Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2018., 13:58   #41
I dalje film nisam gledala, pa projiciram svoje želje i sudim po vanjskom dojmu, bez uvida u suštinu , iako je sama nit vodilja ona arhetipska priča koju već volim, i svakako mi je drago ić gledat još jednu neobičnu ekranizaciju… Al u slijedećih par dana ću svakako vidjeti kako će se mene dojmiti...
- nya - is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 14:03   #42
Crimson je meni bio puno bolji od ovoga.
Ovo me baš ostavilo meh razočaranom.
Lijep je film, i to mu je jedini plus.
Ostalo - prejednostavna priča, biće nije nikako okarakterizirano (netko prije spomenu Avatar, tamo smo se bar upoznali s tom civilizacijom i to mu je najljepši dio), prijatelj gej joj je prikazan ljigavo, a ona čudakinja iz slikovnice.

Tanko. Da nije seksa i pucačine, bio bi super bajka za djecu.
I da, spoiler /otkine mački glavu/ ugh.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 22:41   #43
Krutejebo koja kurčina od filma, ahahahaha.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 10:52   #44
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Krutejebo koja kurčina od filma, ahahahaha.
No, pa daj onda bar neki sastavak, pjesmicu, recitaciju u to ime, malo šprdnje, ironije, nečega.

Loši filmovi su najbolja inspiracija za krasno forumsko literarno stvaralaštvo.

Jer, da prostiš, ovo ti je kurčina od posta.
__________________
Jednadžba nikada neće biti jednačba!
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 13:33   #45
Nemam ja tu puno zamjerki kad su u pitanju tehničke dosjetke. Štoviše, del Toro u intervjuima opetovano spominje svoj sljedeći projekt - serija razgovora sa redateljima (Michael Mann i sl.) čija su tema tehnički aspekti filma (lenses, cranes and shit). OK, može se reći da vizualni aspekt duguje (donekle) Jeunetu...

SPOILERI!!!

Ali priča je baš uvredljiva šaka u oko. Nijema žena (she doesn't have a voice, mwa), najbolja tamnoputa prijateljica (koja, dakako, doživi u nekoliko navrata rasističke ispade), najbolji gay prijatelj i fishman upecan negdje u Južnoj Americi (imigrant) kojeg zla američka (vrlo bijela) žgadija zlostavlja jer je čovjek stvoren na Božju sliku, a Bog nije fishman (naravno, spomene se i to da BIJELI čovjek sliči više Bogu i od CRNOG čovjeka).

O, da, tu je i kadar u kojemu zli bijeli čovjek dođe doma, čak je i fotografija u tom segmentu filma drastično drukčija, kao iz reklame, okružen super bijelom ženom i djecom, idilična familija, pa kaže 'This is America', ali sve sa izostankom smiješka jer, jebi ga, sve je to laž... i onda misliš da je tu kraj 'suptilnostima', ali neće ići, sine, jer dok zli beli čovek torba svoju suprugu a ona počne opravdano negodovati on joj samo začepi usta jer ju najviše voli dok šuti.

Srećom nisu ubacili i situaciju di šef zlostavlja uposlenicu... oh, wait, ima i toga? I to pokušava zlostavljati nijemu djevojku pa joj, ako smo zaboravili, opet ponovi kako voli tišinu.

O tomu kako izbave fishmana zaista ne bih.

Što manje o seksu nijeme djevojke i fishmana to bolje.

A tek situacija di crnoputa gospođa ne dobije podršku svog crnoputog muža dok joj zli beli čovek prijeti smrću... ajme, majko.

Tu je i ruski špijun, heh.

Na kraju zli beli čovek zgine. Zgine i Rus, iako je bio djelomično dobar. Crni muškarac ispadne pičkica. Iako se radnja zbiva u periodu kad je crna populacija u Americi (i žene i muškarci) bila na pragu toga da izbori svoja ljudska prava.

Sve ovo što ja navodim možda je samo plod moje mašte. Možda ja učitavam ono čega nema. No, eto, my two cents.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 13:44   #46
Još jedan u nizu hvaljenih filmova koji kurca ne valjaju i koji su za zaspati.
Lijepo to vizualno izgleda, ali de facto nema ničega što nije već viđeno i napravljeno.
Također, oni ruski dijalozi su za ubit se. Ahhhhh
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 13:58   #47
LouReeth, ti ne razumeš... BUT .... you don't understand!
Zli beli čovjek je zli jer da nije plakal bi se na kraju filma nakon kaj pogine.

I nisi se orijentirao na najbitniju stranu priče - onu ljubavnu između nijeme bijele žene i nijemog škampa.

I još bitnije - njeno masturbiranje što je okosnica filma.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 14:11   #48
E da, ovaj "villain" ja tako nezanimljiv, besmislen, glup i iritantan da je to strašno.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 14:22   #49
jako razočaran,film isprazan i po meni nemaštovit.

SPOILER ALERT!!!!!

Tema masturbacije,homoseksulanosti, pretjeranog nasilja, mobinga na poslu i vulgarizma za mene je ubačena čisto kao neki shock value,bez ikakvog konteksta koja pomiče radnju naprijed. 2, 3x puta vrtnja scene kuhanja jaja i ženske masturbacije u kadi koja bi meni kao gledatelju trebala poslužiti kao nekakav "klik" svaki puta kada ona hrani jajima ono čudovište dok je zatočeno je nepotrebna,scena gdje čudovište odgrize glavu mački,a nijema glumica sa njim kasnije vodi ljubav nema nikakvog smisla,subplot gdje susjed više nije poželjan kao ilustrator u onoj firmi za žele nema nikakvu težinu,kada glavni negativac sebi trga zašivene prste isto ne razumijem čemu to,scena gdje glavna glumica mašta kako pjeva i pleše u crno-bijeloj boji uz orkestar....sama ideja je po meni uzeta iz ljepotice i zvijeri,morsko čudovište nema nikakvog karaktera i razloga zašto bih brinuo za njega,subplot ruskih špijuna je bio užasan,a i sam kraj je razočaravajuć,trebalo je stati kad čudovište i glavna glumica umru....

Uglavnom
svenjohnpetrucc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 16:02   #50
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
...

Sve ovo što ja navodim možda je samo plod moje mašte. Možda ja učitavam ono čega nema. No, eto, my two cents.


I Rus ispadne pizda, samo da se zna. Daa. #rooskybastards.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 16:58   #51
Spoileri

Al ona scena doktora na samrti gdje se izlane... može li neko objasniti?
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 17:24   #52
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Spoileri

Al ona scena doktora na samrti gdje se izlane... može li neko objasniti?
Američka propaganda da se Ruse prikaže kao ljude tankog karaktera.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 17:24   #53
Quote:
svenjohnpetrucc kaže: Pogledaj post
jako razočaran,film isprazan i po meni nemaštovit.

SPOILER ALERT!!!!!

Tema masturbacije,homoseksulanosti, pretjeranog nasilja, mobinga na poslu i vulgarizma za mene je ubačena čisto kao neki shock value,bez ikakvog konteksta koja pomiče radnju naprijed. 2, 3x puta vrtnja scene kuhanja jaja i ženske masturbacije u kadi koja bi meni kao gledatelju trebala poslužiti kao nekakav "klik" svaki puta kada ona hrani jajima ono čudovište dok je zatočeno je nepotrebna,scena gdje čudovište odgrize glavu mački,a nijema glumica sa njim kasnije vodi ljubav nema nikakvog smisla,subplot gdje susjed više nije poželjan kao ilustrator u onoj firmi za žele nema nikakvu težinu,kada glavni negativac sebi trga zašivene prste isto ne razumijem čemu to,scena gdje glavna glumica mašta kako pjeva i pleše u crno-bijeloj boji uz orkestar....sama ideja je po meni uzeta iz ljepotice i zvijeri,morsko čudovište nema nikakvog karaktera i razloga zašto bih brinuo za njega,subplot ruskih špijuna je bio užasan,a i sam kraj je razočaravajuć,trebalo je stati kad čudovište i glavna glumica umru....

Uglavnom
A pišanje bez držanja ga rukom? To si zaboravio, a bitno je.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 18:31   #54
Pranje ruku prije pišanja je posveta Torrenteu
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 22:13   #55
Bome, ovo brzo eskaliralo.

Hvala, Lou.

Ja sam pak, što se del Tora tiče, već dugo, dugo u modu koji opasno prijeti izjednačavanjem s Ajuto/Scott levelom, pa si ovo uzimam kao intervenciju.
__________________
Jednadžba nikada neće biti jednačba!
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 23:04   #56
E da, iz čega se točno zna da je Jenkinsov lik gej?
Neke pojedinosti u filmu koje su meni promakle, potvrđeno behind the scenes, logičan zaključak da ženska ne bi živjela skupa s frendom koji nije gej...?
Mislim, ja sam prvo mislio da joj je lik otac.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 23:16   #57
Pa ide u onaj kafić/restoran samo zbog onog momka koji poslužuje. Čak ima i scena gdje ga tip izbacuje iz kafića jer je ovaj gej.
Ne znam šta si ti gledao.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 23:22   #58
Ja nisam skužio da je gay dok tu nije počela priča. Mislio sam da je slučajno primio za ruku onog homofobnog rasistu u restoranu. Više ne smiješ niti pričati s ljudima i pipati ih i odmah si gay.
Zna se kako se pravi muškarci rukuju - na lički način! Svašta... gdje ide ovaj svijet.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 23:28   #59
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Pa ide u onaj kafić/restoran samo zbog onog momka koji poslužuje. Čak ima i scena gdje ga tip izbacuje iz kafića jer je ovaj gej.
Ne znam šta si ti gledao.
Ja sam mislio da ga tjera jer se usprotivio njegovom rasističkom odnosu prema onim crnim gostima.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 23:45   #60
jao jao jao...del torov najslabiji film...ne da mi se naširoko, izašla sam iz kina ko pokisla kokoš
dalal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.