Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2012., 20:02   #5741
Quote:
The Lord 28 kaže: Pogledaj post
Hvala puno na savjetu. Pročitao sam sve postove s ove teme, od prvog do zadnjeg. Vidim da vas ima dosta koji tražite posao i zbilja mi je žao što je mladima sa završenim fakultetom tako teško doći do posla. Ali zbilja mi je želja biti prosvjetni radnik i raditi s djecom. Znači, ja kada položim državnu maturu, ipak moram na prijemni?
Mene isto zanima!? Želim u prosvjetu pod bilo koju cijenu! E sad, pošto imam ekonomski faks, jel mi je isplativije polagati ppi ili ići nešto od početka? S obzirom da pratim stranicu Moj Posao stalno, i u zadnje 3 godine nisam vidjela niti jedan natječaj za profesora ekonomskih predmeta, mislim da bi trebala upisati nešto na učiteljskom ili filozofskom.... Jel postoji bilo što što ide bez državne mature? Možda učiteljski u Čakovcu ili nešto slično? Hvala svima unaprijed na info!
Nananan is offline  
Old 29.01.2012., 20:13   #5742
za sve ti treba DM. na tvom mjestu bi išla polagati pp izobrazbu, a što se tiče portala moj posao, ove natječaje koji su c/p sa HZZ-a baš i ne ažuriraju previše, tako da ti preporučam da ih pratiš direktno na stranicama HZZ-a. pred kraj školske godine ti preporučam da obiđeš potencijalne škole i raspitaš se kakvo je stanje. da li im uskoro ide tko u mirovinu, možda porodiljni, ako ništa drugo ostaviš im svoje papire pa ako im kad zatreba da te imaju u vidu. sretno!!!
heybaby is offline  
Old 29.01.2012., 20:53   #5743
Ima li ovdje koji psiholog/inja zaposleni u školi, da opiše poslu koji radi? Satnica, tipovi poslova, komunikacija, godišnji?
plaća?
kikakm is offline  
Old 29.01.2012., 22:44   #5744
Pitanje za vas koji silno želite u prosvjetu, čisto iz znatiželje - zašto?
curlcontour is offline  
Old 29.01.2012., 23:23   #5745
Quote:
The Lord 28 kaže: Pogledaj post
Hvala puno na savjetu. Pročitao sam sve postove s ove teme, od prvog do zadnjeg. Vidim da vas ima dosta koji tražite posao i zbilja mi je žao što je mladima sa završenim fakultetom tako teško doći do posla. Ali zbilja mi je želja biti prosvjetni radnik i raditi s djecom. Znači, ja kada položim državnu maturu, ipak moram na prijemni?
Ne, samo polažeđ državnu maturu, ona se sad prizna kao prijemni ispit. Jedino ako fakultet ima još neka dodatna testiranja, onda moraš i njih obaviti. Ako već želiš u prosvjetu, studiraj matematiku, matematičara uvijek fali
perinjo is offline  
Old 30.01.2012., 08:44   #5746
pero, od ove godine se matura polaže počevši od kraja svibnja.
počinje sa srpskim jezikom tamo 23. čini mi se.
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Old 30.01.2012., 09:52   #5747
Quote:
curlcontour kaže: Pogledaj post
Pitanje za vas koji silno želite u prosvjetu, čisto iz znatiželje - zašto?
Reakcija vjerojatno zbog ovoga natpisa
Quote:
Nananan kaže: Pogledaj post
Želim u prosvjetu pod bilo koju cijenu!
I mene je to ubolo u oko. Kao da netko kaže želim u HEP ili Croatia osiguranje pod svaku cijenu. Sigurni smo, dakle, da će u budućnosti bar još jedan natječaj u školstvu biti namješten .
__________________
Podijelio bih s tobom otkrivenje koje sam ovdje doživio. Došlo mi je dok sam klasificirao vašu vrstu i shvatio sam...da vi zapravo niste sisavci. Svaki sisavac na ovom planetu nagonski razvija prirodnu ravnotežu s okolišem oko sebe. Ali vi ljudi ne. Dođete na neko područje i razmnožavate se...i razmnožavate dok ne potrošite sve prirodne resurse. Preživljavate jedino tako da se širite u novo područje. Na ovom planetu postoji još jedan organizam koji se isto ponaša. Znaš koji je to? Virus.
-doom is offline  
Old 30.01.2012., 10:51   #5748
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
pero, od ove godine se matura polaže počevši od kraja svibnja.
počinje sa srpskim jezikom tamo 23. čini mi se.
samo treba provjeriti do kad traju prijave za ljetni rok
heybaby is offline  
Old 30.01.2012., 13:15   #5749
do sutra 23:59.59
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Old 30.01.2012., 13:45   #5750
Narodno veselje
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Old 30.01.2012., 16:56   #5751
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
do sutra 23:59.59
Na ovo sam mislio kad sam napisao kad se polaže matura.
perinjo is offline  
Old 30.01.2012., 18:03   #5752

Ali glavno da na reklami (mislim da je reklama časopisa Forum, nisam sigurna). na TV-u slušam prošli tjedan kako u "školama rastu plaće"... pa pitam kolegicu koja radi u školi što će im to plaćat dodatno (jer smatram da je to eventualno u pitanju, jer znam da nigdje nisam čitala da će plaće ikome rasti...), ona naravno nema pojma...
I čekam da netko digne glas, da demantira... ništa.
Ne razumijem.

I - jel vam rastu plaće??
Jeste izračunali koliko će vam plaće pasti s novim poreznim razredima?
Ovo što slušate po medijima je glupost. Imam direktne veze s obračunom plaća i mogu vam pouzdano reći da će vam plaće sigurno padati ako imate više od 7000kn plaće bruto i ako nemate djecu kao olakšicu.

Lillyrosee is offline  
Old 30.01.2012., 18:17   #5753
Quote:
heybaby kaže: Pogledaj post
za sve ti treba DM. na tvom mjestu bi išla polagati pp izobrazbu, a što se tiče portala moj posao, ove natječaje koji su c/p sa HZZ-a baš i ne ažuriraju previše, tako da ti preporučam da ih pratiš direktno na stranicama HZZ-a. pred kraj školske godine ti preporučam da obiđeš potencijalne škole i raspitaš se kakvo je stanje. da li im uskoro ide tko u mirovinu, možda porodiljni, ako ništa drugo ostaviš im svoje papire pa ako im kad zatreba da te imaju u vidu. sretno!!!
Vidiš, ovo nisam znala!!! Ja sam pratila samo Moj Posao i to svaki dan malo škicnem jel ima što novo i čini mi se nisam vidjela da se u Slavoniji traži profesor ekonomskih predmeta!
Nananan is offline  
Old 30.01.2012., 18:25   #5754
Quote:
curlcontour kaže: Pogledaj post
Pitanje za vas koji silno želite u prosvjetu, čisto iz znatiželje - zašto?
Što god odgovorila na ovo naći će se netko tko će me popljuvati i nastaviti se do prekosutra.. Imam jake i čvrste argumente za tu želju! Mogu na PM ako želiš?
Nananan is offline  
Old 30.01.2012., 18:26   #5755
Quote:
-doom kaže: Pogledaj post
Reakcija vjerojatno zbog ovoga natpisa


I mene je to ubolo u oko. Kao da netko kaže želim u HEP ili Croatia osiguranje pod svaku cijenu. Sigurni smo, dakle, da će u budućnosti bar još jedan natječaj u školstvu biti namješten .
Sorry ako Vas moj natpis bode u oči, ali to je nešto što ja želim! I ne znam kakve veze ima moja želja s namještenim najtečajima?
Nananan is offline  
Old 30.01.2012., 18:33   #5756
Quote:
Nananan kaže: Pogledaj post
Što god odgovorila na ovo naći će se netko tko će me popljuvati i nastaviti se do prekosutra.. Imam jake i čvrste argumente za tu želju! Mogu na PM ako želiš?
ja se uopće ne čudim.

ima taj posa svojih prednosti.pogotovo za ženu.

ja svoj posa u školi ne bi minjala za ništa.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Old 30.01.2012., 18:34   #5757
Quote:
samsungc kaže: Pogledaj post
naravno da nije velika, isto ko i moja, al oću reć da ima u drž. službi i onih koji imaju manje plaće od vas, a jednak stupanj obrazovanja...
je, istina... općenito su plaće grozno male... moja prijateljica, magistrica ekonomije u upravi jedne banke dobije 3100... žalosno i sramotno.. a kad to negdje-ne daj Bože i kaže-svi joj govore da laže.. strašno!
locco rocco is offline  
Old 30.01.2012., 18:40   #5758
Quote:
miseducata kaže: Pogledaj post
ja se uopće ne čudim.

ima taj posa svojih prednosti.pogotovo za ženu.

ja svoj posa u školi ne bi minjala za ništa.
Bravo Miseducata!

Ima jako jako puno prednosti. Jako puno.

Zadnje uređivanje Nananan : 30.01.2012. at 18:48.
Nananan is offline  
Old 30.01.2012., 19:41   #5759
Quote:
Nananan kaže: Pogledaj post
Bravo Miseducata!

Ima jako jako puno prednosti. Jako puno.
ima prednosti, slazem se.ali bas jako jako puno
ne znam koliko ih ti vidis da ih je tako puno u odnosu na ostala zanimanja, koliko hvalis posao u skoli pomislili bi neupuceni da nam je dobro kao onima u saboru

ima i nedostataka. ne jako jako puno, ali ih ima.
anna_maria is offline  
Old 30.01.2012., 20:01   #5760
Quote:
anna_maria kaže: Pogledaj post
ima prednosti, slazem se.ali bas jako jako puno
ne znam koliko ih ti vidis da ih je tako puno u odnosu na ostala zanimanja, koliko hvalis posao u skoli pomislili bi neupuceni da nam je dobro kao onima u saboru

ima i nedostataka. ne jako jako puno, ali ih ima.
Ok, nedostatak je plaća. Jer smatram da svaka visokoobrazovana osoba ne bi trebala imati ispod 6000 kn. A ja sam visokoobrazovana i imam 4000 s putnim troškom. Prije sat i pol sam došla s posla ( 19:56 je sad), a otišla sam u 7 ujutro. Moja susjeda je učiteljica razredne nastave. Otišla je na posao pola sata poslije mene, a došla kući 7 sati prije mene. I u tih 7 sati bi mogla napraviti pripreme za cijeli tjedan. Ona će biti slobodna za vikend, ja neću. I neću dalje nabrajati jer bih mogla do sutra pisati koliko prednosti ima ona u odnosu na mene. Ja ne kažem da je svagdje i svima tako. Isto tako meni nitko nije kriv što nisam imala mogućnosti studirati nešto vezano za prosvjetu. Ali da silno želim tamo - želim!
Nananan is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:32.