Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2007., 16:58   #61
šamotna cigla dolazi kao temeljna ploča,zatim se postavi šablona krušne peći,sastavljena od lesonita,po njoj se stavljaju šamotne cigle,određenih dimenzija.kad se postave,sve se zalijeva termobetonom,zatim se stavlja rabiz mrežica,pa opet termobeton i sve se na kraju izolira kamenom vunom.obloga se postavlja od siporeksa ili knaufa.to je ono u grubo,a za ono detaljno,treba malo više iskustva.
hrv999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2007., 19:52   #62
termo beton kamena vuna ... krušne peći se 200 godina rade sa ciglom i ilovačom
Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 11:18   #63
Jednom davno sam si sacuvao jedan link na temu krusnih peci, pa eto - uzivajte:

http://mha-net.org/docs/v8n2/wildac06b.htm
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 12:29   #64
Ja mislim da izrada krušne peći nema nikakvog smisla. Bolje je napraviti pečenjaru (veliki roštilj) i tamo ispod peke možeš imati sve osobine krušne peći + roštilj + peka.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 13:05   #65
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
Ja mislim da izrada krušne peći nema nikakvog smisla. Bolje je napraviti pečenjaru (veliki roštilj) i tamo ispod peke možeš imati sve osobine krušne peći + roštilj + peka.
jest, ja sam isto bio napravio nacrt za peć+peku i roštilj, ali se sad pitam je li peć uopće potrebna ako imaš peku. Brijem da bi mi samo zauzimala prostor. Bolje možda investirat u dobru peku. Sad, drugo je ako govorimo o kućnom kaminu/krušnoj peći ili slično.
Klon Prvog Vozača 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 08:57   #66
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Jednom davno sam si sacuvao jedan link na temu krusnih peci, pa eto - uzivajte:

http://mha-net.org/docs/v8n2/wildac06b.htm
Svaka cas ,prava stvar.
b@y@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 09:29   #67
Ja isto planiram pecenjaru, i to dovoljno veliku da mogu zavrtit odojka/janjca, naložit za roštilj ili okrenut peku.
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 12:42   #68
Krušna peć-skica,plan

Molio bih skicu krušne peci,a da moze posluziti i kao rostilj.Hvala.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 11:21   #69
Već je netko postavio ovu adresu: http://mha-net.org/docs/v8n2/wildac06b.htm
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 09:19   #70
imaš u "Sam svoj majstor" mislim prva godina, prvi broj detaljne upute
Potraži, negdje ima CD sa skeniranim svim brojevima
go2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 15:21   #71
Quote:
ZOsvald kaže: Pogledaj post
Već je netko postavio ovu adresu: http://mha-net.org/docs/v8n2/wildac06b.htm
Dobra stvar,al preglomazno.
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 15:21   #72
Quote:
go2 kaže: Pogledaj post
imaš u "Sam svoj majstor" mislim prva godina, prvi broj detaljne upute
Potraži, negdje ima CD sa skeniranim svim brojevima
Znas li adresu,link?
__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 09:51   #73
Roštilj, pecara i krušna peć!?

Lijep pozdrav!
Planiram zabetonirati deku u dvorištu i na nju uklopiti roštilj, pecaru i krušnu peć.
To bi htio napraviti od male pečene cigle pa me zanima da li netko zna gdje bi mogao pogledati nekakve nacrte, skice ili vaše prijedloge kako bi to moglo izgledati ili bar da pokupim nekakvu ideju o tome!!
Hvala
niel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 10:19   #74
evo zahvaljujući codegunu već duže vremena pratim i ovo
http://rostiljanje.blog.hr/2007/02/index.html

imaš sve od toga kako se radi i zida do racepata za poliži prste
zakon
__________________
Samo osobe koje izgledaju priglupo mogu zavrsiti kao clanovi parlamenta. A oni koji se pokazu kao uistinu glupi, ondje i napreduju. "Zloceste misli" Oscar Wilde
mr.wolf69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 10:28   #75
Quote:
niel kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav!
Planiram zabetonirati deku u dvorištu i na nju uklopiti roštilj, pecaru i krušnu peć.
To bi htio napraviti od male pečene cigle pa me zanima da li netko zna gdje bi mogao pogledati nekakve nacrte, skice ili vaše prijedloge kako bi to moglo izgledati ili bar da pokupim nekakvu ideju o tome!!
Hvala
netko je prije ovdje napravio jednu foru koja i nije loša. Pošalji upit u kamini Hoyan s opisanim i zatraži idejno riješenje. Tako češ dobiti neke početne skice. Inače mislim da ti krušna peć nije potrebna jer pod pekom možeš izvesti sve što i u krušnoj peći. Treba ti dakle samo pečenjara. Mislim da znam što je pecara i pitam se kog će ti to vraga?
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 13:04   #76
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
netko je prije ovdje napravio jednu foru koja i nije loša. Pošalji upit u kamini Hoyan s opisanim i zatraži idejno riješenje. Tako češ dobiti neke početne skice. Inače mislim da ti krušna peć nije potrebna jer pod pekom možeš izvesti sve što i u krušnoj peći. Treba ti dakle samo pečenjara. Mislim da znam što je pecara i pitam se kog će ti to vraga?
kako što će mu pecara ? pa o pecari se i radi , a roštiljanje je usput
nema do rakije
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 13:53   #77
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
kako što će mu pecara ? pa o pecari se i radi , a roštiljanje je usput
nema do rakije
ja nisam sa sela pa ne znam, kaj nije pecara samo ploča i jedan zid gdje se vrti janko i slične životinje? Kakve ima veze s rakijom?
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 20:11   #78
Vidim da ću morati malo objasniti par stvarčica da se ne svađate!
Lokacija gdje bi taj "kompleks" trebao biti je Slavonija tako da uz dužno poštovanje svima htio bi nešto što ste viđali u toj regiji!
Krušna peć mi ipak treba, jer mi žena obožava peći nekakve kiflice, pogače, a i domaći kruh je ponovno na cijeni!
Roštilj bi htio nekakav samo da ne bude jedan od onih kupovnih iz Peveca!
E sad pod pecarom sam mislio na ono gdje se peku jadne, veće ili manje, ali svakako mrtve životinje iako Codegun to nije tako jednostavna građevina nešto kao krušna peć ali otvorenija i drugog sistema za pečenje.
Mazgov moguće je da se isti naziv koristi negdje i za mjesto gdje se peče rakija, ali jedino na načinda kad sve napravim ispečemo friški kruh, nekakve kobase i janjca pa da te pozovem na rakiju i onda to možemo svakako zvati.
niel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 20:19   #79
Quote:
niel kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav!
Planiram zabetonirati deku u dvorištu i na nju uklopiti roštilj, pecaru i krušnu peć.
To bi htio napraviti od male pečene cigle pa me zanima da li netko zna gdje bi mogao pogledati nekakve nacrte, skice ili vaše prijedloge kako bi to moglo izgledati ili bar da pokupim nekakvu ideju o tome!!
Hvala
do nacrta ces jako tesko. ja sam prevrtio nebo i zemlju i internet i nista..mozes otici kod tih proizvodjaca i malo se informirati i poslikati i to ti je najbolje..
pazi samo da za janjca napravis dovoljno siroko. ja sam vidio na netu te pecenjare od 125-140 (npr. http://www.bmb.hr/portal/index.php?o...24&Itemid=1168)
ali to na moju zalost nije dovoljno veliko za komotno pecenje..treba najmanje 170cnm mada se i u ovome moze speci ali kad sam vec imao prostora i svega zao mi kao psu sta sam se zaletio ....

istina, janjca ces se vjerotano malo napeci za razliku od peke i rostilja koje sam ja pekao i na -7 za bozic i novu godinu.
ipak, ja sam za kad se radi i ima se kucu i mjesta napraviti za sve jer ne trazi kruha..
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 07:25   #80
Evo ti stranice gdje ima krušnih peći http://mha-net.org/index.htm , dobro pročešljaj sve linkove, ima puno fotki, ideja...
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:31.