Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2016., 04:11   #1041
IORMAS

Quote:
Ako se sve vrti zaista oko naprezanja Svesti onda kako da kad smo u harmoniji ona ima manje napregnutu formu nego li kad smo u kaosu .. e onda se napregne redovno.. sta je tu dobro a sta zlo!?.
«Naprezanje» je ono što se u fizici podrazumeva pod pojmom «energija». «Kretanje» nije energija, već «naprezanje» jer kretanja bez naprezanja, tj. bez energije, ne može da bude.

Naprezanje istovremeno ima značenje i «zla» jer u vreme kad se Svest napreže, ona se «umara». «Osećanje umora» nije pozitivno osećanje zadovoljstva i dobra, već nezadovoljstva i zla. Takođe ono što se podrazumeva pod pojmom «trošenje energije», zapravo je samo proces «umaranja» Svesti prilikom njenog naprezanja i kretanja. Upravo zato dok traje stanje haosa, nezdovoljstvo i zlo je veće jer je i naprezanje, kretanje i umaranje u cilju samoodavanja veće, nego u vreme harmonije.

Ranije sam već objasnio da su nezadovoljstvo i zlo osnovna uzročna i pokretačka snaga Svesti, jer kad nezadovoljstva i zla ne bi bilo, za Svest bi svejedno bilo da li je ima ili nema. Zato nezadovoljstvo i jeste tu da uvek iznova tera Svest da se napreže i kreće i da je tako (kao materije, života i svemira) «ima», a ne da večito miruje i da je (kao materije, života i svemira) «nema». Zato, kad je Svest odmorna, nezdovoljstvo i zlo će uvek da je natera da se napregne i pokrene, da je «ima». A kad se do kraja naprezanjem i kretanjem umori, opet će nezadovoljstvo i zlo da se pojavi, ali ovog puta u vidu osećanja premorenosti, da je natera da se zaustavi i odmori. I tako beskonačno u prošlost i budućnost.

U knjizi «Zakon postojanja» sam citirao nekoliko kratkih delova iz knjige amričkog extrasensa Džejn Roberts pod naslovom «Setov materijal» u kojoj Set, osoba, tj. spirit ("svetlosno biće") iz viših sfera postojanja, kroz usta Džejn Roberts, koja se nalazi u transu, objašnjava upravo to da je osećanje nezadovojstva i zla osnovna uzročna pokretačka snaga apsolutno svega. Evo tin nekoliko citata:

1. „Međutim, zvučaće kontradiktorno: Postoji nepostojanje. To je stanje koje nije sastavljeno od ništavnosti, nego je stanje u kojem su mogućnosti poznate i unapred predviđene, ali nisu izražene. Nejasno kroz ono što bi ti nazvao istorijom, jako davno, postojalo je takvo stanje. To je bilo stanje agonije, u kojem su sposobnosti kreativnosti i egzistencije bile poznate, međutim, nisu bili poznati načini na koje bi se one izrazile“.

2. „Sve što postoji ima memoriju tog stanja i ona je u funkciji konstantne pokretne sile u odnosu na oživljenu kreativnost. Svaka ličnost, kao deo svega što postoji, ima zbog toga, takođe, memoriju o tom stanju“.

3. „Ipak, sama agonija se koristila kao sredstvo i sama agonija služila je kao pokretna sila, dovoljno jaka da je sve što postoji pokrenulo unutar samoga sebe sredstva postojanja“.

4. „Zamisli, da si posedovao unutar samoga sebe znanje svih svetskih majstorskih dela iz skulpture i umetnosti i da su ona pulsirala kao realnost unutar tebe, ali da nisi imao fizičku aparaturu niti znanje na osnovu kojeg bi ih izrazio i da si zbog toga trpeo bol u želji da ih izraziš.“

5. „Žudnja, želja i iščekivanje upravljaju svim akcijama i baza su za sve realnosti. Zbog toga su unutar svega što postoji žudnja, želja i iščekivanje egzistirali pre svih drugih realnosti. Zatim su snaga i vitalnost ovih želja i iščekivanja postali tako jaki da sunaterali sve što postoji da nađe sredstva da ih izrazi“.

Na ove citate mi sada možemo da dodamo naučnu teoriju o „velikom prasku“, tj da izvedemo zaključak o tome da je ta velika „žudnja“ i „želja“ svesti svemira sa značenjem nezadovoljstva i zla, ili, kako Set kaže, sa značenjem „agonije“, koja je prethodila današnjem svemiru, bila uzrokom prenapregnuća svesti svemira i njenog rasprsnuća u vidu „velikog praska“. Kao i uzrokom njenog daljeg razvoja, tj. uzrokom razvoja kretanja i delovanja svih njenih delova i čestica, koje mi danas zovemo imenima „život“ i „svemir“.
Ljubo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 10:49   #1042
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Namera je fiktivna i cesto se umislja dosta drugacija slika od one realne.. primera je milion i da ima "zlodela" snamerom dobra pa valjda i mora bit.. no da to bi mogla biti i zasebna tema no ovde je tema postojanje i sta zasto kako pa se mislim mozemo dotaci i ovih tema tj dobra i zla te postoje li zaista ili su kao nerazdvojni par podjednako korisni te dobri?
Jeste, dobra namera je diskutabilna stvar. Valjda je i Hitler imao dobru nameru nastojeci da istrebi nize rase. Verovatno bi bilo dobro otvoriti temu o definisanju dobre namere (ukoliko vec ne postoji nesto slicno) i procitati sta oni koji su obavesteniji o tome imaju da kazu.
Darnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 11:07   #1043
Quote:
Darnik kaže: Pogledaj post
Jeste, dobra namera je diskutabilna stvar. Valjda je i Hitler imao dobru nameru nastojeci da istrebi nize rase. Verovatno bi bilo dobro otvoriti temu o definisanju dobre namere (ukoliko vec ne postoji nesto slicno) i procitati sta oni koji su obavesteniji o tome imaju da kazu.
Banalan primer .. kupuju se u uvrcu stedljive cfl sijalice sa namerom ocuvanja prirode a ustvari se sa kupovinom tih sijalica samo kvari situacija jos vise ili cova u vodovodu koji sipa fluor u gradski vodovod jer je placen on misli da cini ljudima dobro jer ce im zubi biti zdravi .. namera je ok ali ce rezultat biti i je jedno ovako bolesno drustvo iako je dobra bila namera... kazem primera milion ali to da je Hica imao dobru nameru o to je tek komplikovano.. po meni da nije bilo njega sa svastikom i ww2 ne bi mi danas vec postojali jer bi vunzemaljci zbog velikog napretka tehnologije na planeti prekinuli experiment i shut downovali bi nas
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 11:10   #1044
Quote:
Ljubo kaže: Pogledaj post
...
Shvatam. Sve moze biti onako kako ti kazes. Moze ali i ne mora.

Dopada mi se kod tebe sto si valjan covek jer se zalazes za harmoniju, socijalnu pravdu, znanje i istinu. Ne dopada mi se sto smatras da vec znas istinu jer sa takvim ljudima je nemoguce diskutovati. A i oni sami mogli bi imati vecih problema ukoliko previse nastoje oko njihove jedne i jedine istine. Tako da zelim ti svu srecu u daljem zivotu.
Darnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 15:48   #1045
Ljubo ovo sto ti pises je veliki nonsens i van svake pameti.Kazes u stanju nepostojanja ili agonije su bile poznate sposobnosti kreativnosti i egzistencije? Kako je to determinisano i kome su bile poznate? Kazes nisu bili poznati nacini u toj agoniji kako da se izraze i odjedanput,gle tog magicnog cuda bokte,sama agonija je posluzila kao pokretna sila? WTF,kako kad nije poznat nacin na koji bi se izrazile? Dakle svo vreme neograniceni broj godina je vladalo stanje agonije bez nacina da se izrazi egzistencija i odjedanput gle cuda? Ako posedujes neko znanje o tome kako da napravis izvrsno umetnicko delo,onda to znanje naravno mozes primeniti i u praksi jer jedno nuzno proizilazi iz drugog.Tako to funkcionise u realnosti,a u tvom svetu maste ocito ne.Kazes zudnja,zelja i iscekivanje upravljaju svim akcijama? Ok,ovo je takav nonsens da je glupo komentarisati,ali eto ispascu glupan pa prokomentarisati.Akcija je kad uragan cupa drvece npr i ti kazes da recimo ta akcija proizilazi iz zudnje i zelje vetra,pazite ovo ''zudnje i zelje vetra'' da bude veoma snazan da pocupa drvece? Da li je samo meni ovo toliko stupidno da je smesno? Siguran sam da ne.Zudnja,zelja i iscekivanje su za tebe bezlicni apsoluti,a da bi zudio za necim,zeleo nesto i takodje iscekivao,mora postojati svest,te tako ti tvrdis da je postojala svest u nepostojanju,sto znaci da je postojao Bog jel? Pa on je navodna fundamentalna svest.To sve ne bi bilo cudno da nisi ranije izjavio kako mi se cini da si ateista?
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:35   #1046
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Ljubo ovo sto ti pises je veliki nonsens i van svake pameti.Kazes u stanju nepostojanja ili agonije su bile poznate sposobnosti kreativnosti i egzistencije? Kako je to determinisano i kome su bile poznate? Kazes nisu bili poznati nacini u toj agoniji kako da se izraze i odjedanput,gle tog magicnog cuda bokte,sama agonija je posluzila kao pokretna sila? WTF,kako kad nije poznat nacin na koji bi se izrazile? Dakle svo vreme neograniceni broj godina je vladalo stanje agonije bez nacina da se izrazi egzistencija i odjedanput gle cuda? Ako posedujes neko znanje o tome kako da napravis izvrsno umetnicko delo,onda to znanje naravno mozes primeniti i u praksi jer jedno nuzno proizilazi iz drugog.Tako to funkcionise u realnosti,a u tvom svetu maste ocito ne.Kazes zudnja,zelja i iscekivanje upravljaju svim akcijama? Ok,ovo je takav nonsens da je glupo komentarisati,ali eto ispascu glupan pa prokomentarisati.Akcija je kad uragan cupa drvece npr i ti kazes da recimo ta akcija proizilazi iz zudnje i zelje vetra,pazite ovo ''zudnje i zelje vetra'' da bude veoma snazan da pocupa drvece? Da li je samo meni ovo toliko stupidno da je smesno? Siguran sam da ne.Zudnja,zelja i iscekivanje su za tebe bezlicni apsoluti,a da bi zudio za necim,zeleo nesto i takodje iscekivao,mora postojati svest,te tako ti tvrdis da je postojala svest u nepostojanju,sto znaci da je postojao Bog jel? Pa on je navodna fundamentalna svest.To sve ne bi bilo cudno da nisi ranije izjavio kako mi se cini da si ateista?
E pa jesi cuo za kolektivnu svest.. jer verujes da priroda komunicira tj drvo sa vetrom npr ili sam vetar cak mozda sa suncem? ko zna ja svakako verujem da je promaja ziva a lako moguce da je i vetar.. sta ako je on hteo da se zabavi ,zamolio sunce da ga pogura pa su usput slucajno polomili par drva .. ups sto kazu kakvo pitanje takav i odgovor.
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:46   #1047
..hocu reci ima svakako logike u tome sto Ljubo govori samo vecina ljudi ni nema zamisli o toj temi a kamoli neko iole realno misljenje pa se lako sprdat.. daj reci sta Ti mislis sta kako i zasto postoji pa da se malo i mi smejemo
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 02:44   #1048
DARNIK

Quote:
i oni sami mogli bi imati vecih problema ukoliko previse nastoje oko njihove jedne i jedine istine.
Tako bude uvek kad su u pitanju iskustveno nedokažljiva verovanja, teorije, filozofije, politike i ideologije, pa se ljudi po tim verovanjima podele, svako svoje smatrajući jednom i jedinoom istinom i zbog toga se zamrze, zavade i na kraju zarate i poubijaju.

Ali «Zakon postojanja» nije verovanje, već iskustveno proverljiva i logički objašnjiva Nauka o Svesti, tj. Nauka o nagonu samoodržanja koju do danas nismo imali. Kad je neka ideja iskustveno proverljiva, logički utemeljena, objašnjiva i razumljiva, tada oko toga dileme ne može da bude, a samim tim ni suprotnih mišljenja, podela mržnje, ni ratova. U tome i jeste značaj ove Nove nauke, da idejno ujedini i pomiri politički, verski, nacionalno i klasno podeljeni svet. Jer činjenica je, svetom ipak nikada ne vladaju ljudi, već IDEJE. Na kraju će da prevlada ona koja bude najjača, tj. ona koja u svakom pogledu bude ispunjavala uslove iskustveno i eksperimentalno proverljive i logički utemeljene i objašnjive NAUKE. Nauke.. O ČEMU? Naravno, Nauke o Svesti i Zakonu po kojem ona postoji, jer Svest je jedina prirodna sila i pojava koja POSTOJI; jedina koja može iskustveno da se spozna, objasni i razume; jedina koja može da postane Glavna i Osnovna Prirodna Nauka; jedina koja u sebi sadrži odgovore na sva moguća, do danas neodgovorena, egzistencijalna pitanja – naučna, filozofska, verska i ideološko-politička; i jedina čije društveno i ekonomsko organizaciono rešenje, koje je Univerzalno, kada se bude primenilo u praktičnom životu, neće da bude ni na čiju štetu, već na opštu korist. Ja sam je prezentirao i svako je slobodan da pokuša, naravno, argumentovano, da bobori bilo koji njen stav...ako može.

Quote:
Tako da zelim ti svu srecu u daljem zivotu.
Hvala... i ja tebi i svima nama!
Ljubo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 03:03   #1049
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
..hocu reci ima svakako logike u tome sto Ljubo govori samo vecina ljudi ni nema zamisli o toj temi a kamoli neko iole realno misljenje pa se lako sprdat.. daj reci sta Ti mislis sta kako i zasto postoji pa da se malo i mi smejemo
On o tome govori kao o cinjenici,a ja nikad ne bi o npr kosmogonicnoj poziciji koju ja prihvatam govorio kao cinjenici.Ja u praksi prihvatam odredjeno misljenje na tu temu,u teoriji ja sam normalno agnostik sto se konkretno toga tice.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 04:18   #1050
DAMLA

Quote:
Ljubo ovo sto ti pises je veliki nonsens i van svake pameti.Kazes u stanju nepostojanja ili agonije su bile poznate sposobnosti kreativnosti i egzistencije? Kako je to determinisano i kome su bile poznate? Kazes nisu bili poznati nacini u toj agoniji kako da se izraze i odjedanput,gle tog magicnog cuda bokte,sama agonija je posluzila kao pokretna sila? WTF,kako kad nije poznat nacin na koji bi se izrazile?.
Ovo tvoje pitanje nije ni malo nonsens i dobro je da si ga postavio, jer iskustveno proverljiv i logički objašnjiv i razumljiv odgovor, svakako, postoji.

Poslužimo se primerom kokinog jajeta. U njemu postoji tvar žemanjka i belanjka od koje treba da se sagradi pile i postoji zametak koji u sebi nosi kompletnu informaciju (znanje) o obliku i građi pileta, a samim tim i koke. Kada jaje ispod koke, koja na njemu leži, počne da se zagreva, tvar žumanjka i belanjka počinje da se budi, a zametak počinje u vidu misli u nju da emituje informaciju o obliku i građi pileta i koke. Tako se u žumanjku i belanjku jajeta stvara velika želja (agonija) da se samopreobrazi u pile i koku, ali bez znanja kako i na koji način. Ali tu je i onaj zametak koji zna šta treba da se radi i kako, koji u jajetu igra ulogu «boga kreatora» pileta, a zatim i koke, koji počinje da se «hrani» materijom žumanjka i belanjka i razmnožava, postepeno poprimajući oblik pileta.

Isto se dešava i sa svemirom, kao i sa svakom malom i velikom materijalnom formom od koje je on sagrađen, jer sve u svemiru postoji i dešava se po istom Zakonu i psincipu. U osnovi svih stvari i pojava stoji informacija (znanje) o njihovom obliku, građi, organizaciji i njihovoj funkciji, jer bez informacije (znanja) ništa nije moguće. Ali unutar svesne građe (to su oni radnici koji tu informaciju treba praktično da sprovedu u delo) ne postoji i znanje o tome kako da se to praktično sprovede u delo. Zato je nužno da prilikom gradnje svake materijalne forme u svemiru, u njenom centru, postoji glavni inženjer, projektant, mozak realizacije celog projekta, učitelj i «bog kreator» koji poznaje ceo postupak izgradnje materijalne forme od njenog početka do kraja, koji rukovodi svim operacijama gradnje, koji je odgovoran za sve i kojeg svi slušaju i poštuju. U kokinom jajetu to je onaj zametak. Kada je reč o čovečanstvu kao materijalnoj formi, to su «svetlosna bića» (geni zametka čovečanstva kao bića) koja postupno kreiraju čovečanstvo, tako što prosvetljuju pojedine ljude prenoseći na njih svoja genijalna znanja iz raznih oblasti života - u svetskim religijama poznata kao «božiji anđeli». Na internetu danas može da se nađe i pogleda mnogo različitih video zapisa «svetlosnih bića» pod nazivom «ball lightning» i nekim drugim imenima. Sva ova «bića» zajedno imaju ulogu mozga, tj. «boga kreatora» i kad čovečanstvo kao biće bude do kraja kreirano, vršiće ulogu mozga i kolktivne svesti čovečanstva, preko koje će svi ljudi sveta da budu telepatski informatički povezani. Na isti način kao što ljdska svest preko mozga i nervnog sistema informatički povezuje sve ćelije i organe ljudskog tela u jedinstvenu svesnu i živuću, organizovanu, harmoničnu celinu i biće.

A ako se pitamo, odakle svemiru unformacija o njegovom obliku i građi još pre samog početka njegovog buđenja i gradnje, odgovor je to, da je pre ovoga našeg sadašnjeg svemira, postojao isti ovakav svemir, sagrađen od iste svesne građe od koje se i ovaj sadašnji svemir gradi, koji je iza sebe ostavio «zametak» sa kompletnom informacijom o sebi, po kojoj se ovaj sadašnji svemir gradi. Potpuno isto kao što koka iza sebe ostavlja jaje sa informacijom o koki, po kojoj će da nastane i razvije se nova koka.

Da bi se ovo razumelo do kraja, treba razumeti Zakon postojanja do kraja, po kojem informacije, tj. znanja, ne može da bude bez iskustva kretanja i fizičkog postojanja, niti kretanja i fizičkog postojanja i kretanja može da bude bez znanja, tj. iskustva o fizičkom postojanju i kretanju, koje će u vidu pomisli i želje, tj. volje za fizičkim postojanjem i kretanjem da inicira fizičko postojanje i kretanje. Ova naizmenična, uzajamna uslovljenost fizičkih i psihičkih procesa je večita i uvek se na isti način ponavlja. Kao što se naš želudac, na primer, uvek iznova, posredstvom osećanja zla u vidu gladi puni i posredstvom osećanja sitosti, prazni. Sve po principu «koka-jaje». Niti jajeta može da bude dok ga koka ne snese, niti koke može da bude dok se iz jajeta ne izleže. Tu Početka nema, niti može da ga bude. Ono što POSTOJI, a to je Svest, postoji od uvek i zauvek, kao svoj i uzrok i posledica, zato jer nije moglo nastati iz Ništa. Sve uz pomoć svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti, večito se pretačući kroz svoja TRI prirodna oblika i stanja («jaje-pile-koka»), vršeći tako naizmenično i ulogu sebe kao svog uzroka i sebe kao svoje posledice.
Ljubo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 11:32   #1051
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
On o tome govori kao o cinjenici,a ja nikad ne bi o npr kosmogonicnoj poziciji koju ja prihvatam govorio kao cinjenici.Ja u praksi prihvatam odredjeno misljenje na tu temu,u teoriji ja sam normalno agnostik sto se konkretno toga tice.
Aha znaci ne pokusavas da razumes temu posto si normalno agnostik.

Ah sigurno uzivas onda u sprdnji ovih sto pokusavaju

Zanimljivo je kako zapadnjacka skola kaze da sto manje znas manje te i boli..

te istocnjacka tvdri da je znanje jedan od najvrednijih poklona..

Sta je po tebi ? Postoji li znanje opste i odakle je ono te sta?

Svest zna sve i moze da shvati tj prozivi kroz naprezanja.
Mislim da citanje Ljubinih tekstova bas priblizava razumevanju postojanja samo bi imao jos koje dodatke ali ko zna mozda me i ubedi Ljubo da otpisem vreme kao realno postojecu 0 i ono nesto trece sto pokrece sve to /.. mozda je to stvarno sve samo jedna Svest . ..
__________________
end

Zadnje uređivanje iormas : 28.10.2016. at 11:45.
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 15:11   #1052
Ljubo-Ne stvara se u jajetu velika zelja za stvaranje pileta vec je prosto zato sto postoji geneticka informacija za tako nesto koja nuzno vodi do toga i u tome nema nicega misterioznog sve je jasno cistim naturalizmom bez ikakvog dodavanja svesti u celu tu pricu.Ostatak tvog teksta i nema veze sa mojim gore komentarom vec opet tvoje propovedanje tako da to necu komentarisati.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 15:16   #1053
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Aha znaci ne pokusavas da razumes temu posto si normalno agnostik.

Ah sigurno uzivas onda u sprdnji ovih sto pokusavaju

Zanimljivo je kako zapadnjacka skola kaze da sto manje znas manje te i boli..

te istocnjacka tvdri da je znanje jedan od najvrednijih poklona..

Sta je po tebi ? Postoji li znanje opste i odakle je ono te sta?

Svest zna sve i moze da shvati tj prozivi kroz naprezanja.
Mislim da citanje Ljubinih tekstova bas priblizava razumevanju postojanja samo bi imao jos koje dodatke ali ko zna mozda me i ubedi Ljubo da otpisem vreme kao realno postojecu 0 i ono nesto trece sto pokrece sve to /.. mozda je to stvarno sve samo jedna Svest . ..
Ne ,ja sam kao i svaka normalna osoba u teoriji agnostik.To znaci da ja nisam siguran u svoje ubedjenje,ja nisam prakticki agnostik da je to moje opredelenje po pitanju religije ono neutralno,vec teorijski kada su u pitanju kosmogonicke teze.Ja sam u praksi tzv radikalni pandeista ili samo pandeista,objasnjavao sam to i nema potrebe opet.Vreme naravno postoji i svako ko tvrdi suprotno je jednostavno u zabludi.Ako stavis jedan casovnik na zemlji a drugi na vrhu bas velike zgrade,vreme ce teci drugacije,to je dokaz da vreme postoji,sto ovde nije tema.Nije sve svest.Mi smo jedina poznata svesna bica i to cemo biti dok ne umremo,kada umremo svest nestaje i sva nasa secanja,iskustva i spoznaje u trenutku zauvek nestaju kao da se nisu ni dogidila.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 23:47   #1054
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Ne ,ja sam kao i svaka normalna osoba u teoriji agnostik.To znaci da ja nisam siguran u svoje ubedjenje,ja nisam prakticki agnostik da je to moje opredelenje po pitanju religije ono neutralno,vec teorijski kada su u pitanju kosmogonicke teze.Ja sam u praksi tzv radikalni pandeista ili samo pandeista,objasnjavao sam to i nema potrebe opet.Vreme naravno postoji i svako ko tvrdi suprotno je jednostavno u zabludi.Ako stavis jedan casovnik na zemlji a drugi na vrhu bas velike zgrade,vreme ce teci drugacije,to je dokaz da vreme postoji,sto ovde nije tema.Nije sve svest.Mi smo jedina poznata svesna bica i to cemo biti dok ne umremo,kada umremo svest nestaje i sva nasa secanja,iskustva i spoznaje u trenutku zauvek nestaju kao da se nisu ni dogidila.

Svakako delimo isto misljenje oko toga da nismo 100 posto sigurni u svoje znanje ali za ponesto i mislimo da znamo i jesmo mislili .. neke stvari sto smo znali su se promenile a neke ostale jos zasad iste.. neke se utemeljavaju a neke se rasprsuju...

To o cemu pises je jednostavni gravitaciski (gustinski) efekat a ne vreme.. vreme ako postoji onda je nula i nema se sta meriti.. meriti mozes trajanje ili cikluse a vreme je uvek beskonacna sadasnjost.. to o cemu pises je efekat gravitacije na materiju pa satovi drugacije mere trajanje.. nema nikakve veze sa nulom sto bi vreme jedino i moglo biti ako je realno tj da postoji.. pored toga sto jos moze biti kisovito ili suncano

Salim se malo ali o dosta drugacijim poimanjima pricamo tako da ce nam tesko ici diskusija oko ovih stvari kako vidim.
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 00:02   #1055
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
.Nije sve svest.Mi smo jedina poznata svesna bica i to cemo biti dok ne umremo,kada umremo svest nestaje i sva nasa secanja,iskustva i spoznaje u trenutku zauvek nestaju kao da se nisu ni dogidila.

Ako si zaista agnostik za kozmogena pitanja zaista onda nisi siguran da li je sve svest jer o tome ne trazis odgovor jer mislis da ga nema...tako da je cudna izjava da nije sve Svest od jednog agnostika.. no..

Ovde sto si napisao da sva nasa secanja nestaju u trenutku klinicke smrti je tolki nonsens da boli.. milion puta minimum su dokazali suprotno u istoriji te se svima i koji su umrli .. ko zna kolko ih bese isto dokazalo.. tako da mi je zao i sto uopste komentarisem ovakvu izjavu. :P

Jo da mitbustersi to nece nikada testirati cisto da znas da ne trazis na discoveriu odgovore

Zapravo sam o tome i otvorio temu ali niko nije uspeo da mi nadje ni jedan noviji experiment merenja duse nakon sto je davne 1907. Duncan MacDougall dokazao da ona postoji.. experimenti su radjeni i stvar je dokazana mnogo puta i o tome se zna od davnih davnina samo su sa neta sklonjene informacije kao o jos mnogo cemu... te ljudima natrpavaju glave glupostima.
__________________
end

Zadnje uređivanje iormas : 29.10.2016. at 00:13.
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 01:49   #1056
DAVMLA

Quote:
Ljubo-Ne stvara se u jajetu velika zelja za stvaranje pileta vec je prosto zato sto postoji geneticka informacija za tako nesto koja nuzno vodi do toga i u tome nema nicega misterioznog sve je jasno cistim naturalizmom bez ikakvog dodavanja svesti u celu tu pricu.
»naturalizmom bez ikakvog dodavanja svesti»

Hajde da malo analiziramo logiku ovag tvog stava, jer po meni, reč i pojam "naturalizam"ako u sebi ne sadrži pojmove Svest sa njenih sedam sposobnosti, ne znači apsolutno ništa.,

Dakle, ti smatraš da je dovoljno samo reći: «jaje», «pile», «informacija», «genetika» i «naturalizam» i odmah sve bude «jasno».

Ne, ništa nije jasno, prosto iz razloga što su napred citirane reči koje si upotrebio («jaje», «pile», «informacija», «genetika», «naturalizam» itd) potpuno prazne reči pomoću kojih su u nauci označeni potpuno nejasni i neobjašnjeni fenomeni i pojmovi. Da li je ikada iko u nauci objasnio fenomen nastajanja koke iz jajeta i jajeta iz koke? Nije! Da li je ikada iko u nauci objasnio šta je informacija i njeno poreklo, tj. ko informaciju stvara i kako se ona stvara? Nije! A tek to čudo zvano «DNK» i «gen» i «genetika». Ti misliš da je dovoljno samo videti, izmeriti i opisati jedan niz uzajamno povezanih i uslovljenih fenomena, dati im imena i reči sve je to «naturalizam» da bi na taj način sve bilo objašnjeno i jasno. Naravno da nije dovoljno. Pogotovo kad se uzme u obzir da je svemir jedan veoma komplikovani fizički i životni, samorganizovani proces koji se sastoji od bezbroj najrazličitijih i svakojakih, veoma složenih fenomena i da sve te fenomene vrši jedna i ista tvar, u nauci nazvana imenom «energija» i da u nauci još uvek niko pojma nema šta je energija, kako ona postoji i zašto? I kako i otkuda joj ta beskonačna sposobnost i moć da tako različite i komlikovane fizičke i životne procese i fenomene stvara? Ne možeš reći «sve je to «naturalizam» i praviti se kao da sada sve znaš, jer činjeica je da se praznim rečima kojima su svi ti fenomeni imenovani ne objašnjava apsolutno ništa.

Dalje, meni je neshvatljivo da ni u nauci, ni u filozofiji, ni običnom i svakodnevnom životu još uvek niko sve te fenomene do sada nije pokušao da objasni sa rečju i pojmom «svest». Da još uvek niko nije pokušao da izvrši analizu svesti, da je rasčlani na njenih sedam osnovnih faktora, odnosno, sposobnosti – naprezanja, kretanja, opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja – a zatim uvidi - jer u nauci postoji obilje argumenata - da sa tih sedam sposobnosti raspolaže upravo ono koje se u naci zove imenom «energija» od koje je ceo svemir i život u njemu sagrađen i da su zato pojmovi «svest» i «energija-materija» jedan i isti oblik postojanja. I kad «energija-materija» ne bi raspolagala sa tih sedam sposobnosti i po njima bila SVEST, ne samo da fenomeni, kao što su «jaje», «pile», «informacija», «genetika» itd. ne bi bio mogući, već ni samo postojanje energije-materije, tj. Svesti, ne bi bilo moguće.

Kad se sve uzme u obzir, neshvatljivo je da neko, kada je reč o tako složenim i čudesnim fizičkim i životnim procesima i fenomenima od kojih se priroda sastoji, može da ubedi sebe da mu je dovoljno da samo izgovori reči «informacija», «genetika» i «naturalizam» da mu sve bude jasno, a iz svega toga kao suvišno i nepotrebno izbaci Svest i sve ono što ona jeste – njene sposobnosti i radnje naprezanja, kretanja, opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja – bez kojih apsolutno ništa ne bi bilo moguće. Zar bi informacije, tj. znanja moglo da bude bez iskustva; zar bi iskustva moglo da bude bez opažanja, osećanja i pamćenja; zar bi opažanja, osećanja i pamćenja moglo da bude bez objekata kao predmeta opažanja, osećanja i pamćenja; zar bi takvih objekata moglo da bude bez naprezanja i kretanja; zar bi naprezanja i kretanja moglo da bude bez želje, tj. volje za naprezanjem i kretanjem; zar bi želje, tj. volje za naprezanjem i kretanjem moglo da bude bez pomisli i na naprezanje i kretanje; zar bi pomisli na naprezanje i kretanje moglo da bude bez informacije, tj. znanja o naprezanju i kretanju .....jer, ne može se ni misliti, ni želeti ono što se ne zna????? Drgim rećima, zar bi sve to bilo moguće kad u temelju svih stvari, pojava i dešavanja ne bi bila Svest sa svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti????

I tek kad reč i pojam «naturalizam» bude obugvatio i u sebi sadržavao Svest i njenih sedam sposobnosti, a ne izostavljao, pogotovo odbacivao kao suvišno i nepotrebno, biće moguće pomoću reči i pojma «naturalizam» objasniti apsolutno sve. Bez toga, reč i pojam «naturalizam» ne znači apsolutno ništa.
Ljubo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 03:04   #1057
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Ako si zaista agnostik za kozmogena pitanja zaista onda nisi siguran da li je sve svest jer o tome ne trazis odgovor jer mislis da ga nema...tako da je cudna izjava da nije sve Svest od jednog agnostika.. no..

Ovde sto si napisao da sva nasa secanja nestaju u trenutku klinicke smrti je tolki nonsens da boli.. milion puta minimum su dokazali suprotno u istoriji te se svima i koji su umrli .. ko zna kolko ih bese isto dokazalo.. tako da mi je zao i sto uopste komentarisem ovakvu izjavu. :P

Jo da mitbustersi to nece nikada testirati cisto da znas da ne trazis na discoveriu odgovore

Zapravo sam o tome i otvorio temu ali niko nije uspeo da mi nadje ni jedan noviji experiment merenja duse nakon sto je davne 1907. Duncan MacDougall dokazao da ona postoji.. experimenti su radjeni i stvar je dokazana mnogo puta i o tome se zna od davnih davnina samo su sa neta sklonjene informacije kao o jos mnogo cemu... te ljudima natrpavaju glave glupostima.
Jel ti znas sta uopste znaci biti agnostik prema kosmogonicnim tezama? Dakle tezama o poreklu ove materijalne stvarnosti? Ja ne mogu da tvrdim da je bilo koja hipoteza o poreklu stvarnosti tacna,iako licno prihvatam onu koju sam malopre naveo.Ja negiram postojanje duse tvrdnjom da ona ne postoji i po tom pitanju niti mogu biti agnostik jer se rec agnostik ni ne odnosi na to,po tom pitanju sam apsolutni neverni.MacDougall-ov tzv eksperiment je obicna farsa i stav proistekao iz neznanja.Taj mali gubitak se tezine dogodio vrv zbog isparavanja izazvanog naglim porastom temperature u pocetku kada cirkulacija prestane i krv vise ne moze vazduhom da hladi pluca,a nije se dogodio zbog odvajanja duse od tela.Uostalom kako nesto nematerijalno ili duhovno i moze imati tezinu cak i hipoteticki?
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 10:48   #1058
Quote:
DavMla kaže: Pogledaj post
Jel ti znas sta uopste znaci biti agnostik prema kosmogonicnim tezama? Dakle tezama o poreklu ove materijalne stvarnosti? Ja ne mogu da tvrdim da je bilo koja hipoteza o poreklu stvarnosti tacna,iako licno prihvatam onu koju sam malopre naveo.Ja negiram postojanje duse tvrdnjom da ona ne postoji i po tom pitanju niti mogu biti agnostik jer se rec agnostik ni ne odnosi na to,po tom pitanju sam apsolutni neverni.MacDougall-ov tzv eksperiment je obicna farsa i stav proistekao iz neznanja.Taj mali gubitak se tezine dogodio vrv zbog isparavanja izazvanog naglim porastom temperature u pocetku kada cirkulacija prestane i krv vise ne moze vazduhom da hladi pluca,a nije se dogodio zbog odvajanja duse od tela.Uostalom kako nesto nematerijalno ili duhovno i moze imati tezinu cak i hipoteticki?
Hehehe za tebe verovatno ni misli nisu materijalne ni planeta nasa nije ziva ni tako... + ne priznajes experimente ni logiku ajj.. si tezak sugovornik

Kako nesto moze imati tezinu a da nama nije uhvatljivo.. jednostavno ta tvar/svest je jako fina tanana a opet mnogo gusto nabijena.

Po tebi je verovatno skroz normalno da ljudi od 70tih nisu bili na mesecu ili da se proizvode modeli aviona koji su zastareli.. po tebi je normalno sto je jos skupa energija npr pa ti i normalno sto niko nije tj se ne moze naci noviji experiment merenja duse na internetu.. neverovatno je sta se sve krije od nas a postoji
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 04:47   #1059
DAMLA

Quote:
Ja negiram postojanje duse tvrdnjom da ona ne postoji i po tom pitanju niti mogu biti agnostik jer se rec agnostik ni ne odnosi na to,po tom pitanju sam apsolutni neverni. MacDougall-ov tzv eksperiment je obicna farsa i stav proistekao iz neznanja.
U nauci i filozofiji ne sme da bude «verujem-ne verujem», već samo «znam-ne znam». Tako je po pitanju svega, a ne samo postojanja «duše». Uostalom, sve naučne teorije, sve svetske filozofije, verska učenja, politike i ideologije su verovanja. Zato što se apsolutno ništa ne može objasniti do kraja, pa ni postojanje «duše», sve dok se do kraja ne objasni Svest. Zato što ništa drugo ne postoji do Svest, a nju do danas još niko nije uspeo da objasni. A s obzirom da se ja u mojoj knjizi «Zakon postojanja» i u ovoj temi bavim upravo traženjem i davanjem odgovora na pitanja ŠTA je Svest, KAKO postoji i ZAŠTO, i da te moje odgovore ne smatram verovanjem, već Znanjem, zato jer su svi iskustveno proverljivi, logički objašnjivi i razumljivi, to bi trebalo da znači da ja ZNAM i odgovor u vezi pitanja postojanja «duše» koji može i iskustveno da se proveri i objasni i razume... pa da pokušam:

Šta je «duša»?

Da bi ispravno moglo da se odgovori na ovo pitanje, prvo što treba da se zna, jeste, da materija NE POSTOJI, tj. da je materija samo napregnuta i pokrenuta Svest i da se ona objektivno, fizički uvek manifestuje kao POLJE energije koje vibrira, odnosno POLJE svetlosti, odnosno, kao elektromagnetno POLJE. Što bi trebalo da znači da je ceo materijalni svemir sagrađen od elektromagnetnih polja, velikih i malih, gde imamo da su veća polja uvek ređa jer imaju sporiju vibraciju, a manja su uvek gušća, zato jer imaju bržu vibraciju. To omogućuje manjim i gušćim svesnim elektromagnetnim poljima da mogu da prolaze kroz ređa i veća ili se smeštaju unutar njih, na koji način se stvara hijerarhija velikih i malih svesnih elektromagnetnih polja, poput «ruske lutke», u kojoj manja polja uvek egzistiraju unutar većih, sve do onog najvećeg elektromagnerog polja koji obuhvata i prožima ceo svemir. Po tom istom principu je građen i ljudski organizam, ovako kako je to simbolično prikazano na ovoj slici dole:


Na ovoj slici, najmanja polja obojena belom bojom su polja elementarnih čestica unutar većih i širih elektromagnetnph polja atoma. Zatim, atomi se nalaze unutar širih i većih elektromagnetnih polja ćelija. Da bi se, zatim, sve ćelije ljudskog organizma nalazile unutar jednog još većeg i šireg svesmog elektromagnetnog polja.

Šta se na ovakav način postiže?

Postiže se da svaka materijalna forma u svemiru, kao i svemir u celini, što važi i za ljudski organizam, ima svoju i dušu i telo. Na primer, u atomu, elementarbe čestice vrše ulogu tela atoma, a ono elektromagnetno polje u kojem se elementarne čestice nalaze, vrši ulogu duše atoma. Isto je tako i sa svakom ćelijom u ljudskom telu. Svi molekuli i atomi koji se nalaze unutar ćelije vrše ulogu tela ćelije, a elektromagnetno polje u kojem se oni nalaze, vrši ulogu duše ćelije. Da bi na kraju sve ćelije u ljudskom organizmu vršile ulogu tela ljudskog organizma, a ono svesno elektromagnetno polje koje obaviuja i prožima ceo ljudski organizam, ulogu duše ljudskog organizma.

Zašto sve mora da bude tako i šta je, zapravo telo, a šta duša?

Telo je uvek organizovana, harmonična ekonomska zajednica napravljena po principu jedinstva, mira, reda, uzajamnog pomaganja, saradnje i ljubavi, sa pravednom podelom rada i rezultata rada.

A duša uvek vrši ulogu kolektivne svesti celog organizma, tj. ulogu informatičkog sistema, tj. medija koji informatički (telepatski) povezuje sve svesne elemente organizma, kako bi oni mogli usaglašeno, sinhronizovano i organizovano da deluju i tako čine organizam jedinstvenom živućom celinom i bićem.

Kad je reč o ljudskom organizmu, duša je onaj elektricitet koji, na primer, pucketa kad se češljamo ili svlačimo sa sebe nekisintetički džemper. Pomoću nje radi ljudski mozak i nervni sistem. Ona vrši ulogu ove naše ljudske svesti. Ona je glavna misleća tvar u telu čoveka, a ne mozak. Mozak služi samo kao spremište informacija koje ljudska duša sakuplja uz pomoć čula i u mozgu ih skladišti. Što podrazumeva da one elektromagnetne struje koje se pojavljuju na površini mozga u vreme kad čovek razmišlja, ne stvara mozak, kako to naučnici misle, već svesno elektromagnetno polje koje obavija i prožima ljudski organizam, tj. naša ljudska svest. Bez nje ljudski mozak, kao ni ceo ljudski organizam ne može da radi i istog trenutka kad se ona odvoji od tela, mozak i ceo organizam umiru. Ljudski organizam, Isto kao što i naš kompjuter, bez električne sruje je mrtav i ne može da radi.

Ljudska duša se lako spaja ili odvaja od tela i preživljava smrt i raspad tela. Kada se odvoji od tela ona i dalje raspolaže sa svojih sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti – naprezanja, kretanjka, opažanja, osećanja, pamćenja, mišljenja i razumevanja i na osnovu mog ličnog iskustva mnogobrojnikh «izlazaka iz tela» i ponovnog vraćanja u telo, koje sam ostvario uz pomoć mog «nebeskog» učitelja «svetlosnog bića» u razdoblju od 1980 do 1995 godine, za koje vreme sam od «svetlosnog bića» bio podućavan o «Zakonu postojanja», ne postoji velika razlika između žvota ljudske duše u telu ili života bez tela. Čak je život bez tela mnogo zanimljiviji jer pruža mnogo veće mogućnosti korištenja sedam fizičkih i psihičkih sposobnosti. Kao na primer, čovek tada može da leti kroz prstor, pokretan samo snagom svoje misli; može da prolazi kroz zidove; ne mora da ima kuću, odeću, obuću, ne mora da se hrani, ni na koji način ne može da bude fizički ugržen i povređen, tj. ne može da oseća fizičku bol, strah i mržnju. A Ljubav, može. Može čak da oseća i naklonost preme ranije umrlim, dušama suprotnog pola koje susreće, koje imaju ljudski oblik kao i ja. Prirodna sredina u kojoj se kreće je ista kao i zemaljska, stvari i pojave se doimaju7 kao materijane i stvrne koje imaju svoj oblik i čvrstinu i mogu da se opipaju. Sve izgleda stvarno, slično kao irice koje deca igraju na kompjuteru. Naravno, tu se mogu sresti i umrli rođaci sa kojima može da se razgovara.

Uslov da i čovečanstvo dobije svoju kolektivnu svest i postane jedinstvena živuća celina i biće, poput ljudskog tela, u kojoj će svi ljudi da budu telepatski međusobno povezani, sa sposobnošću direktnog viđenja i duhovnog sveta i komuniciranja s njim, jeste da se oslobodi svih političkih, verskih, nacionalnih i klasnih podela, zatim da se uspostavi trajni mir i red i napravi jedinstvena svetska ekonomska zajednica na bazi pravedne podele rada i rezultata rada. Jer upravo taj duhovni svet i jeste kolektvna svest čovečanstva iz koje ljudi dolaze na Zemlju i na Zemlji se rađaju i u koju se posle smrti nazad svojoj kući i vraćaju.
Ljubo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 15:05   #1060
Ljubo ja ne znam da li je tebi jasno da nisi izneo apsolutno i jedan konkretan dokaz za te tvoje prazne price? Naravno ne moze biti dokaza za takve kojestarije,jer je istina upravo suprotna.Materija postoji,a dusa ne.Ljubo umesto sto drzis ovde propovedi i iznosis prazne tvrdnje bez i jednog dokaza za tako nesto ili argumenta validnog uopste o kojem se moze diskutovati,onda bi bilo pametnije da nista i ne pises,jer stvarno je mucno citati tvoje postove,barem meni.Ja sam opovrgao argument o McDougall-ovom ''eksperimentu'',sto nije bilo tesko jer je to opste poznata kojestarija.
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.