Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Izbori predsjednički 2005

Izbori predsjednički 2005 Mesić vs. Kosor

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2005., 11:05   #81
demos
Registrirani korisnik
 
Registracija: May 2003.
Lokacija: Šibenik
Postova: 4,361
Re: Re: Re: Re: OBAVLJANJE DUŽNOSTI DRŽAVLJANINA

Quote:
gotuslip kaže:
to je već bilo odglasano
nekako se ne osjećam odgovornim ni za rat, ni nerede, ni pljačku
....
To bi moglo biti jedino uz uvjet da nemaš ni minimuma političkih sposobnosti, pa ti je sud - analogno tomu - oduzeo poslovnu sposobnost.
No, ako si i sve dok si politički (sposoban) stvor - odgovoran si za razvitak i unaprijeđenje POLITIČKOG NAČINA RJEŠAVANJA SUKOBA. Pa, ako u tom načinu (kako god on nesavršen bio) ne participiraš - ti izravno pridonosiš nagomilavanju prikrivenih i neprepoznatih neprijateljstava, te stvaranju uvjeta za nerede, nasilje, pljačku i rat.
__________________
Ne pitam te koje si nacionalnosti, nego KOLIKO IMAŠ DRŽAVLJANSTAVA!?
demos is offline  
Old 30.01.2005., 18:36   #82
Simba-OS
forum.hr for dummies
 
Simba-OS Avatar
 
Registracija: Oct 2003.
Lokacija: Na dva kotača
Postova: 16,834
Re: Re: Re: Re: Re: Re: 3,5% nevažećih !!!

Quote:
bilde kaže:
pisanje i citanje se uci u prvome razredu

ne znam i nisam provjeravao koliki je % nevazecih listica bio na dosadasnjim izborima ali pretpostavljam da je to uvijek negdje oko "par postotaka"

ne znam i nisam provjeravao tocne podatke(govorim po sjecanju) al mislim da se radi o skoro 800.000 gradjana, mogu se negdje provjerit tocni podaci sa zadnjeg popisa stanovnistva sigurno.
Želim reći da, kad na nekim izborima broj nevažećih listića odjednom poraste, makar i za 0,5 ili 1 %, samo vrlo "inteligentan" čovjek iz toga može zaključiti da je toliko ljudi odjednom poglupavilo ili zaboravilo čitati i pisati.

Iako čak niti pismenost nema apsolutno nikakve veze za time. Biti nepismen ne znači i biti glup, neinteligentan i slično. Tu idiotsku tezu provlače ovdje na forumu određene osobe koje očigledno imaju moždanu vijugu više od kokoši da ne seru po dvorištu. Na našu žalost i njihovu sramotu, neki su vjerovatno i fakultetski obrazovani. Što također nije uvjetovano inteligencijom. Na njihovo razoračaranje.
Simba-OS is offline  
Old 30.01.2005., 18:39   #83
Simba-OS
forum.hr for dummies
 
Simba-OS Avatar
 
Registracija: Oct 2003.
Lokacija: Na dva kotača
Postova: 16,834
Re: Re: A što će ti Mikšić"!?

Quote:
bilde kaže:
slazem se sa tobom, svi su se nakrali koji su mogli. ali izmedju 2 kandidata za predsjednika drzave u 3 tisucljecu od kojih jedan naginje prema diktatoru, opredijeliti cu se za drugoga.
Kakvom crnom diktatoru. Jel ti znaš što je diktatura? Po definiciji? Onda bi ti trebalo biti jasno da je to kod nas nemoguće. Osim nasilno.
A ovaj drugi pak ide u suprotnu krajnost. Pa ne ispunjava niti obveze koje mu nameće Ustav.
Simba-OS is offline  
Old 30.01.2005., 18:42   #84
Simba-OS
forum.hr for dummies
 
Simba-OS Avatar
 
Registracija: Oct 2003.
Lokacija: Na dva kotača
Postova: 16,834
Re: INFORMATIČARI (!???) U JAVNIM USTANOVAMA

Quote:
demos kaže:
Toliko o informatičarima u javnim ustanovama!

Doduše, ako ne postoje popisi birača u elektronskom obliku - jedini bi posao bio pretipkavanje s papirina u kompjutor.
Potom slijedi prilagodba za www (ali danas postoje i programi koji to obrađuju automatski).

Glede objave popisa birača koji su rabljeni na izborima (kontrola zaokruženih) njih se dade skenirati ili fotografirati.
No, namjesto toga mogla bi se rabiti "ovjerena preslika" tj. "uvjerenje".
Naime, na onome postojećem elektronskom popisu, lako se može staviti odgovarajuća oznaka uz ime i prezime svakog birača koji je ZAOKRUŽENU U ORIGINALNOM POPISU.
Kad se već unosi u računalo (iako mislim da je sve to već u elektronskom obliku) onda se lijepo unosi u bazui podataka iz koje web stranica sama izvlači podatke i prezentira ih. Jednostavnije ne može biti. Čini mi se da je problem u nedostatku volje da se to objavi.
Simba-OS is offline  
Old 30.01.2005., 18:44   #85
Simba-OS
forum.hr for dummies
 
Simba-OS Avatar
 
Registracija: Oct 2003.
Lokacija: Na dva kotača
Postova: 16,834
Re: ŠUTNJA JE ZNAK ODOBRAVANJA

Quote:
demos kaže:
Ovako oni imaju i mandat, i legalitet i legitimitet. Jer onaj tko ŠUTI, taj ODOBRAVA!
Tako je. Slažem se 100%
Simba-OS is offline  
Old 30.01.2005., 18:53   #86
revolution
*
 
revolution Avatar
 
Registracija: Jan 2004.
Lokacija: under a blood red sky
Postova: 20,678
Talking Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 3,5% nevažećih !!!

Quote:
Simba-OS kaže:
Želim reći da, kad na nekim izborima broj nevažećih listića odjednom poraste, makar i za 0,5 ili 1 %,

iiiii...jel poraslo ODJEDNOM?
__________________
*
revolution is offline  
Old 30.01.2005., 18:54   #87
Simba-OS
forum.hr for dummies
 
Simba-OS Avatar
 
Registracija: Oct 2003.
Lokacija: Na dva kotača
Postova: 16,834
Re: Re: ZAŠTO MI TREBA 51% NEVAŽEĆIH!?

Quote:
bilde kaže:
prvo izaci na biraliste da bi namjerno zajebao listic je jer je to cisto gubljenje vremena i nista vise, korisnije ti je gledati u zid.
pa tko ti brani da organiziras referendum? skupi koliko potpisa vec treba(sigurno manje od milijun koliko bi po tebi trebalo biti nevazecih glasova za neke promjene) i dalje mi nisi jasan
Pa sad, velikom broju je sam izlazak na izbore općenito - jedno veliko gubljenje vremena. Kako smo vidjeli - polovici birača.

Koja ti je to logika? Izaći na izbore i glasovati za jednog ili drugog nije gubljenje vremena, a učiniti listić nevažećim - jest. Razlika između ovo dvoje je način na koji uporabiš kemijsku.

Ja sam izašao na izbore i zaokružio oboje. Iskoristio sam svoje pravo glasa i iskazao svoju volju i svoje mišljenje koje mi garantira Ustav. I ti to nazivaš gubljenjem vremena? Mislim da moraš malo sazriti.
Simba-OS is offline  
Old 30.01.2005., 18:56   #88
Simba-OS
forum.hr for dummies
 
Simba-OS Avatar
 
Registracija: Oct 2003.
Lokacija: Na dva kotača
Postova: 16,834
Quote:
bilde kaže:
kao sto sam rekao, moze se provjeriti u zadnjem popisu stanovnistva:
Osnovnu školu nije završilo 19,5 posto hrvatskih građana
Na dramatično stanje pismenosti u Hrvatskoj upozorio je popis stanovništva iz 2001. godine.
prema podacima popisa, gotovo sedamsto tisuća stanovnika starijih od 15 godina nema završenu osnovnu školu.
link
I kakve to ima veze sa izborima?
Simba-OS is offline  
Old 30.01.2005., 18:59   #89
revolution
*
 
revolution Avatar
 
Registracija: Jan 2004.
Lokacija: under a blood red sky
Postova: 20,678
Re: Re: Re: ZAŠTO MI TREBA 51% NEVAŽEĆIH!?

Quote:
Simba-OS kaže:
I ti to nazivaš gubljenjem vremena? Mislim da moraš malo sazriti.
da. to je u svakom slučaju gubljenje vremena - i tebi i odboru i svima...

a u vezi odaziva, evo da po 756 put ponovimoi to>> apsolvirali smo već NEAŽURAN POPIS BIRAČA (odstupanja cca pola milijuna - viška- "birača").


kužiš sad koliki je zapravo onda BIO odaziv?
__________________
*
revolution is offline  
Old 30.01.2005., 22:48   #90
demos
Registrirani korisnik
 
Registracija: May 2003.
Lokacija: Šibenik
Postova: 4,361
NEDOSTATAK VOLJE ILI ....!?

Quote:
Simba-OS kaže:
.... Čini mi se da je problem u nedostatku volje da se to objavi.
Je li stvar u nedostatku volje, ili bi bili glupi i preglupi kad bi (prije no što birači glasove dadu onima koji će zagovarati takve aktivnosti i promjene zakonodavstva) sami ispilali "granu" na kojoj se tako dobro tove.
__________________
Ne pitam te koje si nacionalnosti, nego KOLIKO IMAŠ DRŽAVLJANSTAVA!?
demos is offline  
Old 30.01.2005., 23:18   #91
demos
Registrirani korisnik
 
Registracija: May 2003.
Lokacija: Šibenik
Postova: 4,361
PRAVO OSVJEŽENJE

Quote:
Konačno, tu negdje, na tvrdom potpisu piše:
....
u - demos- jedne države mogu biti uključeni - samo oni - koji potpadaju pod zakon te države
__________________
Ne pitam te koje si nacionalnosti, nego KOLIKO IMAŠ DRŽAVLJANSTAVA!?
demos is offline  
Old 31.01.2005., 12:24   #92
Simba-OS
forum.hr for dummies
 
Simba-OS Avatar
 
Registracija: Oct 2003.
Lokacija: Na dva kotača
Postova: 16,834
Re: Re: Re: Re: ZAŠTO MI TREBA 51% NEVAŽEĆIH!?

Quote:
revolution kaže:
da. to je u svakom slučaju gubljenje vremena - i tebi i odboru i svima...

a u vezi odaziva, evo da po 756 put ponovimoi to>> apsolvirali smo već NEAŽURAN POPIS BIRAČA (odstupanja cca pola milijuna - viška- "birača").


kužiš sad koliki je zapravo onda BIO odaziv?
Ako je tebi to gubljenje vremena, ti onda nemoj.
Ali nemoj niti drugima soliti pamet. Da si toliko demokratski opredjeljena kako se nastojiš prikazati, onda ne bi tupila drugima što i kako da rade i kako je to što su radili zapravo gubljenje vremena. Ljudi imaju to pravo. Po ustavu. Kao što imaju pravo i apstinirati.
Ja nikome ne solim pamet kako je glupo što je apstinirao od izbora. Njihov odabir.
Nemoj ni ti.
Simba-OS is offline  
Old 31.01.2005., 17:58   #93
revolution
*
 
revolution Avatar
 
Registracija: Jan 2004.
Lokacija: under a blood red sky
Postova: 20,678
Re: Re: Re: Re: Re: ZAŠTO MI TREBA 51% NEVAŽEĆIH!?

Quote:
Simba-OS kaže:
Ako je tebi to gubljenje vremena, ti onda nemoj.
Ali nemoj niti drugima soliti pamet. Da si toliko demokratski opredjeljena kako se nastojiš prikazati, onda ne bi tupila drugima što i kako da rade i kako je to što su radili zapravo gubljenje vremena. Ljudi imaju to pravo. Po ustavu. Kao što imaju pravo i apstinirati.
Ja nikome ne solim pamet kako je glupo što je apstinirao od izbora. Njihov odabir.
Nemoj ni ti.
ne solim pamet nikome. to bih doista bila zadnja osoba na ovom svijetu bilo kome šta određivati. pretjeruješ. jer ovo je debata, pa onda očekuj -dovraga - replike na iznešene stavove.


recimo, stavove
__________________
*
revolution is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smajlići su On
[IMG] kôd je Off
HTML kôd je Off

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:18.


Marketing

Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger