Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2018., 23:09   #2941
14 dana Japana mene je došlo nekih 6 000 kn (bez JR Passa i smještaja), što je negdje u rangu ovoga što i Cesc kaže. Hranu smo uglavnom kupovale u gore spomenutim konbinijima (marketima koji su na skoro svakom koraku) - nekad sushije, razne rolice i trokutiće od riže i sl., to nam je bilo i fino i jeftino. Po restoranima baš i nismo išle, otišle smo jednom na bolji sushi po preporuci, inače bi uzele negdje ramen, sjele u neku lokalnu zalogajnicu ili probale nešto na tržnici i sl.
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 23:19   #2942
bio sam u japanu pred 3 godine super je bilo,ljudi su dosta ljubazni a zene im se skroz pale na bijelce bili smo na okinawi i u tokiju isli smo nas 3 iz ulice,nezaboravno iskustvo...
DonSpaghetti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 23:20   #2943
Quote:
maestranza kaže: Pogledaj post
14 dana Japana mene je došlo nekih 6 000 kn (bez JR Passa i smještaja), što je negdje u rangu ovoga što i Cesc kaže. Hranu smo uglavnom kupovale u gore spomenutim konbinijima (marketima koji su na skoro svakom koraku) - nekad sushije, razne rolice i trokutiće od riže i sl., to nam je bilo i fino i jeftino. Po restoranima baš i nismo išle, otišle smo jednom na bolji sushi po preporuci, inače bi uzele negdje ramen, sjele u neku lokalnu zalogajnicu ili probale nešto na tržnici i sl.
meni je sa svime 2 soma eura
DonSpaghetti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 23:34   #2944
Večer fanovima zemlje izlazećeg sunca

Pomalo neočekivano ovog proljeća moja bolja polovica i jaidemo po drugi put u Japan

Prošle godine smo bili u Tokyu i Kyotu plus izlet na Fuji i Hakone.

Ove godine, nešto drugačiji itinerar:
1. Tokyo (2 noćenja)
2. Osaka (4 noćenja) - odavde ćemo na izlete u Naru i Himeji
3. Hiroshima s noćenjem na Miyajimi
4. opet Osaka jedno noćenje
5. Kanazawa (2 noćenja)
6. Tokyo (2 noćenja)

kraj točke 2, 3 i 4 je na fiksne određene datume jer nam se pridružuje društvance koje dolazi s azijkog kontinenta u Osaku pa ćemo se tu zadržati duže. Malo mi je žao da Kyoto zasad nije u igri, ali nema veze, to znači da se mora još koji put otići

Zasad su kupljene karte i rezerviran smještaj, dio Airbnb, dio hoteli 3* preko bookinga i malo čašćenje ryokanom na Miyajimi.

Detalje još nismo razradili, ali uzet ćemo svakako i JR pass.

Što se tiče pocket wifi-ja, imali smo ga zadnji put (dobili u rentanom stanu na korištenje) i zbilja olakšava sve. Ima dosta wifijeva po lokalima, ali par puta smo bili malo zagubljeni unatoč svim kartama i svemu.

Zadnji put smo se uglavnom hranili po konbinijima, ali i po lokalnim zalogajnicama. Po Tokyu smo par puta ulazili u random ramen/soba/udon zalogajnice gdje bi vidjeli da ima domaćih gostiju. Takvi ručkovi + pivo su obično bili oko 50 kn. Čisto pristojno! U nekima nije bilo engleskih naziva, niti je osoblje govorilo engleski, pa je dobro birati one s automatima za naručivanje na kojima su fotke jela

Dnevna potrošnja po osobi nam je zadnji put bila cca 70 eura (klopa, cuga, ulaznice, prijevoz po gradu i od/do aerodroma, suveniri, kavica ujutro obavezno i sl). Nismo štedili, ali nismo zalazili ni na fensi mjesta. Gorespomenute zalogajnice nisu bile toliko zbog uštede, nego zbog nekog filinga Jedva čekam :klap:
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 23:41   #2945
Quote:
Ljubicica kaže: Pogledaj post
Večer fanovima zemlje izlazećeg sunca

Pomalo neočekivano ovog proljeća moja bolja polovica i jaidemo po drugi put u Japan

Prošle godine smo bili u Tokyu i Kyotu plus izlet na Fuji i Hakone.

Ove godine, nešto drugačiji itinerar:
1. Tokyo (2 noćenja)
2. Osaka (4 noćenja) - odavde ćemo na izlete u Naru i Himeji
3. Hiroshima s noćenjem na Miyajimi
4. opet Osaka jedno noćenje
5. Kanazawa (2 noćenja)
6. Tokyo (2 noćenja)

kraj točke 2, 3 i 4 je na fiksne određene datume jer nam se pridružuje društvance koje dolazi s azijkog kontinenta u Osaku pa ćemo se tu zadržati duže. Malo mi je žao da Kyoto zasad nije u igri, ali nema veze, to znači da se mora još koji put otići

Zasad su kupljene karte i rezerviran smještaj, dio Airbnb, dio hoteli 3* preko bookinga i malo čašćenje ryokanom na Miyajimi.

Detalje još nismo razradili, ali uzet ćemo svakako i JR pass.

Što se tiče pocket wifi-ja, imali smo ga zadnji put (dobili u rentanom stanu na korištenje) i zbilja olakšava sve. Ima dosta wifijeva po lokalima, ali par puta smo bili malo zagubljeni unatoč svim kartama i svemu.

Zadnji put smo se uglavnom hranili po konbinijima, ali i po lokalnim zalogajnicama. Po Tokyu smo par puta ulazili u random ramen/soba/udon zalogajnice gdje bi vidjeli da ima domaćih gostiju. Takvi ručkovi + pivo su obično bili oko 50 kn. Čisto pristojno! U nekima nije bilo engleskih naziva, niti je osoblje govorilo engleski, pa je dobro birati one s automatima za naručivanje na kojima su fotke jela

Dnevna potrošnja po osobi nam je zadnji put bila cca 70 eura (klopa, cuga, ulaznice, prijevoz po gradu i od/do aerodroma, suveniri, kavica ujutro obavezno i sl). Nismo štedili, ali nismo zalazili ni na fensi mjesta. Gorespomenute zalogajnice nisu bile toliko zbog uštede, nego zbog nekog filinga Jedva čekam :klap:
bit ce ti odlicno ! klubovi su im vrh hrana im je onako fora za probat,alkohol im je sranje nemožeš poštenu pivu popit fora su im muzeji parkovi i karaoke barovi,ljudi pojma nemaju engleski i to mi je išlo na onu stvar.
DonSpaghetti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 19:57   #2946
Quote:
DonSpaghetti kaže: Pogledaj post
bit ce ti odlicno ! klubovi su im vrh hrana im je onako fora za probat,alkohol im je sranje nemožeš poštenu pivu popit fora su im muzeji parkovi i karaoke barovi,ljudi pojma nemaju engleski i to mi je išlo na onu stvar.
Ovo za pivo nije istina. Japanska pivska scena daleko je najrazvijenija u Aziji. Imaju izvrsnih pivskih barova, bar u većim gradovima. O whiskyju mislim da je bespredmetno pričati.
Riazor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 00:43   #2947
Imate li možda kakve preporuke za smještaj u Tokiju? Kako sam napisao, napravio sam unaprijed rezervacije, ali dojam mi je da dosta objekata nije na booking.comu. Za razliku od Kyota, nisam pretjerano oduševljen izborom.
Rainalcar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 00:53   #2948
Quote:
Rainalcar kaže: Pogledaj post
Imate li možda kakve preporuke za smještaj u Tokiju? Kako sam napisao, napravio sam unaprijed rezervacije, ali dojam mi je da dosta objekata nije na booking.comu. Za razliku od Kyota, nisam pretjerano oduševljen izborom.
A vidiš, ja sam imala obrnuti dojam, da mi je za Kyoto bilo puno teže naći nešto dobro.

Ovaj mi je bio super u Tokyu - iako je puno ljudi u sobi, nisam imala taj osjećaj i bilo mi je fora spavati u nečemu što je slično kapsuli, ali ipak nije kapsula. :P I Asakusa mi je baš "sjela" kao kvart, i meni i frendici je bila draža od Shinjukua.
https://www.booking.com/hotel/jp/bun....html#tab-main

Drugi hostel je bio ovaj, bio je ok, malo možda prometniji, pa iako su sobe s manje ljudi, nekako sam više doživljavala zvukove okolo, stalno je netko ulazio i izlazio ili bio u zajedničkom prostoru kraj soba gdje se sve čulo.
https://imano.jp/shinjuku/hostel/
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 22:59   #2949
maestranza, hvala. Moja greška, nisam napomenuo da su moji dani noćenja u spavaonicama prošlost Obvezno vlastita soba, privatna kupaonica vrlo poželjna, ali ne i nužna.
Rainalcar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 19:05   #2950
Quote:
Rainalcar kaže: Pogledaj post
maestranza, hvala. Moja greška, nisam napomenuo da su moji dani noćenja u spavaonicama prošlost Obvezno vlastita soba, privatna kupaonica vrlo poželjna, ali ne i nužna.
Kužim, ali s tim nažalost nemam japanskog iskustva.
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 14:05   #2951
Ekipa, može mala pomoć općenito oko slaganja itinera po Japanu.

Znači, recimo da se ima punih 14 dana, bez travel days. I da se uzima JR pass za tjedan (7) dana. I da se slijeće i polijeće iz Tokija.

Da li ja to dobro razumijem da se takav put onda zapravo sastoji od 7 dana u Tokiju, recimo 4 na početku i 3 na kraju i samo 7 dana u pokretu u koje se onda "nagura" Osaka, Nara, Kyoto, Hiroshima/Mijayima itd?

Pretpostavljam da i za one razne dnevne izlete iz Tokija treba (idealno) JR pass, tak da je onda to 7 dana baš u samom gradu? Nije li to, like, way too much (uz razumijevanje da se i u Zagrebu ima što raditi 2 tjedna, kamoli ne u Tokiju, ali mi smo malo brži putnici, npr. 2 dana Hong Konga sad prije par mjeseci nam je bilo sasvim dovoljno).

Edit: zapravo pokušavam izbjeći 2-tjedni JR pass koji je subjektivno grozno preskup.
Danchee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 14:30   #2952
Quote:
Danchee kaže: Pogledaj post
Ekipa, može mala pomoć općenito oko slaganja itinera po Japanu.

Znači, recimo da se ima punih 14 dana, bez travel days. I da se uzima JR pass za tjedan (7) dana. I da se slijeće i polijeće iz Tokija.

Da li ja to dobro razumijem da se takav put onda zapravo sastoji od 7 dana u Tokiju, recimo 4 na početku i 3 na kraju i samo 7 dana u pokretu u koje se onda "nagura" Osaka, Nara, Kyoto, Hiroshima/Mijayima itd?

Pretpostavljam da i za one razne dnevne izlete iz Tokija treba (idealno) JR pass, tak da je onda to 7 dana baš u samom gradu? Nije li to, like, way too much (uz razumijevanje da se i u Zagrebu ima što raditi 2 tjedna, kamoli ne u Tokiju, ali mi smo malo brži putnici, npr. 2 dana Hong Konga sad prije par mjeseci nam je bilo sasvim dovoljno).

Edit: zapravo pokušavam izbjeći 2-tjedni JR pass koji je subjektivno grozno preskup.
bio sam 3 tjedna sa dvotjednim JR passom. 4 dana tokija na početku i tri na kraju. u biti 3 dana na početku jer ne računam dolazak koji je bio u ponoć prvi dan pa eto..
definitivno nije previše 7 dana tokija. ne može se hong kong mjeriti nikako s tokijem. 2 dana tokija bi bilo suludo, niš ne bi uspio vidjeti..
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 14:41   #2953
Quote:
Cesc kaže: Pogledaj post
definitivno nije previše 7 dana tokija. ne može se hong kong mjeriti nikako s tokijem. 2 dana tokija bi bilo suludo, niš ne bi uspio vidjeti..
Okej, ako se može ovo još malo razjasniti... čitam putopis po danima od Hard-Boiled Wonderland i otprilike ide ovako - krenuli smo ujutro do hrama pa smo otišli u park, pa do drugog hrama pa do trećeg hrama pa opet u park pa na vidikovac.

Ovo sad ali fakat nije ismijavanje ili flaming, nego me čisto zanima da li je posebnost i različitost hramova i parkova tolika da ne dosade nakon tri dana?
Danchee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 14:51   #2954
Quote:
Danchee kaže: Pogledaj post
Okej, ako se može ovo još malo razjasniti... čitam putopis po danima od Hard-Boiled Wonderland i otprilike ide ovako - krenuli smo ujutro do hrama pa smo otišli u park, pa do drugog hrama pa do trećeg hrama pa opet u park pa na vidikovac.

Ovo sad ali fakat nije ismijavanje ili flaming, nego me čisto zanima da li je posebnost i različitost hramova i parkova tolika da ne dosade nakon tri dana?
mislim da je to za kyoto..ne znam, u tokiju sam jedan hram vidio, u asakusi neki veliki, ne znam kak se zove.
tako da što se tiče tokija, hramovi su mi bili zadnji na listi što ću tamo obilaziti..
a u kyotu jbg..tamo i ideš zbog hramova
obišao sam ih 5,6 i da, svi su bili impresivni i prekrasni tako da se po meni isplati..pogotovo cijeli potez šetnja po Higashiyami gdje ih ima puno ali je cijeli potez prekrasan. Pa onda još golden temple, pa fushimi inari, pa jedan zen hram kojem sam ime zaboravio..
Ali poslije Kyota ne moraš više ni u jedan..meni je to bilo dosta
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 16:29   #2955
Quote:
Danchee kaže: Pogledaj post

Pretpostavljam da i za one razne dnevne izlete iz Tokija treba (idealno) JR pass, tak da je onda to 7 dana baš u samom gradu? Nije li to, like, way too much (uz razumijevanje da se i u Zagrebu ima što raditi 2 tjedna, kamoli ne u Tokiju, ali mi smo malo brži putnici, npr. 2 dana Hong Konga sad prije par mjeseci nam je bilo sasvim dovoljno).

Edit: zapravo pokušavam izbjeći 2-tjedni JR pass koji je subjektivno grozno preskup.
Ako ste brži putnici i ako niste baš zaluđeni japanskom kulturom, moje je mišljenje da će vam 7 dana Tokya ipak biti previše. Mi smo bili 5 dana u samom gradu i dva dana po izletima u okolici i bilo nam je čisto dosta, skoro pa i previše
Za JR pass probaj malo izračunati koliko bi te došle pojedinačne karte, ako nemaš puno vožnji shikansenom možda ti se i ne isplati. Također, imaj na umu da možeš kupiti i pass za pojedinačnu regiju, koji je puno jeftiniji (i kraće traje), ako ćeš se baš puno voziti vlakom oko nekog grada.
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 21:07   #2956
Mala promjena plana puta van Tokija, razmišljamo kako bismo i ima li smisla uključiti noćenje u hramu u Kobayanu zbog preporuka koje smo dobili. Što mislite, i ako da, je li onda ovo izvedivo i smisleno?

Dan 1. Kyoto, dolazak do podneva
2. Miyajima ujutro, Hiroshima popodne, noćenje u Kyotu
3. Kyoto cijeli dan i noćenje
4. Osaka (Universal Studios, akvarij, dvorac), noćenje u Osaki
5. Ujutro još Osaka ako bude potrebno, put za Koyasan, dolazak ako je moguće do 14. Noćenje u Koyasanu
6. Put ujutro za Naru, cijeli dan ondje, povratak u Tokio
Rainalcar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 21:49   #2957
Quote:
Danchee kaže: Pogledaj post
čitam putopis po danima od Hard-Boiled Wonderland i otprilike ide ovako - krenuli smo ujutro do hrama pa smo otišli u park, pa do drugog hrama pa do trećeg hrama pa opet u park pa na vidikovac.

Ovo sad ali fakat nije ismijavanje ili flaming, nego me čisto zanima da li je posebnost i različitost hramova i parkova tolika da ne dosade nakon tri dana?
To ti je čisto subjektivno ali recimo u Kyotu ni nemaš ništa drugo za vidjeti osim hramova i parkova. Postoje dva glavna tipa hramova, shinto i budistički s malim iznimkama kod zen hramova i to je to. Ostalo je feng shui.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 15:31   #2958
Ne mogu odlučiti da li da odsjednem u Kyotu ili Osaki, ima tko savjet?
Bit ću prvo 5 dana u Tokiju, a zatim idem dolje na još nekih 4-5 dana. U tom periodu bih voljela posjetiti hramove u Kyotu (1 dan je premalo zar ne?), prošetati po Osaki i posjetiti Universal Studios (na to ode cijeli dan) i uz to otići na jednodnevni izlet u Naru.
Mislila sam čak 2 dana biti u Osaki, 2 dana u Kyotu, ali mislim da će mi previše vremena otići na pakiranje i premještanje pa možda bolje 4 noći biti na jednom mjestu.
Što vi mislite, koji ste posjetili i Kyoto i Osaku?
Kyoto me privlači zbog prirode, mirnoće i hramova, kao neka suprotnost Tokiju, ali opet, velik je i tko zna gdje ću pogoditi smještaj.
Znam da je 15 min udaljenost Osaka - Kyoto pa mogu i dva puta otići do Kyota ako sam u Osaki i obratno.
medena17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 15:58   #2959
Ja bih na tvom mjestu odsjeo u Kyotu, više mi se dojmio od Osake, ali i kao što veliš, nisu daleko a nećeš morati mijenjati smještaj i na to gubiti vrijeme.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 16:46   #2960
Quote:
medena17 kaže: Pogledaj post
Ne mogu odlučiti da li da odsjednem u Kyotu ili Osaki, ima tko savjet?.
Odsjedni u Osaki. Preko dana posjećuj Kyoto jer su gotovi svi hramovi otvoreni do 17h i osim u Gionu nemaš što vidjeti noću. Na taj način možeš kombinirati večeri u Osaki što je puno bolja varijanta (Dotonbori, Namba, Amerikamura, Shinsekai, Umeda).

Što se smještaja u Osaki tiče meni je bilo zgodno uzeti hotel blizu Shin-Osaka stanice pa mi je shinkansenom stvarno trebalo 15 min do Kyota. Druga dobra lokacija za smještaj je uz Loop Line, kružna linija slična Yamanote Line u Tokiju. Loop Line je JR što naravno znači da ti JR pass vrijedi.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:32.