Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2012., 20:03   #101
Quote:
pikzibner kaže: Pogledaj post
Pa neka onda ona ide u krevet s svojom KARIJEROM, nek s KARIJEROM ima djecu i nek je KARIJERA bedina kad bude stara i nemoćna!!! Sa tako nečim uči u vezu je propast svakom normalnom muškarcu - za nju su povremene afere s kolegama s posla dok još na nešto liči, a kad ostari više ni to........ostarit će i ostati sama i jadna ( sa svojom uspješnom KARIJEROM )!
....a postoji i neka vrsta zavisti prema uspješnim ženama, uočava se kod nesigurnijih muškaraca, recimo, doživljavaju njenu uspješnost, i to što bi trebali živjet u njenom stanu i to što zarađuje više kao izravan napad na svoj krhki ego i dodavanje soli na ranu vlastite prosječnosti i neuspješnosti.....
robijas-- is offline  
Old 09.01.2012., 20:07   #102
Quote:
robijas-- kaže: Pogledaj post
....a postoji i neka vrsta zavisti prema uspješnim ženama, uočava se kod nesigurnijih muškaraca, recimo, doživljavaju njenu uspješnost, i to što bi trebali živjet u njenom stanu i to što zarađuje više kao izravan napad na svoj krhki ego i dodavanje soli na ranu vlastite prosječnosti i neuspješnosti.....
Gluposti,većini je to totalno nebitno.
Tu cijelu priču su izmislile žene da bi opravdale odbijanje likova koji nisu na njihovom nivou po zaradi i uspješnosti,kao oni će bit zavidni pa će doći do svađa itd.
blort is offline  
Old 09.01.2012., 20:08   #103
Quote:
Emerencijana kaže: Pogledaj post
mislim da muškima ovdje nije nitko nabio na nos uspješnost, atraktivnost, kuhanje i sl...nego je uspješnost nabijena na nos ženi...

Ne uspješnost - nego totalna nepodobnost i neiskoristivost za normalan obiteljski život.
pikzibner is offline  
Old 09.01.2012., 20:10   #104
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Gluposti,većini je to totalno nebitno.
Tu cijelu priču su izmislile žene da bi opravdale odbijanje likova koji nisu na njihovom nivou po zaradi i uspješnosti,kao oni će bit zavidni pa će doći do svađa itd.
....opisane sorte ima poprilično....a jesu li u većini ili nisu, štajaznam, nisam radio anketu
robijas-- is offline  
Old 09.01.2012., 20:12   #105
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Gluposti,većini je to totalno nebitno.
Tu cijelu priču su izmislile žene da bi opravdale odbijanje likova koji nisu na njihovom nivou po zaradi i uspješnosti,kao oni će bit zavidni pa će doći do svađa itd.
možda je većini nebitno , ali ovu temu je otvorio muškarac koji ne može podnijeti odbijanje... i nigdje nije rečeno da njoj smeta njegov "nivo".
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...
Silencium is offline  
Old 09.01.2012., 20:13   #106
Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post
ali uspješne samice, ekonimistice i managerice iz nekog (samo njima znanog) razloga "žuljaju" mnoge forumaše, analizira ih se, pretumbava njihova "psihologija", nazivlje ih se pogrdnim imenima (ne na ovom pdf ak izostavimo mišljenje kolege pikzibnera al na LJESU je bilo zbilja svakakvih upisa)...pa se pitam čemu to uopće služi...osim da bi se istresle vlastite frustracije...
....kontam da je to više stvar društva, ustvari smo tek na izlasku iz patrijahalnog društvenog sistema, a žena-karijeristica je novija pojava (barem u brojnijem smislu) i tu dolazi do konflikata jer se stari sustavi vrijednosti ruše...
robijas-- is offline  
Old 09.01.2012., 20:18   #107
Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post
Vrlo rado...gdje se prijavljuje za tako privlačno radno mjesto

Vrlo rado bih bila gospođa takvom jednom uspješnom gosponu ali...ali i ja ko zaposlenik imam svoje zahtjeve, kao žena, majka i kućna pomoćnica želim plaćene doprinose kroz to vrijeme obiteljskog života u kojem će on raditi van kuće a ja unutar naša 4 zida + želim u predbračnom ugovoru precizirano da u slučaju razvoda (neovisno o tome koja strana podnese zahtjev za razvod) imam pravo ne na apanažu već barem na trošak obrazovanja pa makar poželjala ja i studirati nakon razvoda...

Ove aranžmane Žena, majka, robinja to više ni mi neuspješne i neambiciozne ne priznajemo a kamoli menadžerice s natprosječnim primanjima....
tak je, kolegice

btw, institucija braka se izraubala, pokušava ju se "dograditi" predbračnim ugovortima i značajniim dodacima, a sve stoga jer se uloge muškarca i žene prilično rotiraju, i htjeli priznati ili ne, mijenjaju se obje strane..čak mislim da se moderni mušakrdin više promjenio u odnosu na vrijeme svog oca ili dalje..ne kažem da je postao mekši ali s daleko manje garda "ja sam lovac, i u spilju dovlačim ubijenog jelena, gdje sam prethodno uvukao i svoju ženku za kosu"

prije nekoliko desetljeća tema s ovakvim naslovom bi bila na nekom drugom pdf, eventualno psihologiji, sada je ipak normalno, premda ne toliko često, da žena te dobi ...postoji a da nije "nečija"
__________________
*
revolution is offline  
Old 09.01.2012., 21:16   #108
Quote:
pikzibner kaže: Pogledaj post
Ja sigurno bolje od tebe mogu odrediti što prosječnom muškarcu treba - to je normalan obiteljski život. A to sa "karijeristicom" ne može imati. To nije ništa novo - u jednoj točki karijere moraš odrediti - ili karijera ili obitelj. A ove gluposti - da će "karijeristica" naći "dostojnog" sebi - pa će se onda oni viđati jednom mjesečno - i da će je zadovoljavati takva veza i da će to biti dobar nadomjestak za obitelj - to su bajke....
jasno i glasno. Potpuno se slazem.

Uglavnom, ljudi koji puno rade, nemaju dobar obiteljski zivot, bilo da se radi o zeni ili muskarcu. Onome kome to uspije, mora imati partnera koji je jako jako tolerantan ili jako malo trazi.
Obitelj ili karijera, pitanje je sad!
Quote:
single coil kaže: Pogledaj post
Yup, da stigne nekaj i skuhat, ono, da se ne osjeća beskorisno...

Velim, meni moć ne predstavlja ništa, sposobnim ženama mogu samo čestitat, doduše i novac mi ne predstavlja ništa, zato bi ga mogao s lakoćom trošit...
, bas tako! Najbolje je da dolazi iz bogate obitelji, pa ono, ne radi puno, ali ima love na bacanje. Stajaznam, da joj je tata neki vlasnik rudnika

Ma ni meni lova uopce nije bitna. Mislim ako neka zenska(karijeristica) ima potrebu zaraditi hrpu love jer pati od ovog ili onog kompleksa i zeli nesto dokazati, rekao bih joj, tko te j*be, odi raditi i dizati se svaki dan u 7 ujutro.
Ja cu spavati do 12 h i lezati cu na kaucu cijeli dan.
Pijem pivo i hebe mi se zivo.

Al se zene loze na tu emancipaciju!
__________________
Ili napiši nešto vrijedno čitanja ili uradi nešto vrijedno pisanja.

Zadnje uređivanje Prometeus : 09.01.2012. at 21:28.
Prometeus is offline  
Old 09.01.2012., 21:41   #109
Quote:
Prometeus kaže: Pogledaj post
, bas tako! Najbolje je da dolazi iz bogate obitelji, pa ono, ne radi puno, ali ima love na bacanje. Stajaznam, da joj je tata neki vlasnik rudnika

Ma ni meni lova uopce nije bitna. Mislim ako neka zenska(karijeristica) ima potrebu zaraditi hrpu love jer pati od ovog ili onog kompleksa i zeli nesto dokazati, rekao bih joj, tko te j*be, odi raditi i dizati se svaki dan u 7 ujutro.
Ja cu spavati do 12 h i lezati cu na kaucu cijeli dan.
Pijem pivo i hebe mi se zivo.

Al se zene loze na tu emancipaciju!
....a neki se lože i na lijenost... al biće da takvi puni volje i elana ne pate od ovog ili onog kompleksa....
robijas-- is offline  
Old 09.01.2012., 23:03   #110
nemamo mi u principu ništa protiv žena koje dugo rade i dobro zarađuju,naprotiv,rado bismo imali povremene krevetne okršaje sa njima,a kad se namlate love neka se jave za dužu vezu...problem je što će do tada vjerovatno uletjeti neka bolja,mlađa
Pivko is offline  
Old 09.01.2012., 23:21   #111
Očito je da karijeristice žare i pale, iako im ti isti muškarci koji ih ganjaju jako zavide. I onda, budući da jadni ne mogu do njih, tješe se da su one ionako stare i ocvale. A oni, takvi zgodni i uspješni, dobit će naravno mlađu i zgodniju.
Shera is offline  
Old 09.01.2012., 23:27   #112
Quote:
Pivko kaže: Pogledaj post
nemamo mi u principu ništa protiv žena koje dugo rade i dobro zarađuju,naprotiv,rado bismo imali povremene krevetne okršaje sa njima,a kad se namlate love neka se jave za dužu vezu...problem je što će do tada vjerovatno uletjeti neka bolja,mlađa
sad kad si ustanovio da za autora zapravo nema problema, možemo samo zaključiti da je - case closed!

(ostaje nejasno zašto je onda tema uopće otvorena???)
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ShN8UIk5-mw ...sreća je zapravo lakoća postojanja, onaj lijepi trenutak koji se jednostavno događa...
Silencium is offline  
Old 09.01.2012., 23:35   #113
ajde, jedno pitanje...

tu se govori o tome kako se 'mijenjaju uloge spolova', kao da je jedina razlika medju spolovima u ulozi koju bi trebali igrati u nekoj 'vezi' (sto god to znacilo).

koja je zapravo bitna razlika izmedju muskaraca i zena? sto je to sto muskarce cini muskarcima a zene zenama? ne mislim pri tome na ocite fizicke razlike, nego koja je to bitna razlika u nacinu razmisljanja, pogledima na svijet i svemu ostalom?
__________________
https://archillect.com/tv
ljetopisac is offline  
Old 09.01.2012., 23:48   #114
Quote:
pikzibner kaže: Pogledaj post
Ne uspješnost - nego totalna nepodobnost i neiskoristivost za normalan obiteljski život.
Pa ne znam kaj je iskoristivo kod osobe koja mora biti "najuspješnija" u tom "paru"...u paru ne bi trebalo biti govora o tome tko, koliko i zašto radi, nego bi trebali biti potpora jedan drugome...
...spomenut je u jednom momentu i stan...baš me zanima koji bi to frajer raširenih ruku dičekao da mu se ženska bez pitanja i prethodnog govora i dogovora useli...
...a ponavljam i ovo...2 od 40m2 su 80m2
__________________
!amiravts milam es ileseV http://www.youtube.com/watch?v=JGWQJ...eature=related
Emerencijana is offline  
Old 09.01.2012., 23:51   #115
Quote:
pikzibner kaže: Pogledaj post
Ja sigurno bolje od tebe mogu odrediti što prosječnom muškarcu treba - to je normalan obiteljski život. A to sa "karijeristicom" ne može imati. To nije ništa novo - u jednoj točki karijere moraš odrediti - ili karijera ili obitelj. A ove gluposti - da će "karijeristica" naći "dostojnog" sebi - pa će se onda oni viđati jednom mjesečno - i da će je zadovoljavati takva veza i da će to biti dobar nadomjestak za obitelj - to su bajke....
Mozes odrediti sto prosjecnom muskarcu treba (iako ne vidim zasto si vise kvalificiran od mene) ali ne mozes odrediti tko je normalan muskarac a tko ne. Za to nisi kvalificiran.

Što se napisanog tice, i je i nije tocno - jer se vrijeme jako moze srediti ako dvoje zele. A sto se tice dostojnog sebi, zbog cega je nekome tesko razumijeti da osoba si trazi slicnu osobu a ne ide po floskuli 'razlicitosti se privlace'?

Ako ti zelis da je ona doma, da rodi djecu i da kuha - onda ces odabrati zenu koja ti odgovara. A neces se zapikirati na managericu sa karijerom i manjkom slobodnog vremena i onda pod nekim muškim floskulama prigovarati i određivati sto je normalno.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Old 09.01.2012., 23:53   #116
Quote:
ljetopisac kaže: Pogledaj post
ajde, jedno pitanje...

tu se govori o tome kako se 'mijenjaju uloge spolova', kao da je jedina razlika medju spolovima u ulozi koju bi trebali igrati u nekoj 'vezi' (sto god to znacilo).

koja je zapravo bitna razlika izmedju muskaraca i zena? sto je to sto muskarce cini muskarcima a zene zenama? ne mislim pri tome na ocite fizicke razlike, nego koja je to bitna razlika u nacinu razmisljanja, pogledima na svijet i svemu ostalom?
radi se o sociološkom procesu, ne biološkom (premda, u slučaju onog malog manekena andreja, može se posegnuti i za okvirom andogenosti, iako to nije ova priča, ona je zapravo biološka
__________________
*
revolution is offline  
Old 09.01.2012., 23:56   #117
Quote:
Silencium kaže: Pogledaj post
sad kad si ustanovio da za autora zapravo nema problema, možemo samo zaključiti da je - case closed!

(ostaje nejasno zašto je onda tema uopće otvorena???)
neka autor odluči,samo da se razbije mit o uspješnim ženama kojih se mi kao bojimo
ako je ona prijazna,zgodna rijetko će koji imati problem sa tom karijerom,naprotiv takve se često precijene pa onda nedostatak uleta pravdaju nekim "strahom" od njih
Pivko is offline  
Old 09.01.2012., 23:59   #118
Quote:
ljetopisac kaže: Pogledaj post
ajde, jedno pitanje...

tu se govori o tome kako se 'mijenjaju uloge spolova', kao da je jedina razlika medju spolovima u ulozi koju bi trebali igrati u nekoj 'vezi' (sto god to znacilo).

koja je zapravo bitna razlika izmedju muskaraca i zena? sto je to sto muskarce cini muskarcima a zene zenama? ne mislim pri tome na ocite fizicke razlike, nego koja je to bitna razlika u nacinu razmisljanja, pogledima na svijet i svemu ostalom?
....ja sam mislila da je to očito
...žena je ta koja dočekuje muža na vratima njegova stana/kuća od 200m2 s osmjehom na ustima, odmorena našminkana s pripremljenim kasnim ručkom (juhica, pečenje s kuhanim krumpirom, dinstanim povrčem, umakom, sočnim kolačem i kavom na kraju), masirajući mu pritom leđa i poslje toga se malo sagnut jelte... pritom ga ne zamarajući time što si danas radila i ako imate djece, treba ih odmah istrenirat da hodaju na prstima jer tata je radio i zaradio :P
...a kad je sve to napravljeno onda ga skrušeno zamolit za uloške i frizera pritom se savjetujući s njim koji su ulošci najbolji i koja je boja dobra da paše uz tapete u hodniku ili kravatu koju mu je kupila najboja i najdivnija žena na svijetu...njegova mama...



.
__________________
!amiravts milam es ileseV http://www.youtube.com/watch?v=JGWQJ...eature=related
Emerencijana is offline  
Old 10.01.2012., 00:00   #119
šta sad ispada da naši starci nisu imali ozbiljne i odgovorne poslove, samo zato jer su radili od 7-15 (današnjih 8-16).
danas si faca (tko je rekao ekonomistice i menađerice, to je kao neki pojam uspješnih žena) ako radiš ko pas od jutra do večeri.

problem je što ljudi pristaju na lude radne sate, ne vidim problem imat uspješnu karijeru s osamsatnim radnim vremenom, lijepo stigneš i ručak skuhat i poigrat se s djecom, i poseksat se s mužem i tako

može se, može
indian is offline  
Old 10.01.2012., 00:05   #120
Quote:
robijas-- kaže: Pogledaj post
....a postoji i neka vrsta zavisti prema uspješnim ženama, uočava se kod nesigurnijih muškaraca, recimo, doživljavaju njenu uspješnost, i to što bi trebali živjet u njenom stanu i to što zarađuje više kao izravan napad na svoj krhki ego i dodavanje soli na ranu vlastite prosječnosti i neuspješnosti.....
ima nesto u tome.
Bilo je negdje na forumu, prije koju godinu, zenska pricala, da njezin muz radi 2 posla da bi zaradivao vise nego sto ona zaraduje svojim(jednim poslom).

I uglavnom tip se toliko naprezao da je poceo imati zdravstvene probleme.

Ma i on se isto lozi na emancipaciju

Quote:
indian kaže: Pogledaj post
šta sad ispada da naši starci nisu imali ozbiljne i odgovorne poslove, samo zato jer su radili od 7-15 (današnjih 8-16).
danas si faca (tko je rekao ekonomistice i menađerice, to je kao neki pojam uspješnih žena) ako radiš ko pas od jutra do večeri.

problem je što ljudi pristaju na lude radne sate, ne vidim problem imat uspješnu karijeru s osamsatnim radnim vremenom, lijepo stigneš i ručak skuhat i poigrat se s djecom, i poseksat se s mužem i tako

može se, može
Tako prica uzorna hrvatica/zena/majka
__________________
Ili napiši nešto vrijedno čitanja ili uradi nešto vrijedno pisanja.
Prometeus is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:07.