Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2018., 07:44   #301
Inače objavljujem utorkom, ali čekat ću još dan-dva da objavim rezultate jer je bio 4-day weekend i jer podaci izvan SAD-a nisu potpuni trenutno.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 12:15   #302
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Inače objavljujem utorkom, ali čekat ću još dan-dva da objavim rezultate jer je bio 4-day weekend i jer podaci izvan SAD-a nisu potpuni trenutno.
Ukratko, BP zaradio više u 4 dana nego JL cijelo vrijeme što je bila u kinima
__________________
That Paris exists and anyone could choose to live anywhere else in the world will always be a mystery to me.
cady is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 13:15   #303
Quote:
cady kaže: Pogledaj post
Ukratko, BP zaradio više u 4 dana nego JL cijelo vrijeme što je bila u kinima
Same brojke nisu upitne, par milijuna gore-dolje, ali uvijek preferiram staviti konačne brojke. Zato inače obnavljam temu utorkom kada imamo potpune podatke, a ne ponedjeljkom kada imamo procjene.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 14:39   #304
Quote:
cady kaže: Pogledaj post
Ukratko, BP zaradio više u 4 dana nego JL cijelo vrijeme što je bila u kinima
Da je to netko reko prije samo 3 godine da će Black Panther film u par dana zaradit koliko i Justice League kroz 2-3 mjeseca, ispljuskali bi ga da se urazumi
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 08:30   #305
Stigli su potpuni podaci za vikend 16.02 - 18.02.2018.

Quote:
Weekend Box Office February 16-18, 2018

1.Black Panther, BV, $202,003,951 /1.vikend
2.Peter Rabbit, Sony, $17,506,207 /pad od 30.0% /2.vikend
3.Fifty Shades Freed, Uni., $17,307,545 /pad od 55.1% /2.vikend
4.Jumanji: Welcome to the Jungle, Sony, $7,937,970 /pad od 20.8% /9.vikend
5.The 15:17 to Paris, WB, $7,586,015 /pad od 39.6% /2.vikend
6.The Greatest Showman, Fox, $5,033,518 /pad od 21.9% /9.vikend
7.Early Man, LGF, $3,190,525 /pad od /1.vikend
8.Maze Runner: The Death Cure, Fox, $2,600,395 /pad od 58.2% /4.vikend
9.Winchester, LGF, $2,205,695 /pad od 57.7% /3.vikend
10.The Post, Fox, $1,988,634 /pad od 45.2% /9.vikend

http://www.boxofficemojo.com/weekend/chart/
Black Panther zaradio je divovskih 202 mil. u svojem prvome vikendu te još 40 mil. na neradni ponedjeljak. Ovo je drugo najveće Marvel otvaranje i općenito peto najbolje otvaranje nekog filma.
Film je ipak dosta bolje prošao u SAD-u jer je u pet dana do sada ostvario 263 mil. dolara ili 57% zarade filma nego u ostatku svijeta gdje je zaradio 199 mil. ali u šest dana.
Svejedno film je uspijeh po svim mjerilima, ali će biti zanimljivo vidjeti kakav će biti drugi vikend.
Ukupna trenutna zarada u šest dana zajedno u svijetu i SAD-u iznosi 462 mil. dolara na budžet od oko 200 mil. dolara.

Peter Rabbit imao je blagi pad u drugome vikendu. Film trenutno ima 56 mil. dolara na budžet od 50 mil.
Film se tek treba početi prikazivati izvan SAD-a.

Fifty Shades Freed imao je prilično visok pad u drugome vikendu. Film trenutno ima 274 mil. dolara zarade na budžet od 55 mil. ali od te zarade samo je 30% u SAD-u.

Animirani film Early Man je u opasnosti da postane jedan od većih flopova u novoj 2018. godini.
Na prilično visoki budžet od čak 50 mil. dolara debitirao je u SAD-u sa samo 3 mil. odnosno četiri ako brojimo neradni ponedjeljak. Film je bolje prošao u matičnoj Velikoj Britaniji sa 12 mil.
Ukupna zarada u cijelome svijetu trenutno je samo 23 mil. dolara.

Jumanji: Welcome to the Jungle i The Greatest Showman imaju i dalej nevjerovatno male padove u svojem 9. vikendu.
Jumanji je trenutno na 909 mil. dolara ukupne zarade u svijetu a Showman na 342 mil.

The 15:17 to Paris imao je nešto blaži pad ovaj vikend. Film je trenutno u svijetu na 38 mil. dolara zarade na budžet od 30 mil.

Maze Runner: The Death Cure imao je veliki pad ovaj vikend.
Film ukupno u svijetu ima 259 mil. dolara zarade na budžet od 62 mil.
No sada zarada u SAD-u od samo 55 mil. dolara čini tek 21% ukupne zarade.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 12:28   #306
Jumanji i Greatest Showman nastavljaju me ugodno iznenađivat. Da još uvijek postoje filmovi koji 2 mjeseca nakon izlaska imaju snažan priljev prihoda u kino blagajnama je impresivno. Recimo The Last Jedi, jednako star film, a debelo skuplji film sa većim fanbaseom, danas jedva da nešto utrži u blagajnama.

Fifty Shades Freed me pak neugodno iznenadio. Već sad je skoro na 300 milijuna (koliko sam prognozirao da će sveukupno utržit). Još ima toliko naivčina.

Za Black Panther nisam očekivao ništa manje. Marvel trenutno doživljava renesansu, ovo je tek početak njihova vrhunca. Još ih čeka Infinity War, Ant-Man će sigurno solidno utržit zbog laganog uvođenja ženskog heroja u standalone filmu, Captain Marvel će imati feministički PR o kakvom će Wonder Woman moći samo sanjati. I šećer za kraj - Avengers 4. U 1 godini utržit će polovicu novaca svih prethodnih MCU filmova.

A sasvim sigurno će i prva dva filma post-Avengers faze (Spider-Man, GOTG) zgrabit ogromne novce, ako zbog ničeg drugog, onda zbog znatiželje "što nakon".
Marvel se sad negdje grize što nemaju nekog jakog azijskog superheroja u kolekciji - Indija i Kina, potencijal od 2,5 mlrd gledatelja.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 14:35   #307
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
Fifty Shades Freed me pak neugodno iznenadio. Već sad je skoro na 300 milijuna (koliko sam prognozirao da će sveukupno utržit). Još ima toliko naivčina.
.
Ali mora im se priznati jedna stvar, dosta su dobro znali kontrolirati budžet i nisu se glupirali kao neke druge franšize.

Fifty Shades of Grey je imao budžet od 50 mil. dolara a zaradio je 571. mil
Fifty Shades Darker je imao nešto veći budžet od 55 mil. dolara a zaradio je dosta manjih 381 mil.

Ovaj treći je išao na sigurno i opet su imali samo 55 mil. što je prilično nizak budžet.
Već sada ima zaradu od 274 mil. i vjerovatno neće imati puno više od 300 mil. ali su i dalje u dobro komercijalnom dobitku.

Neki drugi bi napuhavali budžete i nepotrebno si smanjivali zaradu.

Baš gledam budžete nastavaka:

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales - 230 mil. dolara budžet, zarada 794 mil., od toga samo 172 mil. u samoj Americi.
Kong:Skull Island - 185 mil. dolara budžet, zarada 566 mil. od toga samo 168 mil. u samoj Americi.
Transformers:The Last Knight - 217 mil. dolara budžet, zarada 605 mil. , od toga samo 130 mil. u samoj Americi.

Ono baš ludilo s budžetima, a da se film snimio za 50% toga, gledatelj ne bi ni primjetio, a imali bi mnogo veću zaradu. Ovako mislim da se nakon marketinga potonja dva baš i nisu komercijalno isplatila.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 14:03   #308
Osobno ne gledam 50shades filmove pa ne znam, ali jel takvom filmu opće potrebam veći budžet od 50-55mil? Mislim tu nema CGI-a, nekih extremnih lokacija, akcijskih scena i sl
__________________
That Paris exists and anyone could choose to live anywhere else in the world will always be a mystery to me.
cady is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 19:47   #309
Lightbulb

Quote:
cady kaže: Pogledaj post
Osobno ne gledam 50shades filmove pa ne znam, ali jel takvom filmu opće potrebam veći budžet od 50-55mil? Mislim tu nema CGI-a, nekih extremnih lokacija, akcijskih scena i sl
U pravu si, ali i na ovoj smo temi komentirali koliko filmova za koje nikad ne bi skužili ima budžete od 50 mil. ili više....

Budžeti u Hollywoodu su napuhani preko svake granice.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 22:40   #310
Realan budzet drame ne treba preci 20 milijuna, cak i 15. Isto vazi i za komedije, ako imas dobar scenarij nikakav cgi ti ne treba.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
theabyss is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 00:38   #311
Problem sa komedijama šta znaju masne pare potrošit na glavno osoblje (glumce/scenariste) i lokacije snimanja. A i soundtrackovi zahtjevaju sve veće izdatke. Mislim da i drame imaju slican ''problem''. Negdi sam procita da netko znade pod buget prijavit i izdatke od marketinga. Ja se uvik sitim Sahare koja je pred 13 godina imala ogroman budget od 130M$, a mizeran i neznatan CGI u odnosu na ove današnje blockbustere sa sličnim budžetom.
__________________
I'm not crazy, my mother had me tested!!!
mikrofonija18si is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 09:00   #312
Quote:
mikrofonija18si kaže: Pogledaj post
Problem sa komedijama šta znaju masne pare potrošit na glavno osoblje (glumce/scenariste) i lokacije snimanja. A i soundtrackovi zahtjevaju sve veće izdatke. Mislim da i drame imaju slican ''problem''. Negdi sam procita da netko znade pod buget prijavit i izdatke od marketinga. Ja se uvik sitim Sahare koja je pred 13 godina imala ogroman budget od 130M$, a mizeran i neznatan CGI u odnosu na ove današnje blockbustere sa sličnim budžetom.
Slažem se za marketing.

Ne možeš ovih dana otvoriti neki hrvatski portal a da ne dobiješ reklamu za "Game Night" sa Jason Batemanom i Rachel McAdams, koji izlazi inače ovaj vikend.

Mogu misliti koliko su onda uložili u SAD-u.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 12:18   #313
Mislim da je bolje ulozit u marketing nego u skupe glumce. Mislim da bi dobili vecu bazu gledatelja.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
theabyss is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 09:10   #314
[QUOTE=Michael Collins;68203757]Stigli su potpuni podaci za vikend 23.02 - 25.02.2018.

Quote:
Weekend Box Office February 23-25, 2018

1.Black Panther, BV, $111,658,835 /pad od 44.7% /2.vikend
2.Game Night, WB, $17,005,332 /1.vikend
3.Peter Rabbit, Sony, $12,760,382 /pad od 27.1% /3.vikend
4.Annihilation, Par., $11,071,584 /1.vikend
5.Fifty Shades Freed, Uni., $7,147,285 /pad od 58.7% /3.vikend
6.Jumanji: Welcome to the Jungle, Sony, $5,650,497 /pad od 28.8% /10.vikend
7.The 15:17 to Paris, WB, $3,573,259 /pad od 52.9% /3.vikend
8.The Greatest Showman, Fox, $3,411,649 /pad od 32.2% /10.vikend
9.Every Day (2018), Orion, $3,016,149 /1.vikend
10.Early Man, LGF, $1,773,963 /pad od 44.4% /2.vikend

http://www.boxofficemojo.com/weekend/chart/
Black Panther je imao nevjerovtno mali pad za film od 200+ mil.
Ovo je doista obaranje rekorda na najjače i vjerovatno film godine u samome SAD-u, osim ako da iz njihove franšize Avengers: Infinity War ne prestigne. Jedina stvar koja je relativno negativna je što će ovo biti prvi Marvel film koji će zaraditi više u SAD-u nego u svijetu, osim ako ne bude natprosječno dobar u Kini, gdje se otvara u ožujku.
Film trenutno ima 708 mil. dolara ukune zarade u svijetu, od toga u SAD-u čak 56%.

Game Night sa Jasonom Batemanom, je solidno otvorio vikend sa 17 mil. dolara na budžet od 37 mil. U svijetu je dodatno zaradio 5 mil, za sada, ali tek se treba početi masovno prikazvati. Idući vikendi će pokazati je li film bio uspiješan, budžet nije prevelik.

Peter Rabbit se počeo ponašati kao animirani film i imao je dosta mali pad ovaj vikend. Film trenutno ima 71 mil. dolara na budžet od 50 mil. Tek se treba početi masovno prikazivati izvan SAD-a.

Annihilation sa Natalie Portman je slabo otvorio vikend sa samo 11 mil. dolara na budžet od 40 mil. Film se tek treba prikazati izvan SAD-a.

Fifty Shades Freed, je imao dosta visok pad ovaj vikend. Film trenutno ima 320 mil. dolara u svijetu na budžet od 55 mil.
Od toga samo 28% zarade je u SAD-u.

Jumanji: Welcome to the Jungle i The Greatest Showman su nastavili sa malim padovima.
Jumanji trenutno ima 920 mil. dolara zarade na budžet od 90 mil. a Showman 361 mil. dolara na budžet od 84 mil.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 11:06   #315
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post

Annihilation sa Natalie Portman je slabo otvorio vikend sa samo 11 mil. dolara na budžet od 40 mil. Film se tek treba prikazati izvan SAD-a.
Sada sam naletio na članak, film se neće izvan SAD-a prikazivati u kinima nego na Netflixu.

https://www.theatlantic.com/entertai...etflix/551810/
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 11:13   #316
Quote:
Michael Collins kaže:
Black Panther je imao nevjerovtno mali pad za film od 200+ mil.
Ovo je doista obaranje rekorda na najjače i vjerovatno film godine u samome SAD-u, osim ako da iz njihove franšize Avengers: Infinity War ne prestigne. Jedina stvar koja je relativno negativna je što će ovo biti prvi Marvel film koji će zaraditi više u SAD-u nego u svijetu, osim ako ne bude natprosječno dobar u Kini, gdje se otvara u ožujku.
I baš zbog boldanog uvjeren sam da će IW komotno prestić Black Panther (ne znam zašto je to uopće upitno). IW obuhvaća sve MCU superheroje odjednom te je u pitanju svjetski fan base. Black Panther rastura u Africi i SAD-u, ali ga baš ne fermaju u Rusiji, u Europi je ništa vrijedno rušenja rekorda, a ne znam baš da će Azija biti nešto ekstatična kad izađe ondje.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 12:13   #317
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
I baš zbog boldanog uvjeren sam da će IW komotno prestić Black Panther (ne znam zašto je to uopće upitno). IW obuhvaća sve MCU superheroje odjednom te je u pitanju svjetski fan base. Black Panther rastura u Africi i SAD-u, ali ga baš ne fermaju u Rusiji, u Europi je ništa vrijedno rušenja rekorda, a ne znam baš da će Azija biti nešto ekstatična kad izađe ondje.
Što misliš u samome SAD-u?

Ja ipak mislim da će tamo Black Panther imati više, iako ne puno više.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 12:18   #318
OK, za SAD će biti neizvjesno hoće li IW nadmašit ono što je Black Panther napravio. Ali za ostatak svijeta siguran sam da će nadmašit BP i zbog toga će film dovest u top3 svih vremena po zaradi.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 14:29   #319
Quote:
Walkman kaže: Pogledaj post
OK, za SAD će biti neizvjesno hoće li IW nadmašit ono što je Black Panther napravio. Ali za ostatak svijeta siguran sam da će nadmašit BP i zbog toga će film dovest u top3 svih vremena po zaradi.
Zanimljivo je da BP već sada dosta tuče "Star Wars:The Last Jedi" u SAD-u.

Mislim da će do 2019. i devetog nastavka barem još tri filma prešišati TLJ.

"TOP 5 svih vremena", više ne znači puno, a većina ionako ne računa inflaciju.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2018., 08:37   #320
Procjene za vikend

Quote:

1.Black Panther (4,084 theaters) - $64.8 M
2.Red Sparrow (3,056 theaters) - $19.3 M
3.Death Wish (2,847 theaters) - $15.0 M
4.Game Night (3,502 theaters) - $9.2 M
5.Peter Rabbit (3,607 theaters) - $8.4 M
6.Annihilation (2,112 theaters) - $5.9 M
7.Jumanji: Welcome to the Jungle (2,313 theaters) - $4.2 M
8.Fifty Shades Freed (2,609 theaters) - $3.3 M
9.The Greatest Showman (1,407 theaters) - $2.4 M
10.The 15:17 to Paris (1,803 theaters) - $1.8 M

http://www.boxofficemojo.com/news/?id=4375&p=.htm
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:33.