Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2007., 19:00   #1
Kerrock / Corian / Getacore

tko mi može pomoći oko pronalaženja najbolje majstora za kerock radne ploče za kuhinju, skoro pa hitno mi treba preuređenje kuhinje
miatea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 02:35   #2
Jesi sigurna da zelis bas njega? Uzmi si radje granit
m.ar.e.s is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2007., 17:20   #3
Pridružujem se komentaru. Kerok nikad ne izgleda dobro kao granit, ružan je i umjetan. A i skup. Granit je zakon. Ako se pravilno održava, izgleda božanski, posebno ako je kuhinja u drvu.
As Špadi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 17:34   #4
Bravo trica kupa
m.ar.e.s is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 21:55   #5
Kerrock, Corian, Rausolid

Molim sve koji su koristili bilo koji od ovih proizvoda za radne plohe da iznesu svoja iskustva. S obzirom da je cijena stvarno visoka zanima me da li je ta investicija isplativa.
nicol0502 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 23:45   #6
Nisam osobno koristila, ali moja frendica koja je arhitektica i bavi se interijerima uglavnom, mi je za kerrock rekla kako ga baš nikome ne preporuča jer nakon nekih godinu dana dobije nekakvu patinu po sebi i to onda baš ne izgleda više tako lijepo kao na početku.

O kolikoj cijeni pričamo po metru dužnom ?
Mirella is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 14:09   #7
Ja baš razmišljam o Rausolidu, cijena ispada oko 1500 kn po dužnom metru kad se sve zbroji (zajedno sa montažom, poliranjem i što već), pa me isto muči koliko se to isplati. Uopće mi se ne sviđa ova informacija o patini, iako koliko sam ja shvatila to se u slučaju bilo kakvog oštećenja može ponovo ispolirati pa bude kao novo?
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 08:51   #8
Dosta sam citala po netu o tim materijalima i svi kazu da su neusporedivo bolji od svega ostalog, cak na youtube-u imaju filmici o tome kako se lako popravlja i testiranja kako se lako uklanjaju mrlje od npr markera. Da li netko zna koje su ubiti razlike izmedu tih proizvodaca (kerrock, corian, Rausolid), mozda je neki od njih malo povoljniji??
nicol0502 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 11:20   #9
Quote:
Aoife kaže: Pogledaj post
Ja baš razmišljam o Rausolidu, cijena ispada oko 1500 kn po dužnom metru kad se sve zbroji (zajedno sa montažom, poliranjem i što već), pa me isto muči koliko se to isplati. Uopće mi se ne sviđa ova informacija o patini, iako koliko sam ja shvatila to se u slučaju bilo kakvog oštećenja može ponovo ispolirati pa bude kao novo?
To nije materijal koji je potreban u kuhinji i nema nikakvo ekonomsko niti funkcionalno opravdanje...a uz to vidio sam više slučajeva pucanja na spajanim dijelovima...
To je materijal za laboratorije, nepotreban za kuhinje, a ako baš imaš viška novaca uloži u nešto drugo u kuhinji.
A i za 1500kn možeš dobiti samo lošeg majstora i najjeftiniju verziju Kerrocka, realna cijena je bliže 300-350EUR po metru dužnom.

Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 11:23   #10
Sta to tocno znaci duzni metar, jel to 1x1 ili je neka druga sirina?
nicol0502 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 12:13   #11
Dužni metar je metar duljine plohe standardne širine (60 cm), dakle to bi bilo 0,6 m2. Koliko ja znam najskuplji je Corian (mislim da se on i radi na drugačiji način od ova dva), pa Kerrock pa Rausolid.
A što se tiče toga da je takav materijal nepotreban u kuhinji, pa isto tako bi se moglo reći da je medijapan nepotreban u kuhinji kada postoji jeftiniji iveral, a ipak postoje mnogi voljni platiti dosta veću cijenu za malo veću kvalitetu (i ljepši izgled). Moja kuhinja recimo nije ravna nego postoji nekoliko mjesta na kojima se radne plohe spajaju, i vrlo bih rado da su spojevi "nepostojeći" ako si ikako budem to mogla priuštiti.
No prije toga vrlo bih rado čula mišljenje nekog tko takvu plohu već ima da vidim ima li nekakvih iznenađenja.
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 12:28   #12
Question

Radna ploha od cordiana mi je stvarno prekrasna i bez obzira na to sto neki kazu da to nije materijal za kuhinju stavila bi je bez razmisljanja da nije tako skupa. Da se barem javi netko tko je stavio plocu od Rausolida da cujemo kako je zadovoljan.
nicol0502 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 11:50   #13
Poznajem nekog tko ima takvu ploču, mislim da je čak možete i vidjeti. Vrlo je bitno da imate školovanog majstora i da nije sklon podvalama.
japa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 00:28   #14
Koja je razlika između Kerrock-a i Corian-a? Jesu to materijali ili nazivi firmi? Malo sam proučavala tu i tu al nisam šur

Našla sam fotke sudopera (Kerrock) i skroz su me oduševile jer ne volim one vidljive spojeve / lajsne / silikon / raznorazne "viškove" i "umetke" na radnoj plohi nego samo glatku površinu, pa mi se ovo čini skroz super.. Zanima me, ako imate iskustva s tim, koji su mu nedosta(t)ci?

E, da.. i kakve su razlike u cijeni u odnosu na ostale materijale za radne plohe/ploče? Tj. kak ide poredak od najjeftinije do najskuplje? Granit, drvo, kamen, taj Kerrock-nešto.. ne znam kaj sve još postoji..
z.l.e.v.A.n.k.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 03:30   #15
Meni se baš sviđa i izgleda mi "trajno".

Sudoper, zaštita na zidu, bez vidljivih spojeva..

Jedino nisam doznala cijenu. Neki pišu da je metar dužni 700kn, a neki da je 500€
z.l.e.v.A.n.k.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 12:50   #16
Ja imam takav ugrađeni sudoper u Corian ploču. Nema nekih posebnih nedostataka (ploča ili sudoper) - jedino recimo negativno što sam primjetila, je da se mrlje od hrane više "prime" za taj materijal nego za inoks sudoper / iveral ploču, pa se ne može samo prebrisati mekanom krpicom nego prvo treba poprskati npr. Mr. Muscolo sredstvom za kuhinju. Nakon toga ode bez problema. Ovo nemanje spojeva je super praktično.

Kerrock i Corian su nazivi materijala i firmi koje ih proizvode, Kerrock proizvode Slovenci a Corian je od nekud preko bare. Princip je isti kod oba materijala, jedino je Corian nešto kvalitetniji (čula sam za neke slučajeve da je Kerrock znao negdje "puknuti" u određenim situacijama - ali ako i pukne mislim da se može popraviti). Corian izgleda nešto ljepše nego Kerrock, koji malo podsjeća na brodsku plastiku. Također, vidjela sam jedan Kerrock sudoper u nekom salonu i dno mu je bilo nekako "bodljikavo" tj. nije glatko , Corian sudoper je potpuno gladak.

Oba su skupa, Corian nešto skuplji. Ako te zanimaju neka iskustva sa firmama koje ih kod nas prodaju, pošaljem na pp.
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 13:13   #17
Sanjam Corian u kuhinji jednog dana...
rijecanka77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 13:19   #18
Corian je izumila i proizvodi firma DuPont.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 13:47   #19
Istina! A Kerrock čini se proizvodi Kolpa
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 14:02   #20
I jos da dodam da corian stvarno dobro izgleda, minimalisticki, pogotovo kada je i ostatak kuhinje lijep, kao kod jedne nase forumasice, A...e.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:24.