Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2010., 22:15   #201
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
....

ne, ne polly lažljivice stara....da ne kažem govoračice neistina......ne, bolje lažljivice jer je s gornjom tvrdnjom to tako...Ja baš nigdje ovdje nisam prijetio kartonima...To ti samo izmišljaš...pogledaj malo bolje.

...
oprosti, nemam vremena cijeli dan visiti na forumu
netko je od vas mahao kartonima i permabanovima (edit: pradonček, parcijalnim, krivo se odrazih, bogu fala kaj sam se sjetila greške)
ti ili terminate
na ovom ili na ms topicu
ako mi se zmešalo, oprosti
ako je taj post i obrisan, oprosti
namjerno ne lažem (što se i vidi na forumu, nis tu od jučer, '98. je davno bila), ako sam nekada nešto krivo povezala to sam i priznala
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.

Zadnje uređivanje polly : 30.07.2010. at 23:45.
polly is offline  
Old 30.07.2010., 22:20   #202
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
....evo topica za to....za metodu koja je neprovjerena, nepouzdana i potencijalno opasna......
molim lijepo koji je to lijek za ms provjeren, pouzdan i neškodljiv?
apsolutno
što to mogu uzeti a da mi garantirano neće naštetiti i što će me garantirano izliječiti?
što to postoji za ms a da više apsolutno nikakva istraživanja nisu potrebna jer je to besmisleno obzirom da se izliječenje nudi?
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 31.07.2010., 11:26   #203
Pretpostavka povezanosti CCSVI i MS

dr. Zamboni je pronašavši CCSVI kod izuzetno velikog broja MS pacijenata, a koje je pregledavao zato da bi pomogao svojoj ženi koja ima MS, postavio slijedeću moguću vezu te dvije bolesti.

Povrat venske krvi iz mozga (slabo otjecanje, zadržavanje u mozgu)->
>prolaz eritrocita u stanice mozga kroz BBB (krvno moždanu barijeru)->
>taloženje željeza u mozgu (uz venule na MR 7T nađeno željezo)->
>izazvana reakcija organizma na toksine (željezo)->
>aktiviraju se T limfociti (kao obrambeni mehanizam)->
>nastanak MS.
dragona1 is offline  
Old 31.07.2010., 22:33   #204
@re-xp
savjetujem ti da napokon pročitaš sa razumjevanjem ono čega si se uhvatio ko pijan plota. U suprotnom svako pilanje o "4 radiologije" kvalificirat ću trolanjem pa ćeš brzo nakupiti bodova za ban. Nemoj se dovesti do toga.
Ukratko...doc je forumašici za dijagnostiku savjetovao ...."Pa zovi ili obidji sve invazivne radiologije. Evo u zg ih imaš bar 4. Imaš Dr. Rubina u Osijeku."...gdje ti izvlačiš svoj zaključak da je to skandalozno i što li već zbilja ne znam......a nije me ni briga sad nakon nekoliko upozorenja...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Old 01.08.2010., 18:30   #205
Lightbulb

Quote:
Malden kaže: Pogledaj post
Evo i linka na sažetak istraživačke studije:
http://www3.interscience.wiley.com/j...TRY=1&SRETRY=0
Autori su:
Florian Doepp, MD
Friedemann Paul, MD
José M. Valdueza, MD
Klaus Schmierer, PhD
Stephan J Schreiber, MD
a ustanove u kojima rade su:
Department of Neurology, University Hospital Charité, Humboldt University, Berlin, Germany;
NeuroCure Clinical Research Centre, University Hospital Charité, Humboldt University, Berlin, Germany
Department of Neurology, Segeberger Kliniken, Bad Segeberg, Germany
Blizard Institute of Cell and Molecular Science, Centre for Neuroscience & Trauma (Neuroimmunology Group), Barts and The London Queen Mary School of Medicine & Dentistry, London, UK
UCL Institute of Neurology, Department of Neuroinflammation, London, UK
P.S. Studija je ispitivala pacijente po kriterijima Zambonija!
M.
tko traži taj i nađe,
http://www.biomedexperts.com - na linku je potrebna registracija, ali vjerujte, vrlo je korisno

U prilogu je link na http://docs.google.com/fileview?id=0...ZTJkNTgz&hl=en , sa nekoliko članaka gore spomenutih doktora sa stranice biomedexperts.com, u svima se spominje cirkulacija krvi iz mozga, povezanost jugularnih vena sa istom, a gle čuda u jednom članku
"These patients may be at higher risk to develop central nervous system diseases related to cerebral outflow obstruction." ovi pacijenti mogu imati povećani rizik za razvoj bolesti CNS u vezi sa zastojem (opstrukcijom)otjecanja krvi iz mozga, ups?

kako god da pročitam te članke, koliko su dostupni na netu, uvijek uočavam dvije stvari
1. cirkulacija, cirkulacija i cirkulacija
2. dok je to dovođeno u vezu sa nekim drugim bolestima tipa COPD –koji nije neurološka bolest, do tad je bio mir i načelno se spominjao moguć razvoj neurološke bolest
S obzirom da gornji autori nisu razvijali tezu do kraja, a mogli su, imali su sve dostupne aparate i podatke, nekako mi se čini da nisu, a s obzirom na svoju specijalnost (NEUROLOZI) htjeli ovu bolest dovesti sami pod ingerenciju druge specijalnosti.
E sad kad se pojavio vaskularni kirurg koji tvrdi da je NJIHOVA bolest iz NJEGOVE domene, e sad smo digli neurološku bunu.

Zadnje uređivanje dragona1 : 01.08.2010. at 18:33. Reason: kucanje
dragona1 is offline  
Old 01.08.2010., 19:55   #206
-Uzeto sa MS-CCSVI--Što se tiče "suženih vena" činjenica je da je ovaj problem pronađen kod obolelih od MS-a u preko 90% slučajeva. Međutim, niko nikada nije sa sigurnošću tvrdio da je ovo uzrok ili posledica MS-a. Ali, činjenica je, takođe, da je "sređivanje" ovih vena kod, sada već više stotina obolelih, dovelo do poboljšanja i čak i nestajanja simptoma MS-a. Zato ja ne vidim razlog protivljenja ovoj intervenciji, tim pre što je reč o rutinskoj, kratkotrajnoj i bezbolnoj intervenciji. Ako postoji problem "zapušenih vena" u čemu je problem "otpušiti" te vene i uspostaviti normalan protok krvi? Zapušene vene nisu normalno stanje, pa zašto onda to stanje ne učiniti normalnim. E, sad, ako to dovede do poboljšanja onda i dolazimo do pitanja "zašto bi nekog zabrinulo poboljšanje stanja obolelog". Ovim pitanjem zalazimo u interese farmaceutskih kompanija, ali i nekih neu
Ivica-1102 is offline  
Old 01.08.2010., 21:34   #207
Ponovo na nogama
Sofija BABOVIĆ | 01. avgust 2010. 20:55 |

Lečenje obolelih od multipleks skleroze u KC Niš daje odlične rezultate. Ljiljana Kukić: Nisam nikad ni sanjala da ću moći ponovo da hodam

KOLICA više nisu njihova sudbina. Oni ponovo mogu da hodaju. Noge im više ne klecaju. Žive život kakav su mislili da nikada više neće moći, jer njihova dijagnoza je glasila - multipleks skleroza (MS).

MNOGO OBOLELIH
- PROCENJUJE se da u Srbiji od MS boluje od 5.000 do 7.000 ljudi, što nije malo - ističe doc. dr Saša Živić. - Interesantno je da je medicina i ranije imala podatke o pojavi venske drenaže kod MS pacijenata. Preliminarni rezultati govore da ova metoda sprečava ponovno javljanje bolesti, odnosno da bolest stoji na postojećem nivou, ali i za ove rezultate predstoji provera.
To je rezultat rada sedmočlanog tima stručnjaka Kliničkog centra u Nišu koji je započeo lečenje obolelih od multipleks skleroze. Od 74 pacijenata uključenih u studiju MS iz Srbije, Hrvatske, BiH i Crne Gore, koji su u serijama lečeni od 11. januara, kod velikog broja njih došlo je do vidnog pobošljanja - ustaju iz invalidskih kolica i hodaju na svojim nogama - otkrivaju, za „Novosti“, članovi niškog tima lekara.

Preliminarni rezultati u primeni nove metode po protokolu dr Paola Zambonija, koja se do sada primenjuje samo u još tri zdravstvena centra u svetu, više su nego ohrabrujući.

Ljiljana Kukić (38), iz Inđije, majka troje dece, jedan je od tretiranih pacijenata. Posle deset godina, ona je prošle nedelje prvi put uspela da ispešači tri kilometra sa svojom decom, od centra Inđije do svog stana:

- Prvi simptom MS javio mi se 1998, ali je bolest dijagnostikovana tek 2002, posle snimanja magnetnom rezonancom. Moja terapija zasnivala se na interferonu, ali mi se stanje pogoršavalo na svakih šest-devet meseci. Nisam mogla bez pomoći da pređem 300-400 metara. Najviše problema imala sam sa desnom nogom, i nisam mogla da savijem prste, imala sam grčeve posle dužeg sedenja i druge neprijatnosti. Intervenciju sam imala 19. marta. Već posle kontrole u maju ustanovljeno je da imam slobodan protok krvi. Danas hodam, radim čučnjeve..., što nisam mogla ni u snu od pojave bolesti. Prosto, sada sam nova osoba.

Radmila Tufegdžić (50), iz Kraljeva, tri godine je imala MS.Videla je duple slike, bol u glavi bio je redovan, zajedno sa ogromnim potiljačni pritiskom. Hodala je pogrbljeno, pridržavajući se za druge, nije mogla da se popne uz stepenice bez oslonca... Otišla je u invalidsku penziju:

- Lečila sam se pulsom, posle čega mi je bilo potrebno skoro mesec dana da dođem sebi. Intervenciju sam imala 16. juna. Već sutradan bilo mi je bolje. Za mene je bila misaona imenica da operem običan tanjir. Niko osim nas obolelih ne može da zamisli koliko je ova bolest teška. Mesec dana od intervencije radim sve poslove u kući.

Dr Dragan Milić objašnjava za „Novosti“:

- Kod ogromne većine pregledanih pacijenata u pripremi ovog programa uvideli smo da imaju problem s venskom drenažom iz mozga u srce. Metoda je jednostavna i sastoji se iz balon dilatacije sužene vene ili vene koja ima patološki povraćaj krvi. Pacijenta primimo u osam ujutro, uradimo sve potrebne analize (dopler, neurološki pregled, MR mozga, selektovana flebografija) i saniramo suženje. Do 20 sati je slobodan. Intervencija je minimalno invazivna i za pacijente bezbolna.

Dr Saša Živić ističe da je činjenica da su prvi rezultati ohrabrujući, ali i da ova metoda sigurno nije „čarobni štapić“, niti negira do sada postignute naučne rezultate u lečenju MS, već je u praksi njima dopuna.

- Krajnji dometi metode nisu poznati, kod jednog broja pacijenata imamo odlična pobošljanja, kod drugih su ona blaga, a kod minimalne grupe zasada nema pomaka - kaže dr Živić.



Izvor:
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna...novo-na-nogama
ESC is offline  
Old 01.08.2010., 23:30   #208
Quote:
ESC kaže: Pogledaj post
...Preliminarni rezultati u primeni nove metode po protokolu dr Paola Zambonija, koja se do sada primenjuje samo u još tri zdravstvena centra u svetu, više su nego ohrabrujući...
Gdje su objavljeni preliminarni rezultati? (Osim u Večernjim novostima Republike Srbije)

M.
__________________
Me and my brothers Jake and Elwood - We're on a mission from God.
Ovaj post je osobne naravi, ne uvjerava, ne savjetuje, ne docira. Za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama ovog posta upitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Malden is offline  
Old 02.08.2010., 07:42   #209
dr. Živadinov - članak od 20.07.

link http://www.sciencedirect.com/science...3df47b601875c2
Multiple sclerosis and cerebral endothelial dysfunction: Mechanisms
J. Steven Alexander-a, Robert Zivadinov-b, Amir-Hadi Maghzi-c, d, Vijay C. Ganta-a, Meghan K. Harrise and Alireza Minagar
a Department of Cellular and Molecular Physiology, Louisiana State University Health Sciences Center, Shreveport, LA 71130, USA
b Buffalo Neuroimaging Analysis Center, The Jacobs Neurological Institute, Department of Neurology, School of Medicine and Biomedical Sciences, State University of New York at Buffalo, Buffalo, NY, USA
c Isfahan Research Committee of Multiple Sclerosis (IRCOMS), Isfahan University of Medical Sciences, Isfahan, Iran
d Neuroimmunology Unit, Neuroscience Center, Institute of Cell and Molecular Science, Barts and the London School of Medicine and Dentistry, London, UK
e Department of Neurology, Louisiana State University Health Sciences Center, 1501 Kings Highway, Shreveport, LA 71130, USA
Received 16 March 2010;
revised 30 March 2010;
accepted 8 April 2010.
Available online 20 July 2010.

Sažetak
Multipla skleroza (MS) Smatra se autoimunim neurodegenerativnim poremećajem središnjeg živčanog sustava koji obično pogađa mlade odrasle osobe s određenom genetskom pozadinom.
Uzroci i lijek za MS još nisu nađeni. Na temelju nedavnog napretka u razumijevanju patogenog mehanizma MS, izgleda da MS predstavlja heterogenu skupinu poremećaja s različite patofiziologije i neuropatologije.

Trenutno nema jedinstvene hipoteze koja objašnjava patogenezu ove kompleksne bolesti. Tri prevladavajuće spoznaje o patogenezi MS su virusna, imunološka i krvožilna teorija.
Ovaj pregled predstavlja MS kao neuroupalnu bolest sa značajnom vaskularnom komponentom i ispituje postojeće dokaza za ulogu cerebralne disfunkcije endotelnih stanica u patogenezi ove progresivne bolesti središnjeg živčanog sustava (SŽS) upalnih poremećaja.
dragona1 is offline  
Old 02.08.2010., 07:49   #210
Thumbs up ECTRIMS

http://www.ectrims.eu/
ECTRIMS-europski odbor za liječenje i istraživanje MS

NEW: ECTRIMS Statement about Chronic Cerebrospinal Venous Insufficiency (CCSVI):

ECTRIMS supports and endorses the statement of the Multiple Sclerosis International Federation on Chronic Cerebrospinal Venous Insufficiency (CCSVI).

na skupu u 10/2010. biti će objavljeni rezultati studije koju na Sveučillištu Buffalo provodi dr. Živadinov
dragona1 is offline  
Old 02.08.2010., 09:02   #211
Quote:
dragona1 kaže: Pogledaj post
http://www.ectrims.eu/
ECTRIMS-europski odbor za liječenje i istraživanje MS

NEW: ECTRIMS Statement about Chronic Cerebrospinal Venous Insufficiency (CCSVI):

ECTRIMS supports and endorses the statement of the Multiple Sclerosis International Federation on Chronic Cerebrospinal Venous Insufficiency (CCSVI).
....
I na kraju gore citiranog ECTRIMS statement-a piše:

http://www.msif.org/en/news/msif_news/ccsvi.html

Q 10: Should I have treatment?
A: The risks and benefits of procedures to treat CCSVI have not been established by properly controlled clinical trials. Unless and until strong supportive evidence is produced, and until the risks of treatment are thoroughly assessed, any procedures to mechanically correct the purported problem outside of a clinical trial are not recommended.

Prijevod:

Pitanje: Dali da se podvrgnem tom tretmanu?
Odgovor: Ne preporučujemo!

M.
__________________
Me and my brothers Jake and Elwood - We're on a mission from God.
Ovaj post je osobne naravi, ne uvjerava, ne savjetuje, ne docira. Za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama ovog posta upitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Malden is offline  
Old 02.08.2010., 09:31   #212
Quote:
Malden kaže: Pogledaj post
I na kraju gore citiranog ECTRIMS statement-a piše:

http://www.msif.org/en/news/msif_news/ccsvi.html
MSIF -MEĐUNARODNA MS FEDERACIJA

Q 10: Should I have treatment?
A: The risks and benefits of procedures to treat CCSVI have not been established by properly controlled clinical trials. Unless and until strong supportive evidence is produced, and until the risks of treatment are thoroughly assessed, any procedures to mechanically correct the purported problem outside of a clinical trial are not recommended.

Prijevod:
Pitanje: Dali da se podvrgnem tom tretmanu?
Odgovor: Ne preporučujemo!

M.
Na kraju mog CITIRANOG linka to ne piše NIGDJE, link koji si stavio je link na stranicu MEĐUNARODNE MS FEDERACIJE, koja kao i sva društva MS drži svoj položaj u odnosu na MS bolesnike.

Jer ako nema bolesti MS ->čemu će služiti društva MS.

A Q10 je jedno od pitanja upućeno toj organizaciji.
U linku koji si naveo MSIF postavlja pitanja i sama na njih odgovara, zato ne spominji molim te u istom kontekstu ECTRIMS.

Zadnje uređivanje dragona1 : 02.08.2010. at 09:42.
dragona1 is offline  
Old 02.08.2010., 09:32   #213
Stigla iz Izole oduševljena!
Slijedi izvještaj:
Bolnica je svemirska (krevet bih uzela kući kao suvenir!), a doktori i sestre su apsolutno posvećeni pacijentima! Bolnica nema miris po bolnici :-) Bolja je od hotela s 5 *!
Došla sam u petak oko podne. Slijedilo je vađenje krvi, mjerenje tlaka, temperature i EKG. Dobili smo tablete za razrjeđivanje krvi (plavix) i aspirin protect. Popodne su došli doktori kardiolog prof.dr. Marjeta Zorc i neurolog prof.dr. Miro Denišlič, slijedilo je upoznavanje, razgovor i neurološki pregled (jaaako dobar!). U bolnicu sam došla u jako dobrom stanju (ograničen pogled u desno, lagane dvoslike, nedostatak ravnoteže kod pogleda prema gore, nema refleksa mišića na trbuhu), nisam imala nedostatak osjeta u nozi - EDSS 1.0! Zadnjih par dana prije dolaska u bolnicu počela sam se jako dobro osjećati.
U subotu smo čekali na zahvat (ujutro su nas obrijali skroz i stavili braunilu). Došla sam na red oko 16h popodne.
Nije bilo sretnije osobe na svijetu kad je doktor rekao:"Stenoza!" Dr.Milošević me je pitao kakvih problema imam s hodom, a ja sam rekla da u najgorem slučaju vučem lijevu nogu i imam smanjen osjet u nozi.
Ja imam visok prag tolerancije boli, ali mene je boljelo! Daju ti lokalnu anesteziju na preponi, ali kad dođu do suženja i napušu balon... ufff! Al' kratko traje!!!
Monitori su s lijeve strane od stola, tako da sam mogla promatrati što se događa.
Imala sam stenoze na azygos, hemiazygos veni i lijevoj jugularnoj veni (50%).
Nakon što su 1. put proširili drugu stenozu (na azygos veni; izgledala mi je kao drvo s korjenjem- koliko sam vidjela na monitoru), u trenutku je nestala glavobolja i napetost na desnoj strani glave i.... napokon sam mogla pogledati u desno!!! Dok si na stolu svako malo te pitaju kako si, a ja sam im bez njihovog pitanja rekla:"Vidim u desno! Sad mogu gledati u desno!" Oni su se uznemirili jer su mislili da mi nije dobro, ali meni je bilo više nego dobro!!! Mogla sam kolutati očima :-)
Onda su proširivali venu dok nije dobila svoj pravi oblik.
Slijedio je pregled desne jugulrane vene. Na pregledu doplerom ( u Beogradu) ustanovljeno je da imam skoro duplo širu desnu jugularnu venu. Vjerujem da se to sredilo čim su popravili azygos venu. Desna jugularna je bila u redu, pa su pregledali lijevu.
Onda su u jednom trenutku nestali doktori iz sobe i kad su se vratili, rekli su da će napraviti neke kozmetičke zahvate na lijevoj :-) Rekli su da će je malo, malo proširiti. Nakon zahvata saznala sam je stenoza bila 50%, a na dopleru je lijeva jugularna bila u redu.
Dok sam ležala na stolu, stalno sam se smješkala ("Sigurno te ne boli jer se smiješ!"), malo pjevušila (nadam se da me nisu čuli). Doktori rade svoj posao, nešto ih i skužiš što pričaju jer pričaju slovenski (a ja ga baš i ne razumijem previše)... Kad sam se navikla na taj osjećaj širenja vene, bilo mi je lakše.
Zahvat je trajao oko 1h. Bila sam brzo gotova u odnosu na ostale koji su taj dan bili na zahvatu. Doktor je radio 12h bez prestanka i kad je završio sa svim pacijentima taj dan, došao nas je vidjeti. I dr.Zorc.
Rekli su nam da su nam noge i ruke tople zbog kontrasta (mogli bi se "pucat" kontrastom kad nam bude hladno!), ali skužila sam da se napokon znojim i da su mi noge i ruke i dalje tople.
Jučer sam šetala po Izoli, rekli su da je vruće, a meni je bilo ugodno toplo i znojila sam se :-)
U nedjelju je dr.Zorc razgovarala s nama, snimila nas (pričali smo o promjenama nakon intervencije).
Osim što sad mogu gledati u desno, vid mi je nekako bistriji, mogu bolje fokusirati, nema glavobolja i neke napetosti u glavi, mogu gledati gore kad stojim a da se ne rušim u natrag, nemam ni grčeve u lijevoj nozi. Vjerujem da ću sad moć i učit i imat bolju koncentraciju (to me je jako mučilo).
Dobili smo tablete za slijedećih 2 dana (detralex, plavix ili zyllt i aspirin). Trebam skoknut do doktorice po recept za iste...
Eto... :-)
paaa is offline  
Old 02.08.2010., 09:48   #214
Quote:
paaa kaže: Pogledaj post
Stigla iz Izole oduševljena!
Imala sam stenoze na azygos, hemiazygos veni i lijevoj jugularnoj veni (50%).
Nakon što su 1. put proširili drugu stenozu (na azygos veni; izgledala mi je kao drvo s korjenjem- koliko sam vidjela na monitoru), u trenutku je nestala glavobolja i napetost na desnoj strani glave i.... napokon sam mogla pogledati u desno!!! Dok si na stolu svako malo te pitaju kako si, a ja sam im bez njihovog pitanja rekla:"Vidim u desno! Sad mogu gledati u desno!" Oni su se uznemirili jer su mislili da mi nije dobro, ali meni je bilo više nego dobro!!! Mogla sam kolutati očima :-)
..............Osim što sad mogu gledati u desno, vid mi je nekako bistriji, mogu bolje fokusirati, nema glavobolja i neke napetosti u glavi, mogu gledati gore kad stojim a da se ne rušim u natrag, nemam ni grčeve u lijevoj nozi. Vjerujem da ću sad moć i učit i imat bolju koncentraciju (to me je jako mučilo).
Dobili smo tablete za slijedećih 2 dana (detralex, plavix ili zyllt i aspirin). Trebam skoknut do doktorice po recept za iste...
Eto... :-)
Super, hvala što si javila svoje iskustvo, isto se tako nadam da ćemo uspjeti u naumu da se postupak počne raditi i kod nas....., SRETNO i polako naprijed, povratak u život
dragona1 is offline  
Old 02.08.2010., 10:23   #215
@paaa

Sve najbolje!!!
ESC is offline  
Old 02.08.2010., 12:52   #216
Quote:
dragona1 kaže: Pogledaj post
Na kraju mog CITIRANOG linka to ne piše NIGDJE, link koji si stavio je link na stranicu MEĐUNARODNE MS FEDERACIJE, koja kao i sva društva MS drži svoj položaj u odnosu na MS bolesnike.

Jer ako nema bolesti MS ->čemu će služiti društva MS.

A Q10 je jedno od pitanja upućeno toj organizaciji.
U linku koji si naveo MSIF postavlja pitanja i sama na njih odgovara, zato ne spominji molim te u istom kontekstu ECTRIMS.
Link nisam stavio ja, nego ECTRIMIS, i to na kraju od tebe citiranog ECTRIMS statement-a.:

NEW: ECTRIMS Statement about Chronic Cerebrospinal Venous Insufficiency (CCSVI):
ECTRIMS supports and endorses the statement of the Multiple Sclerosis International Federation on Chronic Cerebrospinal Venous Insufficiency (CCSVI).


Tu se jasno vidi da ECTRIMIS podržava izjavu MEĐUNARODNE MS FEDERACIJE glede CCSVI-a.
Dakle, link koji ti citiraš (djelimično!) nisam stavio ja već ECTRIMUS,

Pažljivije čitati.

M.
__________________
Me and my brothers Jake and Elwood - We're on a mission from God.
Ovaj post je osobne naravi, ne uvjerava, ne savjetuje, ne docira. Za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama ovog posta upitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Malden is offline  
Old 02.08.2010., 13:11   #217
no ne mijenja na stvari da MSIF sam postavlja pitanja i daje odgovore i ne mijenja na stvari da ljudi koji obave postupak imaju poboljšanja i
ne mijenja na stvari da tko ne želi ovo vidjeti kao mogućnost da se izliječi ili zaustavi napredovanje bolesti, taj će pronalaziti takve napise, ja ću pronalaziti druge i to samo pokazuje što je čiji cilj

moj cilj je da se izliječim i da mi bude bolje, a tvoj cilj je?
zapravo me ne zanima, uživaj u MS, a ja ću se pokušati riješiti CCSVI
dragona1 is offline  
Old 02.08.2010., 13:59   #218
Quote:
dragona1 kaže: Pogledaj post
... uživaj u MS ....
Hvala ti na dobrim željama, kako pažljivo od tebe, baš si me ganula. Evo odmah idem "uživati u MS-u" - kako ti kažeš...
__________________
Me and my brothers Jake and Elwood - We're on a mission from God.
Ovaj post je osobne naravi, ne uvjerava, ne savjetuje, ne docira. Za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama ovog posta upitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Malden is offline  
Old 02.08.2010., 14:23   #219
Quote:
paaa kaže: Pogledaj post
Stigla iz Izole oduševljena!
Slijedi izvještaj:
....Dobili smo tablete za razrjeđivanje krvi (plavix) i aspirin protect.
....Dobili smo tablete za slijedećih 2 dana (detralex, plavix ili zyllt i aspirin). Trebam skoknut do doktorice po recept za iste...
Eto... :-)
Hvala ti na iscrpnom izvještaju. U njemu sam zapazio da su ti plavix i aspirin dali i prije operacije. To, po meni, podupire moja saznanja da su trenutna poboljšanja neposredno poslije oberacije posljedica uzimanja tih antiplateleta koji imaju i jako protuupalno djelovanje i mogu se svrstati uz bok sličnih kortikosteroidnih preparata (medrol i sl.) za koje znamo da trenutno djeluju na olakšanje upalnih MS simptoma. Žao mi je samo da su ti nanijeli bol primjenjujući bespotreban zahvat (stenoza 50% - što to znači?!) ali moramo i njih razumijeti - kako bi ti inače naplatili nekoliko tisuća eura za aspirine - bespotrebna procedura ide pride.

M.
__________________
Me and my brothers Jake and Elwood - We're on a mission from God.
Ovaj post je osobne naravi, ne uvjerava, ne savjetuje, ne docira. Za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama ovog posta upitajte svog liječnika ili ljekarnika.

Zadnje uređivanje Malden : 02.08.2010. at 14:34.
Malden is offline  
Old 02.08.2010., 16:45   #220
Quote:
Malden kaže: Pogledaj post
Hvala ti na iscrpnom izvještaju. U njemu sam zapazio da su ti plavix i aspirin dali i prije operacije. To, po meni, podupire moja saznanja da su trenutna poboljšanja neposredno poslije oberacije posljedica uzimanja tih antiplateleta koji imaju i jako protuupalno djelovanje i mogu se svrstati uz bok sličnih kortikosteroidnih preparata (medrol i sl.) za koje znamo da trenutno djeluju na olakšanje upalnih MS simptoma. Žao mi je samo da su ti nanijeli bol primjenjujući bespotreban zahvat (stenoza 50% - što to znači?!) ali moramo i njih razumijeti - kako bi ti inače naplatili nekoliko tisuća eura za aspirine - bespotrebna procedura ide pride.

M.
Da li kronična venska insuficijencuja postoji kao patološko stanje organizma?

Koje vene ne podlježu toj patologiji ?

Koja je dijagnostika potrebna da se lociraju mjesta kronične venske insuficijencije ? Kad strikture vena treba tretirati a kada ne i zbog čega?

Pogledaj http://www.ms-mri.com/ . Da li su svi ti ljudi sa te stranice u biti preprodavači salicilata i antipleteleta uz prigodnu nepotrebnu dilataciju?

Da li tvrdiš da su hipoperfuzija i hipoksija mozga i leđne moždine fikcija koja
je potrebna kao alibi za prodaju nepotrebne usluge vaskularnih kirurga.

Razjasni teze koje zastupaš.Biti će korisno za tebe i za nas.
re-xp is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:14.