Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2016., 12:43   #41
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Sve stoji a da li mogu dat pucat bez osposobljavanja ne znam.
Neznam, moje razmišljanje je:

1. Kada osoba želi dozvolu za držanje pištolja i želi ga kupiti, mora otići na policiji, obaviti liječnički itd. Kolko sam upućen nigdje nije navedeno da se mora ići na osposbljavanje za korištenje pištolja da bi se dobila dozvola.


2. Što se tiče ovoga da se daje ljudima da pucaju u streljani bez dozvole- koliko ja znam izdaje se dozovola za držanje i/ili nošenje oružja. Ti kad si u streljani nemaš svoj pištolj, dakle niti ga držiš niti ga ne nosiš, pa po tome niti netrebaš imati dozvolu ukoliko si člam kluba.

3. I najbitnije, sumnjam da bi jedna steljana radila protivno zakonu i dala ljudima da pucaju bez dozvole ako je to zabranjeno.

Eto ako netko misli da sam napisao glupost, neka me ispravi. Zakone čitam ali možda ih pogrešno tumačim
milat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 12:49   #42
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Sve stoji a da li mogu dat pucat bez osposobljavanja ne znam.
mogu
naravno ne na nacin da ce tu uvaliti .375 u ruku i reci odi pucaj

ali ces zato biti pod nadzorom instruktora i primoran usvojiti ispravno postupanje s oruzjem i ponasanjem u streljani
to je recimo nesto sto u ovoj zemlji masovno ljudima fali, bez obzira imaju li legalno ili ilegalno oruzje , ili su u sluzbi koja zahtijeva rad s oruzjem
oruzje je namjerno dizajnirano da bud ejednostavno za uporabu i onda svaki mujo nakon odgledanog 1 westerna i 1 gangsterskog filma, smatra da je bogomdani poznavalac i odbija svaku i najmanju dobronamjernu kritiku
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 12:53   #43
Quote:
milat kaže: Pogledaj post

1. Kolko sam upućen nigdje nije navedeno da se mora ići na osposbljavanje za korištenje pištolja da bi se dobila dozvola.
Je samo nisi pročitao.

čl.10 st.3 toč 2 http://www.zakon.hr/z/270/Zakon-o-oružju

"Posebni uvjeti za izdavanje odobrenja za nabavu oružja fizičkoj osobi su:
- da je na zdravstvenom pregledu utvrđeno da je zdravstveno sposobna za držanje i nošenje oružja
- da raspolaže tehničkim znanjem i vještinom za pravilnu uporabu oružja i da poznaje propise koji se odnose na držanje ili držanje i nošenje oružja.

Iznimno, odobrenje za nabavu oružja sa navršenih 18 godina, može se izdati policijskim službenicima Ministarstva unutarnjih poslova, pripadnicima Oružanih snaga Republike Hrvatske i pravosudne policije s navršenih 18 godina života, koji su prema posebnim propisima ovlašteni držati i nositi oružje, zaštitarima koji su prema posebnim propisima ovlašteni držati i nositi oružje, članovima športske streljačke udruge koji se aktivno natječu u streljaštvu i osobama s položenim lovačkim ispitom."

"Ukoliko je zahtjev za nabavu oružja podnesen za držanje i nošenje u svrhu lova, sporta ili samoobrane, stranku se upućuje da u roku od 60 dana dostavi i uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za držanje i nošenje oružja i dokaz da raspolaže tehničkim znanjem za pravilnu uporabu oružja te da poznaje propise koji se odnosi na držanje i nošenje oružja. "
http://www.mup.hr/main.aspx?id=41#Koje oružje je moguće nabaviti temeljem odobrenja za nabavu oružja i registrirati?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 12:56   #44
sivkic, ovdje se ne govori o nabavi oruzja
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 13:02   #45
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Je samo nisi pročitao.

čl.10 st.3 toč 2 http://www.zakon.hr/z/270/Zakon-o-oružju

"Posebni uvjeti za izdavanje odobrenja za nabavu oružja fizičkoj osobi su:
- da je na zdravstvenom pregledu utvrđeno da je zdravstveno sposobna za držanje i nošenje oružja
- da raspolaže tehničkim znanjem i vještinom za pravilnu uporabu oružja i da poznaje propise koji se odnose na držanje ili držanje i nošenje oružja.

Iznimno, odobrenje za nabavu oružja sa navršenih 18 godina, može se izdati policijskim službenicima Ministarstva unutarnjih poslova, pripadnicima Oružanih snaga Republike Hrvatske i pravosudne policije s navršenih 18 godina života, koji su prema posebnim propisima ovlašteni držati i nositi oružje, zaštitarima koji su prema posebnim propisima ovlašteni držati i nositi oružje, članovima športske streljačke udruge koji se aktivno natječu u streljaštvu i osobama s položenim lovačkim ispitom."

"Ukoliko je zahtjev za nabavu oružja podnesen za držanje i nošenje u svrhu lova, sporta ili samoobrane, stranku se upućuje da u roku od 60 dana dostavi i uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za držanje i nošenje oružja i dokaz da raspolaže tehničkim znanjem za pravilnu uporabu oružja te da poznaje propise koji se odnosi na držanje i nošenje oružja. "
http://www.mup.hr/main.aspx?id=41#Koje oružje je moguće nabaviti temeljem odobrenja za nabavu oružja i registrirati?
Da,vidim da sam to previdio. Ali opet, mislim da se u streljani ne odnosi na nabavu oružju jer koristimo njhovo, ne nosimo oružje okolo niti doma. Bar tak mislim
milat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 12:28   #46
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
mogu
naravno ne na nacin da ce tu uvaliti .375 u ruku i reci odi pucaj

ali ces zato biti pod nadzorom instruktora i primoran usvojiti ispravno postupanje s oruzjem i ponasanjem u streljani
to je recimo nesto sto u ovoj zemlji masovno ljudima fali, bez obzira imaju li legalno ili ilegalno oruzje , ili su u sluzbi koja zahtijeva rad s oruzjem
oruzje je namjerno dizajnirano da bud ejednostavno za uporabu i onda svaki mujo nakon odgledanog 1 westerna i 1 gangsterskog filma, smatra da je bogomdani poznavalac i odbija svaku i najmanju dobronamjernu kritiku
Valjda neće ali ipak "članarina" je članarina.Zakon je nedorečen kao i popratni propisi.

Za ono prije spominje se čl.10 cijeli u kojem ima i posebnih uvjeta.
Quote:
milat kaže: Pogledaj post
Da,vidim da sam to previdio. Ali opet, mislim da se u streljani ne odnosi na nabavu oružju jer koristimo njhovo, ne nosimo oružje okolo niti doma. Bar tak mislim
Ne nosiš dakako ali valjda netko mora bit normalan da bi koristio oružje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 08:08   #47
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Valjda neće ali ipak "članarina" je članarina.Zakon je nedorečen kao i popratni propisi.

Za ono prije spominje se čl.10 cijeli u kojem ima i posebnih uvjeta.
Ne nosiš dakako ali valjda netko mora bit normalan da bi koristio oružje.
Evo da ne bi bilo više rasprava. Učlanio sam se u Las, poslušao tečaj(koji nije obavezan) i pucao iz pištolja. Ako si član streljane možeš pucati iz pištolja
milat is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 21:39   #48
Quote:
milat kaže: Pogledaj post
Evo da ne bi bilo više rasprava. Učlanio sam se u Las, poslušao tečaj(koji nije obavezan) i pucao iz pištolja. Ako si član streljane možeš pucati iz pištolja
I, jel se isplati?
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 15:34   #49
Ali gdje uopće ima streljana kod nas?
__________________
Kao što obilje izaziva dosadu,tako nedostatak pojačava žudnju..-E.Neos IPSG ARGO
Nedvigkonvej is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 15:35   #50
na googlu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 15:59   #51
s obzirom kako su u Lasu profesionalni (imate neko pitanje, probate ih dobiti na telefon. kad to ne uspije, pošaljete mail pa vidite hoće li odgovoriti. meni u 2 mjeseca još nisu), pitanje je postoji li još neka streljana. i ne, gugl ne pomaže, očito internet nije prodro u sve pore naših... poduzetnika.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 17:10   #52
Meni se svidjelo i planiram ići opet, znači po meni se isplati. Znam samo za tu streljanu Las. Nemam prigovora na njih, odgovorili mi na sve što me zanima preko facebooka. Kad sam zvao javili su mi se
milat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 10:52   #53
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
i ne, gugl ne pomaže, očito internet nije prodro u sve pore naših... poduzetnika.
Možda ga treba znat koristit

http://www.mup.hr/UserDocsImages/Dok...a_4_2_2015.pdf

http://www.psc-delta.hr/o_nama.php
http://parabellum.hr/index.html
http://www.metak.hr/
http://www.jusos.hr/sportski-centri/...i-podatci.html
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 12:18   #54
Ignorirajte sivkića, zatrpati će vas gomilom potpuno nebitnih i nepovezanih informacija koje nemaju veze sa ovim svemirom a kamoli onim što pitate.

Provjeravati materijale koje vam šalje sivkić je gubljenje vremena koje možete pametnije iskoristiti na bilo što drugo.
saptacguskama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 12:48   #55
Bitno da si ti inteligentan dao spisak streljana i relevantne zakonske propise.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 14:43   #56
Davanje na korištenje od strane kluba (ne posuđivanje, već korištenje) je regulirano po članku 33:
"Pravne osobe koje posjeduju oružje na temelju odobrenja za držanje oružja smiju ga radi obavljanja poslova za koje su registrirane davati na korištenje osobama koje ispunjavaju ovim zakonom propisane uvjete."

Osposobljavanje za rukovanje, zdravstveni pregled i sef u kući spadaju u posebne uvjete za dozvolu za nabavu, pretpostavljam da se u "ovim zakonom propisane uvjete" odnosi na opće uvjete, gdje je glavni nekažnjavanje. Vjerovatno postoji neki pravilnik da rastumači što to točno zakon želi reći, uvijek je to tako kod nas
Branko83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 14:52   #57
mislim hvala ali sori, ništa od toga mi ne pomaže. ne koriste mi linkovi za klubove izvan Zagreba, valjda nisam to dosta jasno spomenuo, a ovome prvome koji bi trebao biti u gradu ne rade kontakti ni ostali linkovi. to se valjda možeš priključiti samo ako te netko tvoj ufura, nema uleta bezveznjaka
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 23:23   #58
jel netko zna gdje ima u zagrebu jos streljana osim Las?
i kako se zovu.?nije las valjda jedina?
: Misli:
ChilensisKJ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:03.