Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2005., 08:39   #21
to sam Martinne iz istih razloga i ja jednom trazio od svojih. rekli su da je komplicirano s pravne strane, da moraju veliku administraciju neku rjesavat i na kraju smo se dogovorili da odglumimo da radim, tj oni ce platiti mjesecna davanja koja cu im ja onda vratit. sto ce rec da sam si sam trebao platiti doprinose taj mjesec. na kraju sam to ipak iskamcio od njih
seti is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 13:29   #22
Quote:
vaci kaže:
misli na dopust
onda nek se nauči precizno izražavati
__________________
...jer dok budale uče na svojim, a pametni ljudi na tuđim greškama totalni kreteni kao što smo mi (Hrvati) ne učimo niti na svojim greškama… (Predrag Raos)
BlackStallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 13:33   #23
Quote:
BlackStallion kaže:
onda nek se nauči precizno izražavati


tražio je pomoć a ne pravnu terminologiju
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 14:24   #24
Quote:
vaci kaže:
tražio je pomoć a ne pravnu terminologiju
Jel ti kad dođeš zubaru kažeš "doktore pomozite, boli me noga"?
__________________
...jer dok budale uče na svojim, a pametni ljudi na tuđim greškama totalni kreteni kao što smo mi (Hrvati) ne učimo niti na svojim greškama… (Predrag Raos)
BlackStallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 14:27   #25
Quote:
BlackStallion kaže:
Jel ti kad dođeš zubaru kažeš "doktore pomozite, boli me noga"?
falija si topic, ovo nije pravo
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2005., 19:58   #26
Quote:
BlackStallion kaže:
Onda Martin ne priča o godišnjem (jer je neplaćeni godišnji protuzakonit)
Ispričavam se na nepreciznom izrazu, jer nisam mislio objašnjavati zakone

Meni i taj neplaćeni dopust znači kao dodatni godišnji odmor
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2005., 23:25   #27
Godišnji odmori...

Počela sam raditi u listopadu prošle god. S obzirom da sam provela vec vise od sest mj. kod svog poslodavca mislila sam da imam pravo na tih nekoliko dana godisnjeg iz prosle godine (znaci, za dio 10., 11. i 12.mj.). Medjutim, kaze meni sef da nemam pravo. Navodno bih imala pravo na stari god. da sam 6 mj. napunila u prosloj god. a s obzirom da mi je tek nedavno proslo 6 mj. rada, imam pravo samo na godisnji od tekuce god. Smatram da je on u krivu i da me zeli zakinuti. Jesam li u pravu? Sta da radim?
 
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 10:57   #28
ja neznam kako je dole.... ja sam pocela prosle godine radit pocetkom 3. mjeseca i u augustu sam bila 3 tjedna na godisnjem... i u oktobru jos tjedan dana....
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 11:04   #29
Nisam sigurna, ali mislim da nemaš pravo na godišnji od prošle godine ako si u ovoj (2005.) navršila 6 mjeseci rada....
Ali provjeri još. Sretno
 
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 11:05   #30
Quote:
Kleine kaže:
ja neznam kako je dole.... ja sam pocela prosle godine radit pocetkom 3. mjeseca i u augustu sam bila 3 tjedna na godisnjem... i u oktobru jos tjedan dana....
Da, utrljaj joj soli na ranu, ajde
 
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 23:24   #31
Re: Godišnji odmori...

Quote:
JEWELLERY kaže:

Počela sam raditi u listopadu prošle god. S obzirom da sam provela vec vise od sest mj. kod svog poslodavca mislila sam da imam pravo na tih nekoliko dana godisnjeg iz prosle godine (znaci, za dio 10., 11. i 12.mj.). Medjutim, kaze meni sef da nemam pravo. Navodno bih imala pravo na stari god. da sam 6 mj. napunila u prosloj god. a s obzirom da mi je tek nedavno proslo 6 mj. rada, imam pravo samo na godisnji od tekuce god. Smatram da je on u krivu i da me zeli zakinuti. Jesam li u pravu? Sta da radim?


Imas pravo na godisnji od prosle godine.
Tocnije, imas pravo na jednu dvanaestinu godisnjeg odmora za svakih navrsenih mjesec dana rada. Provjeri koliko ti sveukupno dana godisnjeg pripada, ovisno je na kojim poslovima radis, a najmanje je osamnaest radnih dana. Primjerice, ako cijeli godisnji iznosi 18 dana, imas pravo na 5 dana godisnjeg od prosle godine.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2005., 23:26   #32
Re: Godišnji odmori...

Quote:
EWELLERY kaže:

Sta da radim?
Reci mu neka procita Zakon o radu. Copy paste:



Članak 50.

(1) Radnik koji se prvi put zaposli ili koji ima prekid rada između dva radna odnosa duži od osam dana, stječe pravo na godišnji odmor nakon šest mjeseci neprekidnoga rada.

(2) Privremena nesposobnost za rad, vojna služba ili drugi zakonom određeni slučaj opravdanog odsustvovanja s rada, ne smatra se prekidom rada u smislu stavka 1. ovoga članka.


Članak 51.

(1) Radnik ima pravo na jednu dvanaestinu godišnjeg odmora, određenog na način propisan člankom 40. ovoga Zakona, za svakih navršenih mjesec dana rada u slučaju:

– ako u kalendarskoj godini u kojoj je zasnovao radni odnos, zbog neispunjenja šestomjesečnoga roka iz članka 50. stavka 1. ovoga Zakona, nije stekao pravo na godišnji odmor,


– ako radni odnos prestane prije završetka šestomjesečnoga roka iz članka 50. stavka 1. ovoga Zakona,

– ako radni odnos prestane prije 1. srpnja.

(2) Pri izračunavanju trajanja godišnjeg odmora na način iz stavka 1. ovoga članka, najmanje polovica dana godišnjeg odmora zaokružuje se na cijeli dan godišnjeg odmora.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2005., 20:10   #33
Znam da imam pravo, provjerila sam u našem kolektivnom ug. i u zakonu o radu. Rekla sam i šefu, ali ne želi me slušati, kaže da nemam pravo i gotovo. Ja mu guram pod nos zakone i čitam mu šta piše, ali njega nije briga. Izvrće moje riječi i stalno ponavlja: Nemate pravo i gotovo!
 
Odgovori s citatom
Old 08.06.2005., 20:12   #34
Očajna sam, dođe mi da mu razbijem glavu!!! Ne znam što da učinim! Da ga prijavim inspekciji rada? I opet ne bih dobila godišnji, možda samo radnu knjižicu... Jebeš našu državu i zakone...
 
Odgovori s citatom
Old 08.06.2005., 21:35   #35
Quote:
JEWELLERY kaže:

Znam da imam pravo, provjerila sam u našem kolektivnom ug. i u zakonu o radu. Rekla sam i šefu, ali ne želi me slušati, kaže da nemam pravo i gotovo. Ja mu guram pod nos zakone i čitam mu šta piše, ali njega nije briga. Izvrće moje riječi i stalno ponavlja: Nemate pravo i gotovo!

Ne znam u kakvoj tvrtki radis, ali ako se radi o vecoj, pretpostavljam da imate nekakvu kadrovsku sluzbu, obicno oni vode evidenciju godisnjeg, obrati se njima, valjda ne rade godinama istu gresku i zakidaju svih koji se nadju u istoj situaciji kao ti. Odnosno, ovisno kako imate rasporedjeno, obrati se direktno osobi koja vodi evidenciju godisnjih odmora, pise rjesenja i slicno, znati da ti taj godisnji pripada spada u njen posao. Nakon sto ti ona potvrdi da ti pripada, uputi ga kod nje ili nju zamoli da mu javi. Ili je zamoli da tvom sefu dostavi spisak neiskoristenih godisnjih od prosle godine .
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2005., 20:06   #36
Osoba koja vodi evidenciju nema nikakvog utjecaja na šefa. On je taj čija je riječ zadnja. Pokušala sam razgovarati na miran način, nakon toga sam popizdila i posvađala se. Ali nije djelovalo. Ne može se tu ništa učiniti osim otići na bolje. Trenutno tražim drugo radno mjesto.
 
Odgovori s citatom
Old 09.06.2005., 23:45   #37
Ne mora imati utjecaj na njega, ali moze potvrditi da imas pravo na godisnji s obzirom da ti je on rekao da nemas. Razlika je u tome sto ti onda mora reci da ti on zeli uskratiti tvoje pravo, a ne da prava nemas. Ako je tvoj sef samo rukovoditelj sektora u kojem radis, postoji i iznad njega netko. No ukoliko on ustvari zagovara praksu direktora, naravno da je to onda sasvim druga prica. Onda mozes samo prihvatiti ili pokusati utjerati pravdu ili otici kao sto namjeravas.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2005., 12:07   #38
Godisnji odmor

Situacija je ovakva:

Pocela raditi 4.4.2005. prvi put nakon fax-a.

Firma ima kolektivni godisnji odmor u trajanju od 14 radnih dana od 25.7. do 15.8.

Imam li ja pravo ici na taj godisnji s obzirom da necu napuniti 6 mjeseci rada.

Ugovor je potpisan na odredjeno - 6 mjeseci.

Hvala.
BettyBoop is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2005., 14:24   #39
A šta bi radila u tih 15 dana dok su svi OFF???

Zaključujem da će ti poslodavac ipak dati GO!!!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2005., 14:25   #40
Pa ne bih radila...

Poslovi su nam neovisni (istrazivacki) pa ja mogu teorretski raditi bez njih, ali ja bih na godisnji..................................

Ocu na more!!!!!!!!!!!!!!!!
BettyBoop is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.