Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2003., 20:08   #41
Quote:
Prijatelj kaže:
ha, čuj, kakav topic, takvo chatanje


ovaj topic potvrdjuje moju pretpostavku o tom da ljudi, ako se ne pozivaju na kojekakva vulgarna izdanja kojekakvih povijesti filozofije, nemaju pojma o filozofiji i o filozofiranju...
...skoro pa da cu dobit isti odgovor od studenta 4. godine fil. i kumice s placa o tomu kaj je filozofija...svi imaju neke predodzbe u koje su uvjereni i šora ih klasican hrvatski sindrom gdje svi sve znaju...
...naslucujem sto bi trebala biti filozofija..ali i nakon 4 godine pokusavanja uvodjenja u istu jos uvijek sam stigao samo do onog sokratovskog..tj vidim da nevidim(znam da ne znam)... s nadom da cu ipak kad tad vidjet odbacujem vecinu izdanja povijest fil. i sve predodzbe kvazifilozofa i kumica..


obelišče....što se mene tice moš pustit da ovaj topic ode u zaborav...tj. ni bed ak ga zbrišeš
aj bok
__________________
u svetu postoji jedno carstvo
Majkl Džekson is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 20:15   #42
Quote:
Hai! kaže:
ja filozofe zamisljam kao budale bradate koje zive u buradima, na proplancima i u spiljama, jedu korijenje i bobice, i gnjave seljane kojima je samo do zajebancije nekim pizdarijama o smislu i bitku. a seljani ih ne kuze jer je njima samo do sexa i cuge. no neki seljani su drukciji pa ih prate i prate i jedu bobice s njima i spavaju na kamenju i pokrivaju se koprivama zajedno s njima.




postoji legenda , mit ili kaj god o Heraklitu..nakon spoznaje poveukel se u hram da zivi s bozicom(ne znam tocno kojom)...izmedju inih i Aristotel govori o tom dogadjaju...kaze A.--da dok je Heraklit boravil u hramu dosli su radoznali posjetitelji ( s foto -aparatima) u razgledavanje hrama..vidjevsi Heraklita prestrasili su se i uzmaknuli...
..a H. im je rekao:" Uđite i ovdje su bogovi!"


zato Hai ne brij..odi kod heraklita druzit se s bogovima...
..nemoj percipirat filozofe oslanjajuci se na cirkusantska izdanja kojekakvih povijest fil.
evo i tebi
__________________
u svetu postoji jedno carstvo
Majkl Džekson is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 20:40   #43
Quote:
Majkl Džekson kaže:
...naslucujem sto bi trebala biti filozofija..ali i nakon 4 godine pokusavanja uvodjenja u istu jos uvijek sam stigao samo do onog sokratovskog..tj vidim da nevidim(znam da ne znam)...
Polakooo...
Sjest će ti neke stvari kad budeš imao možda više iskustva... Jer, kako je netko nekada rekao "bitno je riječima neiskazivo"...
obelix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 20:47   #44
Quote:
obelix kaže:
Polakooo...
Sjest će ti neke stvari kad budeš imao možda više iskustva... Jer, kako je netko nekada rekao "bitno je riječima neiskazivo"...

mozda u potpunosti...ali znamo da su postojali ljudi koji su bili u stanju izreći nešto od onoga bez čega ničega uopće ne bi bilo.. to je taj tzv ISKONSKI GOVOR..a onaj ko to može taj je mudrac


pogle samo kak političari lijepo barataju riječima...za njih nema neizrecivog...a to ljudi puše i te kak
__________________
u svetu postoji jedno carstvo
Majkl Džekson is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2003., 21:01   #45
Quote:
Majkl Džekson kaže:
mozda u potpunosti...ali znamo da su postojali ljudi koji su bili u stanju izreći nešto od onoga bez čega ničega uopće ne bi bilo.. to je taj tzv ISKONSKI GOVOR..a onaj ko to može taj je mudrac


pogle samo kak političari lijepo barataju riječima...za njih nema neizrecivog...a to ljudi puše i te kak
Ma, lako za njih...
Pa zna se na koju kartu su igrali antički kvazifilozofi, olitiga sofisti... Pravi sofist je trebao biti vješt u jeziku, bez obzira je li u pravu ili nije...

99% političara su sofisti...

A pravi mudrac šuti i razmišlja... Nije uzalud Wittgenstein rekao da se treba zašutjeti kada više nemaš riječi za ono što bi rekao...
obelix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 15:03   #46
Smile

Quote:
Majkl Džekson kaže: Pogledaj post
ja sam mlad i neukusan a htio bi znati. za pocetak volio bi znati kaj je to filozofija? stoga bi molio nekog mudrog forumasa filozofa da mi u najkracim crtama i svojim rijecima otkrije tu tajnu.
ako se uopce, ili ako pozivi ovaj post, nadje neko voljan odat mi tajnu molim ga samo 2 stvari. jedna je da se ne poziva na kojekakva izdanja kojekakvih povijesti filozofije, a druga je da mi ne odgovori- ljubav spram mudrosti- za taj odgovor castim udarcem u pleksus.
hvala.
Fizičar kaže: Trenje je sila koja se suprostavlja relativnom kretanju.
Doktor kaže: Prehlada je akutna virusna infekcija
Kemičar kaže: Voda je H2O.
a Filozof na sve to postavlja pitanje: ''Zašto je to tako''
Znaci filozofija je čuđenje, otvaranje pitanja koja tipičan čovjek neće otvorit
jer živi u svijetu u kojem je najvaznije ''kako sta vise zaraditi a sta manje raditi''. Ljubav prema čovjeku, znanju, mudrosti, svemu višem od ovog fizičkog. Ljubav prema onom metafizičkom, nevidljivom a bitnom.
Znatiželja i strast.
kmcr_scream is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:08.