Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2009., 09:25   #61
Quote:
Downtown kaže: Pogledaj post
čini mi se da ti je prenizak otvor za loženje a mogao bi i dubinu malo povečati.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 13:45   #62
Mislim da u svemu tome treba najviše voditi računa o dimnjaku!!
Pecara je lijepa,ali mislim da bi dimnjak trebao biti širi...
zove se nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 08:45   #63
Quote:
zove se nebo kaže: Pogledaj post
Mislim da u svemu tome treba najviše voditi računa o dimnjaku!!
Pecara je lijepa,ali mislim da bi dimnjak trebao biti širi...
Ili višlji, isprobano.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 20:09   #64
Quote:
Downtown kaže: Pogledaj post
i pretpostavio sam da je ta (prva) varijanta losija, tako da eto to smo apsolvirali...

nisam napomenio gdje cu to zidati, radi se o istocnoj slavoniji, ravno zemljiste, zemlja dosta glinasta (dublje), uglavnom i ja mislim da je 20cm ok, to mi taman i odgovara da ne moram previse kopati, da mi bude u ravnini s cisternom za vodu na kojoj ce biti nadstresnica...

btw. armature nemam, tako da to moram kupiti jel znas mozda koliko dodje ta mreza 6x12m Q335? ili koliko joj je masa?

za ovaj dio cu jos razmisliti ali nekako mi je ljepse tako u dva dijela (a i prakticnije) ovaj drugi cu onda gledati da bude oko 1x1,6m, visina kako sam i pretpostavio oko 1,5 u najvisem dijelu...

znaci samo samotne cigle dolaze u obzir... ok.
jel potrebno i na "plafon" stavljati?

zasto vrata? mislim i ne mogu skontat razlog, pa molim te malo pojasni...

deka svakako ide sire, a sto se tice motorica, to bi vjerojatno iskemijao nesto sa motoricem od brisaca... imas bolju ideju?

e da sto mislis u ovom donjem dijelu (od blokova) je li potrebno stavljati i zid u sredinu, mislim da nije, ali da budem siguran...

btw. mislio sam da ce ova tema ipak biti malo zanimljiva i ostalim samovcima, ali nema veze code i ja cemo to rijesiti
hvala code

Ja sam tek danas vidio što želiš graditi. Mogu ti reći da sam napravio do sada nekoliko pećenjara. Prije svega moraš znati što ćeš u pećenjari peći. Ako ju trebaš za roštilj ili peku onda može biti manja i dimenzije uopšte nisu važne. Ako ćeš u njoj peći odojka ili janjca, kozlića i slično onda postoje mjere koje moraš napraviti jer ti inače neće dobro peći i imat ćeš problema. Znači najvažnije su mjere. Izgled i sve drugo možeš raditi po žćelji. Temelj iskopaj 12 do 15 cm širok i 60 do 70 cm dubok a niti jedna ploča ti ne treba biti deblja od 12 cm. Svi rasponi nisu veliki tako da mreža 8 x 6 ili 9 x 6 je dosta. Sve što trebaš napiši a ja ti mogu poslati slike i točne dimenzije jer kad jednom napraviš temelj i nultu ploču poslije ne možeš proširiti istu pa ti je taj prvi kokar najbitniji. Samo ti moram još napomenuti da je dimanjak važan, visina, jer ako ne vuče dim onda ćeš uvjek imati problema. To ti je kao u kući ako ne valja dimnjak šparet ne gori i dimi se. Pozdrav.
13stjepan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 22:06   #65
Uzivanje ispod krova

Pozdrav svima na najboljem forumu evo moj ma[IMG][/IMG]li slikoviti doprinos iz Srbije.
http://dox.abv.bg/wfs/AbvWfs.html
vlasta71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 22:40   #66
Quote:
vlasta71 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima na najboljem forumu evo moj ma[IMG][/IMG]li slikoviti doprinos iz Srbije.
http://dox.abv.bg/wfs/AbvWfs.html
hm,ja tu ništa ne vidim.....
__________________
Sretan sam ko tornado među kamp-kućicama
viking dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 18:29   #67
Da probamo drugacije
vlasta71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2012., 11:12   #69
Question

Quote:
buky1 kaže: Pogledaj post




Motor od brisača, ispravljač napajanje od starog kompa
ja imam isto napajanje od kompa

atx 300W

kad ga spjim s motoricem od brisaca napajanje se gasi, znas li u cemu je kvaka, jel moje napajanje preslabo ili??
__________________
...sto ljudi, sto cudi...
Elektroguard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 10:52   #70
Quote:
Elektroguard kaže: Pogledaj post
ja imam isto napajanje od kompa

atx 300W

kad ga spjim s motoricem od brisaca napajanje se gasi, znas li u cemu je kvaka, jel moje napajanje preslabo ili??
Napajanje ima više napona od 12V, pazi da ga nisi spojio na pogrešno! Jedan način za pomoći si jest da paralelno tom izlazu spojiš veliki elektrolitski kondenzator, više tisuća uF! U tom slučaju trebaš još jedan prekidač između napajanja i motora. Najprije pališ napajanje, pa prebaciš i ovaj drugi prekidač.
Elko54 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 09:51   #71
Ja se ispričavam ako je ovo odgovoreno više puta, evo tražim pa nikako naći u stvari ima više opcija dakle pečenjara mi je ugrubo izgrađena i sad dolazu finese iznutra, šamotne cigle imam iz jedne termoakumulacione peči debljine 4 cm koje ču postaviti u sredinu gdje mi dođe peka i gradele a okolo do kraja vatrostalne cigle e sad odlučio sam se na kvarcni pijesak 3 cm usuho a fuge bi popunio nekim mortom ili fugama za to, ima ih kupiti po dučanima,zanima me jeli to u redu i zidovi pečenjare iznutra sad su blokete, mislio sam ih obložiti možda do visine 70 cm isto vatrostalnim ciglama 2-3 cm ali čim ih lijepiti za blokete, jeli to moguče sa flexi lijepilom ili moram miješati neke šamote i sl?
barrba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.