Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2018., 23:58   #21
Jako ljep film...malo spor za moj ukus ali to je drama radnja glumci priča dobri...meni sjeo ko budali šamar...ali kraj je dobar kako ste ga Vi protumačili?
__________________
I'm the law bitch!!!!!
DougMacRay is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 00:57   #22
Meni je ovo baš bezveze.
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 09:26   #23
Quote:
stumper kaže: Pogledaj post
Meni je ovo baš bezveze.
Nisi jedini, osrednji film, ne kuzim hype.
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 11:09   #24
Hype je u potpunosti opravdan, scenarij je odličan, gluma i režija također. Uz to dosta zabavan uz par scena koje će se pamtiti. Recite vi kojima je bezveze što vam nije dobro, osim toga da ne kužite hype.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 11:17   #25
Meni film isto nije nešto specijalno i nezaboravno. Djeluje kao loš pokušaj kopiranja Farga i braće Coen. S tom razlikom što je ovo Fargo lišen karizme i stila te nabijen politički korektnim detaljčićima za popunit konfekciju tipa dojmljiva prodika katoličkom svećeniku o pedofiliji i krajnje karikiranje nesposobnih i retardiranih bijelih policajaca koji maltretiraju pristojne i drage crnce. Dobre strane su dobre glumačke izvedbe glavnog casta, no i Frances već godinama glumi jedan te isti lik. Neću ovo pamtit. Dogodine ćee mi vjerojatno trebati da se uopće sjetim o kojem se filmu radi kad spomenu tri plakata...kao što mi se to dogodilo i s prošlogodišnjim festivalskim miljenicima. Onom jednom ne pamtim ni ime. Kako se zvaše onaj o pedofiliji u Crkvi? Moonlight, jel to? Ili je to onaj s crnim homićem?
Atomic Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 11:46   #26
Ne shvaćam kako ovo nekome može biti odličan scenarij. Pa ovo je pravi primjer šupljeg scenarija. Mislim da bi neki trebali nabaviti scenarij i čitati iznova i iznova da vide što je dobar scenarij.

Na Cinephilia and Beyond ima odličnih scenarija.
Twutar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 12:28   #27
Quote:
atomic gal lily kaže: Pogledaj post
kao što mi se to dogodilo i s prošlogodišnjim festivalskim miljenicima. Onom jednom ne pamtim ni ime. Kako se zvaše onaj o pedofiliji u Crkvi? Moonlight, jel to? Ili je to onaj s crnim homićem?
Spotlight.
I bilo je to 2015., odnosno Oscar 2016.

Da, Moonlight je o crnom homiću.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 13:54   #28
Je l' taj tip na kraju kriv ili nije?
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 14:03   #29
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
Je l' taj tip na kraju kriv ili nije?
SPOILER

Ne za ubojstvo njene kćeri, nego, koliko sam shvatio, za silovanje u nekoj od država u kojoj SAD ima vojsku
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 14:30   #30
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Hype je u potpunosti opravdan, scenarij je odličan, gluma i režija također.
Daleko je ovo od odlicnog scenarija.

Upravo je scenarij najveci problem filma. Ima par dobrih dosljetki u dijalozima, ali ostalo je slabo napisano.

SPOILERI
Najveci problem mi je ton filma i odluke likova, pa i sama karakterizacija likova. Tu se posebno istice lik Sama Rockwella. Znaci, imamo klasicni primjer redneck rasista, cija sva ponasanja prolaze nekaznjeno (bacio covjeka kroz prozor, nema tuzbe ili uhicenja, LOL), a zatim odjednom ta seljacina postaje junak filma kada zajedno s Frances McDormand ide ubiti/prebiti onog jos nelogicnijeg lika koji se eto vratio iz rata i odmah pozurio do Ebbinga da zajebava Frances u njenoj prodavaonici (???).

I cijelo vrijeme taj lik Sama Rockwella ima neke komicne situacije, prema kojem bi trebali osjetiti neke simpatije ili? Svi oni policajci se s ljubavlju odnose prema njemu, zasto? Mozda bi to proslo u crnoj komediji kojih bolje da se irska braca drze rade nego drami (ili sto li je ovo) ali ovaj film jasno pocinje kao drama, a ne znam u kojem smjeru otide.

Nasilje bi trebalo biti stilizirano? Onda neka se toga drzi cijeli film, a ne samo u odredenim scenama gdje redatelju to pase, jer ispada nebalansirano, osobito u odnosu s nekim "teskim" scenama.

Sama ideja i radnja filma mi je nejasna. Pocinje kao drama majke kojoj je ubijena kcer. Onda se radnja prebacuje na bolest Harrelsona, te njegova smrt i pisma koja ostavlja pokrecu daljnju naraciju, jer bez toga bi film zapeo, i to mi se cini kao vrlo jeftino scenaristicko rjesenje.

A tu ima puno, puno jeftinih scenaristickih rijesenja. Woody oslobodi Frances nakon kasnjanja krvi, iako ju je onaj zubar prijavio, no to ocito film zaboravlja, neka ona ide, jer to pase naraciji filma.

Vec spomenuto, Sam baca covjeka kroz prozor no prolazi nekaznjeno.

Evo meni najdrazi niz dogadaja: Sam dolazi po noci u postaju, jer eto njegov kolega policajac mu nije mogao poslije posla odnijeti pismo ili nekako drugacije isporuciti, nego on moze to samo uzeti u postaji iz koje je otpusten. I tocno kada on unutra cita pismo (koje ce ga, naravno, sasvim promijeniti, jer je to tako u filmovima), Frances bez ikakve provjere baca molotovljeve koktele iz svoje mrznje prema policiji (a opet si je dobra i sa Samom i sa Woodyjem u situacijama koje odgovaraju scenariju), ali naravno da ovaj ima slusalice i nista ne cuje. I sva sreca, tu je patuljak da je zastiti, iz cega naravno proizlazi daljna radnja, njihov spoj, gdje pazi sad, susrece svog bivseg muza s 19godisnjom klisej glupom ljepoticom Malo previse slucajnosti u svrsi naracije.

Takoder nema nikakvih posljedica za zapaljenu policijsku postaju.

A sta reci za scenu sa svecenikom gdje bi Frances mogla oplesti vec svima dosadan monolog o svecenicima pedofilima. Ili ona cringey izjava kceri "I hope someone rapes me" (parafrazirano) u flashbacku. Ili scena sa srnom.

Ili scene s mogucim silovateljem, ciji razgovor Sam cuje (kao sto je prije naravno bilo natuknuto) u ocito jedinom jebenom baru u cijelom mjestu.

I koji je uopce smisao onih nekih pogledavanja i kontakata izmedu onog lika sto je iznajmio plakate i njegove tajnice? Gdje to vodi?

Samo neki od problema ovog filma. Ima tu i lose glume (Woodyjeva zena) i efekata (CGI srna)...
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 14:51   #31
Quote:
MagicRat kaže: Pogledaj post
ali naravno da ovaj ima slusalice i nista ne cuje.
e ovde su me totalno izgubili i počela sam lakirati nokte na nogama
mogu progutati sve ovo ostalo što si nabrojao ali da ništa ne čuje sa slušalicama na ušima vala ne mogu
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 19:38   #32
Slažem se sa svime što su napisali forumaši MagicRat, Weekend Warrior, Koem, i L3go.

Jako me razočarao film, nije sranje, ali sam definitivno puno više očekivao. Sa odmakom od nekoliko dana mi je još gori nego dok sam ga gledao, skoro ništa u cijeloj toj priči ne funkcionira. Uz Blade Runner, ovaj film mi je razočaranje godine.

2/5
__________________
"Where the Rainbow Ends"
brunejz is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 20:22   #33
@brunejz znači i tebi je Blade Runner razočarenje
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 23:22   #34
Quote:
Simpsolina kaže: Pogledaj post
e ovde su me totalno izgubili i počela sam lakirati nokte na nogama
mogu progutati sve ovo ostalo što si nabrojao ali da ništa ne čuje sa slušalicama na ušima vala ne mogu
U koju boju si udrila nokte?

Ot
Meni bas odgovara ovakva naracija i rjesenja.
Nelateralno.
Jedino zasad dobro od ovih nedavno izaslih screenera
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 00:11   #35
Quote:
Sportivo24 kaže: Pogledaj post
Meni bas odgovara ovakva naracija i rjesenja.
Nelateralno.
Znači li to da po tebi naracija i rješenja idu medijalno, ili?
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 11:04   #36
Quote:
Sportivo24 kaže: Pogledaj post
U koju boju si udrila nokte?
baby pink
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 13:09   #37
pridruzujem se pohvalama ... je, i meni su malo zasmetala ta jeftinija scenaristicka rjesenja, no ukupno gledajuci mislim da je film dobro napisan ... zanimljiv je, dobro snimljen, svidjeli su mi se likovi, glumci takodjer jako dobri a posebno mi se isticu odlicna frances mcdormand i sam rockwell ... osobno mi ide u top 5 filmova 2017.

8 / 10
ulceroz kolitis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 22:58   #38
filma ima par genijalnih scena, al i nekoliko trash, pa je na vama šta ćete uzet. daleko je ovo od braće cohen i tarantina, oni ne vrijeđaju inteligenciju u ovolikoj mjeri, dapače, ako i da, rade to sa puno više stila i zanatske umješnosti lol

al ono, za ubit dvije ure nije loše, al po neusklađenom ritmu i scenarističkoj raštrkanosti me podsjeća na onaj moonlight, tako da možda i digne oscara

get out i ovo u užim nominacijama, oša olivud u kurac... čak mi je i get out uspjeliji film od ovog jer bar znaš na čemu si otpočetka ono gledaš neki hororac, ovdje ove trash scenarističke odluke stvarno bodu jer je glumačka razina vrhunska
versilov is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 18:01   #39
Krasan film u kojem policija ne radi noćnu, nego svi odu doma i koga briga.

Glavno da žena može bacat te molotovljeve koktele jer kao nitko ne bi trebao bit' unutra.

Kao što ste spomenuli, nije cijepljen od besmislica, no svejedno je na neki način dobar film.
No ne znam što da mislim na to da slučaj zapravo na kraju nije riješen.
Nikad nije bio pretjerano istražiteljskog karaktera, no opet...
no da, ima ih i takvih.
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 18:06   #40
Quote:
inflame kaže: Pogledaj post
Krasan film u kojem policija ne radi noćnu, nego svi odu doma i koga briga.

Glavno da žena može bacat te molotovljeve koktele jer kao nitko ne bi trebao bit' unutra.

Kao što ste spomenuli, nije cijepljen od besmislica, no svejedno je na neki način dobar film.
No ne znam što da mislim na to da slučaj zapravo na kraju nije riješen.
Nikad nije bio pretjerano istražiteljskog karaktera, no opet...
no da, ima ih i takvih.
Ti ziblja misliš da policija na selu dežura cijelu noć?
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:39.