Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2012., 16:00   #1
Rasprave i upiti o avionskim kartama, kompanijama i putovanjima avionom (III.dio)

napomena moderatora:
Na temelju pravila Forum.hr da se tema zatvara nakon 10.000 postova i otvara nova tema (kao nastavak), a kako je tema "Rasprave i upiti o avionskim kartama, kompanijama i putovanjima avionom (II. dio)" prešišala tu granicu, otvaram temu "Rasprave i upiti o avionskim kartama, kompanijama i putovanjima avionom (III.dio)".

Prethodni dio ove teme vidi ovdje (link na "Rasprave i upiti o avionskim kartama, kompanijama i putovanjima avionom (I.dio i II.dio):

I. dio https://www.forum.hr/showthread.php?t=136057
II. diohttps://www.forum.hr/showthread.php?t=645117
____________________
Znači ovako, situacija je sljedeća:

uzeli smo dvije karte za London iz Zagreba, povratne, preko Expedije ali za let Croatie Airlines. Sada me zanima ima li tko iskustva sa time, da nam pomogne, je li check in online, ako je, gdje i kako se check inam i to sve
Pomoć i nečije iskustvo bi puno značili

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 04.05.2016. at 16:18.
Gustaf11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 16:18   #2
Quote:
Gustaf11 kaže: Pogledaj post
Znači ovako, situacija je sljedeća:

uzeli smo dvije karte za London iz Zagreba, povratne, preko Expedije ali za let Croatie Airlines. Sada me zanima ima li tko iskustva sa time, da nam pomogne, je li check in online, ako je, gdje i kako se check inam i to sve
Pomoć i nečije iskustvo bi puno značili
odeš na stranice CA, check in je 23 sata prije puta.

https://www.croatiaairlines.com/hr/P...checkin-result

prati upute, isprintaj i to je to.

U Londonu ako nemaš mogućnost pristupa internetu, isto možeš napraviti na aerodromu imaju one automate za check in.
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 17:08   #3
E hvala puno
znam da možda je blesavo pitanje, al pošto nemam iskustva pa kao si pravdam blesavost :P
hvala još jednom
Gustaf11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 01:08   #4
Što se ne treba, tj. ne može printati boarding pass kad se leti Turkishem iz ZG za Istanbul? Znači dolazim na aerodrom samo sa e-vizom?
Hayden05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 13:32   #5
Quote:
Hayden05 kaže: Pogledaj post
Što se ne treba, tj. ne može printati boarding pass kad se leti Turkishem iz ZG za Istanbul? Znači dolazim na aerodrom samo sa e-vizom?
Vjerojatno govoriš o ovom:

https://www4.thy.com/onlinecheckin/o...!-2001409756#Z

Naravno da BP trebaš imat sa sobom kad ideš na sigurnosni pregled na Plesu, kao i na svakom drugom aerodromu, ali ga u slučaju TA ne možeš sam unaprijed printati, nego ga moraš dobiti na aerodromskom checkin šalteru.

E, sad, vjerojatno se pitaš zašto uopće da se checkiraš kod kuće, dan prije leta, ako ionako moraš na šalter, učinio to ili ne?

Ako si unaprijed checkiran i na aerodromu samo trebaš printanje BP-a, možeš to obaviri na baggage drop-off, pa čak i na business šalterima na kojima je uvijek manja gužva i manje se čeka nego na "običnom" ekonomskom checkin šalteru.

Također, ukoliko to nisi učinio još ranije, možeš odabrati mjesto u avionu prije onih koji to čine na šalteru, dakle ipak dograbit neko kako-tako bolje mjesto.

BTW, HR državljani mogu u Istanbulu na aerodromu bez problema i časkom kupiti tursku vizu, tako da te nitko na polaznom aerodromu nema pravo zadržat ako ju nemaš.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 15:46   #6
sta se tice turkisha ja sam bio odsetao do biznis saltera i pitao zenu ako mi moze dat boarding pass da nemam prtljage za predat i da mi se neda cekat ekonomski red i dala je bez problema
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 16:35   #7
Da, mislio sam na to. Rekli su mi da mi je brze to preko neta kupiti vizu, pa eto... U svakom slucaju hvala obojici.
Hayden05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 13:54   #8
Evo jedna informacija za one koje ce letit sa fly dubai kompanijom u vezi sa hranom!ne znam da li se odnosi na letove iz beograda samo ili ovo uvode i na druge drzave i letove!znaci let beograd-dubai:
Novo: Od sada je topli obrok uračunat u cenu karte.
__________________
...godine prolaze moje,ja cekam titule tvoje i svakim danom sve vise volim te...
kongres is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 14:34   #9
Quote:
kongres kaže: Pogledaj post
Evo jedna informacija za one koje ce letit sa fly dubai kompanijom u vezi sa hranom!ne znam da li se odnosi na letove iz beograda samo ili ovo uvode i na druge drzave i letove!znaci let beograd-dubai:
Novo: Od sada je topli obrok uračunat u cenu karte.
I Zagreba je ovo bilo ukljuceno odmah od pocetka otvaranja linije
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 15:52   #10
-koliko znam topli obrok iz Zg-a vrijedi samo za letove do 28.2.

We’re carrying out complimentary meal trials in Economy Class on flights to select destinations. These trials will run from 16 December 2014 to 28 February 2015.

-btw. hvala Cartman na obavijesti o akciji flydubaija (davno je to već bilo), prsti su već bili na drugoj destinaciji, ali u zadnji trenutak (doslovno) smo donijeli odluku o Dubaiju...valjda će biti ok...
__________________
"Da me bude sram navijat za Dinamo, do tog su me doveli." -prof. Ivanković
"Ukupno 265,6 milijuna kuna oštećen je nogometni klub Dinamo u tri dosadašnje Uskokove istrage. Uskok smatra Zdravka Mamića glavnim organizatorom izvlačenja novca."
marko_31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 17:18   #11
Quote:
marko_31 kaže: Pogledaj post
-koliko znam topli obrok iz Zg-a vrijedi samo za letove do 28.2.

We’re carrying out complimentary meal trials in Economy Class on flights to select destinations. These trials will run from 16 December 2014 to 28 February 2015.

-btw. hvala Cartman na obavijesti o akciji flydubaija (davno je to već bilo), prsti su već bili na drugoj destinaciji, ali u zadnji trenutak (doslovno) smo donijeli odluku o Dubaiju...valjda će biti ok...
A je samo do 28.2 , znam kad sam kliknuo na booking da je dosla ta obavijest da je topli obrok ukljucen u cijenu

I kad se krece za Dubai?
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 19:01   #12
26.2. - brojim(o) sitno...
__________________
"Da me bude sram navijat za Dinamo, do tog su me doveli." -prof. Ivanković
"Ukupno 265,6 milijuna kuna oštećen je nogometni klub Dinamo u tri dosadašnje Uskokove istrage. Uskok smatra Zdravka Mamića glavnim organizatorom izvlačenja novca."
marko_31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 19:16   #13
Quote:
marko_31 kaže: Pogledaj post
26.2. - brojim(o) sitno...
Znači usao si u free flydubai rucak
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 21:21   #14
-da, to je onaj jezičak na vagi koji je presudio u korist Dubaija
__________________
"Da me bude sram navijat za Dinamo, do tog su me doveli." -prof. Ivanković
"Ukupno 265,6 milijuna kuna oštećen je nogometni klub Dinamo u tri dosadašnje Uskokove istrage. Uskok smatra Zdravka Mamića glavnim organizatorom izvlačenja novca."
marko_31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 00:59   #15
Qatar ima zanimljivu akciju ovih dana.
Može li se iskombinirati neka akcijska cijena ZAG-Bangkok, a da je povratak iz Balija za Zagreb?
Maldivi me privlače, ali ne želim 15 dana sjediti na plaži.
Treba vidjeti malo i svijeta.
Tyrion the Lion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 01:16   #16
Quote:
Tyrion the Lion kaže: Pogledaj post
Qatar ima zanimljivu akciju ovih dana.
Može li se iskombinirati neka akcijska cijena ZAG-Bangkok, a da je povratak iz Balija za Zagreb?
naravno, s presjedanjem u bangkoku

inace, slicno nesto sam bas bio gledao. jedina povoljna opcija je zg-dubai qatarom, pa onda malaysian airom do balija s jednim presjedanjem
gmit is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 01:31   #17
i to je u ovoj akciji od cca 520 eura?
Ja sam probao pa mi je izbacio neke preskupe cijene.
Tyrion the Lion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 01:48   #18
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
naravno, s presjedanjem u bangkoku

inace, slicno nesto sam bas bio gledao. jedina povoljna opcija je zg-dubai qatarom, pa onda malaysian airom do balija s jednim presjedanjem
ne znam za kad gledaš, al turkiš iz doduše budimpešte na random datume u 5. mjesecu leti za 444€ za kuala lumpur i od tamo ima socijale za bali
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 08:58   #19
gledam 7. i 8. mjesec iz Zagreba. Akcija by Qatar.
Air Asia u tom periodu Bangkok za Bali mi se čini preskupa.
Tyrion the Lion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2015., 09:08   #20
Jesi pogledao Turkish iz Ljubljane? Nešto je bilo prije par dana ispod 500 EUR za aziju. Ili bi ti baš Qatar?
Ili pričekaj Flydubai do Dubaia i dalje do Azije.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.