Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2012., 23:47   #5701
Quote:
M&Ms kaže: Pogledaj post
Da, naravno. Glavno da od nas naprave budale.
Stvarno, šta se uopće nadamo da bi koji natječaj prošao bez tih monada i da bi mogao biti raspisan za poziciju koja nije nekome obećana... Pf...

Joj, danas mi rekla jedna kolegica da je prije cca godinu dana bila na razgovoru za posao u jednoj gimnaziji, i da su od nje i ostalih kandidata tražili da pišu ispit iz gradiva koje bi predavala (za dva predmeta), jer su oni ipak škola "s reputacijom" koja ne može primiti bilo koga. Džizs...

Mislim, nije da ih ne razumijem, ali se onda zapitam ima li moja diploma ikakvu težinu?
Uostalom, postoji i probni rok.
Mene je jedan ravnatelj ispitivao povijest mjesta u kojem je škola. I što znam o selu, znao sam u nekim općim crtama, ali njemu očito to nije bilo dovoljno. A i saznao sam da već netko radi na tom mjestu, tako da nisam siguran što je htio postići.
perinjo is offline  
Old 24.01.2012., 10:37   #5702
Kako nije bilo posla u struci... ja sam otisao predavat u skolu. Ako ima jos netko tko predaje elektromotorne pogone u srednjoj skoli molio bih ga da se javi, imam problema jer neznam iz koje literature raditi pripreme. Udzbenik za srednje skole nepostoji.
__________________
Nisam kreativan. Neam signature.
Mr.Air is offline  
Old 24.01.2012., 11:42   #5703
Kolega koji predaje EMP u mojoj školi je "adaptirao" Jurkovićevu knjigu. Dakle to bi bila osnovna literatura koju moraš prilagoditi onima kojima predaješ.
zoks is offline  
Old 24.01.2012., 14:35   #5704
Jurkovićevu knjigu, koju? Nemislis slucajno na Josipa Jurekovića i Elektricne stojeve?
Također i električne instalacije, po kojoj knjizi radite? Ja imam jednu stariju koju je napisao Vjekoslav Srb, al nekako mi se nesvida previse, neprati mi gradivo i imam neke druge dvije novije I i II dio, nemogu se sjetit autora.
__________________
Nisam kreativan. Neam signature.
Mr.Air is offline  
Old 24.01.2012., 15:25   #5705
Berislav Jurković, Elektromotorni pogoni, izdanje Školske knjige.

Postoji nova knjiga iz instalacija, ne mogu se trenutno sjetiti izdavača. Autor se preziva Rodeš, a knjiga je iz dva dijela.
zoks is offline  
Old 24.01.2012., 18:25   #5706
Quote:
M&Ms kaže: Pogledaj post
Da, naravno. Glavno da od nas naprave budale.
Stvarno, šta se uopće nadamo da bi koji natječaj prošao bez tih monada i da bi mogao biti raspisan za poziciju koja nije nekome obećana... Pf...

Joj, danas mi rekla jedna kolegica da je prije cca godinu dana bila na razgovoru za posao u jednoj gimnaziji, i da su od nje i ostalih kandidata tražili da pišu ispit iz gradiva koje bi predavala (za dva predmeta), jer su oni ipak škola "s reputacijom" koja ne može primiti bilo koga. Džizs...

Mislim, nije da ih ne razumijem, ali se onda zapitam ima li moja diploma ikakvu težinu?
Uostalom, postoji i probni rok.
ovo zaista prvi put cujem, test za profesore iako donekle i shvacam potrebu za time, kad cujem kakvi sve ljudi predaju...

ja sam malo proucavala te oglase i zakljucila da kad stave 'poslati dokumente na adresu tu i tu' netko 100% vec radi, dok ako stave samo broj telefona onda postoji sansa da im netko zaista i treba i to cesto hitno pa se brze dogovori preko telefona!
anna_maria is offline  
Old 24.01.2012., 21:00   #5707
Je, to s brojem telefona stoji, al vrijedi nazvat i ove koji samo stave adresu, ja na jednom takvom dobila posao
Inače, danas sam dobila odbijenicu jer sam kroatist a oni trazili kroatologa
keaton is offline  
Old 25.01.2012., 12:09   #5708
Question

ljudi ja trebam pomoć najme završila sam četvreogodišnju školu za likovnu umjetnost i modni dizajn imam brojna natjecanja na županijskoj i državnoj razini i sad studiram, prva godina sam e sad ovako nama su rekli da je sa tim zanimanjem tj. samo sa četverogodišnjom školom moguče se zaposliti kao učitelj likovne kulture za niže razrede pa me sad zanima ako neko zna neš više o tome jer neznam više kome bi se obratila, molm vas vaša mišljenja, hvala
mmimr is offline  
Old 25.01.2012., 13:58   #5709
Quote:
zoks kaže: Pogledaj post
Berislav Jurković, Elektromotorni pogoni, izdanje Školske knjige.

Postoji nova knjiga iz instalacija, ne mogu se trenutno sjetiti izdavača. Autor se preziva Rodeš, a knjiga je iz dva dijela.
Da, da, da imam taj pdf od Jurkovića, Skolska knjiga 1978.god.

Ovo iz instalacija je Vladimir Rodeš - elektricne instalacije I i II dio!
Automatsko vođenje procesa? koja je tu literatura?
__________________
Nisam kreativan. Neam signature.
Mr.Air is offline  
Old 25.01.2012., 14:17   #5710
Quote:
kresimirstzg kaže: Pogledaj post
Jednostavno najlakše bi bilo da Ministarstvo zaposli administratore po školama, bar na pola radnog vremena tko bi se brinuo za takve stvari.
znaš što je MZOŠ rekao za zaduženje koje se zove "održavanje informatičke učionice" -rekoše to ne postoji i ne može se platit.
(a prije godinu dana je postojalo) heh.
marek45 is offline  
Old 25.01.2012., 14:58   #5711
Quote:
Mr.Air kaže: Pogledaj post
Automatsko vođenje procesa? koja je tu literatura?
Odobreni udžbenik za elektrotehničke škole je Automatika od Velibora Ravlića, izdano u vlastitoj nakladi.
zoks is offline  
Old 25.01.2012., 15:11   #5712
neka mi ne zamire moderatori, ali danasnji dan zasluzuje samo

svakako sami zasluzujemo ono sto nas ceka u dolazecim godinama!!!!


http://danas.net.hr/hrvatska/page/20...06.html?pos=n0
a svasta, svasta... hrvatska svakodnevica...

Zadnje uređivanje wifi : 25.01.2012. at 15:42.
wifi is offline  
Old 25.01.2012., 15:42   #5713
Quote:
mmimr kaže: Pogledaj post
ljudi ja trebam pomoć najme završila sam četvreogodišnju školu za likovnu umjetnost i modni dizajn imam brojna natjecanja na županijskoj i državnoj razini i sad studiram, prva godina sam e sad ovako nama su rekli da je sa tim zanimanjem tj. samo sa četverogodišnjom školom moguče se zaposliti kao učitelj likovne kulture za niže razrede pa me sad zanima ako neko zna neš više o tome jer neznam više kome bi se obratila, molm vas vaša mišljenja, hvala

ne možeš radit u školi.

asti boga,pored toliko prof likovnog koji ne mogu nać posa ti misliš da sa srednjom imaš šanse
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Old 26.01.2012., 06:48   #5714
Quote:
mmimr kaže: Pogledaj post
ljudi ja trebam pomoć najme završila sam četvreogodišnju školu za likovnu umjetnost i modni dizajn imam brojna natjecanja na županijskoj i državnoj razini i sad studiram, prva godina sam e sad ovako nama su rekli da je sa tim zanimanjem tj. samo sa četverogodišnjom školom moguče se zaposliti kao učitelj likovne kulture za niže razrede pa me sad zanima ako neko zna neš više o tome jer neznam više kome bi se obratila, molm vas vaša mišljenja, hvala
kad završiš fakultet onda možeš tražiti posao u školi. tada ćeš trebati još položiti i stručni ispit. sretno.
u nižim razredima osnovne škole nastavu vode učitelji razredne nastave, oni su školovani da vode nekoliko predmeta na toj razini (hrvatski, matematika, likovni..). u višim razredima (predmetna nastava) na mjestu nastavnika likovne kulture zapošljavaju se profesori likovni kulture - VSS.
Azz is offline  
Old 26.01.2012., 12:29   #5715
Quote:
miseducata kaže: Pogledaj post
ne možeš radit u školi.

asti boga,pored toliko prof likovnog koji ne mogu nać posa ti misliš da sa srednjom imaš šanse
U okolici Županje po selima neprestano raspisuju natječaje za nastavnike likovnog na neodređeno, što se ne prijave? Jesu seoske škole, ali može se nakupiti dovoljno sati za puno radno vrijeme. Na Zavodu su rekli da već nekoliko godina nisu se na Zavod došli prijaviti nastavnici likovnog i glazbenog.
perinjo is offline  
Old 26.01.2012., 13:34   #5716
Quote:
kresimirstzg kaže: Pogledaj post
Evo i ja ću se malo uključiti u raspravu u vezi tog održavanja i rada profesora informatike...... Jednostavno najlakše bi bilo da Ministarstvo zaposli administratore po školama, bar na pola radnog vremena tko bi se brinuo za takve stvari. Ipak mi imamo 75 računala... Treba to sve održavati. Ali eto što je tu je. Šuti i duraj
Potpis na sve rečeno, i ono u Hrcovim postovima (šta se tiče informatike). Ali 80% tega šta si napisa je ono stvar opće kulture informatičke pismenosti i tribalo bi znat svako tele a ne profešur koji se ponosi tim nazivom, bija on iz matematike ili zemljopisa ili engleskog, nevažno. Računala su osnovno sredstvo za rad i komunikaciju danas i svatko bi ZBOG SEBE tribao svakodnevno podizat svoje znanje o istome, neovisno di radi a pogotovu ako bi tija da ga se zove nekakvim intelektualcem a ne se prid dicon blamirat.
Razlikovat paralelni od serijskog porta, instalirat te banalije na PC (ugurat CD i pratit šta te traži i klikat I agree, mislin ono...pa to je posal za treći osnovne). Nitko ne traži da svo nastavno osoblje napamet subnetira ni IPv4 (iako je i to vrlo jednostavno), kamoli da se bavi solverima i sl. vengo znat ono najnajosnovnije: podesit passworde i usere, osnovne radove s datotekama, print managerom (ka šta je gore bija problem), učinkovito korištenje pretražnika na web-u, podesit osnovne postavke LAN-a pogotovu ako imaju automatsku (dinamičku) adresu, particionirat disk, razlikovat ruter od switchera, pingat mrižu da barenko znadu ima li uopće signala, stavit sedmicu, (dobro XP je malo više posla to ne moraju, ajde), počistit osnovne viruse, šta je DNS. Za sve ovo napisano triba desetak dana guglanja po netu i nikakva knjiga nekome koji o temu "nikad čuja", za one druge i puno manje, naravno da to uđe pod kožu triba možda koji misec repeticije. Ne, oni šalju ljude na ACDL (to onda zovu projektom na državnoj razini) di nauče nakucat par riči u Wordu i neke teoretske elementarije o informatici koje onda ovi zaboravidu prije nego im uruče certifikat i sad su ka informatički pismeni. To je ka da dite jedva nauči velika slova i dadu mu certifikat da je pismen, ne mora više učit hrvatski jezik i književnost do srednje škole. Ne tribalo, nego apsolutno bi tribalo da svi znadu većinu tih stvari koje su tebe gnjavili odradit sami. To tribaju rišit iz ministarstva da svi dobiju domaću zadaću da se malo educiraju, a ako baš netko ne more sam ovakve osnovne stvari, onda da mu se da mentora i rok. A ne opet plaćat skupe privatne informatičke škole i opet nekome lova u džep a judi posli opet ništa ne znaju. Tko to ne savlada nema šta radit u državnoj ustanovi, mislin tribali bi to znat svi državni službenici i namještenici. Ali ne, ono šta se nažalost čuje po zbornicama: "Ti kompjuteri..." i sve ti je odmah jasno, vengo da shvate da im je to osnovno sredstvo za rad a ovo osnovna znanja gori ka šiljilo i gumica kojom se olovka održava u stanju da se njome može raditi (pisati).
__________________
U tu uru počele su brodske sirene pozdravjat najlipšin zvukon od kada je svita. Nema lipšega zvuka od pisme brodske sirene.

Zadnje uređivanje Petra2005 : 26.01.2012. at 13:45.
Petra2005 is offline  
Old 26.01.2012., 15:55   #5717
Imam jedno glupo pitanje ali me nemojte odmah ispaliti. Zašto kada netko radi u školi na recimo pola radnog vremena traži drugdje posao za nadopuniti satnicu? Samo radi plaće da bude veća ili negdje po zakonu piše da se mora napuniti satnica?Ili radi doprinosa?Jesu manji ako ti je manja satnica ili su isti neovisno o satnici?Puna satnica je 40 sati tjedno?Molim vas bez ružnih komentara, nisam nikada radila u školi, a ubrzo diplomiram, a sve ponude koje nalazim su uglavnom na pola radnoga vremena pa ne znam kako to sve funkcionira.
dijanadija is offline  
Old 26.01.2012., 16:22   #5718
Quote:
dijanadija kaže: Pogledaj post
Imam jedno glupo pitanje ali me nemojte odmah ispaliti. Zašto kada netko radi u školi na recimo pola radnog vremena traži drugdje posao za nadopuniti satnicu? Samo radi plaće da bude veća ili negdje po zakonu piše da se mora napuniti satnica?Ili radi doprinosa?Jesu manji ako ti je manja satnica ili su isti neovisno o satnici?Puna satnica je 40 sati tjedno?Molim vas bez ružnih komentara, nisam nikada radila u školi, a ubrzo diplomiram, a sve ponude koje nalazim su uglavnom na pola radnoga vremena pa ne znam kako to sve funkcionira.
Plaća je manja, tj. dobiješ samo pola osnovice, ako si na pola radnog vremena i što je najvažnije, ne ide ti puni radni staž!! Npr. trebala bi raditi 2 god, za 1 god staža!! Tu su odmah manji i doprinosi. Ni puna plaća nije velika, šta možeš sa pola, pogotovo tko je tek početnik.
Ema Xy is offline  
Old 26.01.2012., 16:28   #5719
iako već dugo nitko nije komentirao, ja ću pošteno napisat koliko dobijem. vss,nemam staža ni punih godinu dana, još nemam stručni, oš, puna satnica; 4300 + 1245 za prijevoz. čujem da sa stručnim raste za nekih 1000kn. mislim da su razlike u plaćama zbog prireza, jer ne plaćaju svi isto. ja nemam djece, nemam nikakve olakšice. znam da kolegice koje rade više od 30 godina dobiju po 6800, s tim da ne primaju putne jer žive u blizini škole. kod nas su isplatne liste javne, samo ih ostave na stolu, tako da se vidi tko kolko dobije. i da, kuharica u područnoj školi sa 30 učenika nam ima 5500, sa putnima, a ne živi nešto daleko. a domar u matičnoj ima 4500. ja bi radje slagala sendviče za 5500!
locco rocco is offline  
Old 26.01.2012., 18:31   #5720
Quote:
plašljiva kaže: Pogledaj post
u glazbenim školama je malo više
To je zbog onih "sati" od po ure za male u prva tri osnovne...Ma sve je to smijeh, ova ima 6800 po svojoj prilici uz mentorstvo i razredništvo s 30 g. radnog staža a saborski zastupnik s 30 g. (moguće) života 16800 + sve beneficije, stan, hrana, prijevoz da tu plaćicu može slagat na kamaru ka naš štedljivi kolega. Znači mala komparativna računica: /da ne idemo u ono je li 3800 ili 4200, neka je start 4000, završetak 7000, prosjek koji ima profešur kroz radni vijek bi bija nešto ispod 6000 kn / jedan saborski mandat u kojem možda smo samo dizali ruke i javili se za rič par puta i obilazili "baze" te tamo dobro jeli i pili i ne triba stručni ispit ima in continuo 15000+ i vridi ka 10 godina rada u školi.Tri, četiri mandata vridi ka...

I to bez sporadičnih učešća u raznoraznim (plaćenim) odborima, ostvarenom networkingu koji onda nosi prave šolde.
__________________
U tu uru počele su brodske sirene pozdravjat najlipšin zvukon od kada je svita. Nema lipšega zvuka od pisme brodske sirene.
Petra2005 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.