Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2017., 15:51   #1
Gradnja roštilja do susjeda

Dobar dan. Molila bih malu pomoć.

Uređujem dvorište vikendice i htjela bih postaviti i roštilj.

Najbolja pozicija bi bila da stražnja strana roštilja bude okrenuta prema susjedu.

Time bih dobila najbolju iskoristivost dvorišta i djelomice bi zatvorila pogled prema susjedu (koji je da napomenem problematičan).

Roštilj bi bio ručno zidan visine 2m.

Lijepo bih molila info treba li mi suglasnost susjeda, koliko moram odmaknuti roštilj od ograde (desna strana parvele, znači moja ograda) odnosno kakve mi komplikacije susjed može napraviti ako stavim roštilj te visine blizu ograde. Mi smo inače u vikendici stalno, a susjed maksimalno par tjedana preko ljeta ali kao što sam spomenula problematična je osoba.


Unaprijed hvala na odgovorima i sugestijama.
mijauvau is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 16:12   #2
Quote:
mijauvau kaže: Pogledaj post
Dobar dan. Molila bih malu pomoć.

Uređujem dvorište vikendice i htjela bih postaviti i roštilj.

Najbolja pozicija bi bila da stražnja strana roštilja bude okrenuta prema susjedu.

Time bih dobila najbolju iskoristivost dvorišta i djelomice bi zatvorila pogled prema susjedu (koji je da napomenem problematičan).

Roštilj bi bio ručno zidan visine 2m.

Lijepo bih molila info treba li mi suglasnost susjeda, koliko moram odmaknuti roštilj od ograde (desna strana parvele, znači moja ograda) odnosno kakve mi komplikacije susjed može napraviti ako stavim roštilj te visine blizu ograde. Mi smo inače u vikendici stalno, a susjed maksimalno par tjedana preko ljeta ali kao što sam spomenula problematična je osoba.


Unaprijed hvala na odgovorima i sugestijama.
Prilikom gradnje svog roštilja,pozvao sam svog susjeda na gemišt,i sve je bilo rješeno
Bernd is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 16:32   #3
Quote:
Bernd kaže: Pogledaj post
Prilikom gradnje svog roštilja,pozvao sam svog susjeda na gemišt,i sve je bilo rješeno
S mojim susjedom se ne može razgovarati. Agresivan je I bezobrazan.
Zato me I zanima pravna podloga, što smijem, a što ne.
mijauvau is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 16:33   #4
gradiš roštilj i onda zoveš na gemišt?? dobro da mu nisi uvalio lopatu i fajnglu...

valjda sve što ne zahtjeva građevnu dozvolu ne treba ni suglasnost od susjeda dok gradiš unutar svoje međe...
a zasšto ujedno i ne digneš onu drvenu ogradu tarabu da upće nemaš vizuelni kontakt sa njim??
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.