Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2018., 15:38   #121
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
Kingdom of Heaven je odličan film, nije povijesno točan, ali niti ne mora biti, nije to dokumentarac.
A jel? Kad već lažemo, ajmo sve slagat.





Mislim da bi bilo dobro da se KOH postovi na ovoj temi presele na KOH temu.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 15:53   #122
Pa i u Braveheartu se laže, pa?

Da li bi Braveheart bio bolji film da je rađen po povijesnim činjenicama?

Ne bi, zato jer to nije bitno za igrani film, iz filma se ne uči povijest.
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 16:04   #123
ne moraš daleko ići da bi shvatio koliko se povijest da faslificirati. čak je i poželjno da režiser iznese nekakvu svoju verziju/viziju.
ja osobno isto tako kreiram nekakvo svoje mišljenje, pogotovo nakon što pročitam naučim nešto o temama kod kojih postoji niz kontradiktornih povijesnih teorija i analiza.

dakle, u čemu je problem?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 16:04   #124
Quote:
brunejz kaže: Pogledaj post
Pa i u Braveheartu se laže, pa?

Da li bi Braveheart bio bolji film da je rađen po povijesnim činjenicama?

Ne bi, zato jer to nije bitno za igrani film, iz filma se ne uči povijest.
Jebe mi se za Škote.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 16:22   #125
Svatko ima neku svoju istinu u skladu iskustva i svijesti tako da to nema veze s filmskim iskustvom.slazem se s gore navedenim da dokumentarac treba biti ispunjen cinjenicama,a film treba ocarat mozak i duh ispunit autorovim vizijama.
Vjerujem da Ridley je takoder fan John Allegra,Philip K.Dick je takoder bio ocaran tim arheologom koji je prevodio spise pisaca starog zavjeta pronadenih proslog stoljeca u spiljama mrtvog mora.
Hehe,ispada da je zidovska sekta skrivena u spiljama pisala tajni kod i recepte u bibliji,zato i je biblija istina jer su inspiracija halucinogenih vizija.
Politicka povijest rimljana dovodi do suradnje i kreiranja robova od siromasnih krscanstvom.izvedivo ako je povijest zadnjih 2soma godina isla ovim putem.
Indijanci su imali to znanje kao i azijati,samo sto sve slici na egipcane i grke.To je sve nebitno jer je zivot kratak,zato uzivajte bar u kadrovima 1492.
droga i danas odlucuje,ameriku drze narko karteli,ljudi ratuju na cugi i kemiji,pa se lijece na kemiji i sranjima,a dobri stari indijanci su prirodnim putem ucili pa ih zli bijelci pobili kao i svakog,potakao me Kill the Messenger iz 2014 na razmisljanje.
__________________
Nisu sve droge dobre... neke su i odlične! Bill Hicks
bezobrazno lud is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 16:54   #126
Podržavam želju redatelja da napravi film po svojoj viziji, međutim ako se odluči raditi povijesni film i tako ga promovira, u tom slučaju mislim da ipak treba imati i jednu razinu odgovornosti prema istini.

U to onda definitivno ne bi išlo traljavo odrađeno istraživanje tematike ili namjerno krivljenje povijesnih događaja kako bi povlađivao bilo publici, bilo interesnim skupinama koje financiraju film.

I onda još stavi ono "temeljeno na istinitim događajima", pa daj imaj muda pa stavi "krivio sam povijesne činjenice kako sam htio kako bi film prodao kartu ili dvije više".
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 18:21   #127
kako serete kvake to nisu istine. zašto ridley ne bi mogao iznjeti svoje viđenje o temama koji nisu i nikad niti neće biti pouzdano rasvjetljene u detalje. pa mi niti nemamo uvid u drugu, treću stranu priče, zašto bi nešto što je pisala i kreirala jedna strana bilo uvrijeđeno mišljenje i pravilo?

zašto ridley ne bi mogao malo špekulirati u toj konstalaciji saznanja?

ridley je jedan od rijetkih režisera koji je u tako skupim projektima u stanju snažno udariti svoj pečat

ajde i mel gibson mi je tu negdje, njemu isto svaka čast
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 18:36   #128
O kakvom se viđenju i viziji radi ako treba sve slagat da bi se slagalo s njim?

Ako je htio snimit film o patnjama mladog agnostika, mogao je radnju stavit u zadnja dva stoljeća, a ne uvjerenog križara pretvarat u jednog, a uvjerenog đihadliju u pripadnika religije mira.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 19:08   #129
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
O kakvom se viđenju i viziji radi ako treba sve slagat da bi se slagalo s njim?

Ako je htio snimit film o patnjama mladog agnostika, mogao je radnju stavit u zadnja dva stoljeća, a ne uvjerenog križara pretvarat u jednog, a uvjerenog đihadliju u pripadnika religije mira.
čekaj, jel bi ti nekakvog osmanliju koji se ušatorio pred bečom prikazao kao mirotvorca ili kao osvajača?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 21:14   #130
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
čekaj, jel bi ti nekakvog osmanliju koji se ušatorio pred bečom prikazao kao mirotvorca ili kao osvajača?
Ridley je đihadliju ispred Jeruzalema prikazao mudrim borcem za slobodu. Progresivnim čak.

Osmanliju bih prikazao onakvim kakvim je bio.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 22:24   #131
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Ridley je đihadliju ispred Jeruzalema prikazao mudrim borcem za slobodu. Progresivnim čak.

Osmanliju bih prikazao onakvim kakvim je bio.
nije ga prikazao mudrim borcem za slobodu već samo kao čovjeka koji zna cijeniti drugog čovjeka

i to je glavna poanta ovog filma, nikakve slobode i sl. pizdarije
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 09:19   #132
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
nije ga prikazao mudrim borcem za slobodu već samo kao čovjeka koji zna cijeniti drugog čovjeka
Ali Saladin to nije bio.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 11:09   #133
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
nije ga prikazao mudrim borcem za slobodu već samo kao čovjeka koji zna cijeniti drugog čovjeka

i to je glavna poanta ovog filma, nikakve slobode i sl. pizdarije
Oooohhh itekako. Zato je i napunio pustinju što kršanskom, što muslimanskom krvlju. Ovaj bullshit i propaganda koja se plasirala na zapad utemeljena na ljubavnim dopisivanjima njega i Rikarda, čime su zapadnjaci stekli dojam kako se radi o jednom naprednjaku i borcu za slobodu i pravednost. To je jedna od najvećih povijesnih bajki koja se toliko ustalila u društvu da je to naprosto žalosno. Tko ne vjeruje neka uzme neku poštenu povijesnu knjigu u ruke i okrene dio koji se ticao Saladinovog osvajanja Sirije, dakle sukoba s vlastitom muslimanskom braćom u vidu stjecanja više moći za sebe. O užasima koje je činio svima koji su mu stali na put da i ne pričamo, bili oni i žena i djeca.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 17:16   #134
da se filmovi snimaju po tom vašem modelu ja mislim da bi to sličilo na komunikaciju između nas i vanzemaljaca u arrivalu. uživam gledati ridleyeve filmove u kojima su odnosi među likovima tako realni i ljudski, aktuelni, direktni, bez bespotrebnih ceremonijalnih bedastoća i pizdarija. kao da gledam današnje ljude u ondašnjem vremenu, a tako je i bilo. nije mi jasno da pored tolike očigledne kvalitete vi vidite nekakve buhe i muhe, čavle i šarafe, motike i lopate...
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 18:19   #135
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
da se filmovi snimaju po tom vašem modelu ja mislim da bi to sličilo na komunikaciju između nas i vanzemaljaca u arrivalu. uživam gledati ridleyeve filmove u kojima su odnosi među likovima tako realni i ljudski, aktuelni, direktni, bez bespotrebnih ceremonijalnih bedastoća i pizdarija. kao da gledam današnje ljude u ondašnjem vremenu, a tako je i bilo. nije mi jasno da pored tolike očigledne kvalitete vi vidite nekakve buhe i muhe, čavle i šarafe, motike i lopate...
Ti to ozbiljno?

Meni je Black Rain fora film, volim ga pogledati jer je Michael Douglas cool tamo, ali brate cijeli taj film je uvreda za inteligenciju što se tiče prikaza odnosa. CIJELA japanska policija je nesposobna uhvatiti jednog lika, radije drže do časti nego do rješavanja slučaja, treba im jedan isprani američki žandar da riješi cijelu pizdariju. Ti stvarno misliš da je to realno i ljudski?
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 22:15   #136
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Ti to ozbiljno?

Meni je Black Rain fora film, volim ga pogledati jer je Michael Douglas cool tamo, ali brate cijeli taj film je uvreda za inteligenciju što se tiče prikaza odnosa. CIJELA japanska policija je nesposobna uhvatiti jednog lika, radije drže do časti nego do rješavanja slučaja, treba im jedan isprani američki žandar da riješi cijelu pizdariju. Ti stvarno misliš da je to realno i ljudski?
ja sam se prvenstveno referirao na ove povijesne tipa KOH, 1492, gladiator, egzodus...

šta je čudno u činjenici što se jedan njujorški policajac (koji istražuje američki slučaj koji se proteže čak do japana) susreće s raznoraznim opstrukcijama u jednoj stranoj zemlji

to je jedan akcijski triler s internacionalnim štihom u kojem se nužni upečatljivi ali pomalo plastični likovi kako bi se istakla ta socijalno kulturološka razlinolikost koja je dosta bitna u cijeloj priči, uz akciju naravno.

drugim riječima, tu nema prostora za nešto više
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2019., 19:11   #137
apropo teorije po čemu je Amerika dobila ime, moj je profesor zemljopisa u srednjoj tvrdio da ovo za Ameriga Vespuccija nije istina, već da je naziv dobila prema navigaciji po l'amerique (sad jel to naziv za zvijezdu ili nešto drugo, ne sjećam se). nije to bilo u sklopu nastave, već ovako po neki fun fact. ja pritom ne tvrdim da je išta od toga istina, ali činjenica je da nije baš svim socijalnim grupacijama drago da je naziv kontinenta dobio po jednom od kolonizatora

nego da, film. danas sam ga pogledao. u principu nije loš, al pridružujem se onima kojima je prerazvučen i koji smatraju da se forsirao u stvaranju kao nešto epsko. ima zanimljivih momenata, glazba je s razlogom ikonska, vizualno je lijep, depardieu je solidan. al sad tvrditi da se radi o remek djelu, ha... nije mi to opravdano
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 07:43   #138
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
apropo teorije po čemu je Amerika dobila ime, moj je profesor zemljopisa u srednjoj tvrdio da ovo za Ameriga Vespuccija nije istina, već da je naziv dobila prema navigaciji po l'amerique (sad jel to naziv za zvijezdu ili nešto drugo, ne sjećam se). nije to bilo u sklopu nastave, već ovako po neki fun fact. ja pritom ne tvrdim da je išta od toga istina, ali činjenica je da nije baš svim socijalnim grupacijama drago da je naziv kontinenta dobio po jednom od kolonizatora
interesantna trivia, na neki način me podsjetila na Amerzone. ta first-person fantasy graphic adventure game me onomad oduševila. isto se radilo o istraživanju "amerike". vrlo poučno iskustvo.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 14:20   #139
a, fora. baš sam nedavno igrao nekaj sličnog koncepta, a bazirano je na Stalkeru od Tarkovskog. Koncept same zone i post-apokaliptični setting oko ruševina industrija, jel. samo kaj je u igrici naglasak na fantaziji posljedica radijacije oko černobila, tak da s filmom nema drugih poveznica. mali off-topic, al kad se spominjamo o igricama, moral sam spomenut
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2022., 14:56   #140
Prije nekoliko tjedana sam pogledala taj film ponovno i moram reći da je to jako, jako dobar film. 9 / 10 od mene.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:34.