Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2013., 23:01   #41
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Molim te pogledaj zadnju uplatu jer ako im sve nacrtam možda ipak uspijem poslati,ako ne kod njih onda u Splitskoj ili ZABI.
Već sam promijenio u USD,jbg,gule li ga gule na tečaju....
Prvi put kad sam slao imao nešto dolara od prije (srećom promjenjeno kad nije bio ovako bijesan spread kod nas za dolar), drugi put slao eure jer je već bio nebulozni spreed (ako me sjećanje ne vara oko 10% spreada, a i sad je nekih 7-9%, ono deranje kože).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 23:14   #42
prodao JASO po 12.28, (stavio trailing stop loss od 0.2 i otišao u kino gledat Savjetnika (Cameron Diaz ima scenu koja će vjerojatno završiti kao 'antologijska scena', ženska se zapalila za žuti ferrari tj. "jeb... žuti ferrari" , zanimljivo nema trailersa sa tom scenom a ni Polimac je nešto nije u svom osvrtu spomenuo.

Vidim dobro ispalo
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 23:14   #43
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
Ovako:
Valjda tvoji podaci nisu problem:
pa redom idemo
Primatelj: INTERACTIVE BROKERS UK. LTD.
Adresa primatelja: ONE CAREY LINE, 5TH FLOOR LONDON
IBAN primatelja: Za usd sadrži i tvoj broj računa kod IB (za njemačku ne) 30806988Uxxxxxxx
Iznos i tečaj: nevažno
opis: DOZNAKA TRGOVANJE DIONICAMA
Uxxxxxxx - tvoje ime i prezime (ovo je važno da znaju na koji podračun treba doznačiti sredstva)

banka primatelja: CITIGROUP N.A.
SWITF: CITIUS33
DRŽAVA: USA

za njemačku je drugačije tj. za eure:
banka primatelja: CITIGROUP GLOBAL MARKETS DEUTSCHLAND
SWIFT: CITIDEFFXXX
država: Njemačka
Dobro,znači ti si isto uplatio na ovaj račun u CITI USD NY koliko sam shvatio?Pitam zato jer mi presvetli sa moj novac foruma piše da to provjerim... po njemu bi trebao uplatiti na račun u Europi,ali valjda to vrijedi samo kad su Euri u pitanju...
Još da pitam koliko si čekao na karticu sa kodovima i je li bilo kakvih problema?
Puno ti hvala na odgovorima.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 23:45   #44
Joj ja ti bio zaboravio na karticu , pa su me podsjetili i dobio prvo privremeni kod preko e-maila. A kartica je došla u roku od par dana (mislim jedno 2-3 dana).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 11:08   #45
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Dobro,znači ti si isto uplatio na ovaj račun u CITI USD NY koliko sam shvatio?Pitam zato jer mi presvetli sa moj novac foruma piše da to provjerim... po njemu bi trebao uplatiti na račun u Europi,ali valjda to vrijedi samo kad su Euri u pitanju...
Još da pitam koliko si čekao na karticu sa kodovima i je li bilo kakvih problema?
Puno ti hvala na odgovorima.
Ja sam uplatio sa Erste na taj NY USD račun (isprintao upute sa IB, to im je bilo dovoljno, provizija za slanje 300 kuna - max), lova stigla za par dana, trguje se
kinas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 14:24   #46
Quote:
kinas kaže: Pogledaj post
Ja sam uplatio sa Erste na taj NY USD račun (isprintao upute sa IB, to im je bilo dovoljno, provizija za slanje 300 kuna - max), lova stigla za par dana, trguje se
Meni prasci iz ZABE naplatili 500 kn,s tim da je lova stigla već sljedeći dan,uplatio u utorak popodne stiglo u srijedu prije trgovanja.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 20:15   #47
Jel ima ista jeftinije od choice tradea? Htio bih krenuti s nekim sitnim parama za pocetak (student...) 1000-2000 kn ali im je inactivity fee 15 $ quarterly, sto me ispadne 300 kn godisnje ili 30% accounta cijelog
domagojbicikl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 10:58   #48
Choice te vjerojatno neće ni primiti, ne žele nikoga iz Hrvatske.

Interactive brokers je minimum 3000 ako si ispod mislim 26 godina, inače 10 000 USD.
Ostali koji nas primaju ide minimum 5000 USD, molim da me se ispravi ako sam zaboravio nekoga.
Plus što imaš naknadu za svaku kupnju ili prodaju, moraš voditi računa o tome ako imaš mali iznos na računu.

Nadam se da to pomaže.
Pozdrav
__________________
Tamburu mi prod’o Cigan slatkorečiv i prefrigan...
BozaPub is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 12:15   #49
Choice su seronje,ja sam uredno ispunio prijavu a od njih ni riječi,posaljem ja mail nakon par dana(inače rješavaju molbe za par sati)i kaže neka Peggy ili Sue da mi je zahtjev u obradi,opet ja pitam za 5 dana i kažu da imaju puno posla i da ne mogu stići sve obraditi ali sigurno je gotovo početkom idućeg tjedna,od tada ni traga ni glasa od njih,prošlo i 30 dana od tada.
U biti mi iz HR nemamo što razmišljati,IB ili Tradestation,ovaj prvi je bolji kad se sve zbroji,ali Tradestation ima zakon platformu za trgovanje za one koje vrlo često trguju i nije im bitan minumum od 30 000$ za neograničeno trgovanje ovo je ipak best choice.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 12:50   #50
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Choice su seronje,ja sam uredno ispunio prijavu a od njih ni riječi,posaljem ja mail nakon par dana(inače rješavaju molbe za par sati)i kaže neka Peggy ili Sue da mi je zahtjev u obradi,opet ja pitam za 5 dana i kažu da imaju puno posla i da ne mogu stići sve obraditi ali sigurno je gotovo početkom idućeg tjedna,od tada ni traga ni glasa od njih,prošlo i 30 dana od tada.
U biti mi iz HR nemamo što razmišljati,IB ili Tradestation,ovaj prvi je bolji kad se sve zbroji,ali Tradestation ima zakon platformu za trgovanje za one koje vrlo često trguju i nije im bitan minumum od 30 000$ za neograničeno trgovanje ovo je ipak best choice.
Quote:
i nije im bitan minumum od 30 000$ za neograničeno trgovanje
Od kuda si došao do te informacije?
Pa ne ovisi to o brokeru.

inače..Account and margin
__________________
Na suprotnoj strani.

https://twitter.com/voltino_cro
Karlo Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 12:54   #51
Možda se zove Peggy Sue, kao ona od Buddy Holly-ja

Meni je Tradestation odlična platforma.

Savjet za @domagojbicikl. Moraš s više novca ići. Ovo ti je toliko mali iznos da nema smisla. Zaboravljaš i da imaš trošak bankarskih transakcija.
Probaj neko vrijeme raditi "paper trading" dok ne dođeš do više novca. Burza neće nigdje pobjeći, a imati ćeš dobro iskustvo. Promatraj neko vrijeme. Ništa nećeš izgubiti.
__________________
Tamburu mi prod’o Cigan slatkorečiv i prefrigan...
BozaPub is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 13:05   #52
Quote:
Karlo Veliki kaže: Pogledaj post
Od kuda si došao do te informacije?
Pa ne ovisi to o brokeru.

inače..Account and margin
Pa evo sam si postao odakle mi info?
Inače je minimum po zakonu 25 000$ ali Tradestation traži 30 000$ za daytraders.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 13:28   #53
Krivo sam te shvatio
Mislio sam da govoriš da uopće ne traže da imaš veći iznos na acc.
Sad bilo to 25 ili 30k...manje bitno.
Ugl. , oni su meni znatno nepovoljniji od IB-a, no 100 ljudi, 1000 razmišljanja.

Btw. acc. ispod 5k i nema pretjeranog smisla, a sumnjivi i no name brokeri, još manje.
__________________
Na suprotnoj strani.

https://twitter.com/voltino_cro
Karlo Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 13:41   #54
IB je najpovoljniji definitivno,što se naknada tiče ali treba gledati i ostalo.
Čuj,nije ni 25 000 i 30 000 svejedno,jer uvijek se mora dodati još par tisuća da se ne dospije u neplanirane probleme,jelda...
Meni je 30 000 na IB za sad vrh, barem dok ne prodam neke druge pozicije u Regiji za koje vjerujem da imaju dobru perspektivu.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 14:11   #55
mislim da i tako i tako treba imat i neku rezervu za ovih 25000 (jer dovoljno je da ti jedan dan slučajno ode ispod 25000 i evo tebi bana na 90 dana naravno ako si već prije došao na listu Day tradanje ili ti se zalomi 4 daytrade u pet dana), treba za svaki slučaju imat barem 26000 do 27000 na računu (zajedno s vrijednostima dionica)
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 15:10   #56
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
mislim da i tako i tako treba imat i neku rezervu za ovih 25000 (jer dovoljno je da ti jedan dan slučajno ode ispod 25000 i evo tebi bana na 90 dana naravno ako si već prije došao na listu Day tradanje ili ti se zalomi 4 daytrade u pet dana), treba za svaki slučaju imat barem 26000 do 27000 na računu (zajedno s vrijednostima dionica)
Ma, naravno...nije to ni bit mojeg javljanja.
Samo sam mislio da kolega misli da nije potreban toliki iznos.
Naravno da nećeš ići sa minimalnim iznosom.
Ako je 25k, ideš sa 30k, ako je 30 k, ideš sa 35k.
Tako barem ja razmišljam.
__________________
Na suprotnoj strani.

https://twitter.com/voltino_cro
Karlo Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 20:03   #57
Ima da popi....sa ovima iz IB,zatražio sam secure token na mail adresu,pošto trenutno ne boravim na resident,pošaljem skenirani račun od Hepa za 11 mj(nisu plaćeni,samo račun) i Iskona,kao i ona prijava boravišta od policija a Stephanie(di ih samo nađu) kaže da ne prima uplatnice!
I onda mi napiše da zahtijeva Gas/water/electricity/landline phone bill (not online) less than 6 MONTHS old.
Jesam li ja glup ili šta?
Jesu li vama prihvatili uplatnice kao dokaz?
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 20:28   #58
Meni prihvatili izvod od bankovnog žiro-računa (tad je bila sića na računu), ali sam morao pdf ispisat fotografirat i poslat taj jpg , nisu primali pdf. a oni uredno prešli na tu vrstu poslovanja, pardon slanja :malo teži birokrati:
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 09:50   #59
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Ima da popi....sa ovima iz IB,zatražio sam secure token na mail adresu,pošto trenutno ne boravim na resident,pošaljem skenirani račun od Hepa za 11 mj(nisu plaćeni,samo račun) i Iskona,kao i ona prijava boravišta od policija a Stephanie(di ih samo nađu) kaže da ne prima uplatnice!
I onda mi napiše da zahtijeva Gas/water/electricity/landline phone bill (not online) less than 6 MONTHS old.
Jesam li ja glup ili šta?
Jesu li vama prihvatili uplatnice kao dokaz?
Ja sam poslao samo račun od Iskona, poslikani print iskonovog pdf računa i prošlo je. Pa to je landline, u čemu je problem. Doduše to sam slao za otvaranje računa. Token (karticu) su mi poslali bez dodatnih uvjeta jer živim tamo gdje mi je prebivalište.
kinas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 11:12   #60
Ne znam u čemu je problem,zadnje sam poslao skenirani pdf obračun+uplatnica od hepa i napisao neka šalju na resident adresu ako zbog nekog razloga ne mogu na mail adresu.To im je valjda u redu,pošto su mi odobrili account,iako me više ništa ne bi začudilo.
Kako bilo nisu mi ništa odgovorili već dva dana,uskoro će isteći i privremeni secure token dobiven online pa ćemo vidjeti.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:21.