Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2017., 19:55   #1
Ready Player One (2018)


Quote:
Ready Player One takes place in the dystopian future of 2044. The world is an ugly, nasty, overcrowded place where most people live in "stacks," which are literally mobile homes piled on top of one another to near skyscraper heights. In this dismal setting, much of the population escapes into an expansive virtual reality world called Oasis, where people do everything from go to school, work, and even just hang out with friends in virtual basements on virtual couches.

When he died with no heirs, James Halliday, the creator of Oasis, revealed a massive pop-culture saturated puzzle, a kind of sprawling scavenger hunt. Whoever solves this riddle and finds Halliday's Easter Egg becomes the owner of Oasis and is immediately the richest, most powerful person on the planet. So, of course, everyone wants to be the winner, and these people are called "gunters," short for Egg hunters. This group includes the protagonist, Wade Watts, a poor kid from the Stacks, and the plot of the Ready Player One book follows his quest as he searches for the Easter Egg and clues, and the Ready Player One movie follows the same arc.
Novi film redatelja Stevena Spielberga, ekranizacije je prilično popularne distopijske sf knjige Ernesta Clinea koja nikako da izađe kod nas ali izašla je u Srbiji.
U filmu još glume T.J. Miller, Simon Pegg, Mark Rylance i Ben Mendelson
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 21:54   #2
Knjiga mi je bila odlična, a pošto je ovo spielberg, puno očekujem od filma.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 16:24   #3
Već prva slika i eto točno tako sam ja to zamišljao kada sam čitao knjigu...jedva čekam...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Flo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 16:42   #4
Quote:
Pablo kaže: Pogledaj post
Knjiga mi je bila odlična, a pošto je ovo spielberg, puno očekujem od filma.
Vidiš, ja mislim da ovako moderna knjiga, a opet u duhu današnjeg nostalgičnog pogleda na 80-te i 90-te, za ekranizaciju treba nekog mlađeg redatelja, lika koji je bio klinjo u 1980-tima i konzumirao tadašnju pop kulturu.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2017., 14:26   #5
Knjiga nije odlična, nego zabavna. Dosta je klišeizirana sa nerealnim slijedom događaja i da ne spoilam krajem....
Vrhunski je napisana, sa izvrsnim 80's 90's motivima i vrlo zabavna za gejmere i djecu tih generacija.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 14:17   #6
Prvi 'visual orgasm' tj. trailer s ovogodišnjeg comic-cona :klap:

Ready Player One Comic-Con Trailer


A ja mislio da se tek počelo snimati
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.

Zadnje uređivanje Luis Wu : 23.07.2017. at 15:05.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 16:17   #7
Quote:
Luis Wu kaže: Pogledaj post
Prvi 'visual orgasm' tj. trailer s ovogodišnjeg comic-cona :klap:

Ready Player One Comic-Con Trailer


A ja mislio da se tek počelo snimati
Trailer izgleda jako dobro.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 14:36   #8
https://www.youtube.com/watch?v=DQ_cqKnsG1w

Trailer. Napokon.
Najbolji film 2018 bez ikakve sumnje.
Čitajući knjigu opet sam postao klinac, gledajući trailer sve su to napravili kako spada.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 19:33   #9
Najnoviji kraći trailer

READY PLAYER ONE - Come With Me
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 19:55   #10
Quote:
Luis Wu kaže: Pogledaj post

...ekranizacije je prilično popularne distopijske sf knjige Ernesta Clinea koja nikako da izađe kod nas ali izašla je u Srbiji.
ispravak - izašla je kod nas u Znanju

http://znanje.hr/product/263748
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 08:50   #11
Nisu lokalni ljudi baš zainteresirani, šteta.
Očito nema puno čitača SFa na ovom PDF-u.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 09:23   #12
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Nisu lokalni ljudi baš zainteresirani, šteta.
Očito nema puno čitača SFa na ovom PDF-u.
Nisam primjetio toliki hype u Hrvatskoj za ovo, ali iskreno osim za Harry Pottera, LOTR (nakon filmova), Game of Thrones (više serija nego knjige) i Sumrak Sagu nisam primjetio neki moderni književni hit da je u Hrvatskoj bio toliko raširen.
Ajd i 50 nijansi sive, ali to nije fantasy ni SF
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 09:24   #13
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Nisu lokalni ljudi baš zainteresirani, šteta.
Očito nema puno čitača SFa na ovom PDF-u.
Otkud ti ta ideja?
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 09:35   #14
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Otkud ti ta ideja?
Nitko ne komentira.
Budući da je to bila najpopularnija knjiga te godine, očekivao sam više hypa na forumu.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 10:27   #15
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Nitko ne komentira.
Budući da je to bila najpopularnija knjiga te godine, očekivao sam više hypa na forumu.
Koje godine? Knjiga je sad aktualna zbog filma, do tada uopće nisam ni čuo za nju. I to je young adult žanr, nikako SF, barem ne u onom obliku kao što je The Expanse (kojeg upravo čitam). Kao da kažeš kako ljudi slabo čitaju horor jer ne komentiraju Sumrak sagu.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:36   #16
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Koje godine? Knjiga je sad aktualna zbog filma, do tada uopće nisam ni čuo za nju. I to je young adult žanr, nikako SF, barem ne u onom obliku kao što je The Expanse (kojeg upravo čitam). Kao da kažeš kako ljudi slabo čitaju horor jer ne komentiraju Sumrak sagu.
Goodreads
2011 druga zaSF (iza Kinga) https://www.goodreads.com/choiceawar...ion-books-2011

Ukupno 22 na SF listi, s tim da je bila više kad sam ja gledao prije par godina.
https://www.goodreads.com/list/show/...cience_Fiction

Knjiga e SF. Spada i u young adult žanr, ali zbog toliko referenci iz 80setih više paše generaciji koja je doživjela pop kulturu tog vremena.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:57   #17
Quote:
dobrimag kaže: Pogledaj post
Knjiga e SF. Spada i u young adult žanr, ali zbog toliko referenci iz 80setih više paše generaciji koja je doživjela pop kulturu tog vremena.
Pogledaj malo razliku u ocjenama. 2011 su uglavnom bile jedinice i dvojke, dok su 2016-17 skočile na 4 i 5. Knjiga je postala popularnija zbog filma nego što je bila za vrijeme izlaska. Vidim da je pisac napisao još jednu koja je u sličnom tonu i da ima koma ocjene.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 12:11   #18
Meni je prije par godina (dosta prije najave filma) goodreads dao preporuku za knjigu. Tada je dosta dobro kotirala na SF popisu.
Upravo tako sam ja doznao za nju i dosta ljudi koji je hvale, hvale ju zbog pop kulture i gejming referenci i subkulture koja je uključena u priču.

Sve u svemu razumjem tvoj argument, da je preneozbiljna radnja za nekakve hard core sf čitače ali nekako sam si mislio da svatko tko voli pop kulturu tog razdoblja i sf bi pročitao tu knjigu.
dobrimag is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 12:42   #19
Naši domaći čitaju sf itekako, ali radi nezainteresiranosti onih u izdavaštvu koji odlučuju koje knjige će tiskati i prevoditi (feeling je da su to pretežito su žene, zato imamo poplavu generičkih krimića, ljubića, povijesnih drama, ženskih likova koji se dvoume između dva muža, pa na kraju zaključe da im je najbolje biti same, seru po braku, obitelji, muškarcima i odlaze u svijet 'samostalnosti', teen distopijske knjigice, knjige o samopomoći u slično) naručuje se knjige izvana na engleskom. U Srbiji recimo postoji Laguna biblioteka za koju možemo reći da je u trendu s sf-ima i fantasyjem:

https://www.laguna.rs/z11_zanr_naucn...ka_laguna.html
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 20:20   #20
Generalno zadovoljavajući inicijalni reviewsi, no iz trailera gdje su prikazani svi likovi i ikone iz pop kulture 80-ih, pobojao sam se da će biti baš ovako:

Quote:
It’s disheartening that the finished product is little more than the cinematic equivalent of a pop culture mashup tee, which takes cherished icons of film and coats them in garish CGI while clumsily smashing them against one another like a child playing with action figures.
http://www.metacritic.com/movie/ready-player-one
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.