Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2017., 22:24   #1541
Jbga ak je planiro odstancat kartu onda nek udje na prva ili zadnja vrata, a ne u sredinu tramvaja.

A drugi put ne bit glup i dat im osobnu.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 13:45   #1542
I, gdje su karte za 6kn?
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 00:22   #1543
Uhvatilo me danas pošto mi je prva kazna od zeta u životu , mogu je poništit. Lik mi je rekao da je mogu poništiti putem interneta pa me zanima da li je to provjereno ili pak da idem do remize i tamo osobno poništim kaznu?
freakonleash is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 17:27   #1544
Jel ZET ima ikakvu odgovornodt prema kupcima pokaza? Ili oni mogu naplatiti uslugu koju ne moraju izvršiti (jedini u državi?)?

U zadnjih 90 dana, najmanje 40 dana nije bilo autobusa ili je kasnio.


To nije nikakva slučajnost ili "zapeo u prometu" ili nesreća ili slično nego čisto organizirano i svjesno nepružanje usluge koja je plaćena. Bez ikakve najave, obavijesti, čak ne mogu ni sa semafora pa makar i bez najave i obavijesti, skinuti vrijeme polaska da ljudi ne čekaju ko majmuni bezveze..


Drugo pitanje je razmatra li itko u ZET-u nekakav normalan price range godišnjih karata? Ovaj im je bolesno populistički i ne graniči sa zdravim razumom. Više od pola grada se vozi besplatno na ovaj ili onaj način ili za simboličnu cijenu (među njima i političari, imućni ljudi, državni gradski službenici, penioneri, studenti) i to bez ikakvih kriterija ljudi s hrpom imovine imaju povlaštene - socijalne uvjete za prijevoz (a subvencionira ih radna sirotinja)...

A s druge strane recimo ljudi na stručnom osposobćjavanju koji primaju 2.600kn bi trebali financirati prijevoz svim ovima gore nabrojanim? Ili ljudi sto rade za 3-4.000 kn? I to je normalno?

Zadnje uređivanje aaaaaaaa : 09.11.2017. at 17:38.
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 12:53   #1545
Nadam se da PNUSKOK i USKOK ovo imaju na radaru: https://www.jutarnji.hr/vijesti/zagr...olori/6777138/


Dojam je da će ponovit situaciju kakvu su već imali. Platit novcem poreznih obveznika skupe softvere, nakon nekog vremena "ustanovit" da je to loše rješenje i jednostavno od toga odustat. Nisu li tako već nešto slično napravili tamo negdje 2013.?
analitikos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 18:49   #1546
da li netko zna koliko otprilike treba ZET-u da odgovori na mail žalbe? U ponedjeljak ujutro sam dobio kaznu i odma poslao mail da mi ju ponište (jer se prva kao oprašta), no do danas mi još nitko nije ništa odgovorio?
krocher is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 20:36   #1547
Stigla potvrda o počinjenom prekršaju da sam se vozio bez karte, iako uopće nisam bio u tom tramvaju. Na potvrdi je moje ime, prezime, datum rođenja i adresa. Moje podatke vjerojatno imaju od kazne koju sam platio prošle godine. Sada imam godišnji pokaz. Bio sam na remizi i u njihovoj evidenciji nije upisana moja adresa, već nečija druga, te nema broja moje osobne. Rečeno je da je kazna napisana na osnovi usmene izjave. Je li moguće da se na temelju toga dobi potvrda o počinjenom prekršaju s obzirom da bilo tko može reći lažne podatke?
ICO10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 23:54   #1548
Svasta. Daj javi kako ce to zavrsiti jer je to stvarno besmisleno.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 01:25   #1549
Quote:
krocher kaže: Pogledaj post
da li netko zna koliko otprilike treba ZET-u da odgovori na mail žalbe? U ponedjeljak ujutro sam dobio kaznu i odma poslao mail da mi ju ponište (jer se prva kao oprašta), no do danas mi još nitko nije ništa odgovorio?
Nazovi ih na broj 01/3651 460 ili 01/3651 466.
ja ću sutra jer ne znam kad će mi odgovoriti na mail i hoće li uopće
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 19:35   #1550
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Nazovi ih na broj 01/3651 460 ili 01/3651 466.
ja ću sutra jer ne znam kad će mi odgovoriti na mail i hoće li uopće
tnx, ma poslao sam im ponovno mail, i onda su mi 2 puta odgovorili
krocher is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 22:50   #1551
Ahem,dakle, ovo je moja situacija:
Početkom 10. mjeseca prošle godine dobila sam kaznu od zeta, koju nisam platila. Negdje u 4. mjesecu na adresu prebivališta ( student sam u Zg-u) je stigla ta kazna, međutim mama je samo poslala poštara nazad i dalje nismo ništa čuli za to. Sad mi je stigla doma obavijest od pošte da je 21.12. stigla na moje ime neka pošiljka u Poštu, ja pretpostavljam da je to opet od Zeta nero, nisam to još preuzela ni išta.
Sad što kako dalje s tim? Jel bolje samo dalje izbjegavat ili ću morat platit u jednom trenutku.
E i da, u međuvremenu sam dobila još jednu kaznu (znam da, glupo).
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 13:07   #1552
Da li samo "novi" (niski) tramvaji imaju kamere ili su ih ugradili i u one prastare modele (mislim da je 12ica) ?

Asking for a friend
Lasher667 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 13:14   #1553
Quote:
hasrett kaže: Pogledaj post
Ahem,dakle, ovo je moja situacija:
Početkom 10. mjeseca prošle godine dobila sam kaznu od zeta, koju nisam platila. Negdje u 4. mjesecu na adresu prebivališta ( student sam u Zg-u) je stigla ta kazna, međutim mama je samo poslala poštara nazad i dalje nismo ništa čuli za to. Sad mi je stigla doma obavijest od pošte da je 21.12. stigla na moje ime neka pošiljka u Poštu, ja pretpostavljam da je to opet od Zeta nero, nisam to još preuzela ni išta.
Sad što kako dalje s tim? Jel bolje samo dalje izbjegavat ili ću morat platit u jednom trenutku.
E i da, u međuvremenu sam dobila još jednu kaznu (znam da, glupo).
odgađanjem nećeš ništa rješiti....jer sada šalje zet... kasnije će pokušati naplatiti putem ovrhe.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2018., 17:13   #1554
Quote:
Lasher667 kaže: Pogledaj post
Da li samo "novi" (niski) tramvaji imaju kamere ili su ih ugradili i u one prastare modele (mislim da je 12ica) ?

Asking for a friend
Imaju i oni kratki( 3, 9, 13). Mislim da ti stari nemaju, barem ih nisam vidjela.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 16:42   #1555
U kojim slučajevima kontrolor ZET-a smije oduzeti pokaz ? Pod uvjetom da je pokaz zbilja od osobe koja ga je dala na uvid, dakle ne da je ukraden ili od brata, frenda, itd.? Frendu je kontrolorka oduzela pokaz jer "nije valjan" što god to značilo. Naravno dobio je i kaznu, ali kako mu je prva u životu uspio ju je poništiti u ZET-u nakon dugog natezanja. Al nebitno. Mene sad samo zanima kakko to da je kondukter smio oduzeti karticu ?????? Jel zna netko?
nakojumisliš is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:05   #1556
Ovlaštena osoba prijevoznika - kontrolor karata ima pravo oduzeti pojedinačnu kartu,
dnevnu kartu, pretplatnu kartu i vrijednosnu kartu putniku koji ih koristi suprotno
pravilima utvrđenim Cjenikom i ovim Odredbama i to:
- pojedinačnu ili dnevnu kartu kojoj je isteklo vrijeme važenja, zona korištenja, na
kojoj ne odgovara smjer putovanja ili je poništena suprotno pravilima ovih
Odredaba,
- pretplatnu ili vrijednosnu kartu kojoj je istekao rok važenja ili se nalaze u statusu
kartica „ nevažeća pretplatna kartica“
- krivotvorenu mjesečnu ili godišnju pretplatnu kartu, ili neku drugu vrstu vozne
karte ili dokumenta koji vrijedi kao vozna karta,
- tuđu pretplatnu kartu ili kartu na koju putnik ne ostvaruje pravo prema profilu
korisnika navedenom u čipu karte,
- pretplatnu kartu koja sadrži mjesečni ili godišnji kupon koji ne odgovara važećem
profilu korisnika na koji putnik ostvaruje pravo sukladno odredbama Cjenika i
ovih Odredaba,
- neku od pretplatnih karata, vrijednosnu kartu ili drugu voznu kartu tako oštećenu
da nije jasno vidljiv propisani sadržaj, oznake na karti ili podaci navedeni u čipu
pretplatne ili vrijednosne karte.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 12:52   #1557
U slučaju ako sa izgubila vrijednosnu kartu mogu se slikati? Kupljena mi je i ne znam postoje li na njoj neki podaci ili se s njom može služiti baš svatko, tako i osoba loja ju pronađe. Mogu li ju ikako dobiti nazad?
M-A-M is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 11:01   #1558
Uhvatili me bez karte proslu subotu, razloga tisucu teta na kiosku nije imala karte,vozac nije imao sitnog blabla..ne sporim sa sam kriv,i sad racunajuci kako nemam kazne jer se zetom nevozim vec oho ho...pisem onu zalbu za prvi put..kad eto ti njih jucer..imam kaznu iz 2005!? Pa kaj to fkt prolazi? Zastara na kaznenu presudu je 4 godine..ovo je 13 godina proslo..ak je uopce bilo..kaj ja znam di sam prije 13 godina bio.. i na to se izvlace..ima li smisla nekog pitat trazit ili se poklopit po usima i platit..?

Hvala

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk
inner1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 13:14   #1559
Ovo nema veze sa kaznenim osudama i zastarom.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 13:23   #1560
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ovo nema veze sa kaznenim osudama i zastarom.
Pardon..krivo napisah..prekrsajni postupak..

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk
inner1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.