Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2009., 18:06   #21
gorak okus

u zadnje vrijeme imam gorak okus u ustima. također, kao nekakva kiselina da mi nagriza jezik, svako jutro me pecka na vrhu jezika, te je tamnije crveno od ostalog dijela jezika, kao lagano iziritirano.

osim toga, imam zadah ujutro, a i slina mi je lagano žućkaste boje.

zbog čega? što bi moglo biti?
I, me & myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 20:32   #22
hm... kašlješ li? boli li te grlo, jel teško gutaš? imaš pokvarenih zubi? probavne smetnje?
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 21:47   #23
jel uzimas kakve ljekove?
medgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2009., 23:52   #24
Quote:
I, me & myself kaže: Pogledaj post
svako jutro me pecka na vrhu jezika, te je tamnije crveno od ostalog dijela jezika, kao lagano iziritirano.
mojoj frendici je doktorica rekla da je ovo zbog nedostatka vitamina.
ali ne znam za ostale simptome... zuckasta slina, zadah....
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 13:18   #25
Quote:
I, me & myself kaže: Pogledaj post

U zadnje vrijeme imam gorak okus u ustima. Također, kao nekakva kiselina da mi nagriza jezik, svako jutro me pecka na vrhu jezika, te je tamnije crveno od ostalog dijela jezika, kao lagano iziritirano. Osim toga, imam zadah ujutro, a i slina mi je lagano žućkaste boje. Zbog čega? Što bi moglo biti?
Znam slučaj kada je osoba zbog Helicobactera pylori uzimala Ulzol, Fromilid i Amoksicillin i žalila mi se na strašno gorak osjećaj u ustima. I neki drugi lijekovi mogu uzrokovati poremećaj okusa, dizgeuziju (dysgeusia).
Shain is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 00:41   #26
Gorak okus u ustima/grlu

dakle, imam problem koji me muči već dulje vrijeme. naime, konstantno osjećam nekakvu kiselost i gorak okus u grlu/ustima koji npr. najviše dolazi do izdražaja nakon konzumiranja slatkiša. Isprva sam mislio da je stvar dentalne (jel se tako kaže?) naravi pa sam proljetos otišao ortodontu i zubaru, čak su mi i neke slike radili, sve je bilo u redu. Mislio sam da će proći samo od sebe i onda mi je dojadilo čekanje netom poslije ljeta. Doktorica je rekla da sumnja na želudac (makar sam čitao na internetu da može biti i do krajnika (zaostala hrana, etc.)), i propisala mi Nexium koji sam pio tjedan dana, dvaput dnevno. Nikakav učinak. Spletom oklonosti i neprestanim obavezama, nisam našao vremena za ponovni odlazak doktoru, premda mislim da bi me jedino mogli uputiti na neki specijalistički pregled. Da ne govorim da sam prilično nesiguran u sebe prilikom bliske komunikacije s ljudima jer stalno imam dojam kako ono što ja osjećam u ustima, osjećaju i oni, premda se stalno testiram na svojim ukućanima i to nije baš tako čest slučaj. Lagano postajem očajan i želim se toga riješiti. Any ideas?
I još nešto, ne znam da li je to povezano, ali imam izrazito brz metabolizam i u zadnjih par godina sam primjetio da mi se često događa da imam i nekontrolirane vjetrove i osjećam se prilično nadutim, što je dodatna neugodnost, premda sumnjam da je povezana s ovim prvim (a možda i je, who knows).
Unaprijed zahvalan
deviant8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 01:19   #27
Hej!Ja imam isti problem kao ti konstantan gorki okus u ustima-i ja sam pila nexium i nije mi pomoglo-pa sam dobila druge tablete u zamjenu-također sam otišla gastroenterologu-na pregled,gastroskopija i uzimanje uzorka na bakteriju h.pylori-i uglavnom-gorki okus mi je od želučane kiseline,nađena mi je ta fucking bakterija-sad pijem tu trojnu terapiju koja je btw živi užas-al eto to ti je tak-odi obavezno doktoru-po mogučnosti gastroenterologu-jer nije ti to baš za zezanje-a uostalom zašto bi ti nilo tako ak nemora
malenaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 02:41   #28
Gorko/kiseli okus u ustima je najcesce znak kiseline koja se iz zeluca vraca u jednjak i grlo. Mislim da ste nedovoljno dugo uzimali Nexium. Tjedan dana nije dovoljno da bi se osjetilo neko poboljsanje nazalost. Potrebno ga je uzimati duze vrijeme, recimo na barem dva-tri mjeseca, pa ako ni nakon tog vremena ne bude bolje, onda se preporuca daljnja obrada. Obratite se gastroenterologu (mozete vec i sad), lijecniku specijalisti za zelucane probleme. Sretno! NIje Vam to nista opasno, mnogi ljudi imaju ovaj problem.
I odmah prestanite sa konzumiranjem slatkisa, kao i kave, jer oni su poznati da uzrokuju povecan nastanak kiseline. Kod ovakve vrste problema, promjena nacina ishrane je vrlo vazna.
Sretno!
White Pearl is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 00:17   #29
dakle, ne preostaje mi ništa nego gastroenterolog
a kakvu bih prehranu trebao prakticirati da ne izazivam pogoršanje situacije?
deviant8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 03:13   #30
Quote:
deviant8 kaže: Pogledaj post
dakle, ne preostaje mi ništa nego gastroenterolog
a kakvu bih prehranu trebao prakticirati da ne izazivam pogoršanje situacije?
imala taj problem,imam ga još uvijek. bila na gastroskopiji, nalaz GERB iliti vraćanje sadržaja želduca u jednjak zbog oslabljenog želučanog mišića.
uglavnom sada ne bih smjela konzumirirati kavu,slatkiše,gazirano,ljuto....sve što oštećuje želudac a cigarete nikako. preporučili su mi dijetu uglavnom kuhana i lagana hrana. i spavanje uz povišeno uzglavlje. no dok ne odeš na pregled nećeš znati,slični su simptomi za više bolesti.
olivera777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 10:48   #31
Da, to jako upućuje na GERB ( upalu izazvanu vraćanjem želučanog sadržaja u jednjak).
Trebalo bi posjetiti gastroenerologa. I vjetrovi imaju veze s pojačanim lučenjem želučane kiseline.
Liječenje je jednostavno, ali se lijekovi moraju piti duže vrijeme.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 01:39   #32
Hvala na odgovorima. U petak ujutro imam zakazanu gastroskopiju. Zanima me, ukratko, koliko traje proces, je li bolan i preporuča li se da se odradi na tašte?
deviant8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 14:17   #33
Quote:
deviant8 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovorima. U petak ujutro imam zakazanu gastroskopiju. Zanima me, ukratko, koliko traje proces, je li bolan i preporuča li se da se odradi na tašte?
Nije bolan, više neugodan. I radi se na tašte.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 00:39   #34
O, bome je bio jako neugodan. Iz trećeg sam tek pokušaja uspio progutat onu kabelčinu i stvarno nije lijep osjećaj. Ne bih to više htio ponovit.

Nego, nalazi će bit gotovi tek za 2 tjedna. Nema traga nikakvim tumorima ili čirevima, finta je u tome, da se laički izrazim, da to nešto na vrhu želuca, neki kao poklopac ili tako nešto, jako jako slabo radi i zbog toga se i kiselina vraća gore. Dal će se to uopće dat popravit/izliječit? :S:S
deviant8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2010., 22:19   #35
Nakon gastroskopije gdje su mi rekli jedino da imam otvoren (slabo, gotovo ne reagira) duodenum i H.pylori te mi preporučili rendgen (pasaža) crijeva, za što su mi ovi na Rebru rekli da nema potrebe budući da nemam ni 20 godina još i da je bespotrebno. Privatnik, specijalist mi je dijagnosticirao kronični gastritis, kao ta neka "nervozna crijeva". Pio sam Controloc, Amoxicilin i Fromilid (to je valjda ta trojna terapija) tjedan dana (dvaput dnevno) i sad dalje pijem Controloc svako jutro. No, apsolutno nikakve promjene nema, baš ništa, i dalje iste stvari - unutarnje podrigivanje, vjetrovi, zadah, gorak okus u ustima

Ne znam više šta da radim, any ideas?
deviant8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 20:44   #36
Možeš pogledat sa akupunkturom, a i shiatsu masaža ti može pomoći.

Sretno
__________________
Maknuti suzu s nečijeg lica, često znači staviti osmijeh na svoje lice.
Pero Gmaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 14:09   #37
Quote:
deviant8 kaže: Pogledaj post
Nakon gastroskopije gdje su mi rekli jedino da imam otvoren (slabo, gotovo ne reagira) duodenum i H.pylori te mi preporučili rendgen (pasaža) crijeva, za što su mi ovi na Rebru rekli da nema potrebe budući da nemam ni 20 godina još i da je bespotrebno. Privatnik, specijalist mi je dijagnosticirao kronični gastritis, kao ta neka "nervozna crijeva". Pio sam Controloc, Amoxicilin i Fromilid (to je valjda ta trojna terapija) tjedan dana (dvaput dnevno) i sad dalje pijem Controloc svako jutro. No, apsolutno nikakve promjene nema, baš ništa, i dalje iste stvari - unutarnje podrigivanje, vjetrovi, zadah, gorak okus u ustima

Ne znam više šta da radim, any ideas?
Jesu ti radili UZV abdomena? Meni vuće kao da imaš žučni kamenac i da si pod upalom.
Isto tako, trebalo bi ponoviti pretrage da vide je li se Helicobacter pylori ubila (zato si pio amoxicilin ako se ne varam)
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 23:09   #38
Taj privatnik mi je radio ultrazvuk (nešto kratko, svega par min.) i rekao da je sve u redu, i krvna slika mi je također uredna. Stvarno više ne znam do čega bi moglo biti? :S
deviant8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 12:39   #39
Quote:
deviant8 kaže: Pogledaj post
Taj privatnik mi je radio ultrazvuk (nešto kratko, svega par min.) i rekao da je sve u redu, i krvna slika mi je također uredna. Stvarno više ne znam do čega bi moglo biti? :S
Onda ti očito infekcija H.pylori nije izlječena. Odi opet kod liječnika i pazi na prehranu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 00:17   #40
Danas mi je točno treći tjedan završio otkako pijem Controloc. Simptomi ili kako da ih već nazovem su i dalje tu. Što da sad radim? Više ne znam ni kojem doktoru ići ni koje pretrage da radim... Jao...
deviant8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.