Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2013., 23:17   #7301
Quote:
Lonelyta kaže: Pogledaj post
Da stvar bude gora, zahebala sam se očito i kupila ovu ponudu s kolektive..
Učnilo mi se super povoljno za 5,5k dobiti samoligirajući aparatić i sve ostalo što ide s njim.
Idem naredni tjedan na konzultacije pa ću vidjet što ćemo dogovorit...
A gledaj, ne mora značiti.....Opet kad gledaš za 5 i pol tisuća aparatić ti je jeftino. Javi kak je bilo i kak ti se čini. Meni se ona čini ok, ali velim ne znam kolika je sad "navala " kod nje, a sumnjam da će ona nekoga odbiti jer joj je u interesu da zaradi Čini mi se da će imati puno pacijenata u kratkom vremenskog periodu. Sretno
bluefox is offline  
Old 12.07.2013., 13:48   #7302
Quote:
Lonelyta kaže: Pogledaj post
Da li bi stavio na jednu čeljust ako ja inzistiram tako?
Jer, sad imam loš zagriz i iskrivljene gornje zube. Ovako bi imala loš zagriz i
barem koliko toliko ravne zube...
A zagriz bi uštimala naknadno, kad bude novaca za drugu vilicu...
Tako nekako je bilo i kod mene, tj. ja san najvise zagriz ispravljala gornji zubi nisu bili toliko krivi al bilo je par stvari za ispraviti..i ortodontica mi je rekla na pocetku da mi je potreban samo gornji tako da san samo njega i stavila..nosin ga nesto manje od godine i zagriz je nastiman , gornji zubi su se izravnali ( ima jos nekih sitnica al vise manje se sve ok namistilo )..tako da izgleda da se ipak moze i jedno i drugo ispravit samo s jednom celjusti al opet ovisi koliki je problem kod koga..
Ali ako ikako mozes preporucam da stavis oba, meni sad malo za sto nisam jer mi donji nisu skroz ravni, nije mi to tada smetalo al sad kad vec nosim tila bi da sve bude ravno a ne na pola i razmisljan stavit i tu donju kad buden moc Lakse je nastimavat kad nosis u isto vrime i svakako je bolje tako da bi ti bilo bolje odma sve , al ako bas ne mozes po mom primjeru moze se i s jednom Al vidi sto ce ti tvoj ortodont rec nije svima isto
Kitty75 is offline  
Old 12.07.2013., 20:37   #7303
Quote:
Ivana2711 kaže: Pogledaj post
Joža, kako tvoji zubići? Koliko si paketića gumica potrošio?
hehehe ma ok su. sad su mi spojili i sedmice sve 4. a gumica,ajooooj
11 onih paketića nez koliko ima kom unutra. i ko zna koliko jos
josip krizan is offline  
Old 13.07.2013., 12:31   #7304
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
sori...ne bi išlo

ja imam d.o.o. i nisam u sustavu PDV-a
izdajem račune koje normalno fiskaliziram...
na dnu računa piše: " Usluge su oslobođene PDV-a po člaanku 39, st.1. t c) Zakona o PDV-u"

i sve je po PS-u
Lijepa Naša
Sve ordinacije koje znam i koje su d.o.o. od nove godine više nemaju foru s "oslobođenjem" od pdv-a. Bio ti je onaj prijelazni rok s 5%, a sada moraš imati 25% i 5% te račun razdvojenom "uslugom" i "materijalom". To ti negdje imam i službeno napismeno, s tumačenjima, ako želiš, poslat ću ti (ili ti dati kontakt od računovođe i Dentagre s kojom rade najveće ordinacije u HR). Imamo sreću što je država nesređena pa Porezna ne prati što se dešava, pogotovo do 1.7., ali ako se netko zainati, mogla bi imati ozbiljnih problema
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije

Zadnje uređivanje Juji : 13.07.2013. at 12:39.
Juji is offline  
Old 13.07.2013., 15:12   #7305
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Lijepa Naša
Sve ordinacije koje znam i koje su d.o.o. od nove godine više nemaju foru s "oslobođenjem" od pdv-a. Bio ti je onaj prijelazni rok s 5%, a sada moraš imati 25% i 5% te račun razdvojenom "uslugom" i "materijalom". To ti negdje imam i službeno napismeno, s tumačenjima, ako želiš, poslat ću ti (ili ti dati kontakt od računovođe i Dentagre s kojom rade najveće ordinacije u HR). Imamo sreću što je država nesređena pa Porezna ne prati što se dešava, pogotovo do 1.7., ali ako se netko zainati, mogla bi imati ozbiljnih problema
Ne znam sto da ti kažem. ..
Ja radim sa SD Informatikom i oni su mi sve uskladili oko računa i oko fiskalne. ..
Moja knjigovođa je jako dobro upućena u svu problematiku i dosta prati oko svih zakona. ..tako da njoj u potpunosti vjerujem

Moje je mišljenje da kolege samo muljaju oko tog plaćanja samo da ne moraju dati račun..
A kad bi se radilo transparentno onda bi se i pacijenti mogli žaliti jer bi imali račun
Ali to je moje mišljenje
ribica0603 is offline  
Old 14.07.2013., 12:36   #7306
Sve to stoji ali ovo jest zakon, upute postoje napismeno (a bili smo i u Poreznoj kod savjetnika) - i mi smo se namučili dok nismo točno saznali. Većina programa još nema tako ustrojenu obradu, tako da smo morali ostaviti Dentix. A država je u banani pa se ne zna tko pije a tko plaća, zato za sada i radi tko šta hoće - što reći, uživaj i iskoristi to dok ne pritisnu za ozbiljno
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Old 14.07.2013., 19:39   #7307
joža!!! kakvo je stanje?
akaša???
pavić???


mari_2011 is offline  
Old 15.07.2013., 11:45   #7308
Ja san jedno najnespretnije, najšlampavije i najprtljavije čeljade na svitu. Prvo san nekidan dok san pila iz plastične boce vodu udrila u zub (jedinicu), pa san par puta dok san pokušala pit kavu iz čaše udrila u čini mi se bravicu (isto jedinica). Dok san spavala san sama sebe udrila, ne jako, al mi je trznila ruka dok san se okritala i eto zviznila se priko brnjice. I, vrhunac svega, danas san se naglo okrenila kraj štoka od vrata i zabila se u njega, osjetih bol u zubu (isto jedinica) (još su osjetljivi na dodir tu i tamo), bravica stoji, ja je promatran uspoređujen sa drugima, da nije nacikla, napukla il nešto. Nije, stoji. Meni triba odzet aparatić...

Zadnje uređivanje Meredith Lu : 15.07.2013. at 11:54.
Meredith Lu is offline  
Old 15.07.2013., 15:08   #7309
Talking Udarci u snu

Već tri dana za redom, dok spavam, udarim se po 3-4 puta u zube (tj. aparatić). Bojim se da ne oštetim bravice. Jel itko ima slična iskustva?
*dobio sam donji aparatić prije 2 tjedna.
__________________
čovjekzg is offline  
Old 15.07.2013., 16:03   #7310
Quote:
čovjekzg kaže: Pogledaj post
Već tri dana za redom, dok spavam, udarim se po 3-4 puta u zube (tj. aparatić). Bojim se da ne oštetim bravice. Jel itko ima slična iskustva?
*dobio sam donji aparatić prije 2 tjedna.
Ja imam apartić 4 dana i jako se bojim da mi se ne odlijepe bravice. Dosad nisam mogla jesti, pa sam pila uglavnom tekućinu. Svako malo mi zapne usnica za bravicu, ili zapnem četkicom ili dok pijem se udarim u zube....Užas ! Koliko su čvrsto te bravice zalijepljene? Mene jako strah dok perem zube, da ih slučajno ne odlijepim......Koliko se smije ta četkica pritisnut?
bluefox is offline  
Old 15.07.2013., 16:58   #7311
Jako su dobro zaljepljene, a i prije ce vam puknut ako stalno pazite (tako to obicno bude) tako da relax
Lua is offline  
Old 15.07.2013., 17:23   #7312
Quote:
bluefox kaže: Pogledaj post
Ja imam apartić 4 dana i jako se bojim da mi se ne odlijepe bravice. Dosad nisam mogla jesti, pa sam pila uglavnom tekućinu. Svako malo mi zapne usnica za bravicu, ili zapnem četkicom ili dok pijem se udarim u zube....Užas ! Koliko su čvrsto te bravice zalijepljene? Mene jako strah dok perem zube, da ih slučajno ne odlijepim......Koliko se smije ta četkica pritisnut?
Ne vjerujem da ćeš četkicom potrgat bravice, ali opet nemoj ni krvnički pritiskat
Ivana2711 is offline  
Old 15.07.2013., 20:03   #7313
Quote:
mari_2011 kaže: Pogledaj post
joža!!! kakvo je stanje?
akaša???
pavić???


kod mene je stanje za sad ok,nista posebno gumice ne nosim vise jer su sad opet stavili tanku žicu zbog sedmica. al mislim da cu ih opet nosit,da mi zubi ostanu ovako kako su sad nebi se bunio,ali ortodont zeli to srediti do kraja
josip krizan is offline  
Old 15.07.2013., 22:16   #7314
cuj, nije me bilo brat bratu 4 mj., jesam zasluzila fotkicu novog stanja?

jedan pravi cereeeeeek
mari_2011 is offline  
Old 17.07.2013., 23:28   #7315
Quote:
mari_2011 kaže: Pogledaj post
cuj, nije me bilo brat bratu 4 mj., jesam zasluzila fotkicu novog stanja?

jedan pravi cereeeeeek
jesi jesi,ajde... ali trenutno mi je fotić kod cure tek za vikend cu fotkat
josip krizan is offline  
Old 18.07.2013., 15:43   #7316
kolege i supatnici, mogu li čuti vaša iskustva sa sljedećim: znači imam aparatić (keramički, samoligirajući) 4 mjeseci na gornjim zubima i sljedeći tjedan stavljam donji. nisam imala glavobolje do sada i općenito je bilo jako malo boli, samo par dana kad nisam mogla gristi tvrdu hranu nakon postavljanja i zatim nakon mijenjanja žice, kad sam gore dobila novu, deblju. e sad, zadnjih 4-5 dana me kad grizem bole gornje lijeve 5.ice i 6.ice i klimaju se, šta znam da je normalno pa da se baš ne tlačim jedem na desnu stranu, ALI tih zadnjih par dana me svako jutro, znači nakon šta se probudim nekih sat-dva-tri boli dio lijevi dio glave iznad uha. nije to neka jaka bol, više onako tupa, koja prođe sama od sebe nakon tih sat-2-3. boli isključivo nakon spavanja pa mi je to nekako čudno.. :/ ima li tko kakvo iskustvo, može li to uopće biti od aparatića?

inače, do sada sam prilično zadovoljna, nije bilo nekih problema, a bome grizem i žvačem i tvrđe meso i jabuke i šta sve ne strah me malo tog donjeg jer meni su gornji zubi ravni, ali dole imam crowding i uz to overbite i čini mi se da mi se zagriz nije dovoljno "podignuo" pa mi možda stavi one kuglice koje je netko spominjao da ne lupam gornjim zubima u donje bravice... kako ide vama s tim kuglicama? idem kopati po temi
SerenaP is offline  
Old 18.07.2013., 15:50   #7317
Ako ti se pomice zagriz, to je normalna bol. I ja sam imala nesto slicno bas poslije spavanja, skuzila sam da je to zato sto mi je celjust nocu dosta cvrsto stisnuta 7-8 sati pa me boli tih sat-dva dok se ne navikne ponovo na aktivnost.

Ako imas overbite, stavit ce ti stopere- malo je cudno prvih desetak dana (meni se cinilo ko da zvacem s necijim tudjim ustima ) ali onda se naviknes.
Nemoj se bojati donjeg aparatica, on ti nece izguzvati zube ako su ravni, samo ce pomoci izbalansirati zagriz.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Old 18.07.2013., 16:14   #7318
Torma, hvala ti (y)
SerenaP is offline  
Old 19.07.2013., 13:53   #7319
Quote:
SerenaP kaže: Pogledaj post
pa mi možda stavi one kuglice koje je netko spominjao da ne lupam gornjim zubima u donje bravice... kako ide vama s tim kuglicama? idem kopati po temi
Ja imam te kuglice. Prva 2-3 dana je čudno jer ne možeš normalno zagrist, ali se navikneš, zaboraviš na njih. Meni je jedna ispala dok sam spavao, pa mi je stavila novu.
__________________
čovjekzg is offline  
Old 19.07.2013., 15:01   #7320
Danas sam bila kod ortodontice pa je rekla da je jako zadovoljna i da jos sitno brojim. Sto god joj to znacilo ja sretna!! Ovo je prvi put da je uopce spomenula skidanje! ( stavila sam ga u 11 mjesecu 2011. godine)
Galadriel is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:30.