Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2011., 19:52   #281
da li se nekom dogodilo, PREVELIKI PLAMEN NA ŽIŠKU kombi bojlera, tako da je i kada bojler ne radi, šasija bojlera jako vruća? Osim veće potrošnje plina u "leru", bojler počeo da ne radi! Što sada, osim servisera?
bbeellii is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 09:48   #282
bok...imam pitanjce....podstanar sam, i bojleru znam da sluzi da grijanje i da je valiantov....no međutim imam problem s njim sto se ugasi sam od sebe, tad nema ni tople vode, ni grijanja i upali se samo ako se pritisne tamo neki gumbic koji izgleda kao prekrizeni plamen, vidim da je servis oko 500-600 kn, no eto mojim gazdama je to previse novaca....jel mozda znate u cemu je problem, tako da kad mi dođe majstor da ne ispadnem totalna budala jer nemam pojma stvarno o nicem...btw jel ima ikakve veze s bojlerom to sto se veš suši na radijatorima?
likewarm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 09:57   #283
Quote:
likewarm kaže: Pogledaj post
bok...imam pitanjce....podstanar sam, i bojleru znam da sluzi da grijanje i da je valiantov....no međutim imam problem s njim sto se ugasi sam od sebe, tad nema ni tople vode, ni grijanja i upali se samo ako se pritisne tamo neki gumbic koji izgleda kao prekrizeni plamen, vidim da je servis oko 500-600 kn, no eto mojim gazdama je to previse novaca....
Jako dobro. A je'l im vise dgovara da plate tvoj pogreb i dobru odstetu roditeljima? Daj ti s njima malo porazgovaraj, oni su duzni odrzavati bojler. Ako ne ide...dogovorite se bar pola-pola, nije za igrati se.
Quote:
jel mozda znate u cemu je problem, tako da kad mi dođe majstor da ne ispadnem totalna budala jer nemam pojma stvarno o nicem
Zasto bi ti ispao budala, nije na tebi da se razumijes u bojlere, nego na majstoru...zovi nekog od ovlastenih i rijesit ce ti problem.
Quote:
...btw jel ima ikakve veze s bojlerom to sto se veš suši na radijatorima?
Mislim da ti to nije bas dobro za ves.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 10:47   #284
ma znam da je to njihova duznost, no platila bi i ja...ja se bojim plina, ganjamo ih vec neko vrijeme, ali ako ne pozovu majstora ovaj tjedan napravit cu ja to sama...zato sam i pitala jer ne bi rado nekom dala da mi to popravi i dam mu 600 kn a zapravo ni sama ne znam jel napravio sta ili nije...jer koliko znam o toj temi moze me preveslat bilo tko sto se tice vesa pitala sam jer su oni jednom komentirali nesto u stilu da je to sigurno zato sto susim ves na radijatoru, i da zbog toga je bojler tako poludio....meni to nema nikakvog smisla....ali kao sto rekoh koliko znam o bojlerima radije bi provjerila....nece eksplodirati sam od sebe valjda?
likewarm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 11:12   #285
Quote:
likewarm kaže: Pogledaj post
zato sam i pitala jer ne bi rado nekom dala da mi to popravi i dam mu 600 kn a zapravo ni sama ne znam jel napravio sta ili nije...
Ako ti se sada boler gasi, a nakon servisa vise ne - pa onda je ocito da je napravio. Popravak kvara te i ne mora toliko izaci, ali ako bojler nije poodavno servisiran, ne bi mu skodio kompletan servis.
Quote:
jer koliko znam o toj temi moze me preveslat bilo tko
Ma nece te nitko preveslati...istina nisu svi majstori jednako kvalitetni, ali ne vjerujem da bi te netko od ovlastenih isao muljati...imaju oni predstavnistvo iznad sebe i nije im se za igrati s takvim stvarima.
Quote:
sto se tice vesa pitala sam jer su oni jednom komentirali nesto u stilu da je to sigurno zato sto susim ves na radijatoru, i da zbog toga je bojler tako poludio....meni to nema nikakvog smisla....ali kao sto rekoh koliko znam o bojlerima radije bi provjerila....nece eksplodirati sam od sebe valjda?
Naravno da nece..ali se recimo mozes ugusiti s CO..ako se radi o neodrzavanom bojleru na dimnjak.
Sto se tice vesa, mislim da to ne moze to bas imati neki utjecaj na rad bojlera, ali mislim da ipak nije dobro to raditi jer otezavas prijenos topline na prostor, bolje stavi neku vjesalicu pokraj radijatora.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2012., 16:35   #286
Exclamation

Pomoć mi treba poprilično je hitno (žena će mi glavu odvaliti )

Imam Junkers ZWR 18-3 KE. Od jučer sam primijetio da kada otvorim toplu vodu, plamen koji je gorio se ugasi i na displeju piše 99. Teče topla voda koliko je ima i onda dalje teče hladna. U čemu bi mogao biti problem?

Grijanje izgleda radi normalno.

Ako trebate slike bojlera, neke informacije, slobodno javite.
alphaman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 16:45   #287
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Ako ti se sada boler gasi, a nakon servisa vise ne - pa onda je ocito da je napravio. Popravak kvara te i ne mora toliko izaci, ali ako bojler nije poodavno servisiran, ne bi mu skodio kompletan servis.

Ma nece te nitko preveslati...istina nisu svi majstori jednako kvalitetni, ali ne vjerujem da bi te netko od ovlastenih isao muljati...imaju oni predstavnistvo iznad sebe i nije im se za igrati s takvim stvarima.

Naravno da nece..ali se recimo mozes ugusiti s CO..ako se radi o neodrzavanom bojleru na dimnjak.
Sto se tice vesa, mislim da to ne moze to bas imati neki utjecaj na rad bojlera, ali mislim da ipak nije dobro to raditi jer otezavas prijenos topline na prostor, bolje stavi neku vjesalicu pokraj radijatora.
evo ovako..koliko kosta mijenjanje starog bojera i postavljanje novog?? isto tako uz taj posao bi trebalo procistiti i radijatore..
Radi se o kombi bojleru..mi imamo jednosobni stan i samo 5 radijatora.
Molim ako je netko dobar majstor ovdje neka mi posalje pp..
Ja ozbiljno trazim nekog tko bi sjeo na avion i dosao meni u UK to napraviti,.,
put bi bio placen...
koliko be me kostao sam rad?
ps: naravno ja nemam nikakav alat ovdje to bi se trebalo ponesti..
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 20:41   #288
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
evo ovako..koliko kosta mijenjanje starog bojera i postavljanje novog??
Ja ozbiljno trazim nekog tko bi sjeo na avion i dosao meni u UK to napraviti,.,
Preporuku za nekog tko bi ti to obavio u Zg nije problem dati...ali bojim se da je ovaj tvoj plan da netko dolazi u UK i nosi alat sa sobom ...neizvediv.
(zar je toliko problem naci tamo nekog?)
Ali ...sretno. Mozda upali.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 19:08   #289
moj problem, pada tlak i kad "samo" grije vodu. Servis jučer čišćenje kemija i to. Prije servisa je tlak padao brže. Ekspanziona je napumpana. Vuw 242 2-3 tako nekako, 5g. (prvo čišćenje), vode nigdje ne kapa ni radijatori. Provjerio ekspanzionu, skoro 0 psi. napumpao pumpom od dječjeg bickla na 1,1 bar i napunio do 1,5 pa sad gledam. Odrzračnik napuhuje balon sporo, tako valjda i treba, exp ne pušta na ventil. Oko 4 litre sam ispustio da spustim sa 1.5 na 0.
__________________
Što želi propasti, treba pustiti da propadne.

Zadnje uređivanje Mag : 15.02.2012. at 20:09.
Mag is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 11:17   #290
ja živim u prizemlju zgrade i koristim protočni bojler Simens DHT 18100 (za kupaonu i kuhinju), u zadnjih 3-4 godine svako malo imam problema sa vodom, ili je slab protok vruče vode na špini, pa mi se ne upali 3 grijač ili se grijač ne izgasi (pa izbaci) pa se pregrije....kad otvorim hladnu vodu imam jak mlaz ali okrenem na vruču ništa pritiska i ne čujem da su se upalili grijači (obično 3 puta klikne)...ako tko ima neki pametni savjet bila bih mu zahvalna
dalmata40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 06:44   #291
A da pokušate nekad očistiti i servisirati te bojlere.U biti radi se o istom principu uključivanja kao kod plinskih protošnih bojlera,dakle
kada se nakupi previše kamenca on spriječava protok vode kroz bojler a samim time vodena glava ne uključuje prekidaće grijaća.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 14:21   #292
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
A da pokušate nekad očistiti i servisirati te bojlere.U biti radi se o istom principu uključivanja kao kod plinskih protošnih bojlera,dakle
kada se nakupi previše kamenca on spriječava protok vode kroz bojler a samim time vodena glava ne uključuje prekidaće grijaća.
jesmo ga očistili iako u uputstvima piše slijedeće "Otporan protiv koroziji i nije osjetljiv na vodene mjehuriće i taloženje kamenca, može upotrebljavati kod svih tvrdoća vode" a mala nezgoda je i to što živim u gradu koji nema servisera za Siemens
dalmata40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 14:41   #293
Unaprijed se ograđujem. Nemoj od mene ovaj puta očekivati rješenje ili previše pameti.
Imam samo iskustvo s protočnim bojlerom (Gorenje) koji je dobro radio neki broj godina, a onda su počele zafrkancije slične tvojima.
Ti bojleri imaju presostat i termo prekidače koji se daju fino podešavati. Ja sam to podešavao i podešavao i nisam postigao ujednačeni rad. Sada kada mislim na to, pada mi na pamet da možda ne bi bilo loše mehaničke dijelove sklopke podmazati s wd40 ili sl., jer mi se čini da bi eventualna korozija ili prašina mogla utjecati na nepravilan rad. No, to je samo nagađanje.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 17:50   #294
Neobičan kvar na Vaillantu VUI 280-7.
Naime, kada se uređaj upali istovremeno se ventilator pokrene i tako radi nekoliko desetaka sekunda da bi nakon toga stao. Pokaže se greška S.33 te dvije ikonice od smetnji za dovod zraka i odvod plinova.
Otvorim prozor i prostoriju, uređaj se ponovo sam pokrene, ventilator se uključi radi neko vrijeme i ponovo isto.
Da li je u pitanju greška u senzoru ili nečem sličnom. Dimnjak je fasadni i original Vaillantov, izveden kroz zid i prema propisu.
Da li je netko imao sličan problem i kako ga je rješio?
georgy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 07:39   #295
Quote:
georgy kaže: Pogledaj post
Neobičan kvar na Vaillantu VUI 280-7.
Naime, kada se uređaj upali istovremeno se ventilator pokrene i tako radi nekoliko desetaka sekunda da bi nakon toga stao. Pokaže se greška S.33 te dvije ikonice od smetnji za dovod zraka i odvod plinova.
Otvorim prozor i prostoriju, uređaj se ponovo sam pokrene, ventilator se uključi radi neko vrijeme i ponovo isto.
Da li je u pitanju greška u senzoru ili nečem sličnom. Dimnjak je fasadni i original Vaillantov, izveden kroz zid i prema propisu.
Da li je netko imao sličan problem i kako ga je rješio?
vjerojatno se nešto događa s presostatom ili je začepljena venturijeva cijev
pa bojler dobija informaciju da ventilator ne radi
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 21:14   #296
Ukljucivanje pumpe

Pozdrav,
Nedavno sam postavio novi plinski Vaillant bojler 24-5, i kod ukljucivanja pumpa se prvo upali na sec. pa ugasi, priceka par sec i onda se ponovo upali, pa nakon toga plamen. Prilicno sam nov u ovome pa me zanima dal je to normalno? Bojler ne pokazuje nikakvu gresku.
lbukalb is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 10:28   #297
Junkers Euroline (neznam tocno model) nakon paljenja grijanja ili grijane tople vode prebaci se u safe mode i svijetli crvena lampica jednum u dvije sec te zelene na 45 i 90 stupnjeva. Ponekad proradi a ponekad ne zeli uopce nego se nakon kratkog vremena prebaci opet u blokadu. Ideje?
__________________
Bolje se rodit bez one stvari nego bez sriće, ako imaš sriće i ona stvar će ti narasti.
tomeek1503 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 06:46   #298
Quote:
tomeek1503 kaže: Pogledaj post
Junkers Euroline (neznam tocno model) nakon paljenja grijanja ili grijane tople vode prebaci se u safe mode i svijetli crvena lampica jednum u dvije sec te zelene na 45 i 90 stupnjeva. Ponekad proradi a ponekad ne zeli uopce nego se nakon kratkog vremena prebaci opet u blokadu. Ideje?
Ne piše da li je bojler fasadni ili dimnjak,ali stvar je dosta opasna ako se radio o bojleru na dimnjak.Opisana smetnja je u stvari alarm o povratu dima u prostoriju,Predlažem da ako se o bojleru na dimnjak radi pozovete dimnjačara da prekontrolira odvod dima.Ako se radi o fasadnom bojleru,onda je u pitanju greška na presostatu,ventilatoru ili je začepljena venturijeva cijev.
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 08:49   #299
Quote:
d2267 kaže: Pogledaj post
Ne piše da li je bojler fasadni ili dimnjak,ali stvar je dosta opasna ako se radio o bojleru na dimnjak.Opisana smetnja je u stvari alarm o povratu dima u prostoriju,Predlažem da ako se o bojleru na dimnjak radi pozovete dimnjačara da prekontrolira odvod dima.Ako se radi o fasadnom bojleru,onda je u pitanju greška na presostatu,ventilatoru ili je začepljena venturijeva cijev.
Na kraju tijekom jučerašnjeg dana nije htio ni zapalit uopće nakon restarta te je samo bio u stanby modu pa došao majstor i nakon sat vremena kopanja po bojleru je shvatio da ne radi ventilator, tj uopce ne dobija struju na njemu te se samim time ni ne pali peć. U konzultacijama sa nekim svojim kolegom su shvatili da je otišla elektronika izvadio ploču i danas donosi novu. cijena 1200 ploča plus 300 kn ruke. Srećom plaća vlasnik stana iako mi je sve to sumnjivo da samo tako ode sva elektronika.

Inaće, bojler je na dimnjak u zgradi, čišćenje dimnjaka je obavljeno netom prije sezone grijanja.
__________________
Bolje se rodit bez one stvari nego bez sriće, ako imaš sriće i ona stvar će ti narasti.
tomeek1503 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 16:44   #300
Quote:
tomeek1503 kaže: Pogledaj post
Na kraju tijekom jučerašnjeg dana nije htio ni zapalit uopće nakon restarta te je samo bio u stanby modu pa došao majstor i nakon sat vremena kopanja po bojleru je shvatio da ne radi ventilator, tj uopce ne dobija struju na njemu te se samim time ni ne pali peć. U konzultacijama sa nekim svojim kolegom su shvatili da je otišla elektronika izvadio ploču i danas donosi novu. cijena 1200 ploča plus 300 kn ruke. Srećom plaća vlasnik stana iako mi je sve to sumnjivo da samo tako ode sva elektronika.

Inaće, bojler je na dimnjak u zgradi, čišćenje dimnjaka je obavljeno netom prije sezone grijanja.
bojler na dimnjak nema ventilator
to je fasadni bojler spojen na LAS dimnjak
d2267 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:33.