Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2017., 23:39   #81
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
SPOILERI

... A ona scena pronađenih fotografija je potpuna šaka u oko, naročito jer nakon nje nema nikakvog smisla graditi napetost s curinim traženjem ključeva. I ima još takvih "za one koji malo sporije shvaćaju" blesavoća. Rasplet bezvezan, na pamet mi padaju nekoliko potencijalno puno zanimljivijih.
Vidiš, meni je napamet palo dok sam gledao tu scenu kad ona traži ključeve da je možda i on hipnotizirana i da nema pojma što joj starci i brat rade, već je samo koriste kao oruđe.
A kad te u nekom filmu natjeraju na takav način razmišljanja, ma na razmišljanje uopće, nema druge nego reći da je riječ o odličnom filmu koji me poprilično zabavio.
Što se samog kraja tiče, debeli frend je cijelo vrijeme odmak od ozbiljnog trilera, lik koji bi se uklopio u 'Petak' ili neki sličan 'crnački' film, u kojima uvijek imamo happyend. I tu je scenarist dobro suprotstavio dva svijeta.
Uglavnom, nakon 'Do the right thing' nisam gledao bolji film koji s toliko zajebancije obrađuje temu rasizma, i to s crnačke strane.
horatius is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 08:49   #82
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
Nisi valjda mislio da ce ti proc ovo bez da te netko pita za primjere?
Malo mi je skupa već lagano isparilo iz primozga, ali razmišljao sam o varijantama da je on tamo došao znajući što se događa ili čak da onaj fotograf koji ga kupi ima neku svoju skrivenu agendu prema toj obitelji. Bila mi je još jedna varijanta, ali ne mogu je se sad sjetiti.
Quote:
horatius kaže: Pogledaj post
Vidiš, meni je napamet palo dok sam gledao tu scenu kad ona traži ključeve da je možda i on hipnotizirana i da nema pojma što joj starci i brat rade, već je samo koriste kao oruđe.
Sve bi to bilo u redu da scenu prije toga u njenoj sobi on nije našao zbirku fotografija nje i prijašnjih žrtava. Što je blesavo na nekoliko razina.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 14:28   #83
Po meni jako dobar film, baš sam se dobro zabavila, napokon neko osvježenje u moru sranja koja dolaze iz Hollywooda.
wasp x is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 19:09   #84
Umrla sam od smijeha kad je stari prepilio onom slijepom glavu i tu polovinu lobanje fiknuo u kantu za smece
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 11:03   #85
Kada sam pogledala trailer filma, nije mi izgledao obećavajuće. Nekoliko mjeseci kasnije slučajno sam naletjela na film i odlučila ga pogledati. Film me ugodno iznenadio, pun je creepy vibesa.
Pink Day is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 03:10   #86
Pogledao i ja. Prilično zanimljiv film.

Ono sa slikama se možda moglo drugačije prikazati tipa da ta cura gleda slike (pa se prisjeća svojih prethodnih je*ača ) jer nakon toga ona scena sa traženjem ključeva nije toliko napeta (iako je ako ne paziš na sve detalje) jer glavni lik tu već sumnja. Ovako bi bio full iznenađen, nije vidio slike, ne sumnja u curu i hoće što prije pobjeći a na kraju šamar - i ona je umiješana u sve to.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 04:32   #87
Ok film. Ali smiješno da je nominiran za oskara.
Boki000 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 10:29   #88
Quote:
Boki000 kaže: Pogledaj post
Ok film. Ali smiješno da je nominiran za oskara.
Sami oscari su smiješna nagrada. Ali opet... ako ćemo ovako gledati; barem jedan film koji se na bilo kakav način bavi problematikom afroamerikanaca mora imati nominaciju, onda odabir ovog filma uopće ne čudi.
__________________
Dying felt so goddamn good today
If I was ever alive well it's hard to say
Mrtav umjetnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 13:36   #89
Film je praktički imao pozitivne kritike i prije premijere, jednostavno se znalo što će svi reći i koje će nominacije dobiti

I ne znam što je tako hvaljen glavni glumac, odradio je to tak tak, bolja mi je bila gluma njegove cure u onom plot twistu pred kraj

Mislim da za neki bolji pogled na rasni problem u Americi je bolje pogledati 5 sezona Žice, usput se vidi što je kvalitetna gluma
andy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 20:18   #90
Solidan horror, ugodno iznenađenje.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 18:36   #91
Svima kojima se svidio film neka pogledaju Skeleton key. Neki ovdje su već spomenuli i slažem se s njima kako je ideja pokradena iz toga filma. Samo su u skeleton keyu crnci ti koji sjebavaju bijelce, ali ne hipnozom nego vudu magijom i kraj je bolji...
anna87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 18:52   #92
Quote:
anna87 kaže: Pogledaj post
Svima kojima se svidio film neka pogledaju Skeleton key. Neki ovdje su već spomenuli i slažem se s njima kako je ideja pokradena iz toga filma. Samo su u skeleton keyu crnci ti koji sjebavaju bijelce, ali ne hipnozom nego vudu magijom i kraj je bolji...
Odgledao sam ga tri puta i slazem se da je ideja pokradena.
Takoder se slazem da je Skeleton key puno bolji film.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 19:34   #93
Skeleton key nije kvalitetniji film, ali je stvarno pokradena ideja. Get out je produkcijski, režijski, glumački puno bolje realiziran. U Skeleton key "jeftinoća" pršti. Ne da mi se sad gledat budžet ali prilično sam siguran da je i tu velika razlika. Ali da, ideja je njihova, to priznajem.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 16:22   #94
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post
Skeleton key nije kvalitetniji film, ali je stvarno pokradena ideja. Get out je produkcijski, režijski, glumački puno bolje realiziran. U Skeleton key "jeftinoća" pršti. Ne da mi se sad gledat budžet ali prilično sam siguran da je i tu velika razlika. Ali da, ideja je njihova, to priznajem.
ne kazem da je bolji, morala bi ga jos jedan puta pogledati..ali kraj je vise jeziv
anna87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 01:39   #95
Po meni jako ugodno iznenadjenje. Usao sam u kino misleci da cu gledati neki generirani hororcic ili trilercic, a izasao sa vise nego sam u najboljoj verziji ocekivao. Iako mi je drago da je nominiran za Oscara, valjda mi je zadnji put za tako neki film bilo drago za Good WIll Hunting, ne bih zelio da ga dobije. Izuzev mozda za scenarij.
__________________
"Čini mi se, rođače, da je standard pokvario ljude. Jedu govna i sanjare!"
Umpah-Pah is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 09:10   #96
Dobar film, tek nedavno ga pogledao. Lijepo se i postepeno gradi atmosfera, a da ne postane dosadno. Glumci ubili u skidanju bjelačkih i crnačkih stereotipa.

Solidan mix horrora i trilera sa dodanim začinom društvenih komentara, ali sve na jedan ležeran način koji ih ne trlja gledatelju na nos.

Scenu s pronalaskom fotografija su mogli izbaciti ili napraviti na nešto uvjerljiviji način, ali to je tek detalj. Vrlo zadovoljan.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 11:39   #97
Quote:
Weekend Warrior kaže: Pogledaj post
Scenu s pronalaskom fotografija su mogli izbaciti ili napraviti na nešto uvjerljiviji način, ali to je tek detalj. Vrlo zadovoljan.
Teško da se radilo o pronalasku, njegova cura je namjerno ostavila otvorena vrata da pogleda te fotografije. Ona se ložila na ulijevanja straha svojim žrtvama prije operacije.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 12:13   #98
Zasluzeno Oskar za najbolji scenarij. :klap:
__________________
"Čini mi se, rođače, da je standard pokvario ljude. Jedu govna i sanjare!"
Umpah-Pah is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 17:14   #99
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Teško da se radilo o pronalasku, njegova cura je namjerno ostavila otvorena vrata da pogleda te fotografije. Ona se ložila na ulijevanja straha svojim žrtvama prije operacije.
Ima smisla.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 17:20   #100
ma odakle sad Skeleton Key izroni kao pokradena strana? takvih horora u kojima duše mrtvih ili umirućih atakiraju na žive mali je milion. mada je Skeleton Key vraški strašan i efektan, čak ga ni Kate Hudson nije uspjela upropastiti.

evo klasika koji ima istu fabulu kao i dva pomenuta moderna Mefistov valcer
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:36.