Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2009., 19:27   #1
Srasli plodovi

Imam "problem" s višnjom

Iz nekog razloga se ove godine na njoj nalazi većina spojenih plodova, sraslih uglavnom od dva. Jel me može netko podsjetiti kako se ova pojava zove (danima kopam i ne nalazim ) i naučiti zašto nastaje? Koji su favorizirajući uvjeti za takvo što? Slično vidim povremeno i na sjemenkama suncokreta.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 10:21   #2
Meni se isto ove godine dogodilo sa šljivama (najviše na Stanley). Na njima je valjda više od 50% plodova sraslo.

Sigurno je kriv GMO

Ili su to izrazito društveni plodovi, pa im je dosadno solo
__________________
I GMO su ljudi, samo su drugog okusa!
GMO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 10:26   #3
Je, je, društveni, samo što je uvijek jedan drastično veći u odnosu na drugog, deformiranog, kržljavog i čudno obojanog
Kao i IRL, savršena ljubav, sadist/mazohist, vampir/dobrovoljna darovateljica krvi itd.

Idem poslikati pa bacim te čudne duete u temu.
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 10:30   #4
To su ti sijamski blizanci, jednojajčani dakako.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 10:35   #5
Evogac,

http://svartberg.org/nula/visnja.jpg

Čudni neki sijamci
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 12:56   #6
To je dvojajčani + argumentum
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 16:37   #7
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Evogac,

http://svartberg.org/nula/visnja.jpg

Čudni neki sijamci
Ovo je ziher fotomontaža!
Ja ozbiljno shvatio pitanje ali ovo je čisti

Čak ovaj mali izgleda kao pi**ek u fazi pupoljka
__________________
I GMO su ljudi, samo su drugog okusa!
GMO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 19:54   #8
ovo prvi puta vidim. doduse, ove godine na tresnjama ne vidim nista jer su mi ih podravci pokrali pa ih iz protesta cupam van, ali ovo ja cu tu sliku proslijediti mojoj savjetnici pa nek ona kemija kaj bi to bilo.

gmo, lijepo te je opet vidjeti. daj mi se prebaci na jabuke i opisi kakvo je stanje. meni se pojavila ervinia i to samo na glosteru, nista spektakularno, vec rijeseno. sto ima kod tebe?

( modice ne se ljutiti sto sam malo zastranila, drago mi je vidjeti neke face koje su nas malo zapostavile)
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 20:56   #9
Sve 5, nou sikiriki

Kad saznaš, javi, baš me zanima o čemu se radi. Slutim smiješak kad primi fotografiju ... sve ove babe oko mene se također cerekaju ko šiparice na te višnje
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2009., 21:57   #10
proslijedila sam sliku mojoj savjetnici. sutra ju zovem pa natipkam odgovor.
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 09:57   #11
Ja ne bih previše patio zbog toga. Svojevjemeno su u PVCu u doba valentinova prodavali anatomski oblikovane svijeće pod nazivom Tvrtko Veliki. Ove bi trešnje išle po 2-3 puta većoj cijeni ak se nazovu Pipin Mali.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 00:08   #12
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Imam "problem" s višnjom

Iz nekog razloga se ove godine na njoj nalazi većina spojenih plodova, sraslih uglavnom od dva. Jel me može netko podsjetiti kako se ova pojava zove (danima kopam i ne nalazim ) i naučiti zašto nastaje? Koji su favorizirajući uvjeti za takvo što? Slično vidim povremeno i na sjemenkama suncokreta.
Sinkarpija?
__________________
!!!
Big momma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 08:23   #13
Quote:
Big momma kaže: Pogledaj post
Sinkarpija?
Sinkarpija http://svartberg.org/smajli/pljas.gif
Tražim po skriptama, rujem kao krtica a Guglo je od male pomoći

Big momma, hvala najljepša

Jel slučajno radiš s biljkama i znaš što uvjetuje ovu pojavu? Nauči nas!
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 22:35   #14
Koliko me sjećanje služi, nastaje kada se iz jednog tučka formiraju dva ploda.
A zašto? Tu bi nam mogao pomoći kakav VVV stručnjak.
Eventualno zaštitar, ali mislim da nije uzrok patogen ili štetnik (tj. štetočinja - ovu riječ teško prihvaćam iako je neizbježna u suvremenoj domaćoj stručnoj literaturi).
__________________
!!!
Big momma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 17:21   #15
To je genetska deformacija-bolest.Tzv. blizanci. Tipično za šljivu stenli.Nuspojava je poremećen odnos šećer-kiselina u plodu.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:27.