao diler. A tri godine je malo predug dio života za to. Pustili bi ga nakon dvije i pol i gdje onda? Čemu?
jedan od najboljih prijatelja mi je završio oko 2 godine u buksi zbog trave, drugi put je bio pao, izašao je nedavno, ništa se nije promjenilo, prazan čovjek, dođe ti loše gledat ga, od jebene trave, probalo se svašta ali trava ga je uništila, a koliko prijatelja još imam da ne mogu otvorit oči, otić na kavu, posao, jebenu šetnju, izlazak, ić spavat bez te jebene trave, sve jebeni mangup do mangupa
ja kad vidim što radim (sam radio) od 15e godine zlo mi je, daj jebote naučite od tuđih grešaka a ne od svojih iako znam da prdim u prazno...
moj_um_pali is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 22:26   #79
Jednom zgodom isao sam u Zabok na koncert Zabranjenog Pusenja. U autu je bilo nas pet. Svi su zeljeli pusiti travu i rolao se joint na parkingu ispred kluba u kojem je trebao biti koncert. Ja sam odlucio ne biti party pooper i sutjeti kao sto nisam toliko puta prije toga te ne reci nista protiv te aktivnosti. I bas taj puta policajci u civilu pokucali su nam na vjetrobran. Lijepo nas prislonili na auto, pretresali, odveli u policijsku postaju. Vlasnicu jointa odveli su u drugu sobu i tamo nesto s njom dok smo mi imali napisati svoje vidjenje dogadjaja. Ona je zaradila prekrsajnu prijavu pola koje sam joj platio ja. Ja nisam dobio nikakvu kaznu.

Ironicno je da su svi bili studenti PRAVA a ja sam zavrsio ekonomiju. Jednoga dana, nakon dosta vremena javio sam se na oglas u financijsku policiju. Lijepo otisao na interview. Jel govoris engleski, govorim. Jel znas, znam. Jesi, jesam. Sve super. A onda me faca pita da jel volim uniforme. Ja mu velim da ovisi koje. A onda me pita jel uzivam drogu. A ja se ustanem i kazem da me pogleda i zakljuci sam jesam li drogas ili ne. Pa me pita jesam li ikada bio privodjen zbog droge. I tada je moja karijera u financijskoj policiji zavrsila. A da nije niti pocela.


Necu niti govorit o ovim studentima prava :-).

Klonite se djeco zla. Ne kazem da je trava manje ili vise opasna od drugih opojnih sredstava, ali za razliku od alkohola koji je i vise problematican, trava je ilegalna pa vi vidite...
__________________
Gdje ima volje, ima i nacina :-)
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 22:58   #80
Quote:
copper kaže: Pogledaj post
1.Sto bi se dogodilo kada bih ponovno bio uhvacen sa travom ali nakon isteka uvjetne kazne?
Opet ćeš dobiti uvjet, ne sekiraj se. Po starom KZ-u, još komunističkom, nije posjedovanje lakih droga bilo kazneno djelo, već su to ovi današnji idioti morali izglasati.

Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post

Inače, meni na temu propisa i narkomaniji još nitko nije uspio objasniti slijedeće: ilegalno nošenje inače dozvoljenog oružja je prekršaj. Pa po čemu je netko s dugom devetkom i dva rezervna sažera koje nosi ilegalno manje društveno opasan od onog s jednim jointom?
Zato što naš zakonodavac ne zna često gdje mu je dupe a gdje glava, a ovo što ti spominješ je jedan od nonsensa, ovaj napušeni je opasan ko mali zeko. Meni je smiješno forsiranje alkoholnih reklama na televiziji, pivo je alkohol, i forsiranje njegove potrošnje, a isti kurac jel je netko drogiran ili pijan, ali našem zakonodavcu ne pada na pamet ograničiti njegovo reklamiranje.

Zadnje uređivanje Sedmica : 01.09.2008. at 23:43.
Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:53.