Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 21:26   #101
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Sustav ga štiti.
Inače je poznato kako se Ameri brinu o svojim vojnicima nakon povratka kući. Ubili se od brige.
To tvoje pod br.1 se i mi svi pitamo.
Pa lijepo je rečeno u filmu da pusti tog momka na miru jer je očito pod patronatom neke od vladinih agencija. Nebitno zbog kojih razloga. Možda je agent.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 19:37   #102
Dobar, ali previše isforsiran majčin osjećaj krivnje... moglo je bez toga, to baca sjenu na njeno cjelokupno djelovanje, zasmetalo me.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 12:52   #103
Majka kad zbrojimo ispada nista manji manijak od onih(njega) koji su joj ubili dijete.
Zadnja scena gdje ona i Dixon idu posjetiti marinca i putem ce razmisliti hoce li ga ubiti je kap koja je prelila casu.
Kroz film smo stekli dojam da hoda po tankoj liniji freak-no freak. Pa i kroz flashbackove kad joj je kcer bila ziva. I tada se doimalo da jedva drzi obitelj na okupu.
Kraj filma je samo potvrdio da ona i je ustvari skrenuta licnost.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 12:53   #104
Quote:
atomic gal lily kaže: Pogledaj post
Film je prepun libtardskih referenci i klišeja prema tome što je poznato ili nije je manje bitno. Pa i lik katoličkog svećenika je out of the blue uveden u priču disfuncionalne obitelji samo zato da bi mater mogla imat oscar-worthy monolog o pedofiliji. Ili policjot ultimativni retard i prikriveni gay koji mrzi crnce i sl. Uvodit uopće lik američkog vojnika pa ga onda dehumanizirati i prikazat kao krvoločnog ubojicu savršeno se uklapa u (libtardsku) logiku (ili manjak iste) filma pa su shodno tome sve solucije moguće između ostaloga i ona da ga sustav štiti jer br.1 ?

Meni je nevjerojatno da netko može srat po Shape of Water i njegovom tobožnjem PC taktiziranju kad je ovaj film po tom pitanju suptilan ko slon u staklarni. Dobro da se netko ne samobičuje jer je bijel i funkcionalan.
s ovim se moram složit, premda mi je film bio strašno zabavan i s guštom sam ga pogledala, ali prepun je rupa koje upropaštavaju dojam. nemam ništa protiv stavova koje film prenosi, imam problem s tim da za njih ne daje pokriće. u tom smislu su komotno sve fore na račun crkve, države, rednecka i policije ispisat na bilborde kraj ceste, provest se s kamerom u autu i gotovo - odjavna špica.
__________________
...kad narastem, pokazat ću ja vama...
raptured is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 13:01   #105
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Majka kad zbrojimo ispada nista manji manijak od onih(njega) koji su joj ubili dijete.
Zadnja scena gdje ona i Dixon idu posjetiti marinca i putem ce razmisliti hoce li ga ubiti je kap koja je prelila casu.
Kroz film smo stekli dojam da hoda po tankoj liniji freak-no freak. Pa i kroz flashbackove kad joj je kcer bila ziva. I tada se doimalo da jedva drzi obitelj na okupu.
Kraj filma je samo potvrdio da ona i je ustvari skrenuta licnost.
Poanta filma na kraju je bila da već kad sustav ne može kazniti zločinca, bar da se kazni zločin.
Znam da je to američki film i sve, ali opet čudno kako takva jaka anarhistička poruka nije podigla veću prašinu u medijima.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 14:59   #106
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Majka kad zbrojimo ispada nista manji manijak od onih(njega) koji su joj ubili dijete.
Zadnja scena gdje ona i Dixon idu posjetiti marinca i putem ce razmisliti hoce li ga ubiti je kap koja je prelila casu.
Kroz film smo stekli dojam da hoda po tankoj liniji freak-no freak. Pa i kroz flashbackove kad joj je kcer bila ziva. I tada se doimalo da jedva drzi obitelj na okupu.
Kraj filma je samo potvrdio da ona i je ustvari skrenuta licnost.
Haha, kad je završio prvi dio filma pomislila sam: “Jbte, ovdje nitko nije normalan!” Totalni freak show! Jedina normalna osoba tamo je bio Willoughby.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 15:44   #107
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Haha, kad je završio prvi dio filma pomislila sam: “Jbte, ovdje nitko nije normalan!” Totalni freak show! Jedina normalna osoba tamo je bio Willoughby.
Nitko u tom filmu nije normalan, kao i sam film.

Kao da ga je režiser napravio da bi dokazao kako može napraviti jako loš film, ubaciti u njega politiku, te uz pomoć nje pokupiti niz nagrada.
Kao da išao dokazati da je glasačka mašinerija glupa i povodljiva.

Ili to, ili je bio prilično napušen dok je pisao.
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 16:54   #108
Ja film ne smatram lošim, prilično sam uživala u osebujnim, prenaglašenim, likovima sa ruba egzistencije, smještenima u izoliranu vukojebinu američkog juga gdje su atavizmi prošlosti živi, vidljivi i opipljivi. Brzo mi je prošao i ne vidim tu nikakvu politiku.


A što se redatelja tiče, boli me kuki u kakvom ga je stanju radio ali me ne bi iznenadilo da je Harrelson bio napljugan do jaja. Pokazao je da nije sposoban samo za psihopate i sadiste, u prvom redu sam zbog njega i gledala film. Nije me razočarao.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 17:06   #109
Woody je bio odličan. Dao je tu neku toplinu,u stilu Lugarnice. Filmu koji je samo iz scene u scenu želio šokirat ili antagonizirat gledatelje.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 17:31   #110
Prilično ste dosadni s tom politikom i maloumnim komentirama i etiketama. Preslite se na politiku, na prirodno gnojište pa gnojite o politici, desnima, lijevima ovima ili onima i pustite ostale da o filmu razgovaraju.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 17:35   #111
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Poanta filma na kraju je bila da već kad sustav ne može kazniti zločinca, bar da se kazni zločin.
Znam da je to američki film i sve, ali opet čudno kako takva jaka anarhistička poruka nije podigla veću prašinu u medijima.
Govorimo o zemlji u kojoj valjda oko 50% stanovništva drži oružje pod jastukom jer ne vjeruje da ga sustav može dobro zaštititi i da se mora sam štititi.

Sad gledam CNN povodom masakra na Floridi i jedan političar govori da do masakra ne bi došlo da prosječno dijete zna baratati oružjem i da su apsolutno svi naoružani.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 18:07   #112
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Woody je bio odličan. Dao je tu neku toplinu,u stilu Lugarnice. Filmu koji je samo iz scene u scenu želio šokirat ili antagonizirat gledatelje.
Da, bio je divna, valjda jedina pozitivna ličnost u filmu. Nije ni čudo što je bio obožavan.

Inače te zabiti su leglo kojekakvih devijantnih i nakaradnih ličnosti, tako da je meni iz te perspektive sve to dobro sjelo.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 20:06   #113
Dobra mi je bila dvominutna odjedanput snimljena scena kad Rockwell izlazi iz policijske stanice u zgradu preko puta, 'namariše' hrđavoga i baca ga s prozora na pločnik i vraća se dolje po štengama na ulicu da mu još malo da additional batina
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 20:17   #114
Quote:
Weekend Warrior kaže: Pogledaj post
Govorimo o zemlji u kojoj valjda oko 50% stanovništva drži oružje pod jastukom jer ne vjeruje da ga sustav može dobro zaštititi i da se mora sam štititi.

Sad gledam CNN povodom masakra na Floridi i jedan političar govori da do masakra ne bi došlo da prosječno dijete zna baratati oružjem i da su apsolutno svi naoružani.
Upravo to.
Film je povezan sa Američkim mindsetom uzmi stvar u svoje ruke. Lopov ti upadne u kuću držeći papir kao oružje ti ga možeš pomilkiti sačmom.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 23:28   #115
Dalo se naslutiti i prije toga, ali zacementirano je u onom trenutku kad se spomene (posve nesuptilno) Don't Look Now - 'razrjesenje' ce biti retardirano, ali uzivajte u voznji. Jebi ga, druze Martine, Roeg to radi puno, puno bolje.

LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 01:44   #116
Odličan film. Skoro filmičina. Ali kakvi su filmovi zadnje vrijeme, nije daleko.

Film kojega ću se sjećati i za nekoliko godina, ne mogu se sjetiti za koji još film to mogu reći u zadnje vrijeme.
Osim Thora, naravno, tj. Hele, Cate je ostala urezana u pamćenje zauvijek.

Nepretenciozan, lako povezivanje sa protagonistima i njihovim motivima,
uz, po meni, odličan gorko-slatki osjećaj kroz cijeli film, i konstantno isčekivanje kamo film ide.
Kraj isto odličan.

9/10
__________________
I`m Jacks complete lack of surprise
el.beba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 23:23   #117
http://www.index.hr/mobile/clanak.as...sti&id=1026915
Eto utjecao je film i na stvarni zivot... bilo bi dobro da se u nekim slucajevima i kod nas primijeni.
andreazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 00:01   #118
Odličan film. Bavi se u ozbiljnim, ružnim i depresivnim temama, ali na nekako lagan, nepretenciozan način koji drži pažnju cijelo vrijeme. Glumci su odlični i tako je dobro "družiti" se s njima da ne bih imao protiv da je film trajao i duže... ali je završio na pravom mjestu da poentira stvar.
Sve u svemu- gledati!
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 10:29   #119
Ja bi da mi netko vrati ova dva sata života. Po traileru se činilo kao dobra crna komedija, što uvijek rado pogledam. Pa onda sve sjajne kritike, pa nominacije... Meni ovo ispalo isprazno da glava boli. Film sastavljen od gomile štoseva koji doslovce ne vode nigdje. Kako je netko rekao, svećenik ubačen samo da ona održi tiradu kako su svi svećenici pedofili. Par referenci kako murja zlostavlja crnce, sve u trenutačnom holivudskom raspoloženju. Pa "negativac", koji se iznebuha pojavi samo da uputi nekakvu "trilersku" prijetnju, pa nestane jer ni ne živi tamo, niti koga poznaje, pa se onda prigodno vrati za "jezivu priču". Grad koji ne voli panoe sveden na jednog klinca koji baci sok na auto, paljenje policijske postaje... ne znam ni čemu je to trebalo poslužiti. A nevjerojatnih stvari za progutati na izvoz. Bacanje tipa kroz prozor i nikome ništa. Tijelo male navodno spaljeno, a murja ima DNK od "ubojice"... Jedino Woody dobar, njegov lik potrošen na jeftini šok i izazivanje žaljenja jer nijedan od drugih likova nije ni dopadljiv, niti radi stvari koje imaju veze s vezom.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 12:15   #120
Film je kao, ajmo reći, jako razblažena braća Koen. Znači nije da se jako vuče prema komediji , nema pretjerivanja, nego je sve utemeljeno u realnosti.
Ali opet, to nije ni drama... nego su postigli da je sve nekako melankolično- simpatično- gledljivo, stalno imaš osmjeh na licu, mada se u stvari stalno dešavaju ružne stvari.

Ključna stvar u svemu je da doslovno svaki glavni lik osim šerifa ima osjećaj krivnje radi nečega, krivnju koju nastoji racionalizirati ili nekim svojim radnjama poništiti.
Ali nikada niko ne uspjeva u tome... zato priča i nema definiran kraj ili poantu.
Priča je o unutarnjim procesima ljudi sa osjećajem krivnje.
Likovi su redom zanimljivi, a glumci ih glume tako dobro da želiš biti u njifhovom društvu. Na neki način je to sapunica.
Meni je to bilo jako ugodno provedeno vrijeme bez nabijanja pretencioznosti direktno u glavu. Pohvalio bih i muziku.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:29.