Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2017., 12:15   #61
neka može, neka ne može

a i ta što ne može vjerojatno će moći kada nađeš drugog partnera s kojim se dobro slažeš i kužiš
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 12:16   #62
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Da bas sam to gledao...a gle pokusavam malo Maystora na neki nacin podic...a i meni samom to treba pa se tjesim.

Inace tesko je to reci tko je emotivniji, ja bih rekao da ovisi od osobe do osobe, nebi to dijelio tako da usporedjujem muskarce i zene.
Stvarno nema potebe za tako nečim. Neki od nas su emotivniji, neki manje emotivni, ali svi smo krvavi ispod kože i kad nas se pogodi na pravi način, padamo.

Boli ga. Boljelo je svakoga od nas. Vidjela sam malo i tvoju temu, skroz je razumljivo da te boli i da se boriš svakodnevno sa različitim problemima. Kad padneš, nemaš nešto puno izbora nego da se probaš ustati, obrisati suze, otrest to prašine što se skupilo po tebi dok si bio na podu i krenuti dalje
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 12:36   #63
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Stvarno nema potebe za tako nečim. Neki od nas su emotivniji, neki manje emotivni, ali svi smo krvavi ispod kože i kad nas se pogodi na pravi način, padamo.

Boli ga. Boljelo je svakoga od nas. Vidjela sam malo i tvoju temu, skroz je razumljivo da te boli i da se boriš svakodnevno sa različitim problemima. Kad padneš, nemaš nešto puno izbora nego da se probaš ustati, obrisati suze, otrest to prašine što se skupilo po tebi dok si bio na podu i krenuti dalje
Bas sam zato na kraju rekao da tu nema razlike medju spolovima, svi imamo emocije.

Koliko znam Maystor nije bio ozenjen i nema djecu, tako da je slobodnih ruku. Jest izgleda povuceniji sta ga mozda sprecava da lakse dodje u komunikaciju sa zenama i ostvari neku vezu, al nije jedini.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 12:47   #64
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Bas sam zato na kraju rekao da tu nema razlike medju spolovima, svi imamo emocije.

Koliko znam Maystor nije bio ozenjen i nema djecu, tako da je slobodnih ruku. Jest izgleda povuceniji sta ga mozda sprecava da lakse dodje u komunikaciju sa zenama i ostvari neku vezu, al nije jedini.
Sigurno da je objektivno tvoja situacija kud i kamo kompliciranija i u svakom slučaju posebna od većine drugih, ali znaš kako je, svakom od nas je njegov problem najteži

Al ideš dalje, boriš se, patiš, nekad se i raspadaš u svom jadu, ali ipak ideš dalje. Jer alternativa nije nešto što bi se trebalo prihvatiti kao rješenje.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 13:14   #65
Djece nemam, a s bivsom nisam doso do te faze da se zenim.

Inace onak, emotivan sam prilicno, emocije srece koje su rjedje prilicno pokazujem, nekad bude i naoadaja smijeha, ali realno rijetko kad se bas iskreno smijem.

Emocije tuga sam prije itekako sakrivao, a sada to manje sakrivam, al onak, pred ljudima koji me bolje kuze se i vise otvorim. Rijetko placem, al ponekad mi se cini da bih trebao cesce zaplakat i ispustit to iz sebe, jer ako se previse zatvorim, ne osjecam mir u srcu
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 13:27   #66
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Sigurno da je objektivno tvoja situacija kud i kamo kompliciranija i u svakom slučaju posebna od većine drugih, ali znaš kako je, svakom od nas je njegov problem najteži
Bas sam to htio napisati, al se nisam htio jadati jos jednom, upravo iz toga razloga sta svi imaju nekih problema...
Takodjer vrlo je tesko pronaci nekog kad imas djecu, ljudi zele slobodu.
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Djece nemam, a s bivsom nisam doso do te faze da se zenim.

Inace onak, emotivan sam prilicno, emocije srece koje su rjedje prilicno pokazujem, nekad bude i naoadaja smijeha, ali realno rijetko kad se bas iskreno smijem.

Emocije tuga sam prije itekako sakrivao, a sada to manje sakrivam, al onak, pred ljudima koji me bolje kuze se i vise otvorim. Rijetko placem, al ponekad mi se cini da bih trebao cesce zaplakat i ispustit to iz sebe, jer ako se previse zatvorim, ne osjecam mir u srcu
U svakom slucaju se isplaci. Uglavnom ti znas sta te muci. Evo pokrenuo si se time sta dijelis sa drugima na neki nacin ono sta te najvise muci, jos eventualno neka terapija nebi bila na odmet. Ja sam ti u slicnoj emotivnoj situaciji, najgore je zatvorit se u sebe, jer si tako nemozes pomoc.
Znas ono poslije kise dolazi sunce, mozda ti se cini da kisa predugo vec pada, ali sunce ce kad tad doci.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 14:11   #67
Da, a nekad i za vrijeme kise bude sunca, zapravo to se i cesce zna desit, taj mix emocija.

A, tak, razmisljao sam, iso sam nesto nedavno i kod privatnog psihologa, al nije naso nest ozbiljnije, tak da ono kao neka blaga depresija, a poslije sam se zaposlio pa nisam stigo dalje vodit misli o tome.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 14:27   #68
Bok Maystore,
sjećaš se kad smo na onom jednom druženju popili pivo? Bio je oblačan dan, a mi smo se, nas nekoliko, našlo prije od ostale ekipe.
Onda smo ih skužili za stolovima
Želim reći, ja se toga sjećam, ti možda ne, netko drugi se također možda ne sjeća, itd...
Sve ovisi od osobe do osobe kako će podnijeti prekid. Nismo svi jednako emocionalno razvijeni.
Mislim da je u ljudskoj prirodi, općenito u svemu, da nas uvijek okupira trenutno stanje, sadašnjost.
Dosta smo "zaboravljivi" izvan sadašnjosti.
Nakon prekida svaki dan misliš samo o toj osobi.
Sada ti je teško, s vremenom ćeš naći neke zanimacije i interese koji će te okupirati. Nakon toga ćeš sve manje i manje misliti na tu osobu, osjećati ćeš se manje
ovisan o njoj. Onda ćeš upoznati neku novu osobu koja će te se dojmiti i htjeti ćeš imati nešto s njom.
Kao što možeš primijetiti, često je to kružni proces. Prekidi, nove veze...
S vremenskim odmakom ta osoba će ti biti manje poznata nego susjed s kojim ne razgovaraš, jer više nećeš imati doticaja s njom.
Jednostavno ćete krenuti drugim smjerovima, a kako je samo sadašnjost bitna, više ti neće ništa značiti.
__________________
Nježna dušica zarobljena u tijelu Ramba
Beam me up, Einstein
zvonezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 14:45   #69
Pozdrav Zvone, da sjecam se, mislim da je proslo skoro tri godine od toga, mislim da je to bilo par tjedana nakon prvenstva u Brazilu

Da, moguce da je to kako kazes, jer tak, ja nisam bas proso puno tog, mnogi kaj su i 5 godina od mene imaju dosta vise iskustava u mnogim stvarima nego ja...a tak kad vecinom nakon srednje sam zivio u stilu kuca poso il kuca volontiranje ovisno o poslovima vec...tak da i prva cura ipak ostaje u trajnijem sjecanju, al eto nadam se i ja da cu malo vidjet bolju perspektivu
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 14:50   #70
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Pozdrav Zvone, da sjecam se, mislim da je proslo skoro tri godine od toga, mislim da je to bilo par tjedana nakon prvenstva u Brazilu

Da, moguce da je to kako kazes, jer tak, ja nisam bas proso puno tog, mnogi kaj su i 5 godina od mene imaju dosta vise iskustava u mnogim stvarima nego ja...a tak kad vecinom nakon srednje sam zivio u stilu kuca poso il kuca volontiranje ovisno o poslovima vec...tak da i prva cura ipak ostaje u trajnijem sjecanju, al eto nadam se i ja da cu malo vidjet bolju perspektivu
Budeš sigurno, drži se.

Gledaj to ovako, nije ti se desilo ništa specijalno, to prolaze milijuni ljudi svaki dan
Ako oni mogu izaći iz toga, možeš i ti.
__________________
Nježna dušica zarobljena u tijelu Ramba
Beam me up, Einstein
zvonezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:04   #71
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
... zaista bih zelio znati moze li se bas potpuno {ili barem 93%} preboljeti stara ljubav?
Može i hoće 100%
Meni je za jednu trebalo 5 godina, ali to je vjerojatno jedan od ekstremnijih slučajeva. I sad je se ponekad sjetim, ali ne s tugom...naprotiv
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 17:55   #72
A tako da, mnogi ljudi zive i bolje, ali i losije od mene, ali bas onak, malo se osjecam nekako previse nemotivirano i to me nekako sve cesce opterecuje na nacine da se premalo uspijem istaknuti medju ljudima i onda imam osjecaj da na vecinu ljudi ostavim neutralan ili losiji dojam.

A ja se nadam da cu moc preboljet, mislio sam da sam blizu toga da potpuno prebolim, mo izgleda da trebam jos neke stvari poslozit
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 20:43   #73
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
...malo se osjecam nekako previse nemotivirano i to me nekako sve cesce opterecuje na nacine da se premalo uspijem istaknuti medju ljudima i onda imam osjecaj da na vecinu ljudi ostavim neutralan ili losiji dojam.
...i onda se još lagano zatvoriš, pa bez ikakvog nagovaranja šutiš čak i u dobrom društvu (nisi pričljiv i društven kao nekad što si bio)...ooo da, da, znam kako ti je.
__________________
...do jaja
Cuba-Libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 20:54   #74
Kao da sam ja ovo pisao, isto sam bio u vezi s jednom curom oko pola godine ali smo se znali mnogo duže, bila je to obostrana ljubav a razdvojila nas je daljina

isto je bila depresivna i s problemima (što stvarnim što umišljenim) i ja isto bio povučen i zatvoren ali ne toliko ko ona, ma skoro sve isto ko u ovoj priči

iako je prošlo 3 i pol godine još je nisam prebolio iako je bilo perioda kada sam bio sasvim siguran da sam prebolio, iznenada se vrate sjećanja uspomene i shvatim da je još volim a ni sam nemogu vjerovat kako je to moguće, ali eto srcu nemožeš komandovat

tako da odgovor na autorovo pitanje u mom slučaju je ne, ja mislim da ovu svoju neću nikad preboljet a tebi autore neka je sa srećom
Romanticni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 21:33   #75
Da, ta sutnja i u dobrom drustvu dodje mi zbog toga sto je jos dosta rana, sto je jos dosta zivotnih cinjenica koje me ponekad previse umore.

Il onda neko gleda na mobitel, pise poruke dok smo na kavi, onda me to isto malo...onak to je djelomicno nepostivanje osobe, a opet tu i tamo to i ja radim.


Uh tri i pol godine..stari moj to je skoro ko predsednicki mandat..a sta xes , ma znas meni ona onak fali iz onog vremena kad je bila veselija, kad je bila motiviranija.....ja sam za nju bio jako vezan, bila je uz mene u tezim trenucims, al je nazalost puklo, prekinuli smo i s tim se moram nosit...kasnije mi je napisala da me vec neko vrijeme nije voljela al nije zbog bozicnih dana htjeka prekinut..par dana nakon nove godine nazalost doslo do tog..i onda mi se vratili neki strahovi, vratile neke boli koje me jos prate od srednje...izgubio sam previse s tim prekidom
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 21:44   #76
Maystore pa nisam znal da si i ti patnik! Dobrodošao u klub! 3 godine veliš! Tak negdje sad i meni teče treća i mogu ti reč da nekada zna bit lako ,a nekada fakat teško. Mene snovi znaju najviše sjebat. No nadam se da bu za još koju godinicu i tamo iščezla u potpunosti. No ak ne bum čist za 5 godina idem na lobotominju. Možemo skup!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 21:56   #77
A sta ces, ma patnja je isto prirodna emocija, cak moźda i prirodnija od sreće {barem ovo veće}

A praznina u dusi je ono sto nekako dovede do prevelike zbunjenosti i do premalo mura u srcu
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 23:29   #78
Mislim da ta prevelika emotivnost i jest utjecala na tu povremenu preneravnomjernu ravnotezu u zivotu i da samim time suncev sjaj teze vidim zbog pretamnih oblaka, i da me to dosta udaljilo od boljih vizija zivota.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 07:02   #79
Tesko je kad je prisutna nemoc, kad je prisutna griznja savkesti zbog koje se previse ljutim na sebe.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 08:36   #80
Tuga je samo jedna od emocija iz spektra i lijepa je, ali mislim da ti neće baš biti od koristi ako joj daš prioritet nad ostalim emocijama. S vremena na vrijeme joj treba pustiti da malo vlada, ali je ona zeznuta jer zna povuć dalje. A nema tu neke koristi onda.

Od grižnje savjesti isto nećeš baš profitirati. Moraš naučiti oprostiti sebi i ići dalje. Svi mi griješimo, svi napravimo nešto krivo, svi ponekad i osjećamo grižnju savjesti, ali ako ne pređeš preko nje, samo mučiš sam sebe. I znaš šta još, nisu greške toliko grozne. Na njima naučimo nešto i dobijemo neko novo iskustvo. Lako je biti general poslije bitke, ali dok se nešto dešava, a pogotovo dok emocije vladaju i dok si prilično subjektivan, ne odreagiraš baš onako kako bi dok si hladne glave, jel tako? Sve je to ljudski i sve je to nešto što ne treba tako jako primati srcu. Uzmeš od svega najbolje što možeš i ideš dalje
calea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:13.