Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2007., 10:43   #41
LJUBLJANA

http://www.mixi.tv/
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:

Zadnje uređivanje Kiki : 05.09.2007. at 15:48.
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 16:10   #42
www.fotokoch.de
ima i u gracu i mislim u fel(d?)bachu
Madnes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 16:30   #43
a ako netko zna da stavi link na neki dućan u Italiji, pogotovo u Anconi, tako da i mi iz Dalmacije imamo neko mjesto bliže za shoping?
lubitel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 18:33   #44
Quote:
naprašćje kaže: Pogledaj post
Dakle,znate li za neke foto dućane u grazu u kojima se isplati kupovati?
Našao sam ove:
http://www.lammer-shop.at/
http://www.pixelland.at/
Ima li još nekih koje bi valjalo provjeriti?
Konkretno razmišljam o cannonu 400d ili nikonu d80 pa gledam gdje bi mi bilo jeftinije za nabavit nego u zagrebu.
si našao štogod, jel se i ja mislim između ova dva...
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 11:12   #45
Graz

Većinu svoje foto opreme kupio sam u Grazu, bez obzira da li se radi o analognom, digitalnom ili obijektivima, torbama i svemu što ide uz fotkanje. Dućan je super a cijene su 10 000 kn u Zagrebu = 1000 eura u Grazu.
Još ti i vrate Mwst pa se zbilja isplati. Evo vam link da vidite šta ima

http://www.displayou.com/catalog/index.php
__________________
Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present
panthera_leo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 12:51   #46
Quote:
panthera_leo kaže: Pogledaj post
Većinu svoje foto opreme kupio sam u Grazu, bez obzira da li se radi o analognom, digitalnom ili obijektivima, torbama i svemu što ide uz fotkanje. Dućan je super a cijene su 10 000 kn u Zagrebu = 1000 eura u Grazu.
Još ti i vrate Mwst pa se zbilja isplati. Evo vam link da vidite šta ima

http://www.displayou.com/catalog/index.php
evo baš gledam, koliko u americi dodje u dolarima, toliko u grazu dodje u eurima, za poludit...

moram nabavit preko bare...400D kit $680
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 15:44   #47
Prije dvije godine odlučih kupiti fotić u Americi preko interneta. Našao sam jedan super dućan, koji fakat postoji, ne samo web shop, te očaran niskim cijenama naručih dSLR, par objektiva i flash. Sve skupa cca 3000 dolara. Računajući i carinu i najskuplju dostavu to je još uvijek bilo ekstremno jeftinije nego kod nas.
Istoga dana zove mene Amer iz dućana u kojemu sam naručio robu:
Dobar dan, hvala na vašoj narudžbi, te trebate li dodatne memorijske kartice. Rekoh da netrebam jer im je cijena bila skuplja nego kod nas. On pet puta pita ja pet puta odgovaram isto. Nakon toga kaže mi da sam zaboravio naručiti Nikonovu ekstra garanciju cca 500 dolara , ja kažem da mi ne treba, a on da to moram uzeti, ja opet da neću a on da moram. Nakon 5 puta poslao sam ga u pm i otkazao naruđbu i sve to kupio u Grazu za 3000 eura
__________________
Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present
panthera_leo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 16:09   #48
Quote:
panthera_leo kaže: Pogledaj post
Prije dvije godine odlučih kupiti fotić u Americi preko interneta. Našao sam jedan super dućan, koji fakat postoji, ne samo web shop, te očaran niskim cijenama naručih dSLR, par objektiva i flash. Sve skupa cca 3000 dolara. Računajući i carinu i najskuplju dostavu to je još uvijek bilo ekstremno jeftinije nego kod nas.
Istoga dana zove mene Amer iz dućana u kojemu sam naručio robu:
Dobar dan, hvala na vašoj narudžbi, te trebate li dodatne memorijske kartice. Rekoh da netrebam jer im je cijena bila skuplja nego kod nas. On pet puta pita ja pet puta odgovaram isto. Nakon toga kaže mi da sam zaboravio naručiti Nikonovu ekstra garanciju cca 500 dolara , ja kažem da mi ne treba, a on da to moram uzeti, ja opet da neću a on da moram. Nakon 5 puta poslao sam ga u pm i otkazao naruđbu i sve to kupio u Grazu za 3000 eura
dugo su dvije godine za web bonton, ne kupujem za $3000, i šaljem u ameriku po jednoj amerikanki
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 09:22   #49
Traži se najjeftiniji materijal u Zagrebu za tamnu komoru

Molim sve one koji kupuju materijal u Zagrebu da mi pomognu. Naime, dolazim na samo jedan dan u Zagreb i želio bih kupiti opremu za razvijanje filmova u studiju, i to c/b i to srednji format (120mm). Gledao sam one linkove na dućane s opremom no nisam uspio izvesti zaključak gdje bi mi bilo najeftinije proći

U Splitu postoje dućani (jedan ili dva) gdje se još prodaju tekućine i papir, ali je dosta skuplje.

Dakle, treba mi: papir za razvijanje c/b za srednji format (svih veličina); filmovi srednjih formata i to c/b;(inače kupujem Ilford koji je u Splitu 60 kuna); i tekućine za razvijanje (i prekidač). I blizu čega poznatog se dućan nalazi i primaju li kartice Je li moguće i nešto naručiti preko Interneta na kućnu adresu? I gdje bih mogao kupiti filtere za Lubitel 166b (cijena)?

http://www.rit.edu/~andpph/text-lubitel.html I može li mi netko prokometirati kako je ovaj uspio staviti 35mm film u Lubitel? Neke fraze mi nisu jasne.

Za admine - prije postanja ove teme prošao sam kroz masu postova, ali nisam našao što mi treba, a i pitanje se preklapa s mnogim temama. Ispričavam se unaprijed ako nisam bio dovoljno temeljit u traženju, pa sam propustio, ali kako se dan u Zagrebu približava postao sam malo nervozan, pa sam postao ovaj upit
lubitel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 09:11   #50
Pokusat cu ti se ja raspitat , al nista ti nemogu obecat ... znam da jedan lik na aukcije.hr prodaje za par kuna kadice i sve za razvijanje pa daj pogledaj tamo ! Fakat je isplativo !

Pozdrav
__________________
Kako oblikovati potpise
zazoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 10:46   #51
Quote:
zazoon kaže: Pogledaj post
Pokusat cu ti se ja raspitat , al nista ti nemogu obecat ... znam da jedan lik na aukcije.hr prodaje za par kuna kadice i sve za razvijanje pa daj pogledaj tamo ! Fakat je isplativo !

Pozdrav
Hvala Zazoon! Na aukcija.hr nema tog oglasa...nema ni jedan oglas za foto opremu?

Pozdrav
lubitel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 10:51   #52
a aukcijE.hr !!!

hvala, vidio!
lubitel is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 11:05   #53
Nema na cemu sory na tipfeleru ! Prebrzo pisem a i ne gledam j* ekran nego zujim pa mi se ponekad desi greska
__________________
Kako oblikovati potpise
zazoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2007., 17:57   #54
Trazim foto ducan u Becu, buduci da su cijene gore povoljnije. Imate li kakvu ideju gdje otici (web adresu da provjerim cijene ili nesto)???

Thanks!
kurjoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 17:18   #55
Quote:
kurjoza kaže: Pogledaj post
Trazim foto ducan u Becu, buduci da su cijene gore povoljnije. Imate li kakvu ideju gdje otici (web adresu da provjerim cijene ili nesto)???

Thanks!
nisu ti cijene baš za sve povoljnije, a za dobar dio jesu povoljnije, ali ne značajno...i savjetujem veliki oprez pri prelasku granice, dosta ljudi se opeklo raznim carinama i kaznama u ovo predblagdansko razdoblje... kolega neki dan proveo 8h na ispitivanju, a čovjek sve skupa kupio 2 mem.kartice
__________________
Boris-Photo Web
It's hard enough to remember my opinions, without also remembering my reasons for them! Friedrich Nietzche
Silent Eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 10:55   #56
Kupovina BH Photo

Pozdrav,

Gledao sam cijene u BH photo online dućanu, i pošto planiram uzeti OLY 570, cijena aparata sa shippingom i 22% pdv-om ispada 900 kuna jeftinija od kupovine kod nas. To na cifru 3600 kuna uopće nije zanemarivo. Zanima me da li je netko kupovao kod njih i da li ima još nekih skrivenih troškova, jer se po ovom izračunu itekako isplati kod njih uzeti fotić.
sined is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 12:59   #57
Mislim da nema troskova vise od shippinga. Carina se ne naplacuje za foto opremu kod nas.
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 13:08   #58
Bas to i mene zanima. Sve je to ok ovak teoretski - jel ima netko ko je to i napravio. Prva ruka. Jel ko kupio neki fotic u usa prek www? I jel sve proslo ok? Hvala
Lii is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 20:03   #59
Nitko?
Lii is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 22:03   #60
Quote:
Lii kaže: Pogledaj post
Bas to i mene zanima. Sve je to ok ovak teoretski - jel ima netko ko je to i napravio. Prva ruka. Jel ko kupio neki fotic u usa prek www? I jel sve proslo ok? Hvala
ja naraucio preko weba iz amerike, al mi je donio fotic poznanik, tako da to nije ono kaj trebaš...u svakom slučju, evo kaj sam našao na netu, friško od neki dan...

Quote:
Mislim da oni probaju po sistemu ide-ide / nejde-nejde...
Ja sam nedavno zvao u špediciju da mi pogledaju kolko je carina (ja sam
tvrdio da je na foto-opremu o%) i ona me uvjeravala da je 5%, tak dugo
dok nije pogledala u zakon i rekla "Joj, da, vidite ipak nema carine na
foto opremu". Tak da, hehe, NEMA!!!
Ako hoces, mogu ti na mail poslati izvadak iz zakona, pa si isprintaj
kad ides podizati robu.

Ili se samo pozovi na tarifnu oznaku 9002 11 00 pa nek vide u knjigama!
pozz

D
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:29.