Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2009., 14:48   #1
"Kuća noći" / "House of Night"

http://www.houseofnightseries.com/

Danas sam vidjela u jednom časopisu reklamu za ovu seriju knjiga i čini mi se jako zanimljivom.
Na ovoj stranici ima čak i nekoliko poglavlja.
Zanima me jel ko pročitao i,ako je,kakve su knjige?
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 15:13   #2
Pročitala sam prve tri knjige, četvrtu preletila...u početku djeluje zanimljivo, u trenucima vuče na sumrak i ostale vampirske teen fore. Prva i druga knjiga poprilično su zanimljive, kasnije postaje prava sapunica i dosada...
Miss P.E.H. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 15:24   #3
Mogli bi nazvat onda lošom kopijom Sumraka ili ipak ne??

A jesi čitala na engleskom i di si nabavila?
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 22:13   #4
Pa knjige djeluju čak i bolje od sumraka. Glavni lik je cura koja je označena da postane vampir i mora u house of night, školu koja priprema ljude poput nje koji su označeni da budu vampiri. Naravno,odma mora bit i lik u kojeg će se zaljubit,pa njegova evil ex-cura i slično. Zapravo je poprilično zabavno ako se začitaš....slučajno sam naletjela na sve dijelove na 4shared-u, zapravo ima hrpa knjiga s vampirskom tematikom,mislim da se isplati čitat ako voliš takve knjige. na algoritmovoj stranici sam pronašla da imaju prvu knjigu samo na engleskom pa vjerujem da ćemo se do prijevoda načekat malo dulje...
Miss P.E.H. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 22:40   #5
ja san pročitala da je 1. dio u prodaji od 1.kolovoza, 2. dio od 1. rujna, 3. od 1. listopada i 4. dio od 1. studenoga u algoritmu
__________________
"Listen to me very carefully! I shall say this only once!" Michelle Dubois
izravno_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2009., 15:05   #6
Quote:
izravno_split kaže: Pogledaj post
ja san pročitala da je 1. dio u prodaji od 1.kolovoza, 2. dio od 1. rujna, 3. od 1. listopada i 4. dio od 1. studenoga u algoritmu
ja isto...
__________________
Sve što živi ožiljak ima...
Mysterious girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 10:11   #7
Quote:
Miss P.E.H. kaže: Pogledaj post
Pa knjige djeluju čak i bolje od sumraka. Glavni lik je cura koja je označena da postane vampir i mora u house of night, školu koja priprema ljude poput nje koji su označeni da budu vampiri. Naravno,odma mora bit i lik u kojeg će se zaljubit,pa njegova evil ex-cura i slično. Zapravo je poprilično zabavno ako se začitaš....slučajno sam naletjela na sve dijelove na 4shared-u, zapravo ima hrpa knjiga s vampirskom tematikom,mislim da se isplati čitat ako voliš takve knjige. na algoritmovoj stranici sam pronašla da imaju prvu knjigu samo na engleskom pa vjerujem da ćemo se do prijevoda načekat malo dulje...
Pobogu, ovo zvuči kao totalno sranje.

Što znači da će sigurno biti prevedeno i postati hit.

Opet će mi bit slabo.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 15:22   #8
Ja ću prvo pročitati pa onda suditi,(iako mislim da je tipična teen vam priča ali ipak... trenutno čitam Blue Blood.)
Kažete označena? Tko ju je predodredio da bude vampir, jesu li joj i starci? Ljudi i vampiri žive sukladno ko i u True blood?
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 16:12   #9
Quote:
ivana2009 kaže: Pogledaj post
Ja ću prvo pročitati pa onda suditi,(iako mislim da je tipična teen vam priča ali ipak... trenutno čitam Blue Blood.)
Kažete označena? Tko ju je predodredio da bude vampir, jesu li joj i starci? Ljudi i vampiri žive sukladno ko i u True blood?
Nema one uobičajne fore s vampirskim ugrizima...umjesto toga vampir te ''označi'' tako da ćeš ili postati vampir ili umrijeti
Po meni je True blood (pogotovo knjige) daleko ispred ovoga...obična teen sapunjara
Miss P.E.H. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 16:22   #10
Quote:
Miss P.E.H. kaže: Pogledaj post
Nema one uobičajne fore s vampirskim ugrizima...umjesto toga vampir te ''označi'' tako da ćeš ili postati vampir ili umrijeti
Po meni je True blood (pogotovo knjige) daleko ispred ovoga...obična teen sapunjara
toga sam svjesna, no zanima me da li ljudi i vampiri žive u "miru" ko i u True Blood?
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 20:53   #11
znaju,ali imaju kroničnu fobiju od njih
Miss P.E.H. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 23:02   #12
Pročitala sam prvu knjigu..i ne sviđa mi se. Ali pročitat ću i na hrvatskom, možda mi bude bolja.. Inače, Blue Bloods obožavam.
~*MiSs-AnDy*~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 18:42   #13
Pročitala sam u ok-eju da dolazi u subotu. Nezz dali ču je proćitati ali hoću true blood..Može li mi neko reći o čemu se radi i dali je po njoj snimljena serija? Puno hvala...=)
BUBLICA14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 23:16   #14
Da snimljena je istoimena serija a po naški ti je Okus krvi
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 20:45   #15
Kuća Noći

''Glavni lik serijala je 16-godišnja Zoey Redbird, koja u Oklahomi živi s majkom i očuhom s kojim nije previše zadovoljna. Zoey je posebna zato što ju je obilježila polumjesecom safirne boje vampyrska božica noći Nyx, i time je izdvojena i od običnih ljudi i od vampyra posebnim moćima ujedinjenja 4 prirodna elementa. Glavnina radnje se dodađa u školi za vampyre, koja je postoji da bi se vampyir uspješno preobrazio. Romani ujedinjuju romansu, srednjoškolske intrige te horor, a odišu alternativnoću i elementima matrijarhata. Važno je istaknuti da riječ vampyri nije tipfeler, već da je to posebna vrsta, koja nekim karakteristikama sliči "tradicionalnim" vampirima.''

Serijal se sastoji od knjiga Obilježena(Marked), Izdana(Betrayed), Izabrana(Chosen), Neukročena(Untamed) i Lovljena(Hunted)....
Knjiga još nema na hrvatskom...Zanima me ko ih je pročitao na engleskom... I kako su vas dojmile???...

Ja sam tek na početku svoje....I prezadovoljna sam....
__________________
...Neka voda nosi Ljubav dovraga...
luksy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 22:47   #16
otvorena ti je već ovakva tema:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=467763
__________________
"Listen to me very carefully! I shall say this only once!" Michelle Dubois
izravno_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2009., 23:09   #17
Onda, je l` to izašlo na hrvatskom i koliko je glupo?
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 14:03   #18
Quote:
Maisie kaže: Pogledaj post
Onda, je l` to izašlo na hrvatskom i koliko je glupo?
nije još...ja nigdi nemogu nač na hrvatskom....a u algoritma sam kupila prvi dio na eng....draže mi je ionako....

izravno_split hvala nisam vidila prije...

nije glupo zanimljivo je.... vampyri ode imaju taj neki znak polumjeseca na čelu i ljudi znaju za njih i za sve to skupa...ja sam tek na 60 al ide ide....dobila san e jučer il prekjučer nezz točno..
__________________
...Neka voda nosi Ljubav dovraga...
luksy16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2009., 20:50   #19
Quote:
Maisie kaže: Pogledaj post
Onda, je l` to izašlo na hrvatskom i koliko je glupo?
Mislim da nije...ja skinula s interneta i pročitala prvi dio na engleskom. Mislim da se neću gnjavit s drugim. Teen sapunjara. Imaš posebnu školu za teense koji su bili označeni (marked) da postanu vampiri. Imaš bitchy plavušu koja nekakva high priestess in training, koja je na čelu elitne grupe Dark Daughters (koje su manje više sve plavuše). Onda imaš Zoey, (Mary-Sue kakvu svijet još nije vidio), vampyre fledglinga koja kontrolira svih pet elemenata, koju je označila božica Nyx i koja u roku od tjedan dana postane nova high priestess in training. I u koju se zaljubi najzgodiji tip u školi.

To ti je otprilike to. Ubaci još par mačaka, lavandu, svijeće, Enyu, tetovaže na čelu i dva unnatural-evil-abmination duhova vampyre-fledglinga-koji-su-umrli-al-se-još-motaju-uokolo i koji su zapanjujuće solidni za jedan par duhova... To je zapravo sve što mi se svidjelo od knjige. Ako hoćeš pustit mozak na pašu i nešto čituckat na plaži ili jednostavno nemaš pametnijeg posla-samo navali! Ali ako ti se ne sviđaju teen sapunjare i klišeji, odi čitat nešto drugo (preporučam Fevre Dream ilitiga Grozničavi san od Martina. Predobra knjiga, ima parobrode i vampire).
lady_nym is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 23:54   #20
E da! Vidio sam da je Fevre Dream izašao na hrvatskom! "Grozničavi san". TO je knjiga, draga djeco.
__________________
"Being a good writer is 3% talent, 97% not being distracted by the internet."
zoran k is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.