Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2010., 14:02   #1
Svako dijete može naučiti spavati

Drage forumašice, molim ako netko ima iskustva s ovom metodom iz knjige? Ja sam probala i uspjeli smo naučiti zaspati, a samo smo jednu noć odspavali u komadu. Sad se opet počeo buditi po noći, ali puno puno rjeđe.
__________________
...i onda sam se probudila...
ivanahumpalot is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 14:28   #2
ma sve su ti to rješenja koja mogu, ali ne moraju upaliti
kod nas je funkcioniralo 2-3 mjeseca, onda opet sve po starom pa onda još i gore
svako dijete može naučiti spavati. da, s vremenom. moja je s dvije godine počela spavat cijelu noć, krmi k'o zaklana sad.
najbolje je ne očekivati ništa i tako si dodatno nabijati frustracije. da,da, znam kako je grozno biti neispavan, ali nema čarobne metode. nažalost.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 14:36   #3
Kod nas nije upalilo. Uspjeli smo ukidati neko buđenje, ali se javljalo drugo buđenje u drugom vremenskom periodu...
Ni dan danas ne zna spavati i budi se minimalno jedanput, nekad i više puta (2 godine, 5 mjeseci).
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 14:46   #4
Kod nas još ništa nije upalilo da spava
__________________
Gledam te dok spavaš, slušam kako dišeš....
Nespavalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 15:36   #5
ovo je rješenje gdje se dijete pusti plakati dok ne zaspi?
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 15:43   #6
ne, ovo je rješenje gdje dijete nauči zaspati bez pomagala i u krevetiću (tak da kad se se dogodi jedno od normalnih malih noćnih budđenja ne doživi šok jer je na nekom desetom mjestu od onog na kojem je zaspalo i ne počne plakat već se promeškolji i nastavi spavat dalje) + smirivanje aktivnosti prije spavanja + stroga pred spavanje rutina
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 15:46   #7
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ne, ovo je rješenje gdje dijete nauči zaspati bez pomagala i u krevetiću (tak da kad se se dogodi jedno od normalnih malih noćnih budđenja ne doživi šok jer je na nekom desetom mjestu od onog na kojem je zaspalo i ne počne plakat već se promeškolji i nastavi spavat dalje) + smirivanje aktivnosti prije spavanja + stroga pred spavanje rutina
ali temelji se na načelu - pusti ga da plače samog u sobi, najprije 3 minute pa 5 pa 7 pa 10. to za mene je "pusti da plače" metoda malo upakirana.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 15:47   #8
i koji su savjeti?

ovo s rutinom je slično kao "kako uspavati dijete bez plakanja", ima još koja ideja?

mi muku mučimo i s dnevnim spavanje, od danas odlučila probati sa zatvorski strogom rutinom, javim rezultate
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 15:48   #9
jel se da nekome ukratko objasniti tu metodu, konkretno me zanima uspavljivanje bez ljuljanja...
__________________
♥♥ Filip 18.02.2010. ♥♥
žeeljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 15:49   #10
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
ali temelji se na načelu - pusti ga da plače samog u sobi, najprije 3 minute pa 5 pa 7 pa 10. to za mene je "pusti da plače" metoda malo upakirana.
da, ja sam isto mislila da je to to.

jovančević u onoj "prve godine, zašto su važne", također to savjetuje, kao - svako dijete može samo zaspati, pa ne treba od toga raditi drame.


ali nije napisao od kada krenuti s tim. ako je od rođenja, onda je to glupost, jer moj ima 4 mjeseca pa mu ne znači ništa baš kad ga samo pomazim ako plače, on samo plače dalje
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 15:50   #11
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
i koji su savjeti?

ovo s rutinom je slično kao "kako uspavati dijete bez plakanja", ima još koja ideja?
uf, mislim da sam onda možda pomiješala te dvije knjige!

idem sad guglat da vidim koju sam zapravo ja imala i provodila

edit: pomiješala sam knjige, ja sam imala ovu drugu, bez plakanja. ovu s plakanjem nisam provodila nit bih preporučila.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 16:01   #12
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
idem sad guglat da vidim koju sam zapravo ja imala i provodila
i znali niš do dvije godine?

hm ja ne mogu toliko izdržat sad sam u fazi da se noću budi svakih sat vremena, koma užasna.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 16:10   #13
dobro, ima boljih i lošijih razdoblja..čekaj, pa tvoj je još sasvim mala bebica...
neki spavaju cijelu noć prije, neki kasnije. kažu da je do 3 godine normalno da se bude po noći.
zna se i moja probudit sad za pišanje, al to je više iznimka nego pravilo. i nakon dvije godine se baš vidjela promjena, baš je počela krmit k'o top.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 16:11   #14
meni je trenutno wet dream odspavat 3 sata u komadu, o cijeloj noći ni ne razmišljam.


a nemam pojma, sad se trudim da je preko dana više spavanja, vidjet ćemo hoće li to utjecati na noć.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 16:14   #15
F. koji ima 5 god više manje zaspi u dnevnoj, pa ga selimo u njegovu sobu i probudi se jednom po noći tad idem do njega malo ga podragam i spava dalje! A. koja ima 17 mj već skoro mjesec dana stavim ju u kindač i sam zaspi bez problema i plakanja ( sama od sebe se tako naučila) isti princip ima i po danu, s tim da se po noći budi jednom i onda je na cici i spava dalje!
__________________
.
damafia25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 17:27   #16
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
ovo je rješenje gdje se dijete pusti plakati dok ne zaspi?
Ne baš doslovno, ali u metodi (Ferber) ima i toga. Drugim riječima, u metodi ima i elemenata "svaki roditelj može naučiti spavati dok mu dijete plače".

U biti, dvije "škole mišljenja": jedna koja zastupa, kao, "kratkotrajnu fazu plakanja, dok se beba ne navikne" nakon koje je sve super-duper, i drugu koja zastupa "želim da moje dijete odraste s osjećajem da sam tu za njega uvijek kad mu trebam - a vjerujem da noću ne plače zato što mu je dosadno".
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 17:37   #17
Quote:
ivanahumpalot kaže: Pogledaj post
Drage forumašice, molim ako netko ima iskustva s ovom metodom iz knjige? Ja sam probala i uspjeli smo naučiti zaspati, a samo smo jednu noć odspavali u komadu. Sad se opet počeo buditi po noći, ali puno puno rjeđe.
ovako..knjigu sam posudila i pokusala provesti u djelo..
rezultat: da je knjiga bila moja, mislim da bi je bacila u smece, ovako sam se grizla sto sam uopce pokusala...
a na kraju knjige stoji u stilu 'ako metode ne upale, vodite dijete neurologu..u stilu nesto nije u redu s djetetom...a to me najvise naljutilo
moje dijete je naucilo spavati postepeno, sa 17mj..bez suza i problema...
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 17:55   #18
Ja sam dosta uspjela tako sto sam prvo sredila dnevno spavanje. Dakle, kad je spavao po danu, tad sam ga pustila i da malo place. Samo sam ulazila nakratko,bez dizanja i ljuljanja. Tad sam bila i raspolozena i kolliko-toliko odmorna. A onda nocno se vec navikao da spava u kreveticu pa je donekle bilo lakse.
Nismo jos sredili nocno skroz, budi se jednom, ali puno je bolje. Ako mu dam flasicu oko 22-23h spava do 4h, pa flasica pa onda do 7h. To je sjajno! Po obicaju, mm ostane duze budan pa kad krene spavati da mu flasicu a onda ja u 4h. Za mene prihvatljivo!
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 20:00   #19
Mi smo s Leonom probali po obadvije metode,prvo bez plakanja a kad je napunio skoro 2 god i kad mi je pukao film od nespavanja,pokušali smo i sa drugom metodom. I nije nam uspjelo,budio se po 5-6 puta obavezno svaku noć.Tek sa 2,5 je bilo malo bolje a sa 3 i mjesec dana je prvi put prespavao noć. Sad spava bez mrdanja do jutra,ima 3 i pol godine.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2010., 20:46   #20
Svako dijete može naučiti spavati. Meni to prekrasno zvuči ali kod mog neizvodivo. Hajde što se budio noću, sad već dva dana muku mučimo i sa dnevnim spavanjem. Ja pokušala da ga pustim neka plače (naravno ja sam pored njega) što se danas pretvorilo u horor. Kako je vrijeme prolazilo on samo pojačavao s urlanjem i na kraju ga podigla iz kreveta i nosala, on se razbudio tako da je preskočio to spavanje. Večeras plače on plačem ja Kod nas definitivno nije rješenje pustiti ga da plače.
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:57.