Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2008., 12:55   #1
Post Nekropolis

dosta česta tema urbanih legendi ( krokodili u kanalizaciji, autstoper duuh..)po večim gradovima na zapadu jeste i postojanje Nemezisa.

Još ga nazivaju i "grad krvoloka", "Bunker pun ljudskih zvjeri", pakao na zemlji za koji nitko ne zna gdje se nalazi.

sam naziv Necroolis:

Native
exemplary
criminals
obliged
polis - grč. riječ a znači grad

to je u stvari zatvor za vrhunske, rođene kriminialce.

nitko ne zna gdje se nalazi, a svaki pokret regulira kompjuter, kamere...

mnogi optuženici iz "nerješenih slučajeva" su ustvari tamo.

kažu da njime upravlja naučno-paravojna vladina organizacija.

ljudi se zatvaraju u laveze sa strujom u rešetkama, niko odatle ne izlazi živ.

koriste se laboratorijske metode. ubrizgavaju im se svakakve grozote da bi im uništili osobnost.

pošto su unutri okrutni, nepopravljivi kriminalci, a jedina druga mogučnost je da ih ubiju (a i to je premalo) nitko se od vladinih dužnosnika ne buni.

ovdje ih ne ubijaju več ih neprekidno muće elektroškovima al se uvijek zaustave u posljednjem trenutku.

preodgajaju ih metodom "mrkva i batina" da slušaju. ako su dobri dobiju nagradu i šta se više ponize bolje napreduju.

tema je obrađena u filmovima Kocka, Eksperiment i Paklena naranđa i u epizodi romana Dilan Dog


No nije problem toliki kada to rade zlikovcima već kada pogreškom uhvate nekog nevinog te ga tako muće. Mnogi kasnije kpričaju da su ih uhvatili "svemirci" - ima masa takvih svjedočenja.

moja pitanja:

1. što mislite jel to samo urbana legenda ili i stvarnost?

2. neovisno o odgovoru na 1. pitanje: podržavate li takve "zatvore"?

3. mislite li da bi postojanje Nekropolisa objasnilo logički raznorazne slučajeve svjedočenja o "kindapiranju vanzemaljaca"?
Rakhiimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 13:07   #2
prije cu povjerovat u teoriju da se Atlantida nalazi u jadranskom moru
uostalom necro znaci nesto drugo

i sta ti to znaci "vrhunski, rođeni" kriminalac
nitko, kad se rodi, nije kriminalac
__________________
I am he the bornless one, the fallen angel watching you...
evil bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 14:38   #3
Ako ima tema fant ass y na ovom forumu, ovaj topik je rođen da bude tamo.
sun-in-eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 14:58   #4
ja kad vidjeh naziv topica pomislih da ovo mora biti jako čudno grad nekrofila!?! hahah!!
ja mislim da je sve moguće!!
ali kako čitam po ovom rubu znanosti, skoro svi ''komentari'' su tako skeptični!!
ali to je valjda normalan proces...prvo su svi vjerovali u sve, svašta se događalo, a vlasti su nijekale, pa je bilo još više razloga za vjerovanje,pa je sve više ljudi počelo vjerovat pa je to onda opet postalo prelagano i preočito, i prerašireno pa su ljudi počeli sumnjat u tu vjeru!!
Moja teorija je...da se u ovakvim stvarima uvijek treba vjerovati u apsolutno suprotno od prevladavajućeg mišljenja!! Ako se malo pogleda kroz povijest mislim da se može ustanoviti da je to pravi put!! )
Ljudi u velikim skupinama imaju tendenciju donositi krive odluke!!
Ovo drugo pitanje...mislim da ne bi trebala postojat takva mjesta!!
Ako zbog ničeg drugog onda zbog tog jednog nevinog pojedinca koji se jadan može naći u takvoj situaciji, ni kriv ni dužan!!
Ali i što se ostalih tiče, to je potpuno nehumano i životinjski i nikakva rehabilitiacija ili poboljšanje njih!!
Takvi tretmani samo nas kao vrstu vraćaju u srednji vijek!
A trećeg pitanja se sa dne sjećam!!
erika85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 19:13   #5
Quote:
erika85 kaže: Pogledaj post
ja kad vidjeh naziv topica pomislih da ovo mora biti jako čudno grad nekrofila!?! hahah!!
ja mislim da je sve moguće!!
ali kako čitam po ovom rubu znanosti, skoro svi ''komentari'' su tako skeptični!!
ali to je valjda normalan proces...prvo su svi vjerovali u sve, svašta se događalo, a vlasti su nijekale, pa je bilo još više razloga za vjerovanje,pa je sve više ljudi počelo vjerovat pa je to onda opet postalo prelagano i preočito, i prerašireno pa su ljudi počeli sumnjat u tu vjeru!
Moja teorija je...da se u ovakvim stvarima uvijek treba vjerovati u apsolutno suprotno od prevladavajućeg mišljenja!! Ako se malo pogleda kroz povijest mislim da se može ustanoviti da je to pravi put!! )
Ljudi u velikim skupinama imaju tendenciju donositi krive odluke!!
Ovo drugo pitanje...mislim da ne bi trebala postojat takva mjesta!!
Ako zbog ničeg drugog onda zbog tog jednog nevinog pojedinca koji se jadan može naći u takvoj situaciji, ni kriv ni dužan!!
Ali i što se ostalih tiče, to je potpuno nehumano i životinjski i nikakva rehabilitiacija ili poboljšanje njih!!
Takvi tretmani samo nas kao vrstu vraćaju u srednji vijek!
A trećeg pitanja se sa dne sjećam!!
potpunbo se slažem s tobom. ljudi ili vjeruju i dramatikuju ili nevjeruju i ismijavahu. Postoje i zatvor Gvantanamo i slični pa ko bi u to vjerovao da nismo vidjeli snimke. Razne priče o krađi organa u raznim poliklinicama i raznim banana republikama - više nikoga ne dotikavle. tko je od njemaca za vrijeme hitlera mogao povjerovati u to šta dr. mengele radi? meni je ovo zanimljiva mogućnost i postoji određena varijabilnost događanja u društvu kao i određeni pokazatelji koji idu u tom smjeru. ne bi trebalo odbaciti jer nemamo dokaza ali netreba ni paničart jer mala je vjerovatnost da nam se to dogodi.

P.S. neradi mi lijevi klik na mišu pa nisam mogu copyirajtat sve postove u jedam.
Rakhiimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 21:12   #6
''Postoje i zatvor Gvantanamo i slični pa ko bi u to vjerovao da nismo vidjeli snimke. Razne priče o krađi organa u raznim poliklinicama i raznim banana republikama - više nikoga ne dotikavle. tko je od njemaca za vrijeme hitlera mogao povjerovati u to šta dr. mengele radi?''

E pa baš to...mi smo svi pod utjecajem medija, a mediji su pod utjecajem vlada (kao -vlade- množina!
Pa onda kad je postalo očito da ne mogu nastavit nijekat, da samo stvaraju kontraefekt, onda su smislili pretrpat medije svakakvim lažnim pričama, da one prave izgube na kredibilitetu!!
E ja sad kao neka pametna, a to je sve bilo lijepo objašnjeno u nekoj epizodi X-FILES-a!!
I onda su dobili to što su htjeli...skeptike!! Okrenuli su ljude same protiv sebe!!
Pametne su te vlade!!

Joooj ne to je bilo u men in black!!!
erika85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 19:11   #7
Quote:
sun-in-eyes kaže: Pogledaj post
Ako ima tema fant ass y na ovom forumu, ovaj topik je rođen da bude tamo.
argumentiraj?!
Rakhiimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 19:10   #8
Quote:
evil bastard kaže: Pogledaj post
prije cu povjerovat u teoriju da se Atlantida nalazi u jadranskom moru
ok al ima i drugih teorija u vezi antlatida.

Quote:
uostalom necro znaci nesto drugo
moguće ali u ovom slučaju sam već naveo što ta skračenica znači: NECrO

Quote:
i sta ti to znaci "vrhunski, rođeni" kriminalac
nitko, kad se rodi, nije kriminalac
ovdje je riječ o okorjelim ubojicama koji su opkrutni, svirepi i besdušni.
Nešto tipa onih dvoje u filmu "Rođeni ubojice"
Rakhiimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 14:52   #9
Ja mislim da je ovo dobra tema.
A ovaj pdf se zove ''Na rubu znanosti'' tako da je baš prikladna za ovo.

Prvi put čujem za takvo nešto.

1. Po meni samo jedna ''legenda''.
2. Ne bih nikada podržavao takav zatvor. Preokrutan.
3. Ne vjerujem u to. Vanzemaljci su vanzemaljci, Ne mješaj ih! (BTW. je gledao tko ''Frikove'' u nedjelju? )
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 19:12   #10
Quote:
gunsmith kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je ovo dobra tema.
A ovaj pdf se zove ''Na rubu znanosti'' tako da je baš prikladna za ovo.

Prvi put čujem za takvo nešto.

1. Po meni samo jedna ''legenda''.
2. Ne bih nikada podržavao takav zatvor. Preokrutan.
3. Ne vjerujem u to. Vanzemaljci su vanzemaljci, Ne mješaj ih! (BTW. je gledao tko ''Frikove'' u nedjelju? )

3. ali mnogi ljudi koji su bili tamo ne mogu razlikovati jesu li ih vanzemaljci uhvatili ili su u Nekropolisu. Istina, nisu svi slučajevi svjedočenja kindapovanja vandzemaljaca ustvari bivši starnari Necropolisa ali sigurno određeni postotak jeste.

BTW. ja nisam - što je bilo?
Rakhiimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 20:40   #11
Quote:
Rakhiimi kaže: Pogledaj post
3. ali mnogi ljudi koji su bili tamo ne mogu razlikovati jesu li ih vanzemaljci uhvatili ili su u Nekropolisu. Istina, nisu svi slučajevi svjedočenja kindapovanja vandzemaljaca ustvari bivši starnari Necropolisa ali sigurno određeni postotak jeste.

BTW. ja nisam - što je bilo?
Moglo bi biti tako.
Ali zašto bi netko oteo običnog čovjeka i doveo ga u Necropolis?

Quote:
P.S. neradi mi lijevi klik na mišu pa nisam mogu copyirajtat sve postove u jedam.
ctrl-c (copy) ctrl-v (paste)
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 22:07   #12
Quote:
gunsmith kaže: Pogledaj post
Moglo bi biti tako.
Ali zašto bi netko oteo običnog čovjeka i doveo ga u Necropolis?
postoje različiti razlozi i motivi za to. Evo npr. jedan primjer. Oteli su običnog čovjeka i uvjerili ga da je zabunom tu a da kao oni to ne kuže. A cilj eksperimenta je dokazati da je svaki čovjek u određenim okolnostima ubojica. Tj. dovedu ga u situaciju gdje u krajnjoj mržnji i pomutnji uma u napadu bjesa krene da ubije čovjeka. U tom trenutku eksperiment se prekida, uspavaju čovejak i daju mu serum da izgubi pamčenje.

Quote:
ctrl-c (copy) ctrl-v (paste)
meni to nek ne štima

al uspio sam koristeći ikonice iznad prozorčića iznda upisa za odgovor.

Quote:
erika85 kaže: Pogledaj post
E pa baš to...mi smo svi pod utjecajem medija, a mediji su pod utjecajem vlada (kao -vlade- množina!
Pa onda kad je postalo očito da ne mogu nastavit nijekat, da samo stvaraju kontraefekt, onda su smislili pretrpat medije svakakvim lažnim pričama, da one prave izgube na kredibilitetu!!
E ja sad kao neka pametna, a to je sve bilo lijepo objašnjeno u nekoj epizodi X-FILES-a!!
I onda su dobili to što su htjeli...skeptike!! Okrenuli su ljude same protiv sebe!!
Pametne su te vlade!!

Joooj ne to je bilo u men in black!!!
potpuno se slažem! osvjetlila si jednu stranu medalje ove problematike.
a sad ako može i neke druge problematike Nekropolis-a

ljudi u takvim zatvorima prolaze torturu do dovođenja u stanje potpune depersonalizacije. između ostalog - prisiljeni su da se međusobno nazivaju rednim brojevima a tako ih i naziva kompjuter ili glas čovjeka (kao u Big Braderu).

1. Pitanje je je li bolje da su ljudi svedeni samo na brojeve ili da su čudovišta (krvoločni serijski ubojice, multivišestruki silovatelji, psihopate masovni trovači... ) ?

2. šta ta depersonalizacija uzima a što daje?

3. ostajemo li bez ljubavi ako smo svedeni samo na broj i moramo slijepo slijediti upute hladnog stroja i bez mogučnosti komunikacije i dodira drugih ljudi?

4. mogu li nam oduzeti sposobnost da se smijemo vlastitoj nesreći?

5. koliko su bijes i nasilje duboko ukorjenjene u nama?
Rakhiimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 01:45   #13
previse Manhunt-a
__________________
I am he the bornless one, the fallen angel watching you...
evil bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 09:25   #14
''1. Pitanje je je li bolje da su ljudi svedeni samo na brojeve ili da su čudovišta (krvoločni serijski ubojice, multivišestruki silovatelji, psihopate masovni trovači... ) ?''

Ljudi, svi ljudi bi trebali imati izbor, pa sad ako je njihov izbor da budu krvoločni, serijski ubojice, neka im je, zato nek moraju platiti određenu cijenu, tipa gubitak slobode u obliku nekog strogog zatvora, ali čim ti njih ideš mijenjat i oduzimat dijelove njihove osobnosti...tu već nešto smrdi!!
Opet igranje ''boga''!
erika85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 02:34   #15
a i to se znadne desiti
Rakhiimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 14:09   #16
Istina je da smo pod utjecajem medija i saznajemo ono što nam se servira, na način na koji nam se servira. Ipak, to ne smije biti izlika da nekritički prihvaćamo svakojake fantastične teorije zdravo za gotovo samo zato što se takve stvari ne obrađuju u medijima. Guantanamo je potvrđen, a super-secret zatvor za iživljavanje koji se zove Necropolis nije. Necropolis znači nešto drugo, a i kao akronim "Native exemplary criminals obliged" zvuči kao da ga je smislio osnovnoškolac s minimalnim poznavanjem engleskog.

Otvoreni um bez kritičkog razmišljanja vodi u šizofreniju i paranoju.
Sly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 16:30   #17
Dobra tema, ali činjenice bi trebale biti bolje!
__________________
"How my hair look, Mike?"
zidd is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 16:52   #18
Rakhiimi:

"Native exemplary criminals obliged" je besmislena fraza koja se grubo može prevesti kao "Urođeni izvrsni kriminalci su napravili uslugu". Ako je to stvarno citat iz D. Doga (nisam ga čitao godinama pa ne znam), onda me to ne čudi jer je talijansko nerazumijevanje engleskog i engleske gramatike legendarno.

Evo što Wikipedia kaže o tom pojmu:
http://en.wikipedia.org/wiki/Necropolis
Sly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 19:14   #19
Quote:
zidd kaže: Pogledaj post
Dobra tema, ali činjenice bi trebale biti bolje!
Upravo to.
Nema baš puno dokaza.
__________________
You don't know the half of it!
gunsmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 19:24   #20
pa baš zato što nema dokaza je tu!!
da ima dokaza bilo bi na tv-u!!
erika85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:50.