Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 15.12.2012., 00:17   #11
Quote:
Dinamo78 kaže: Pogledaj post
Bok svima! Imam jedno pitanje.nas ima 4 brata otac je nedavno prepisao kucu sa okucnicom i poslovnim prostorom na jednog od nas radi ostvarivanja nekih prava.zanima me kako sam ja najstariji od brace koja su moja prava u slucaju da situacija(prepis imanja na brata)ostane nepromijenjena kad se bude dijelila imovina i sta bih trebao uraditi da bih prevenirao situaciju u kojoj ne bih naslijedio nista?? hvala unaprijed
zakon ne razlikuje nasljednike po dobi tako da to nema veze što si ti najstariji.

ne može situacija ostati nepromijenjena kad je promijenjena. u smislu vlasništva. u slučaju očeve smrti, što on ima dijeli se na 4, okućnica i pp je bratovo, eventualno pobijanje ugovora (o darovanju), al budući da si ti bio upoznat s njime i za to postoje svjedoci (ostala braća) ne vjerujem da će ti to uspjeti. u slučaju da brat umre, ide njegovoj ženi i djeci, tj ako ih nema onda vama po ZN-u.
ja bih napravila ugovor o darovanju s pravom doživotnog uživanja (ostale braće i oca), tako bi izbjegli sadašnju poziciju i zadržali pravo na korištenje kuće i pp.
Ivana335 is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:09.