Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2017., 11:49   #1501
Hello!
Jesam li dobro skužila: ako ne platiš kaznu od 250kn (u kojem roku ne znam jer na kazni samo piše da možeš poslat zahtjev za reklamacijom u roku 8 dana, nije precizirano da moraš i kaznu platit u tih 8 dana), onda ti šalju opomenu za tih 250kn, ako i to ne platiš u nekom roku onda ti Fina sjedne na račun i skine ti 800 kn? Ili?
Poznanik ima neke veze u zetu i rekao mi je da će se to riješiti u pon, što je 8 dana. Nije da imam para na bacanje, tek sam se zaposlila i naravno, plaća kasni mjesec dana. Inače kupujem karte, al ko bi ih očekivao u ned u 7 ujutro kad ideš iz noćne i zaspeš u tramvaju. Imali su 'posebnu akciju', njih 6-7 je ušlo, bilo ih je više nego putnika haha
__________________
Čudni su putevi Gospodnji!
Suncica64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 12:23   #1502
Počinitelju prekršaja, nadležni komunalni redari na temelju vjerodostojne dokumentacije, odnosno izvješća prijevoznika, izdat će potvrdu o počinjenom prekršaju u visini polovice propisanog minimuma novčane kazne, odnosno 250,00 kuna. Ukoliko počinitelj prekršaja plati izrečenu novčanu kaznu, neće se voditi prekršajni postupak.

Ne plati li počinitelj prekršaja izrečenu kaznu izdat će se obavezni prekršajni nalog s troškovima prekršajnog postupka, s rokom plaćanja od 8 dana. Novčana kazna izrečena obaveznim prekršajnim nalogom smatrat će se u cijelosti plaćenom, ako počinitelj prekršaja plati dvije trećine izrečene kazne, odnosno 333,00 kuna. Podnese li počinitelj prekršaja prigovor na novčanu kaznu izrečenu obaveznim prekršajnim nalogom, nastavit će se pokrenuti prekršajni postupak pred nadležnim sudom, a u suprotnome pokrenut će se i ovršni postupak.
http://www.zet.hr/default.aspx?id=1360
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 22:52   #1503
I na njihovim stranicama ne piše koliko je rok za plaćanje te kazne izdane potvrdom o počinjenom prekršaju.
__________________
Čudni su putevi Gospodnji!
Suncica64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 09:59   #1504
moglo bi bit max 8 dana.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 10:51   #1505
Kako je uopće Zet došao do cifre od 250kn za kaznu?

Recimo, kazna za parking jest cijena dnevne karte, tj. 60kn. Kazna je prije bila puno veća, pa je srušena sudskom presudom, i sada je prihvatljivih navedenih kuna. (premda je čak Sud i naplatu takve dnevne karte proglasio nezakonitom, ali dobro...)

Ako je cijena vožnje javnim prijevozom 30 min = 4kn, onda je 60 min = 8kn. Time dolazimo do brojke od 192kn, što bi bila cijena 24 satnog korištenja Zeta. Jasno je da, na dnevnoj bazi, nitko ne koristi javni prijevoz cijeli dan. Optimum je nekih 4-6 sati, što bi iznosilo oko 50kn recimo. Dakle, slično kao i za parking, i vrlo razumno.

I kojeg šupka je Zet izvukao 250kn volio bih znati....
saucer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 12:02   #1506
Novčanom kaznom od 500,00 do 800,00 kuna kaznit će se za prekršaj putnik ako:
1. na zahtjev ovlaštene osobe prijevoznika ne predoči valjanu voznu kartu radi
kontrole (članak 26. stavak 2. ove odluke);

Počinitelju prekršaja iz stavka 1. točke 1. ovoga članka, komunalni redari na
temelju vjerodostojne dokumentacije (izvješća prijevoznika) izdat će potvrdu o
počinjenom prekršaju u visini polovice propisanog minimuma novčane kazne, odnosno 250,00 kuna. Ako počinitelj prekršaja plati izrečenu novčanu kaznu, neće se voditiprekršajni postupak.
Ovdje
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 13:34   #1507
Nisi me shvatio.

Zanima me logika, matematika, izračun koji opravdava takvu cifru, a ne link na nekakav njihov dokument. Jasno da kazne moraju biti propisane internim dokumentom.
saucer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 18:42   #1508
Cifra je mogla bit i veća i manja.Što je većaide se s logikom daće rijetki činit prekršaje.

I nije izvukao ZET nego Gradska skupština.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 19:08   #1509
ZET-ov vozač divljao na putnicu jer mu je platila u lipama, a zatim bacio njen novac kroz prozor

Eto, pa vi plaćajte u sitnom novcu.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 11:19   #1510
Ma ja kupujem uvijek na kiosku, uopće mi se ne da imati komunikaciju s dotičnima. I da, naravno da je žena u pitanju, najbolje da će se na muškarca derati. isto kontrola nerijetko preleti dijelove s muškarcima i dođe do žena. Posebno su "hrabri" izvan vozila i kad nema ljudi.

Nakon onog mog incidenta od kraja prošle godine bila sam dugo u šoku, razviješ neku nelagodu i strah kad općenito ulaziš u javni prijevoz, jednostavno od službenih osoba ne očekuješ takvo ponašanje i ostaješ šokiran.Tako da razumijem ženu iz priče, mogu misliti kako joj se voziti svaki dan s tim busem, grozno.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 21:12   #1511
najjace kak zet uvijek pokrene postupke u takvim slucajevima al nikad ne cujemo kak se zavrsi prica, znamo svi da to osoblje i dalje radi i nista mu se nece dogodit
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 14:03   #1512
Quote:
crovlado kaže: Pogledaj post
Pa ako si ta dva tjedna prije , prijavila nestanak čemu briga??
Nisam prijavila, očito. Stvar je u tome da nisam bila u Zagrebu neko vrijeme i s obzirom da mi tad nije trebao, nisam ni primijetila odmah da je izgubljen
lady tauriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 11:36   #1513
Jučer sam na kućnu adresu dobila ZET kaznu u iznosu od 250,00 kn zbog neispravne karte (bio je početak mjeseca i nisam stigla kupiti novu te sam podsvjesno pružila pokaz nadoplaćen prošlog mjeseca). To se dogodilo 5. 1. 2017. g. Prošlo je znači 6 mjeseci i sada traže da platim u roku 3 dana, inače ide 500 odnosno 800 kuna i nemam pravo žalbe.
Što se može napraviti? Imaju li pravo nakon toliko vremena slati i tražiti da se plati? Nakon toga nisam više ni bila u ZG (od siječnja na Erasmus razmjeni i to do jučer kad me i dočekala kazna).
čokolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 14:22   #1514
Popušio sam kaznu u tramvaju i piše na papiriću da mogu podnjeti Zahtjev za oslobađanje plačanja prekršajne kazne (baš piše velikim slovom) na neki mail ako je prvi put. Jel postoji neki obrazac koji moram ispuniti ili im samo pošaljem mail i kažem, ej, prvi put je, oprostite?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 14:51   #1515
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Popušio sam kaznu u tramvaju i piše na papiriću da mogu podnjeti Zahtjev za oslobađanje plačanja prekršajne kazne (baš piše velikim slovom) na neki mail ako je prvi put. Jel postoji neki obrazac koji moram ispuniti ili im samo pošaljem mail i kažem, ej, prvi put je, oprostite?
Napisi u word-u s tvojim podacima, njihovim podacima, predmet,pune recenice, mjesto i datum, potpis i atachiraj ili odnesi osobno.
Ako ne znas kako se pisu dopisi pogledaj primjere na netu.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 16:02   #1516
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Napisi u word-u s tvojim podacima, njihovim podacima, predmet,pune recenice, mjesto i datum, potpis i atachiraj ili odnesi osobno.
Ako ne znas kako se pisu dopisi pogledaj primjere na netu.
Koja komplikacija, zar nema neki obrazac negdje na njihovom sajtu?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 16:09   #1517
Ono, daj se fcking potrudi za tih 2xx kn...
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 17:52   #1518
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Popušio sam kaznu u tramvaju i piše na papiriću da mogu podnjeti Zahtjev za oslobađanje plačanja prekršajne kazne (baš piše velikim slovom) na neki mail ako je prvi put. Jel postoji neki obrazac koji moram ispuniti ili im samo pošaljem mail i kažem, ej, prvi put je, oprostite?
Mene su također prije neka 3 mjeseca uhvatili bez karte i daljnja procedura je takva da im se pošalje e-mail na adresu koja piše na papiriću (ne postoji nikakav obrazac).

Znači, ovo je primjer mog maila koji sam poslala;
U PREDMET sam napisla ZAHTJEV ZA OSLOBAĐANJE PLAĆANJA KAZNE.
mail glasi: dana (datum) tokom kontrole karata u tramvaju, ovlaštenoj osobi nisam predočila/predočio voznu kartu zbog vlastitog propusta, budući da u tom trenutku nisam kod sebe imala/imao voznu kartu.
Budući da mi je ovo prvi prekršaj takve vrste u javnom prijevozu, molim Vas da me oslobodite plaćanja prekršajne kazne. Unaprijed hvala.

Također treba slikati taj papirić od kontrolora i priložiti ga u mailu (na slici se treba vidjeti jasno onaj broj ispod naslova "obavijest putniku", zatim ime i prezime putnika, datum i sat kontrole i linija i zona prijevoza.

Isti dan kad sam poslala dobila sam odgovor da "prema evidenciji prekršitelja nemam dugovanja po izdanoj obavijesti putniku budući da mi je prekršaj prvi."
Flower 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 21:20   #1519
Quote:
Flower 25 kaže: Pogledaj post
Mene su također prije neka 3 mjeseca uhvatili bez karte i daljnja procedura je takva da im se pošalje e-mail na adresu koja piše na papiriću (ne postoji nikakav obrazac).

Znači, ovo je primjer mog maila koji sam poslala;
U PREDMET sam napisla ZAHTJEV ZA OSLOBAĐANJE PLAĆANJA KAZNE.
mail glasi: dana (datum) tokom kontrole karata u tramvaju, ovlaštenoj osobi nisam predočila/predočio voznu kartu zbog vlastitog propusta, budući da u tom trenutku nisam kod sebe imala/imao voznu kartu.
Budući da mi je ovo prvi prekršaj takve vrste u javnom prijevozu, molim Vas da me oslobodite plaćanja prekršajne kazne. Unaprijed hvala.

Također treba slikati taj papirić od kontrolora i priložiti ga u mailu (na slici se treba vidjeti jasno onaj broj ispod naslova "obavijest putniku", zatim ime i prezime putnika, datum i sat kontrole i linija i zona prijevoza.

Isti dan kad sam poslala dobila sam odgovor da "prema evidenciji prekršitelja nemam dugovanja po izdanoj obavijesti putniku budući da mi je prekršaj prvi."
Hvala!
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 10:02   #1520
Quote:
Flower 25 kaže: Pogledaj post
Mene su također prije neka 3 mjeseca uhvatili bez karte i daljnja procedura je takva da im se pošalje e-mail na adresu koja piše na papiriću (ne postoji nikakav obrazac).

Znači, ovo je primjer mog maila koji sam poslala;
U PREDMET sam napisla ZAHTJEV ZA OSLOBAĐANJE PLAĆANJA KAZNE.
mail glasi: dana (datum) tokom kontrole karata u tramvaju, ovlaštenoj osobi nisam predočila/predočio voznu kartu zbog vlastitog propusta, budući da u tom trenutku nisam kod sebe imala/imao voznu kartu.
Budući da mi je ovo prvi prekršaj takve vrste u javnom prijevozu, molim Vas da me oslobodite plaćanja prekršajne kazne. Unaprijed hvala.

Također treba slikati taj papirić od kontrolora i priložiti ga u mailu (na slici se treba vidjeti jasno onaj broj ispod naslova "obavijest putniku", zatim ime i prezime putnika, datum i sat kontrole i linija i zona prijevoza.

Isti dan kad sam poslala dobila sam odgovor da "prema evidenciji prekršitelja nemam dugovanja po izdanoj obavijesti putniku budući da mi je prekršaj prvi."
Ista stvar mi se desila prošli tjedan...
Žena mi napisala kaznu tj Obavijest o putniku i rekla mi je da idem riješiti na Remizu pošto mi je 1. kazna....kažem ja nije 1. jer sam već dobila jednom, a ona kaže da se to ne broji ako je davno, glavno da nije u zadnja 3 mjeseca.
Ok, mislim sad poslati mail sa Zahtjevom za oslobođenje, samo me zanima ako mi odbiju zahtjev da li moram platiti 250 ili 500kn? Jer mi je ipak bolje platiti 250kn a ne duplo...
Sarah Walker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:30.