Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2018., 11:16   #61
Izgleda da šteka hrvatska pošta
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 14:18   #62
Pravi sud
". Policajce koji su ga zbog toga prekršajno i kazneno gonili, Miočić-Stošić tužio je Arbitražnom sudu pravde pri Udruzi za promoviranje pravde, istine i stvarnosti koju su osnovali također "živi ljudi".
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...druzi/6994122/
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 20:52   #63
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Pravi sud
". Policajce koji su ga zbog toga prekršajno i kazneno gonili, Miočić-Stošić tužio je Arbitražnom sudu pravde pri Udruzi za promoviranje pravde, istine i stvarnosti koju su osnovali također "živi ljudi".
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...druzi/6994122/
Koliko se ja razumijem kod arbitražnog postupka detalje i nadležnosti ugovaraju stranke dakle bitno je da obje strane iskažu interes za rješavanje pitanja arbitražom. Ne možeš nekoga tužit arbitražnom sudu bez njegovog pristanka odnosno prethodnog dogovora.
kako_dalje is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 07:03   #64
Jesi pročitao bitno,tužio je arbitražnom sudu neke udruge a ne onakvom arbitražnom kod kojeg su bili RH i Slovenci.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 12:59   #65
Ne shvaćam, jel sad svaka budala može organizirati sud? I ako ga ja ignoriram može me osuditi na sve i svašta?


>3) Smatra se da je ugovor o arbitraži u pisanom obliku zaključen: 1) ako je jedna od strana uputila drugoj strani ili ako je neka treća osoba uputila objema stranama pisanu ponudu za zaključenje ugovora o arbitraži a protiv te ponude nije pravodobno izjavljen prigovor, što se prema običajima u prometu može smatrati prihvatom ponude,

Kako to funkcionira?
ElementalBrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 10:04   #66
Quote:
ElementalBrain kaže: Pogledaj post
Kako to funkcionira?
Ne ovako kako misli pokretač teme
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 10:56   #67
Quote:
ElementalBrain kaže: Pogledaj post
Ne shvaćam, jel sad svaka budala može organizirati sud? I ako ga ja ignoriram može me osuditi na sve i svašta?
Naravno da može ali ta njegova "presuda" ne vrijedi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 12:00   #68
Joj pa skroz nisam ovo vidio na vrijeme

Znači, dragi Danko, jasno mi je da nisi nikako pravno obrazovan i ljut si na cijeli svijet zbog svojih neuspjeha, a još si i nezaposlen pa imaš vremena za gluposti, no odgovorit ću ti na ovo za tvoje dobro, kao i za dobro svake druge osobe koja se našla u životnim problemima pa čita gluposti koje ti i ostali "slobodni ljudi" pišete po internetu navodeći ih u još veće probleme:

Quote:
Nova svijest kaže: Pogledaj post
Potpuno si u pravu Stravinsky. Vidiš nemam problema priznati istinu, za razliku od likova poput tebe ili sivkića koji su teška psihijatrija, HDZSDPovci, dezinformatori, špijuni, sotonisti te sve ostale vrste protučovječnih entiteta.
Na dio o teškoj psihijatriji nema potrebe odgovarati osobi koja nije osoba nego slobodan čovjek i svemirska individua; HDZSDP-ovac nisam, nit sam bio član nit sam ikada glasao za njih; dezinformator nisam jer do sada nisi uspio pobiti niti jednu stvar koju sam napisao; špijun... čiji?; sotonist nisam nego ateist; a protučovječni entitet mi je prekul pa to može.

Quote:
Što se tiće Vedran Miočić-Stošića, on je napravio samo 50% posla te onaj bitniji dio nije odradio a od tog bitnijeg dijela nije ništa niti objašnjeno u članku. Vedran je sada itekako svijestan što je propustio napraviti, no ja to neću objašnjavati, kome? Vama sotonjarama? Taman posla. Koga zanima već je našao hrpu dobrih i korisnih informacija te je mogao nastaviti proučavati dalje.
Evo opet, čim nemaš argumenata smo mi sotonjare, iako ne znam ni što bi izmišljeni vjerski negativac trebao imati s tumačenjem prava.

Quote:
Reći ću vam za kraj, onima koje stvarno zanima, a ne ovim forumskim špijunima, kojekakvim agentima i dezinformatorima. Daleko više toga smo napravili i radimo nego što je završilo u medijima. U medijima završi vrlo malo toga, i to uvijek sve redom negativno, što god negativno može biti. Da je Vedran ispravno napravio vi za njega ne bi znali tako vam je to.
Što ste napravili? Daj nam primjer koji će pobiti ono što sam ja pisao, a vjerojatno slično i sivkić.

Quote:
I ne vjerujte likovima poput sivkića i Stravinsky. Ništa ama baš ništa korisno od njih niste mogli dobiti, samo trolanje.
Mi smo dali dostas korisnih informacija, a ti ni jednu. A ostaje nam da nas uvjeriš u suprotno jednim dokazom i pokažeš kako uopće nismo u pravu

Quote:
Lik je trošio vrijeme a možda i vaš porezni novac da bi pokušao doći do mog identiteta, toliko mu je stalo da diskreditira ovo znanje i odvuče vas u krivom smjeru ignorancije. I onda ovako slavodobitno to objavi na forumu kao neki dokaz nekakve pobjede par mjeseci kasnije. Sve to samo da bi nekako pokušao objaviti moje ime, kojem tu svakako nije uopće mjesto. Niti moj identitet ili poruka ne diskreditira što sam napisao niti išta, eto Stravinskyom je bio cilj napraviti mi štetu kako zna i umije, a ovo je najpodlije čeg se zmija uspjela sjetiti.
Lik se učlanio u vašu grupu na Facebooku i svakotjedno uživa u dozi ljudske gluposti. Nije potrošio više od 40-ak sekundi na to, a sigurno ni kunu poreznog novca jer radi kod privatnika, za razliku od tebe koji vjerojatno primaš naknadu za nezaposlene koja se isplaćuje iz novca koji mi zarađujemo. To je onaj dio civilizacije i prava koji ti odgovara, jel tako?

Quote:
Iz osobnog iskustva reći ću vam iskreno da je to pravno znanje o kojima smo pisali smatram najvažnijim znanjem koje sam u životu naučio. Koristim ga maltene svakodnevno.
Daj nam, opet, primjer kako ti to uspjeva? Kad si išta bitno napravio s tim? To najvažnije znanje na svijetu je hrpetina gluposti potpuno neukih ljudi i pravnih laika koji su opasni za svaku psihički labilniju osobu. Vi ste se pozivali na Bečku konvenciju o pravu međunarodnih ugovora, presude lokalnih američkih sudova i opću deklaraciju o ljudskim pravima kao da imate tri kolača ispred sebe i iz svakog uzmete komad.

Quote:
No vi vjerujte Kolindi kad vam govori da ćemo bit najrazvijenija zemlja na svijetu, vjerujte Plenkoviću kad kaže da Hrvatska ekonomski raste, vjerujte Milanoviću i Bernardiću kad govore da je sve u redu, vjerujte sivkiću i Stravinsky, no nemojte vjerovat meni koji kaže da nije sve u redu i da su svi gore navedeni obični sotonski sluge koji rade na štetu svih ljudi svijeta, a ne samo na štetu ljudi koji žive na prostoru koje nazivamo Hrvatskom.
Na kraju, ovo nema veze s Kolindom. Blago tebi sa svim tim znanjem, jel netko uspio riješiti ono da naplatiš onu okladu ovdje s foruma?
Stravinsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 14:27   #69
Ovo će bit zanimljivo (valjda će ekipa javit kad završi postupak )

"U međuvremenu je stigao pravorijek Arbitražnog suda osnovanog pri Udruzi „Čovjek“, kojemu je Miočić-Stošić tužio policajce Z.A. i I.S. koji su ga sankcionirali. Presuđeno je da policajac Atlagić mora Miočiću-Stošiću platiti 11.950 kuna, a Stipanović 6900 kuna, te još 1500 kuna sudskih troškova"

Njima je poslan ovaj pravorijek, ali oni ga još nisu primili jer ga odbijaju primiti. Poslan im je na njihove adrese i ako ne plate presuđene iznose, pokrenut ću ovršni postupak.

dobro zarađuju suci
http://udrugacovjek.wixsite.com/udruga-covjek/arbitri
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 14:58   #70
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post

Presuđeno je da policajac Atlagić mora Miočiću-Stošiću platiti 11.950 kuna, a Stipanović 6900 kuna, te još 1500 kuna sudskih troškova"
Mislim da je ovo puno zanimljiviji dio: "Prema cjeniku objave, policajac koji me zaustavio načinio mi je ukupnu štetu od oko 885 tisuća kuna, ali kako bi plaćanje tolikog iznosa njega i njegovu obitelj dovelo u tešku financijsku situaciju, u dobroj namjeri to sam potraživanje smanjio na paušalni iznos od 90 tisuća kuna." Želim vidjeti taj izračun od 885 tisuća kuna.

Također, kako on može nekog tužiti na arbitražnom sudu kojeg je on član?
ElementalBrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 15:10   #71
Sve se može kad se hoće
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 18:50   #72
Quote:
ElementalBrain kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovo puno zanimljiviji dio: "Prema cjeniku objave, policajac koji me zaustavio načinio mi je ukupnu štetu od oko 885 tisuća kuna, ali kako bi plaćanje tolikog iznosa njega i njegovu obitelj dovelo u tešku financijsku situaciju, u dobroj namjeri to sam potraživanje smanjio na paušalni iznos od 90 tisuća kuna." Želim vidjeti taj izračun od 885 tisuća kuna.

Također, kako on može nekog tužiti na arbitražnom sudu kojeg je on član?
Njihov sud njihova pravila.Bitno je da oni žive u nadi i da imaju zanimaciju.Tužit može al ne može on bit sudac/arbitar u tom postupku (a možda i može jer nisam čitao njihov "zakon" o tom sudu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2018., 17:48   #73
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Tebi i Novoj Svijesti plaćam večeru u bilo kojem restoranu u Zagrebu, imate budžet za pojest i popit 10.000 kuna svaki, ako u naredne dvije godine ishodite pravorijek Arbitražnog suda pravde protiv RH na novčani iznos od 1000 kuna ili više i uspješno ga ovršite

Evo, ja sam skroz uvjeren da pričate pizdarije, na vama je da me opovrgnete
Evo samo da se javim da smo uspjeli u roku pa bi bilo u redu da nam se javi Mirko za onu večeru. Poprilično sam ogladnio

https://ibb.co/dwdNm7
filtere is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2018., 18:02   #74
Pročitaj pravnu odluku pa se javi.to je nepravomoćna odluka.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2018., 11:02   #75
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
Tebi i Novoj Svijesti plaćam večeru u bilo kojem restoranu u Zagrebu, imate budžet za pojest i popit 10.000 kuna svaki, ako u naredne dvije godine ishodite pravorijek Arbitražnog suda pravde protiv RH na novčani iznos od 1000 kuna ili više i uspješno ga ovršite
:
Quote:
filtere kaže: Pogledaj post
Evo samo da se javim da smo uspjeli u roku pa bi bilo u redu da nam se javi Mirko za onu večeru. Poprilično sam ogladnio

https://ibb.co/dwdNm7
Krivo si pročitao.Ovo je presuda Općinskog suda a Mirko je rekao da će platit ako dobijete presudu Arbitažnog suda protiv RH
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2018., 18:11   #76
Općinski sud potvrdio je ovršnost pravorijeka arbitražnog suda. RH institucije poput MUPa ili sličnih državnih institucija svih vrsta - su kao i RH, sve je to RH. Dobiti ovršnu ispravu protiv MUPa je kao i dobiti protiv RH. Ne moraš tužiti RH da bi namirio štetu/naplatio usluge koju je napravila neka RH institucija.
filtere is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2018., 21:50   #77
Pročitaj malo bolje rješenje.A i me zna se protiv koga je doneseno rješenje koje naravno nije pravomočno
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2019., 12:27   #78
Quote:
Mirko_M kaže: Pogledaj post
No, da nejdemo u širinu, jedno jednostavno rješenje:

Tebi i Novoj Svijesti plaćam večeru u bilo kojem restoranu u Zagrebu, imate budžet za pojest i popit 10.000 kuna svaki, ako u naredne dvije godine ishodite pravorijek Arbitražnog suda pravde protiv RH na novčani iznos od 1000 kuna ili više i uspješno ga ovršite

Evo, ja sam skroz uvjeren da pričate pizdarije, na vama je da me opovrgnete
Sad sam se sjetio... The prize has remained unclaimed
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:31.