Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2008., 14:39   #41
zlatar

Imam pitanje za zlatara (ako si još uvijek na ovoj stranici) molila bi za strućni savjet (ili ako netko zna):

Nama se za vjenčano prstenje jako svidjela kombinacija crveno/bijelog zlata...e, sad nas zanima kvaliteta crvenog zlata-da li je samo razlika u većem omjeru bakra (samo radi boje), a zlata ima ista "količina" ili zlata kao legure ima u manjoj količini, a više bakra i da li to utjeće na kvalitetu/izdržljivost?
Da li je crveno zlato "lošije" od recimo žutog ili bijelog?

I još jedno pitanje:
Da li postoji neki naćin/izrada da matirano zlato i ostane mat (možda špricano, ako sam si ja dobro to protumačila) ili se s vremenom bez obzira na izradu, matirano "izliže" i postane sjajno?
Andy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 15:07   #42
Quote:
Andy26 kaže: Pogledaj post
Moj zaručnik i ja se spremamo u potragu za vjenčanim prstenjem, pa ako može i meni onda informacija o kojim se zlatarnama to radi?

Ja sam iz Dubrave, ali kvart uopće nije bed (svakodnevno smo na drugom kraju grada).
Gledali smo prstenje u 3 zlatarne i svi su bili relativno slićni-"tu negdje", osim u cijeni (1800-4300 kn-s popustom na gotovinu), pa bi nas zanimalo gdje ima (po preporuci)-ajmo reći - povoljnijih cijena - a da kvaliteta/izrada nije upitna

Pa imas na jarunskoj trznici 2 zlatara koji imaju prekrasne prstene, a nisu jako skupi...jedna je r&m, a druga ne znam tocno kak se zove...jedna je na sjevernoj strani placa, druga je na juznoj
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 15:21   #43
Hvala Mischa
Andy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 15:18   #44
Jel mi može netko reći koja zlatarna u zagrebu ima najveći otkup zlata (za 18K)? Pogledao sam zlatarnu celje na jelcu i tam je za 18K 72kn/gram.
Alucard Nosferato is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 20:29   #45
Quote:
tajni_identitet kaže: Pogledaj post
htjela bi svom dečku kupit neku srebrnu narukvicu za godinu dana.
budući da inače nekupujem baš po zlatarnama, zanima me kako se kreću cijene.. znam zaove zlatarne na trešnjevci što ste spomenuli, pa moze okvirno za cijene tamo.

btw ako zelim ugravirati nešto (datum) kolko je to para?
imam isti problem, jel mi netko može preporučiti srebrnarnu ili zlatarnu? dali ići u
Dubravu, Trešnjevku ili u Centar?
Gdje je najjeftinije, a opet dobro srebro?
NinaLady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 19:41   #46
Je li ima u ZG neka zlatarna koja vrši zamjenu? Npr. želim jedan (meni ružan prsten) mjenjati za neki drugi? Jel' to itko radi?
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 22:02   #47
a zna li tko dali neki zlatar u zagrebu izrađuje nakit od srebra? imam jedan kamen koji želim stavit u prsten a ne znam tko bi mi to mogao napraviti.
~Evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2009., 23:05   #48
Slično pitanje gornjem postu. Imam jedan srebrni prsten koji sam dala raditi po narudžbi (ne u Zagrebu), ali nije dobro ispao i sad bi ga dala istopiti i raditi na novo u Zg-u. Pa ako netko zna koga ko dobro izrađuje nakit po narudžbi jer sam se u prijašnjem zlataru baš razočarala...

p.s. Ima na početku threada post iz 2006-e u vezi velikih ringova od bijelog zlata (tanki bez ikakvih dodataka)... Dal zna tko kak im se kreće cijena?
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2009., 13:32   #49
Quote:
~Evelyn kaže: Pogledaj post
a zna li tko dali neki zlatar u zagrebu izrađuje nakit od srebra? imam jedan kamen koji želim stavit u prsten a ne znam tko bi mi to mogao napraviti.
zar stvarno nitko ne zna?
~Evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 21:55   #50
Zlatni privjesak-kriva posveta :(!?

Prvo se ispricavam ako sam temu otvorio u krivom podforumu, pa neka administracija premisti...

Dakle, kupio sam curi zlatni privjesak u obliku pisma i napisao sam joj posvetu...
Medutim kreten JA sam krivo zlataru reka koje slovo da napise pa je tako umisto slova B ispalo slovo S, posto je pisano krasopisom, na slovo S bi trebalo na donji dio samo nadodati nekakvi polugrug i ispalo bi B, pa me zanima dal je moguce nesto takvo izvesti??? Pitao sam zlatara medutim on kaze da je nemoguce.....mozda mu se nije dalo.....sta vi kazete imate li slicna iskustva?

Hvala!
stana20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 22:34   #51
Sve je moguće odi drugom zlataru
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 02:08   #52
Zlatarstvo

pozdrav svima

Obavijestio bih Vas, sve zainteresirane za zlatni i srebrni nakit te drago kamenje da je osnovana udruga Fajn , čiji su svi članovi zlatari i autori nakita,
kojoj je cilj promocija ručno rađenog nakita te očuvanje tradicionalnog zlatarstva.
udruzi Fajn se možete obratiti za pomoč i savjete u svako vrijeme na našu

e-mail adresu: [email protected]

uskoro če biti u funkciji i naša web stranica, www.fajn.hr

Svi zainteresirani za zaručnićki i vjenčani nakit mogu posjetiti izložbu udruge
koja če biti u sklopu Dana vjenčanja 2009 u areni Zagreb od 9-11.10.2009.

Na izložbi pod imenom "Ljubav" predstaviti če se 15 zlatarskih radionica iz Zagreba i drugih gradova, posjetite nas i saznajte više.

Mario Nokaj
predsjednik udruge Fajn
Marwil is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 09:10   #53
Quote:
~Evelyn kaže: Pogledaj post
a zna li tko dali neki zlatar u zagrebu izrađuje nakit od srebra? imam jedan kamen koji želim stavit u prsten a ne znam tko bi mi to mogao napraviti.
Ja sam bila jako zadovoljna u zlatarni Kačinari, u Ilici. Nalazi se na lijevoj strani, nakon križanja s Frankopanskom - kod tramvajske stanice.

Tamo redovito kupujem nakit, pogotovo srebro s kamenjem, a radili su bratu križ, lanac, narukvicu, itd.
Odnesi kamen i raspitaj se.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 12:30   #54
kak se kreću cijene??konkretno me zanima...običan lančić...bijelo zlato...nisam već dugo niš kupovala pa sam out...
Superbare is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 20:40   #55
Quote:
Superbare kaže: Pogledaj post
kak se kreću cijene??konkretno me zanima...običan lančić...bijelo zlato...nisam već dugo niš kupovala pa sam out...
itko??
Superbare is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 20:51   #56
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Ja sam bila jako zadovoljna u zlatarni Kačinari, u Ilici. Nalazi se na lijevoj strani, nakon križanja s Frankopanskom - kod tramvajske stanice.

Tamo redovito kupujem nakit, pogotovo srebro s kamenjem, a radili su bratu križ, lanac, narukvicu, itd.
Odnesi kamen i raspitaj se.
mene su bas danas zvali iz te zlatarne! a ja tamo nikad usla nisam...

moze li mi netko objasniti o cemu se radi?! naime, ne javljam se na nepoznate brojeve... :/
__________________
~~~ Gnothi Seauton - Γνώθι Σεαυτόν ~~~
~~~ Meden Agan - Μηδέν Άγαν ~~~
~~~ Live Hard Ride Easy ~~~
bikers_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 19:59   #57
ne znam postavljam li na pravom mjestu ovo pitanje...ali pokušat ću
Zna li netko postoji li u Zagrebu zlatarna(e) koja je voljna primiti učenika, dakle nekoga tko bi htio naučiti zanat, ali, postoji caka , nije išao u zanatsku školu, već dolazi bez prethodnoga znanja?
nokturno is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 19:25   #58
Quote:
nokturno kaže: Pogledaj post
ne znam postavljam li na pravom mjestu ovo pitanje...ali pokušat ću
Zna li netko postoji li u Zagrebu zlatarna(e) koja je voljna primiti učenika, dakle nekoga tko bi htio naučiti zanat, ali, postoji caka , nije išao u zanatsku školu, već dolazi bez prethodnoga znanja?
sigurno ima,al moraš platit,valjda 10 eura po satu,ak te bu htjeli uzet,to kaj niš neznaš je normalno,oni uzimaju šegrte iz zlatarske škole koji pojima nemaju o ničem,a za 100 sati buš znal više neg prosječni zlatar..kakvih ima i tu na forumu...hahha...moš si stavit nik "zlatar" i valjat gluposti curicama...problem ti je kaj su rijetki kaj te hočeju i znaju nakej naučit... to je dost skup zanat jer ak nemaš alata moš nizat stakalca na sajlicu.... inaće imaš sad neke tečajeve mislim u otvorenom učilištu i neke tečajeve tam kod tkalči ak si iz zagreba..nisam siguran...
uros100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 15:43   #59
Mene zanima koliko bi me koštao gram zlata u zlatarni, da kupujem na primjer lančić od 30-ak grama ?
markolopolos is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 00:16   #60
Pitanje

Pozdrav,

Imam neku ogrlicu od bisera koju bih želio prodati.
Zna li itko neku dobru lokaciju gdje se to može obaviti?

Puno hvala!
iMarko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:49.