Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2015., 12:20   #261
Koje? Samo soja ili sve?
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 17:42   #262
kalcij u sojinom ili nekom drugom mlijeku sa smanjenim udjelom kalcija je kalcij karbonat ili tzv. kreda koja se dobiva od kamena (vapnenca). To je isti onaj kalcij karbonat koji se meta u paste za zube ili se koristi kao kreda u školi...

Zadnje uređivanje črni : 12.02.2015. at 18:03.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 09:24   #263
črni, dabome da je. Isti taj karbonat je i u šumećim tabletama. Što tome fali?

* evo reći ću ja što mu fali, ali mi se ne da tražit linkove pa ih tražite sami ako mislite da lažem. dakle, karbonat se apsorbira dobro ako ga se uzima uz jelo, dnevni maks kažu da je oko 400 mg (kalcija u karbonatu, ne karbonata) i... ako imate prostatu ne vjerujte zastrašivačima.

** skužajte na linkovlju, jače je od mene
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 09:45   #264
Voda iz pipe ima iste molekule H2O kao voda u mokraći.

Nigdje ne mogu naći Alpro zobeno. Gdje vi to vidite?

Slažem se peronja. Bademe je bolje gristi.
Sam to kad krene nemre se čovjek zaustaviti.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 10:02   #265
da, taj kalcij karbonat je i u tabletama kalcija (natural wealth primjerice) a koje koštaju ko st. peter kaygana. hoćem reć, sveprisutan je i jeftin a prodaju ga kao neku dodanu vrijednost proizvodu, primjerice u ovdje spomenutom mlijeku.
Nisam toliko prestrašen i uznemiren njegovom štetnošću koliko upitnom asorpcijom. ali dok imamo emisiju potrošački kod nema brige za nas.

glede ovih posotaka badema i drugih tvari u mlijeku mislim da ipak doma napravim sa više od 2% glavne sirovine.
to bude barem 10% ako ne i više.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 10:04   #266
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Voda iz pipe ima iste molekule H2O kao voda u mokraći.
Mokraća kod zdravog čovjeka je sterilna.
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 16:36   #267
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 21:04   #268
Kog vraga komkraća ima veze s kalcijem?
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 23:15   #269
Quote:
peronja kaže: Pogledaj post
Pa to i želim reći, da se ne isplati kupovat mlijeko od badema radi neke "nutritivne vrijednosti", prefakinskupo je, posebno kad se uzme u obzir da ima 2 % badema. Radije si kupim bademe pa grizem.

Ne znam koliko % zobi ili riže imaju ta mlijeka, ali i ona su užasno skupa - sve da je i 10 %, a nije, ispada da za 100 g riže plaćaš 15 kn.
Uostalom, kad zobene pahuljice zalijem toplim mlijekom, one puste okus u tu vodu, još dodam koju grožđicu i čist dosta.

Na sojinom koje uzimam piše da je oko 7 % soje na litru. Znam da ima nekih i s po 9 % (Hoferovo možda?). Ispada ipak prek 3 g bjelančevina na 100 ml.
Hm da to o bademovom mlijeku i njegovoj nutritivnoj vrijednosti, o tome sam i ja vec razmisljala....

Danas sam si napravila zobene na vodi i jednostavno dodala kikiriki malslac za aromu, bas nista nije falilo Stvarno si nekad mislim da novac trosim na svetu vodicu kod tih biljnih mlijeka..

Ali sto je sada sa sojinim mlijekom, citala sam temu ali ipak, je li to sada preporucljivo/zdravo/hranljivo whatever ?
Aminakojim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 22:05   #270
Sojino se valjda jedino isplati uzimat radi hranjivosti jer ima bar nešto bjelančevina/proteina na 100 ml. Kad već trošiš novce na biljno mlijeko, uzmi ono s pojačanim kalcijem jer teško da će ti bit zviška.

Ak ti je do okusa, uzmi koje ti paše, što te briga za sastav.

Btw, Alpro je u Billoj trenutno na akciji 44 kn/4 l pakiranje. Nema jeftinijeg od tog. Jedino ako je istek roka.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2015., 10:38   #271
Alpro badem je u Konzumu -30% do 26.4.

http://www.konzum.hr/Akcije/Konzumov...2015.-23-59-00
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2015., 22:42   #272
Zaboravih napisati da sam prije koji dan u Billi kupio Alpro rižino na popustu za 14.99 kn pa možda još traje akcija
Ayrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 06:20   #273
za šta koristite rižino?
preslatko mi je za u kavu a puding se s njim neće zgusnuti.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 10:47   #274
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
za šta koristite rižino?
preslatko mi je za u kavu a puding se s njim neće zgusnuti.
Kavu nikad ne pijem sa mlijekom (čista crna). Ponekad u crni čaj znam staviti. Mlijeko većinom samo koristim za doručak sa zobenim pahuljicama.
Ako ti je slatko rižino možeš ga koristiti za kolače ili palačinke Također rijetko kada popijem čašu čistog mlijeka čisto jer su dosta skupa pa ih radije iskoristim u "prakrične" svrhe
Ayrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 18:12   #275
koje mlijeko stavljaš u čaj?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 19:22   #276
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
koje mlijeko stavljaš u čaj?
Alpro bademovo bez šećera. To mi je najdraže (iako je i obično super onako lagano slatkasto) Ovo nije slatko i može se koristiti za sve. Od slatkih do slanih jela! Također pijem čaj bez šećera pa mi je to najdraže i u čaju. I ovo novo kokos/badem mi je odlično ali baš ima okus po kokosu pa se ne može baš koristiti za kuhanje (iako sam ha ja stavio u curry ).
Ayrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 19:53   #277
ne valja mi alpro bademovo. ima taj neki šmek koji mi se ne sviđa. inače stavljam alpro sojino i u kavu i u sve drugo za šta mi treba u kuhanju, ne zato što baš ono najbolje paše nego zato što njega uvijek imam doma. kokosovo ne bih kupovala jer ga je jako lako napraviti doma a da bude jako jako fino
i baš si ga sad idem napraviti za večeru

crni čaj pijem bez dodataka. baš ću probati s malo sojinog.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 20:33   #278
Nemam pojma meni su sva Alpro odlična ali to bademovo mi je odlično. Pravio bih sam ali nemam kako Pa i ja pijem inače bez ali znam nekad staviti i bude super! Stavljao sam i sojino alpro i bilo je
Ayrow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 21:53   #279
Uzmeš čašu badema i natopiš ih preko noći da malo nabubre. Sutradan ih procjediš, staviš u blender, dodaš 4-5 čaša vode i sve smiksaš (možeš nadodati vanilin šećer ili datulje za zasladiti). To sve smiksano procijediš kroz cjediljku i spremiš u hladnjak mlijeko i popiješ u roku od par dana. Ostatke od badema možeš iskoristiti za doručak ili ih ubaciti u neki kolač, šteta to baciti.

Ovo isto možeš raditi i sa orasima i sa lješnjacima i ostalim orašastim plodovima. Imala sam jedan recept di se spominje da se ovakvo mlijeko može raditi i od bundevinih sjemenki i sličnih stvari. Nisam još probala, al baš me zanima kakvo je. Ova od orašastih su mi prefina.

edit: koliko sam skontala po svim receptima koje sam vidila, ide uglavnom omjer 1:4. Na jednu mjericu orašastih plodova,s jemenki i sličnih stvari ide 4 mjerice vode.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 23:46   #280
Ma znam kako se pravi ali na žalost nemam blender... Na faxu sam pa sam trenutno u retardiranom stanu koji nema ništa, a svoj blender također nemam Znam da je daleko jeftinije sam raditi nego kupovati jer su ipak biljna mlijeka dosta skupa ali kao što sam rekao ne koristim ih zbog toga previše tako da mi traju dosta!
Ayrow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.