Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2007., 21:38   #301
Ja na kraju kupila Stella madrac od Perfecte 180x200 u Mercatoneu za 2300 kn. OK mi se čini, nema opruge, 5-zonski i te fore.

Podnice sam isto uzela u Mercatoneu, komada dva 90x200, imaju dosta guste letvice i nekakv sistem da namjestiš želiš li tvrđe ili mekanije. Koštaju 440 kune komad.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Old 27.11.2007., 07:47   #302
Quote:
laella kaže: Pogledaj post
Ne mogu ti napisati iskustvo vlasnika Galaxy madraca, ali ipak ću si uzeti tu slobodu da malo komentiram.
Nije mi baš jasno kako te se ležanje na Tempur-u nije baš dojmilo, a ležanje na Galaxy-u ti je super, jer se radi o istovrsnim madracima (memory pjeni). Galaxy i Galaxy soft ( koliko ja vidim na www.perfecta.hr ) se razlikuju u debljinama odgovarajućih slojeva koji daju čvrstoću ili mekoću. Odgovarajući dojam mekoće se pretpostavljam dobiva nakon dužeg ležanja na madracu (ne mislim na onih par minuta koje svi izdržimo u dućanu). Ali tu bolje da 'uskoče' sa iskustvom vlasnici tih madaraca.
Ono što bih ti svakako htjela savjetovati: ako kupuješ 'mekan' madrac ili madrac sa zonama ili sa memory pjenom, onda NEMOJ kupovati i podnicu sa zonama, ergonomskim podjelama i sl. Kupi najobičniju latex podnicu, koja ima sve letvice jednake debljine i čvrstoće.
U suprotnom slučaju, ako kupuješ tvrd madrac, onda ergonomiju možeš postići sa zonskim podnicama.
U mom slučaju se 'duplo ugibanje' (ugibajući madrac i ugibajuća podnica) pokazalo kao katastrofalan izbor.
...ovak, dok sam tih par minuta lezao na tempuru, nije mi se svidio jer su mi svi bili premekani, te pjene ima za mene previse, i cini mi se kad se okrecem da se jako sporo ispravlja... ...meni ne odgovara...
...Galaxy s druge strane mi je OK, nije toliko mekan, a ni tvrd, dobro se ispravlja, a cinjenica je da ga je teta toliko nahvalila da je i to malo pridonijelo.

....mozes mi pojasniti malo to "duplo ugibanje", zasto nije dobro, sta se onda previse madrac ljulja? ...po tvom onda je najbolje uzeti od istog proizvodjeca sve i podnicu i madrac, istina je da na stranici pod Galaxy soft pise da je obvezatna letvicasta podnica, nisam to bas previse shvatio... ....

....stvarno ti kreveti su postali nauka...
Branimir_ZG is offline  
Old 27.11.2007., 20:08   #303
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
Gdje kupiti madrac 120x200?
bilo gdje (znam jer ja kupujem )
imaš na velesajmu i hespove i bernardine i perfect dreams
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 27.11.2007., 22:25   #304
MOLIM VAS INFORMACIJU!

Moram si kupiti novi madrac, da ne bih ostao invalid na ovom najobičnijem starom 10ak godina ak ne i više.Propao je skroz.

Dimenzija je 190cm x 90cm, a možda bi se mogao nagurati i 200 al rađe ne na knap.

Volio bih da je jako tvrd.

Danas sam na velesajmu otišao i sve je dobro bilo dok mi nije rekla cijenu.To je bio šok.

Naime kao student ne mogu si baš priuštiti 2200kn za madrac u domu.

Gdje da nađem pristojan madrac do 800 kn, na području Zagreba.

HVALA
Antonije is offline  
Old 28.11.2007., 00:00   #305
Quote:
Branimir_ZG kaže: Pogledaj post
....mozes mi pojasniti malo to "duplo ugibanje", zasto nije dobro, sta se onda previse madrac ljulja? ...po tvom onda je najbolje uzeti od istog proizvodjeca sve i podnicu i madrac, istina je da na stranici pod Galaxy soft pise da je obvezatna letvicasta podnica, nisam to bas previse shvatio... ....
Pokušat ću objasniti: ako imaš mekan madrac ili madrac koji se ovisno o pritisku tijela različito ugiba na različitim mjestima (to su ovi s memory pjenom) i staviš ga na podnicu koja također ima npr. 7 zona (zone definiraju različite stupnjeve fleksibilnosti letvica, neke se pod težinom ugibaju, neke ostaju ravne i čvrste), onda dobiješ u totalu situaciju da te ono na čemu ležiš uopće ne drži, tj. imaš tendenciju propadanja prema podu.
A to ne želiš.
Želiš postići da u cjelini imaš dobar i ravan oslonac (da nigdje ne visiš), ali da u onim točkama gdje je najveći pritisak na madrac (npr. kad ležiš bočno 1 rame i 1 kuk) da ipak bude mrvicu mekše da ne bi 'nabijao' te dijelove tijela. Idealno je ovako:

Zadnje uređivanje fonemf : 31.01.2010. at 23:30. Reason: ispravak citata
laella is offline  
Old 28.11.2007., 17:57   #306
Quote:
Antonije kaže: Pogledaj post
MOLIM VAS INFORMACIJU!

Moram si kupiti novi madrac, da ne bih ostao invalid na ovom najobičnijem starom 10ak godina ak ne i više.Propao je skroz.

Dimenzija je 190cm x 90cm, a možda bi se mogao nagurati i 200 al rađe ne na knap.

Volio bih da je jako tvrd.

Danas sam na velesajmu otišao i sve je dobro bilo dok mi nije rekla cijenu.To je bio šok.

Naime kao student ne mogu si baš priuštiti 2200kn za madrac u domu.

Gdje da nađem pristojan madrac do 800 kn, na području Zagreba.

HVALA

Gle, snizi prohtjeve za tu cifru
bernarda i hespo madrace 120x190, tvrđe ali ne medicinske, dakle sa običnim oprugama, cijene cca 1200 kn
dakle ti bi za 900-1000 kn trebao nać sasvim dobar madrac, naglasi da nećeš medicinski
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 30.11.2007., 13:38   #307
oriolik madraci

Zanima me da li netko ima iskustva s njima, jer sam u tvornici za madrac ortoflex ( tvrđi madrac od pu pjene ) dobila cijenu od 1050 kuna za 180×200. Na žalost u Osijeku ga nemam gdje "isprobati", pa vas ovako molim za komentare.
Hvala
gfosa is offline  
Old 01.12.2007., 16:47   #308
Mi smo ga kupili prije 6 mjeseci, isto u tvornici, dostava je bilo preko hp expressa.
Što da ti kažem, madrac je odličan, imaš tvrđu i mekšu stranu pa biraš.
Za te novce mislim da nemožeš dobiti bolje.
danila is offline  
Old 01.12.2007., 20:39   #309
cijena proporcionalna kvaliteti
meri79 is offline  
Old 01.12.2007., 20:57   #310
Jel imaju neki e-mail da malo pojasne kakve sve madrace imaju?(neznam koji kupiti). Na web stranici nemaju e-mail.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Old 01.12.2007., 21:05   #311
Uglavnom koliko mi je rekao čovjek iz tvornice svi njihovi madraci su prikazani na web stranici, ali možda ti je najbolje nazvati njihovu prodaju u tvornici ( tako sam i ja ). Kada sam tražila na netu vidjela sam da neka firma mediakorak iz Zg ima njihove madrace, mislim da na njihovoj stranici imaju čak i cijene. Koliko sam čitala po forumima oriolik proizvodi i za hespo.

@danila - hvala na komentaru, znači to je jedan plus

@meri 79 - govoriš iz iskustva ili...
gfosa is offline  
Old 02.12.2007., 11:19   #312
Quote:
gfosa kaže: Pogledaj post
Uglavnom koliko mi je rekao čovjek iz tvornice svi njihovi madraci su prikazani na web stranici, ali možda ti je najbolje nazvati njihovu prodaju u tvornici ( tako sam i ja ). Kada sam tražila na netu vidjela sam da neka firma mediakorak iz Zg ima njihove madrace, mislim da na njihovoj stranici imaju čak i cijene. Koliko sam čitala po forumima oriolik proizvodi i za hespo.
Hvala.

Dvoumim se između Ortofleksa zato jer ima antialergijsku tkaninu i između Prima fleksa koji djeluje ozbiljnije jer ima topliju i hladniju stranu
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Old 02.12.2007., 13:24   #313
pozdrav!
razmišljam o kupnji ovog madraca: Sani Medi Ekskluziv koji ima sloj od viskoelastične (memory pjene). u dućanu mi je bio super, ali zabrinjava me jedna stvar:

kako će se ponašati u hladnijim (i možda nešto vlažnijim uvjetima)?

naime, budući da ne grijemo kuću preko noći, zanima me hoće li se taj sloj onda pretvoriti u nešto tvrdo i neudobno?
ima li netko iskustva s takvim ili sličnim madracima?
morelia is offline  
Old 02.12.2007., 13:32   #314
Neznam o tome madracu, no mogu re za svoj jastuk koji je od tempura. Također u sobi ima dosta vlage jer se ne grije preko noći, pa temp padne i do 13 stupnjeva, ali jastuk je i dalje udoban, čak mi je i bolji dok je hladniji, pa je tim malo čvršći. Al čim ti legneš , za 15-20 minuta se zgrije, pa je mekan
Poggiali is offline  
Old 02.12.2007., 14:58   #315
Latex

Moram kupiti novi krevet, podnice i madrace. Dugo se vremena predomišljam što da kupim i mislim da ću u konačnici izabrati Hespove proizvode.

Dvoumio sam se da li kupiti Vitazon prestige ili Latex plus madrac. Prvi je svakako kvalitetniji i skuplji, no drugi je također vrlo kvalitetan i prilično jeftiniji. Zato sam u konačnici odlučio kupiti Latex plus madrac i kvalitetnu podnicu Modus sa elektromotorom.
Kakva su vaša iskustva sa Latex madracima i što mislite o mojem izboru?
Jubito is offline  
Old 04.12.2007., 01:14   #316
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
Gle, snizi prohtjeve za tu cifru
bernarda i hespo madrace 120x190, tvrđe ali ne medicinske, dakle sa običnim oprugama, cijene cca 1200 kn
dakle ti bi za 900-1000 kn trebao nać sasvim dobar madrac, naglasi da nećeš medicinski
daj pliz pojasni zašto je boldano "ne medicinske"? meni latex ide na q, federi također, volim tvrde madrace, i činilo mi se da bi mi medicinski bio najboji. kupila u ikei latex i ždere me kak su mekani

p.s. kaj više nema madraca s kokosom i to?
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Old 04.12.2007., 07:27   #317
Quote:
kokakoka kaže: Pogledaj post
p.s. kaj više nema madraca s kokosom i to?
ima, npr. u Jogi programu od Mebla sasvim sigurno
laella is offline  
Old 04.12.2007., 15:40   #318
Quote:
kokakoka kaže: Pogledaj post
daj pliz pojasni zašto je boldano "ne medicinske"? meni latex ide na q, federi također, volim tvrde madrace, i činilo mi se da bi mi medicinski bio najboji. kupila u ikei latex i ždere me kak su mekani

p.s. kaj više nema madraca s kokosom i to?

medicinski su nešto skuplji, mislim da idu od 1500 nadalje.

Imaš one sa bonnel oprugama, sa đepičastim, sa ovim, onim, svim čudima - za 80 kg, 150 kg, visoke, niske...

Sa kokosom ofkors, ima i hespo i bernarda
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 04.12.2007., 22:20   #319
hvala, malo guglam. jel ima netko iskustva s kokosom bez federa? godinama sam spavala na latoflex madracu, jednostavno sam navikla na tvrdi krevet, ovi latex madraci me kolju, ne znam kako se spava na mekanom
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Old 04.12.2007., 22:26   #320
ja isto volim tvrđe madrace, al obzirom da su mi medicinski malo tu mač, probala sam od bernarde Stabilu i Perfektu i viruj mi - okej su tvrdi
Stabila dođe oko 1200 kunica
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:26.