Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Pogledaj rezultate ankete: Imaju li stariji maloljetnici pravo na odluku o svojim postupcima?
Da 0 0%
Ne 2 40.00%
Ako zive pod mojim krovom ne, Ja odlučujem! 1 20.00%
Ja ga samo moram uputiti i dati savjet! 2 40.00%
Glasovatelji: 5. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2018., 19:46   #1
Question Prava dijece, maloljetnika i roditelja!

Otvorio sam ovaj thread iz razloga što me zanima koja su prava maloljetnika (sugeriram na starije maloljetnike - osobe koje su navršile 16 godina ili manje od 18 :: U nastavku dijete : odnosno, koja su prava roditelja. Smije li roditelj dijetetu zabraniti nešto na što ono ima pravo i što je u potpunosti legalno. Da se izrazim jasnije, treba li se roditelj dijeteta osloniti na zakon ili na savijest, odnosno mišljenja.. Dakle smije li se dijetetu zabranjivati nešto legalno, kao na primjer: odluku o seksualnosti, promjeni spola, izlascima, ograničavanjima računala(elektroničko komunikaciskih sredstava), promjenu religije, ili bilo koje sruge legalne postupke i radnje!

P.S
Zamolio bih vas za racionalne i smislene odgovore!
Da imam 16 godina i općenito me zanimaju moja prava, i zamolio bih vas da ne ostavljate odgovore tipa: " Vi današnja dijeca, zanimaju vas prava, a uopce ne brinete o obavezama ", dalje " Ja sam majka/otac i odlucivati cu o tome što radi dok god živi pod mojim krovom ", Zanimaju me moja prava, uglavnom, Hvala!
LukasNation is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 19:20   #2
Quote:
LukasNation kaže: Pogledaj post
Smije li roditelj dijetetu zabraniti nešto na što ono ima pravo i što je u potpunosti legalno. Da se izrazim jasnije, treba li se roditelj dijeteta osloniti na zakon ili na savijest, odnosno mišljenja.. Dakle smije li se dijetetu zabranjivati nešto legalno, kao na primjer:

odluku o seksualnosti,
Ne, iako ne znam što pod time misliš (ne mogu ti zabraniti da se deklariraš pod određenu seksualnu orijentaciju ili da imaš dečka/curu - dijete od 14. godine može dati svoj pristanak na seks, a od 16. može odlučivati o medicinskim postupcima, s time da za neke treba pristanak roditelja koliko sam upoznata)

Quote:
LukasNation kaže: Pogledaj post
promjeni spola,
Ne, iako tu trebaš razgovarati sa stručnjacima, promjene spola se ne događaju preko noći, ljudi žive u nekom "prijelaznom" razdoblju godinama

Quote:
LukasNation kaže: Pogledaj post
izlascima, ograničavanjima računala(elektroničko komunikaciskih sredstava),
Da i da. Policijski sat za maloljetnike je do 23h osim ako nisu u prisutstvu punoljetne osobe.

Quote:
LukasNation kaže: Pogledaj post
promjenu religije
Ne. Roditelji imaju pravo odgajati djecu u svojoj religiji, no ne smiju ju nametati i braniti promjenu religije.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2018., 22:15   #3
Quote:
LukasNation kaže: Pogledaj post
Otvorio sam ovaj thread iz razloga što me zanima koja su prava maloljetnika (sugeriram na starije maloljetnike - osobe koje su navršile 16 godina ili manje od 18 :: U nastavku dijete : odnosno, koja su prava roditelja. Smije li roditelj dijetetu zabraniti nešto na što ono ima pravo i što je u potpunosti legalno. Da se izrazim jasnije, treba li se roditelj dijeteta osloniti na zakon ili na savijest, odnosno mišljenja.. Dakle smije li se dijetetu zabranjivati nešto legalno, kao na primjer: odluku o seksualnosti, promjeni spola, izlascima, ograničavanjima računala(elektroničko komunikaciskih sredstava), promjenu religije, ili bilo koje sruge legalne postupke i radnje!

P.S
Zamolio bih vas za racionalne i smislene odgovore!
Da imam 16 godina i općenito me zanimaju moja prava, i zamolio bih vas da ne ostavljate odgovore tipa: " Vi današnja dijeca, zanimaju vas prava, a uopce ne brinete o obavezama ", dalje " Ja sam majka/otac i odlucivati cu o tome što radi dok god živi pod mojim krovom ", Zanimaju me moja prava, uglavnom, Hvala!
ne imas potpuno pravo slobode....ali ti s medicinske strane preporucujem ako si musko nije lijepo a ni dobro to na sta aludiras nikad nije kasno posjetis psihologa obavite par razgovora i mozes se tome oduprijeti vjeruj mi
Leoleo202 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:30.