Natrag   Forum.hr > Sport > IMF kladionica

IMF kladionica Ulaz na vlastitu odgovornost !!!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2017., 02:15   #3541
Al' ste se brzo skupili kad se treba ispičkarat. Neka, neka!

Danas ću napisati par riječi o PIO Solveru.

PIO je software koji uz inpute rangeva 2 igrača, bet sizings i startne stackove simulira optimalne frekvencije mogućih odluka za oba rangea sve do rivera.

Što to uopće znači i zašto nam to treba?

U pokeru stalno tražimo disbalanse u protivničkoj igri, to je način na koji stvaramo profit.

Vrlo jednostavan primjer je - nalazimo se na SB, neotvoren pot do nas i BB na razumnom uzorku (a uzorak ćete naprije imati na regu, a reg će (bi trebao) težiti balansu) ima folds to SB steal 71%.

To je insta-open (3x at least) praktično s 100% rangea jer je villain nebalansiran.

Onda taj isti villain, ako odluči uložiti u sebe, pa uzme nekog coacha da mu analizira igru, coach primjeti disbalans i ispravi ga, ili će to skužiti gledanjem videa ili na nek treći način, ali će popraviti disbalans i time natjerati nas da smanjimo frekvencije dok se ne dovedemo do trenutka kad ne možemo iskoristiti jedan drugoga pre-flop.

Slijedeći prostor za međusobnu eksploataciju je flop, i to je mjesto gdje PIO sjaji punim sjajem.

Nekad je bilo lakše igrat post-flop. Opališ c-bet i to je više manje to. Pa si mogao imati 100% c-bet frekvenciju. Onda se netko dosjetio i rekao, pa čekaj malo, jebem mu mater pa ne može on svaki put imat AA kad otvori UTG, a ja flatam na CO. I tako se on krenuo braniti što je natjeralo UTG-a da smanji frekvencije, i tako je krenuo zajednički ples ka balansu.

Ovo je primjer solved flopa J86r 25bb CO vs BB :



OOP checks, a mi možemo vidjeti koji dio našeg rangea betamo, a koji checkiramo, i što je vrlo bitno, iako ovdje PIO favorizira jedan sizing, različite bet sizinge.

Nakon toga možemo vidjeti i kakva je OOP reakcija na naš c-bet:



Još jedan bitan feature PIO-a je Node locking. On nam daje mogućnost odabira strategije izvan GTO-a.

Recimo, dosta top igrača agresivno odigrava flopove s čak 30% x/r. To rade zbog eksploatacije fielda. U PIO-u možemo zadati 30% x/r range i vidjeti kakva je naša optimalna reakcija na njihov exploit. Što će opet njima smanjiti frekvencije i evo nas opet u - balansu!

PIO je skup software,traži i jak hardver, pogotovo ako mu je zadan veliki broj inputa pa ga vrlo vjerojatno nećete imati na svom računalu, ali ćete svakako naletiti na njegova rješenja u poker webinarima, study grupama ili forumima pa eto vam kratak intro o čemu se radi.
__________________
Badbeat goes viral!
Badbeat is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 09:09   #3542
Isplatio sam si cijeli roll, i krenuo sa CFP.

Pa sad ko živ ko bez rolla
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 09:06   #3543
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Isplatio sam si cijeli roll, i krenuo sa CFP.

Pa sad ko živ ko bez rolla
I, kako ide?
__________________
A positive attitude may not solve all your problems, but it will annoy enough people to make it worth the effort.
bio is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 09:47   #3544
Teško

Bilo bi lakše da nikad nisam igrao poker ili ga igrao tek par mjeseci. Ovako moram dosta promjeniti način igranja i zaboraviti na većinu starih navika.

A tu je i problem PartyPokera za koji HUD pokazuje podatke samo za tekući session.

No tek je prošlo 6 dana, biti ću pametniji do nove godine
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 02:56   #3545
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Teško

Bilo bi lakše da nikad nisam igrao poker ili ga igrao tek par mjeseci. Ovako moram dosta promjeniti način igranja i zaboraviti na većinu starih navika.

A tu je i problem PartyPokera za koji HUD pokazuje podatke samo za tekući session.

No tek je prošlo 6 dana, biti ću pametniji do nove godine
kakva je situacija na partyu sto se tice omjera regova/ fisheva i koje limite igras ?
lolohebic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 03:00   #3546
Quote:
Badbeat kaže: Pogledaj post
Al' ste se brzo skupili kad se treba ispičkarat. Neka, neka!

Danas ću napisati par riječi o PIO Solveru.

PIO je software koji uz inpute rangeva 2 igrača, bet sizings i startne stackove simulira optimalne frekvencije mogućih odluka za oba rangea sve do rivera.

Što to uopće znači i zašto nam to treba?

U pokeru stalno tražimo disbalanse u protivničkoj igri, to je način na koji stvaramo profit.

Vrlo jednostavan primjer je - nalazimo se na SB, neotvoren pot do nas i BB na razumnom uzorku (a uzorak ćete naprije imati na regu, a reg će (bi trebao) težiti balansu) ima folds to SB steal 71%.
di su ti regovi sto foldaju 71%, ?
To je insta-open (3x at least) praktično s 100% rangea jer je villain nebalansiran.

Onda taj isti villain, ako odluči uložiti u sebe, pa uzme nekog coacha da mu analizira igru, coach primjeti disbalans i ispravi ga, ili će to skužiti gledanjem videa ili na nek treći način, ali će popraviti disbalans i time natjerati nas da smanjimo frekvencije dok se ne dovedemo do trenutka kad ne možemo iskoristiti jedan drugoga pre-flop.

Slijedeći prostor za međusobnu eksploataciju je flop, i to je mjesto gdje PIO sjaji punim sjajem.

Nekad je bilo lakše igrat post-flop. Opališ c-bet i to je više manje to. Pa si mogao imati 100% c-bet frekvenciju. Onda se netko dosjetio i rekao, pa čekaj malo, jebem mu mater pa ne može on svaki put imat AA kad otvori UTG, a ja flatam na CO. I tako se on krenuo braniti što je natjeralo UTG-a da smanji frekvencije, i tako je krenuo zajednički ples ka balansu.

Ovo je primjer solved flopa J86r 25bb CO vs BB :



OOP checks, a mi možemo vidjeti koji dio našeg rangea betamo, a koji checkiramo, i što je vrlo bitno, iako ovdje PIO favorizira jedan sizing, različite bet sizinge.

Nakon toga možemo vidjeti i kakva je OOP reakcija na naš c-bet:



Još jedan bitan feature PIO-a je Node locking. On nam daje mogućnost odabira strategije izvan GTO-a.

Recimo, dosta top igrača agresivno odigrava flopove s čak 30% x/r. To rade zbog eksploatacije fielda. U PIO-u možemo zadati 30% x/r range i vidjeti kakva je naša optimalna reakcija na njihov exploit. Što će opet njima smanjiti frekvencije i evo nas opet u - balansu!

PIO je skup software,traži i jak hardver, pogotovo ako mu je zadan veliki broj inputa pa ga vrlo vjerojatno nećete imati na svom računalu, ali ćete svakako naletiti na njegova rješenja u poker webinarima, study grupama ili forumima pa eto vam kratak intro o čemu se radi.
dobro si objasnio sto se pia tice , na kojem siteu imas uzorak da regovi toliko foldaju sb vs bb steal ? trazim site za igrat taj bi bio idealan
lolohebic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 11:08   #3547
Jel igra tko na supersportu? Ja sam krenio ovaj tjedan i imam lijep profit. Malo ljudi a i nema puno regova.
las palmas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 11:39   #3548
Quote:
las palmas kaže: Pogledaj post
Jel igra tko na supersportu? Ja sam krenio ovaj tjedan i imam lijep profit. Malo ljudi a i nema puno regova.
mislim da je u pocetku bilo bolje nego sada iako je i dalje ok
lolohebic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 22:02   #3549
Quote:
lolohebic kaže: Pogledaj post
kakva je situacija na partyu sto se tice omjera regova/ fisheva i koje limite igras ?
Igram NL5 i ide mi loše....ne jako loše ali loše, trenutno sam nakon 9 dana igre (tj. 9800 hendova i nekih 22h igre) u minusu 2.5 BI iako mislim da sam poboljšao igru

S obzirom na to kako mi ide izgleda da ima dosta regova a ja sam fish

Malo mi je to čudno jer na Partyu ne možeš birati mjesto za stolom niti možeš birati stolove prema igračima jer kad otvoriš stol ne pišu imena igrača.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 01:34   #3550
Kakvo vrijeme je doslo, regovi na NL5

Online poker is dead, everyone is solid ( ͡° ͜ʖ ͡°)
rap is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 13:07   #3551
Quote:
rap kaže: Pogledaj post
Kakvo vrijeme je doslo, regovi na NL5

Online poker is dead, everyone is solid ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Slažem se. I sng i mtt su postali dosta teži nego inače. Nema više para ko prije, svi se educiraju, uče, milijun videa, coachinga...
las palmas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 11:15   #3552
Mislim da više neću igrati na supersportu. Ovo je strašno šta mi radi već 3 dana. Makar da mogu tu sad okaciti hendove.
Sad će će reći neki varijanca, znam ja šta je varijanca ali ovo nema veze sa zdravim razumom.
Vrhunac je bio kad sam setao AA i od početka betam jako i lik calla i na turnu guram all in zato što vidim da će lik callat i lik calla zaista na 4 jebena izlaza i pogodi. Kad nisam probio monitor šakom.
Ma ima još situacija u ova 3 dana da sam proljev dobio.
las palmas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 14:09   #3553
Reci ti lijepo nama koliko si uplatio, šta si igrao i do kojeg si profita došao prije tog downswinga
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 15:02   #3554
Igram sve turnire na SS i upalim 2 cash stola da skupim onih 4000 ruku i ako nikad nisam učio taj Cash igrat. A odigram Cash od Micro do velikih uloga ( ne mogu si pomoc ). Mtt i sng sam imao coachinge dosta dugo i samo sam to grindao.
U 2 tjedna napravio nekih 3000 kn plusa na SS.
las palmas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 23:37   #3555
Quote:
las palmas kaže: Pogledaj post
Slažem se. I sng i mtt su postali dosta teži nego inače. Nema više para ko prije, svi se educiraju, uče, milijun videa, coachinga...
Cek, ti ozbiljno ?



Bez uvrede, ali NL5 bi i moj pas uspio beatat.
rap is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 23:47   #3556
Quote:
las palmas kaže: Pogledaj post
Igram sve turnire na SS i upalim 2 cash stola da skupim onih 4000 ruku i ako nikad nisam učio taj Cash igrat. A odigram Cash od Micro do velikih uloga ( ne mogu si pomoc ). Mtt i sng sam imao coachinge dosta dugo i samo sam to grindao.
U 2 tjedna napravio nekih 3000 kn plusa na SS.
Ček, pitanje je bilo koliko si uplatio i koji si onda limit igrao
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 23:48   #3557
Quote:
rap kaže: Pogledaj post
Bez uvrede, ali NL5 bi i moj pas uspio beatat.
Onda imaš dobrog psa pokeraša
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 16:53   #3558
https://www.youtube.com/watch?v=9qX4u5-Vxdc&t=0m55s
__________________
A positive attitude may not solve all your problems, but it will annoy enough people to make it worth the effort.
bio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 23:28   #3559


Nego, stvarno prije godinu/dvije godina nisam doživio da se na NL5 toliko 3beta i 4beta, rijetkost su 2 fisha na stolu
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 14:20   #3560
Quote:
rap kaže: Pogledaj post
Cek, ti ozbiljno ?



Bez uvrede, ali NL5 bi i moj pas uspio beatat.
De ti meni reci kako se zove ova treba.
las palmas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:17.