Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 11:03   #3281
zna li itko na temelju čega dr.opće prakse prepisuju normabel?
znam da nekima daju zbog bolova, za opuštanje mišića, zbog tlaka. ali ne znam mogu li ja to tražiti zbog jedne privremene stresne situacije (promjena posla) ili moram kod psihijatra po kutiju normabela?
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 11:10   #3282
može ti doktorica opće prakse prepisati
nema potrebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 11:14   #3283
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Isto dualni. I kako ti je?

Ja sam probala Dulseviu, generik, duloxetin i jedan i drugi. Bilo mi je gore.


Za "alergije".
Lijek diže histamin te time stvara "alergijski efekt".
Tu su curenje nosa, otežano disanje, osipi itd.
Nisam još probala.
Malo me strah.
Ovo boldano,ma krasno,jel ti znaš koliko sam ja vremena i novaca potrošila na odlaske doktorima????
Svi su me gledali ko da sam luda,bila sam baš očajna.Doktorica koja mi je prepisala je odselila u drugu državu(pametno jer bi je zadavila)
A i nisam povezala lijek i migrene jer je počelo tek nakon 6 mjeseci uzimanja.
Ovdje na forumu od vas sam saznala više u 2 dana nego u dve godine obilaska doktora.
Obožavam hrvatsko zdrastvo.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 11:26   #3284
Fuck, pišem pol sata i ne uhvati mi post.

Da i ja sam na sebi učila godinama, i obilazila hrpe doktora. A najviše saznala googlajući i zbrajajući i uspoređujući simptome i tijek zbivanja.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 11:27   #3285
Piše ti među nuspojavama sve


Meni je iato sve počelo nakon par mjeseci, nakon što se sve to nakupi u mozgu, tek onda djeluje.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 11:47   #3286
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Piše ti među nuspojavama sve


Meni je iato sve počelo nakon par mjeseci, nakon što se sve to nakupi u mozgu, tek onda djeluje.
Uf koliko puta sam ja čitala taj obrazac,jedino šta sam skužila i šta mi se dogodilo je da sam dobila afte u ustima i jaku prehladu,temperaturu i kašalj koji je dugo traja ,za glavobolju ništa nije pisalo.I ona odvratna mamurnost ujutro,dva sata mi je trebalo da dođem k sebi i onda bi bila ko urica.
A šta je najbolje u to vrijeme sam puno hodala po planinama i poljima pa možeš zamisliti kako mi je bilo sa" Alergijama".:klap:
Pa da je to meni počelo odmah i ja bi prestala ali ništa nije pisalo za to kad već neko vrijeme uzimaš.
I imala sam nemirne noge koje su isto počele nakon nekog vremena,cjelu noć sam se trzala ,morala sam stalno hodati biti u pokretu.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 11:49   #3287
Quote:
nema potrebe kaže: Pogledaj post
može ti doktorica opće prakse prepisati
hvala
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 14:34   #3288
Ma mirtazen je anti-histamin znači trebao bi smirivati alergijske reakcije u teoriji... a što se u stvari nekome dešava, tko će to znati? Doktori bi trebali znati?
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 14:36   #3289
Quote:
SajkoDad kaže: Pogledaj post
Ma anti-histamin znači trebao bi smirivati alergijske reakcije u teoriji... a što se u stvari nekome dešava, tko će to znati? Doktori bi trebali znati?
Meni nije smirio,dapače pogoršalo je stanje.Bila na testiranju i još se doktor čudi da to nije jaka reakcija na koži da ne bi trebalo imati takve simptome..
A sad skoro ništa..uopće ne piejem ljekove za alergiju.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 16:41   #3290
Quote:
ladybug24 kaže: Pogledaj post
zna li itko na temelju čega dr.opće prakse prepisuju normabel?
znam da nekima daju zbog bolova, za opuštanje mišića, zbog tlaka. ali ne znam mogu li ja to tražiti zbog jedne privremene stresne situacije (promjena posla) ili moram kod psihijatra po kutiju normabela?
Ma ne moraš možes javit i meni trenutno imam od 2 i 5 mg narančaste i zelene.
__________________
La familia es todo para mì ...
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 21:54   #3291
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Uf koliko puta sam ja čitala taj obrazac,jedino šta sam skužila i šta mi se dogodilo je da sam dobila afte u ustima i jaku prehladu,temperaturu i kašalj koji je dugo traja ,za glavobolju ništa nije pisalo.I ona odvratna mamurnost ujutro,dva sata mi je trebalo da dođem k sebi i onda bi bila ko urica.
A šta je najbolje u to vrijeme sam puno hodala po planinama i poljima pa možeš zamisliti kako mi je bilo sa" Alergijama".:klap:
Pa da je to meni počelo odmah i ja bi prestala ali ništa nije pisalo za to kad već neko vrijeme uzimaš.
I imala sam nemirne noge koje su isto počele nakon nekog vremena,cjelu noć sam se trzala ,morala sam stalno hodati biti u pokretu.
lola, čitaj s očalama
https://www.krka.biz/media/products/...09_03_2016.pdf





ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 05:26   #3292
Quote:
Andreasas kaže: Pogledaj post
Moji savjet Vam je da ga ni ne probate, ima toga ga u ZG, može se nabavit ali bolje nemojte

Lijek ketamin, inače anestetik. Ketamin utječe na neurokemijski sustav glutamata, neuroprijenosnika kojeg se obični antidepresivi ne dotiču. Nažalost, ketamin izaziva ozbiljne nuspojave, uključujući halucinacije, pa se ne može koristiti kao antidepresiv, no znanost sada znade kamo treba usmjeriti buduće napore u borbi protiv depresije.

Inaće hrvatska zauzima visoko treće mjesto u Europskoj uniji po konzumaciji kanabisa i „novih droga“, poput sintetskih kanabinoida i ketamina.

Robert Torre, dr. med., spec. psihijatar

https://www.forum.hr/newreply.php?do=newreply&p=65533671
Pa ne djeluje mi baš uvjerljivo, više kao neko plašenje, čisto sumnjam da izaziva halucinacije, možda spada među vrlo rijetke nuspojave pa su sad to iskoristili za stvorit negativnu sliku, i u kojim fake news novinama je uopće ovo izašlo, inače dr. Torre je poznat po svojoj anti-meds agendi...kao "znanost će sad usmjeriti napore" (vidi potcrtano), to im valjda dođe nešto kao dok ne organiziraju preorijentaciju proizvodnje i podmićivanja birokracije tako da izgube što manje para, nakon čega će regularno propisivat tu istu "opasnu" tvar...

Mislim, najjače mi je ovo s 3. mjestom u Europi, i kanabis<3 su tu uspjeli ugurat, dobro ova sintetika je koliko čujem zbilja otrov, ako su uopće točni podaci.

Zadnje uređivanje psywhatdo : 19.09.2017. at 05:41.
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 05:39   #3293
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Da i ja sam na sebi učila godinama, i obilazila hrpe doktora. A najviše saznala googlajući i zbrajajući i uspoređujući simptome i tijek zbivanja.
Normalna stvar.

Al eto ne dao bog da netko pomisli da si ljudi (ukoliko se oslobode straha) sami mogu više pomoć i da parazite treba potjerati na tržište, pa da zarađuju na onima koji su im spremni platit za njihove usluge iz vlastitog džepa.
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 05:40   #3294
Jel netko kad koristio antihistaminike za anksioznost (navodno se i oni mogu propisat za tu namjenu)?
psywhatdo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 10:23   #3295
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
Ma znam,ali ja sam mislila da to bude prvih tjedana uzimanja a ne nakon 6 mj.
I u Cymbalti piše glavobolja u nuspojavama.:klap:
Na stranim forumima pišu jako dobre recenzije o ljeku,tipa diglo me iz mrtivh,moj život opet ima smisla itd.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 10:52   #3296
Koliko se dugo AP zadržava u tijelu?
Prestala sam uzimati Solian prije neka dva tjedna, zanima me je li u nekoj dozi još uvijek prisutan?
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:27   #3297
Quote:
psywhatdo kaže: Pogledaj post
Jel netko kad koristio antihistaminike za anksioznost (navodno se i oni mogu propisat za tu namjenu)?
Sad sam se sjetila one epizode The Big Bang Theory, gdje Bernardette kaže kako su proizveli lijek za srčane tegobe koji nije učinkovit a ima gadne nuspojave u obliku proljeva.
Pa su ga odlučili prodavati kao laksativ.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 12:35   #3298
Zvala sam svoju staru psihićku za termin,300 kn je puno ali moram ,ne može meni netko napisat terapiju u 15 minuta,doduše ova i u jedan sat napiše krivo tako da dođem na isto.
Pa bi molila da mi netko malo pogne,pitala bi da mi da neki ad za spavanje,pa sad me zanima dali su ti ad samo dualni ili ima i drugačijih?
Koji su najpopularniji da imaju dobar fedback?
Prije sam pila Deprozel,ujutro koji je bio ok,funkcionirala sam nekako.
Koja je razlika između onih koji se piju ujtro i koji se piju navečer?Osim šta su jedne dizalice a druge više sedativni učinak.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 18:02   #3299
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
A skinuti.se sa rivotrila je katastrofa
To definitivno. Mene su doktori upropastili. 3 mjeseca ga već pijem i MORAM piti 3 puta na dan po 2 mg i naravno, sad me traži sve veće doze i pizdim, da oprostite, bez njih.
Ne znam sa čega se je gore skinuti... Ovo je baš težak lijek za skidanje.
__________________
The moment when you can actually feel the pain in your chest because your heart breaks down.
zecic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 19:23   #3300
Zašto toliko? Kakva je dijagnoza? Može se uvesti druge anksiolitike i AD da se olakša skidanje.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:35.