Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2018., 23:17   #61
Kako to da malca nisu razapeli što je pola prošle godine proveo na setu novog filma Woody Allena?
Je l to zato što ih je mali preduhitrio pa je obećao dati honorar od tog filma za #TimeIsUp pokret?
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 23:48   #62
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Ajde da i to čujemo za DDL.
Pa ne, DDL ima vrhunske izvedbe, al overall mi je precijenjen, baš kao i Denzel i Meryl i ostatak te ekipe koja bi bila nominirana i da ih snime kak prde na wcu, pa se valjda kod mene javlja odioznost ka pojedincima koji su vječno nominirani. Mali je dominirao ovim filmom i mislim da je ovo daleko zasluženija nominacija od one DDL-a ili Denzela koji se repriziraju.
Atomic Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 00:12   #63
A film DDL nisi ni gledala vjerojatno(na torrentima ga nema, u kinu nije), kako onda možeš reći da je daleko više zaslužena nominacija? DDL se uopće ne reprizira, kod njega baš vidiš uvijek da je riječ o drugom liku, čista suprotnost od onoga što si rekla. Staviti njega u isti koš s Denzelom je smiješno.

Mali je dobro odglumio, ali sada da je to nešto posebno...samo govori o slaboj godini.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 09:02   #64
Vidjela sam trailer što mi je bilo sasvim dovoljno da zaključim da sam u prošloj godini gledala bar troje ljudi koji su više pokazali pa ih nema. Naposljetku, nisi ni ti gledao film, pa da možeš pisat panegirike. Ono što sam vidjela podsjetilo me na izvedbu u 9.
Atomic Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 09:28   #65
Pa ja nisam nigdje niti napisao da je odglumio bolje od nekoga. Da, najbolje da ćemo po par minuta nepovezanih kadrova procijeniti nečiju izvedu, smiješno.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 13:13   #66
Odakle se stvore ovi stručnjaci svake godine u vrijeme dijeljenja nagrada... trailer vidjela
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 13:53   #67
Nadrealno je smiješno što nakon skoro polugodišnje kampanje Hammer nije nominiran za Oscara u kategoriji najboljeg sporednog glumca.

Mislim, nisam gledao film, ne znam je li zaslužio il' ne, ali tip je čekirao sve kockice: bijelac, privilegiran do koske, 'hrabro' je odlučio tumačiti homoseksualca, čemu se čak protivila njegova mamica. Sve za umjetnost. Wink, wink.

I onda ga skine legenda Plummer.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 15:13   #68
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Nadrealno je smiješno što nakon skoro polugodišnje kampanje Hammer nije nominiran za Oscara u kategoriji najboljeg sporednog glumca.

Mislim, nisam gledao film, ne znam je li zaslužio il' ne, ali tip je čekirao sve kockice: bijelac, privilegiran do koske, 'hrabro' je odlučio tumačiti homoseksualca, čemu se čak protivila njegova mamica. Sve za umjetnost. Wink, wink.

I onda ga skine legenda Plummer.
Pa, po meni nije. Prosjek.
Iako da, stalno se potenciralo kako mu mama nije zeljela gledati film i nije ga odgledala blablabla.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 15:22   #69
Lol, imam osjećaj da mu je ta uloga djelomično bila autobiografska On je glumio i kod Forda prošle godine.
Atomic Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 16:02   #70
Meni je taj Hammer bio ljigav u filmu
možda je taj lik takav trebao i biti?
ne znam
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 22:58   #71
Quote:
atomic gal lily kaže: Pogledaj post
Lol, imam osjećaj da mu je ta uloga djelomično bila autobiografska On je glumio i kod Forda prošle godine.
James Lord kojeg glumi u Final Portrait je isto bio derpe. Mislim da on postupno izlazi iz ormara.
stumper is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 19:33   #72
Quote:
atomic gal lily kaže: Pogledaj post
Ovaj film nije ni do koljena filmu La vie d'Adele po kemiji i prikazu prve ljubavi. Ipak, nije onako pretenciozno prekenjatorski poput A bigger splash istog redatelja, mali je dobro odglumio, onaj dijalog oca i sina na kraju je dobar i slike sjeverne Italije. Glazba isto neloša. No, mlako mi je to sve skupa. Dala sam 3.5/5
Daaa, baš sam i ja pomislila na taj film. Kako je ovaj pokušaj nekakve muške verzije istog. I isto sam pomislila koliko je Adelin život puno bolji film.
I iz nekog razloga me podsjetio na Lolitu.

Netko je spomenuo kako je film dosadan, ne mogu reći da je meni bio dosadan, ali mi je bilo nekoliko nepotrebno dugih scena. Scene koje ne govore ništa. Recimo ona scena kad na biciklu odlaze u daljini.
Kao klinka sam obožavala Brideshead Revisited (nisam ga dugo gledala), ali vjerujem da je puno bolji. Što ne znači da ovaj film smatram lošim, samo ga ne smatram posebnim.

A glede oca, ne znam, malo mi je too much. Jer sam stvorila utisak da su roditelji znali da je mali gay, pa su mu doveli prikladnog. (Rečeno je da biraju studente koji će doći). Budući da je i otac natuknio da nije uspio ostvariti ono što je sin ostvario, priča mi je djelovala kao da je otac preko sina ostvario svoju želju koju sam nije uspio. Malo mi je to sick. Osim toga mi je izgledalo kao da bi i otac rado povalio Olivera. Pogotovo na onom kupanju.

I da lijepo je to roditelji liberalni, sve divno i krasno...ali ja nigdje ne vidjeh brigu za dijete. Mali ima 17 godina, djeluje prilično slobodno i da sam ja roditelj tih ranih 80-ih najprije bih se zabrinula da će ga negdje netko natući i da bi mogao izgubiti život. Sjetim se filma Boys don't cry.

Ali kod ovih roditelja nikakve brige nema.

Kemije među njima dvojicom nema. Kemije među roditeljima nema. Osim par scena koje su mi bile odlične film mi je dosta prazan, bezosjećajan.
Mali dobro glumi i njegov lik je odličan (tip je intelektualan, hiperaktivan...) ali film kao da nestaje u nekakvim čudnim detaljima.

Glede komentara na račun kako mali može biti s Marcijom ili kako se Oliver može oženiti, izgleda kako ste jako mladi. 80ih godina (i prije) gayevi su se ženili, imali djecu, uredno održavali privid sretnog braka (neki su možda i bili sretni, jer stvori se prijateljstvo, ljubav prema djeci...) jer je alternativa bila ili otići u svećenike. Ili izoliranje od društva, šaputanje iza leđa ili najgore od strane ratobornih kretena da te negdje namlate.

Nažalost film sam gledala potpuno bez tona (kao i sve filmove i serije koje gledam) i sigurno sam puno izgubila na tome.

I moram reći da je Armie Hammer komad.
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 10:33   #73
nakon svega tu napisanog, napokon sam ga jučer pogledala i moram priznat da me baš ugodno iznenadio film. očekivala sam atmosferičnost i nije me razočarao nimalo u tom pogledu, ali to je nešto oko čega ste se svi složili u biti.
mene je ugodno iznenadio nedostatak tragičnog obrata i baš mi je ispala krasna priča o prvoj ljubavi, odrastanju, i za promjenu malo drugačiji twist kroz reakciju Eliovih roditelja.
baš mi je nekako prizvao sjećanja na prve ljubavi i slomljena srca. po meni je taj sentiment odlično prenesen.

ne mogu komentirat šanse za oscara, chalametova nominacija je svakako zaslužena, al velim, ostale nisam gledala pa nemrem sudit o konkurenciji.
__________________
...kad narastem, pokazat ću ja vama...
raptured is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 15:32   #74
Redatelj priča o nastavku: Luca Guadagnino Plans to Address the AIDS Epidemic in Call Me by Your Name Sequel
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 23:06   #75
Ono kad je film o gejevima, pa mu je vrhunac kad se ženska skine i pokaže sise...

I tako Kalvarija i dalje ostaje najbolji predstavnik queer cinema ikad snimljen...
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 01:28   #76
Baš lijep film o seksualnom i ljudskom sazrijevanju mladog čovjeka. I lijepo je vidjeti jedan gay film koji se ne bavi diskriminacijom i maltretiranjem nego pušta protagoniste da razviju svoj odnos bez nasilja i prijetnji sa strane.

Taj svijet jest malo previše eye candy raj visoke klase za moj ukus, ali nekako mi to ima smisla da se stvore pogodni uvjeti za likove da se zaljube. I sviđa mi se kako film tretira seksualnost ne kao fiksiranu osobinu lika nego kao fluidnu osobinu koja ovisi o prigodi. Da, otac se isto mogao spetljati s nekim tipom, ali silom prilika nije pa je završio sa zgodnom Francuskinjom koju voli. Elio se zaljubio u tipa, ali možda će se iduće ljeto baš zatreskati u studenticu koja dolazi kod njegovog oca.

I ovaj mali glumac je samo za ovu zadnju scenu zaslužio nominaciju za Oscara, ako nekom te nominacije išta znače.
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 13:39   #77
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
Taj svijet jest malo previše eye candy raj visoke klase za moj ukus, ali nekako mi to ima smisla da se stvore pogodni uvjeti za likove da se zaljube. I sviđa mi se kako film tretira seksualnost ne kao fiksiranu osobinu lika nego kao fluidnu osobinu koja ovisi o prigodi. Da, otac se isto mogao spetljati s nekim tipom, ali silom prilika nije pa je završio sa zgodnom Francuskinjom koju voli. Elio se zaljubio u tipa, ali možda će se iduće ljeto baš zatreskati u studenticu koja dolazi kod njegovog oca.
Da. Poanta je samo u tome da se emocionalno ne zatvori i ne 'bankrotira' do tridesete.
Inače, Oliver me podsjećao na one napuhane profesore s faksa koji misle da su bogomdani jer su zgođušni i ganjaju pi ejdž di Njegov lik mi je više stršio, i uglavnom do samog kraja ostao antipatičan, ali negdje na sredini je sve sjelo na svoje mjesto.
Više-manje.

Btw, evo što kaže Hammer (ljubav je na setu):

Quote:
Eventually, Hammer himself became spooked, having plunged into Guadagnino’s process so deeply. “The feeling of operating from that place of passion is really contagious and soul-satiating,” he said. “It’s the safest place I’ve ever been in my life — still to this day — when it comes to feeling complete empathy, complete understanding, and complete love, no matter what. But then … he knows if you’re lying. He knows if you’re not being honest, whether in real life or in the performance. And he will not back off.”

As the production neared its end, Hammer admits, he became peevish and started to withdraw. “For reasons that could be personal to Armie, I had the feeling that he was pulling away,” said Guadagnino. “The movie wasn’t finished, and I had to bring him back.” I asked Hammer what had made him behave like that. “Everybody was sort of lashing out because this thing was ending and nobody wanted it to,” he said. He hesitated, wary of what to reveal. “Honestly,” Hammer said, “I think I had fallen in love with Luca.”
A ako smo se pitali zašto Hammer grozno pleše, evo :

Quote:
"That was one of the most painful scenes I've shot in my life," Hammer says. "They would start the scene and it'd be the Psychedelic Furs (song), and then they would kill the music and start (filming). So I'd just be dancing and jumping around in silence, looking around at 500 extras just staring at you.

"Of everything we shot in this movie, that was the most difficult scene for me," he continues. "I was miserable. I was not having a good time."
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 19:55   #78
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Inače, Oliver me podsjećao na one napuhane profesore s faksa koji misle da su bogomdani jer su zgođušni i ganjaju pi ejdž di Njegov lik mi je više stršio, i uglavnom do samog kraja ostao antipatičan, ali negdje na sredini je sve sjelo na svoje mjesto.
Više-manje.
Meni je dobro da je on takav. S jedne strane uvjerljivo mi je da glavnog lika privuče ta nejasna drskost i antipatičnost, iz tih iskrica u običnom razgovoru onda se rađaju emocije. S druge strane dobro mi je da se kao gledatelj ne identificiram potpuno s tom pričom, da ne navijam skroz za njih, jer poanta je više u Eliovom sazrijevanju nego u njihovoj zajedničkoj sreći.
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 14:38   #79
Meni je ovo skroz simpatican i divan film, pomalo tuzan pred kraj. Soundtrack je fantastican i jako doprinosi scenama. Posljednji dio sa Eliom ispred kamina jako mocan. Armie Hammer je predobar!
Neki dijelovi filma su me bas nasmijali, tipa ona situacija sa breskvom ili kad mu snifa gace haha, pa kad ga skoro uhvati u drkanju itd...
p.s. njih dva su mi prezanimljivi kad pocnu pricati po intervjuima o iskustvima sa snimanja itd...
Meron is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 19:47   #80
Žao mi je što nisu favoriti. Mislim da bi situacija bila drugačija da Moonlight nije pobijedio prošle godine. Meni je CMBYN bolji od Moonlighta, iako mi je i Moonlight drag. Nadam se da će osvojiti barem u jednoj kategoriji, da se mene pita dobili bi Oscar za najbolji film i najboljeg glavnog glumca.

Timothee Chalamet (‘Call Me by Your Name’) could set another ‘youngest’ record with Oscar win

Sviđa mi se ideja o nastavku filma.
Pink Day is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.