Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2014., 10:23   #1
Redatelji koje ste otpisali

Redatelji koje ste odlučili prekrižiti za sva vremena, s kojima ste se posvađali, razišli, civilizirano u miru i tišini ili barbarski u srdžbi i psovci. Prijatelj vam javi da je u kino stigao novi film tog redatelja, a vama je ta vijest bitna kao i guzica Kim Kardashian koja se pojavila na portalima, novi album Vatre ili nova Mamićeva press konferencija.

Također, navedite film koji je bio kap koja je prelila čašu.

Ja mogu izdvojit neke:

Tarantino- nakon sat i pol Djanga sam shvatio da gledam film čovjeka čiji opus smjera u pravcu nowhere. Makar sam to znao i ranije.

Von Trier- nakon Dogvillea sam shvatio da imam posla s isfrustriranim i poremećenim sinom koji pati od taštine i koji je samog sebe uvjerio da je upravo on ''treći čovjek'', odabrani nasljednik slavne skandinavske linije Dreyer-Bergman. Nisi.

Jim Jarmusch- nakon Ghost Doga shvatio da imam posla s propalicom.

Andrej Zvjagincev- nakon filma ''Elena'' u kojem je potvrdio da je onaj ''Povratak'' bio jebena slučajnost i da je kao autor pomalo izgubljen.

Ang Lee- nakon ''Planine Brokeback''. Onakav šlamperaj u drugoj polovici nisam mogao tolerirati.

Hong-Jin Na- ''Chaser'' je bio odlično režiran film slabijeg scenarija kojeg je pisali njih par. Međutim, uslijedio je ''Yellow Sea'', a scenarija se uhvatio sam redatelj. I pokazao svoj talent pisanja filma za gospodu iz Popovače, soba 4, prizemlje. Zapravo njega sam prekrižio isključivo kao scenarista i redatelja. Ako vidim da je snimio nešto novo, a sa scenarijem nema aspoultne veze, možda i pogledam.

Kim Ki Duk- njemu sam se znao i diviti, ali sam nakon filma ''Hwal'' skužio da je lik blesav.

Cristi Puiu- nakon trosatnog mučenja zvanog Aurora. Miodrag Belodedić bi snimio bolji film.

Christopher Nolan- nakon ''Viteza tame'' kojeg su toliko razvikali, a ispadne onakva bezvezarija. Usporedbe s Burtonovim klasikom su za sud. Brijem da je Inception teško sranje.

Steven Spielberg- ne znam koji je zadnji Spielberg kojeg sam gledao, mislim da je Munchen. Nije da mi je bio sad katastrofalno loš, zapravo se ni ne sjećam dojma, ali s vremenom sam skužio da mi je Spielberg sveden na Duel i Ralje. I koji će mi kurac onda nekakav War horse ili Lincoln? Kaj ću s tim?

Abbas Kiarostami- nakon ''Like someone in love'' je jasno da je stari Iranac umoran i istrošen.

Francis Coppola- nakon filma ''Jack''. Činjenica da iza tog filma stoji isti čovjek koji je potpisao ''Kumove'', ''Prisluškivanje'' ili'' Apokalipsu danas'' spada u kolosalne misterije života na Zemlji. Filmovi iz 80-ih i 90-ih nisu imali onaj sjaj koji ga je krasio 70-ih, ali taj Jack je stvarno neshvatljiv. Teška degradacija. Znam da se 2000-tih vratio, ali ljudi kažu da je to grozota.

Michael Mann- bojim se da nakon ''Public Enemies'' više nemamo o čemu razgovarat. Ionako 2000-tih slabi, tetura u ringu, publika mu lagano zviždi, a nakon Public Enemies je dvorana skoro prazna. Otišli ljudi na neko bolje mjesto.

Clint Eastwood- nakon ''Gran Torino''. Ne znam zašto nije tu stao. Koga boli kurac za njegovog Mandelu ili Hoovera!?

Aleksandr Sokurov- ''Majka i sin'' je bilo dobro iskustvo na pragu estetike Tarkovskog, iako s pretjeranim snimateljskim intervencijama. Međutim onaj ''Ruski kovčeg'' je film nakon kojeg sam prepustio ovog Rusa drugima.

N.W. Refn- Drive.

Chan-wook Park- njegov prvi film koji sam gledao je bio ''Oldboy'', na kojeg nisam bacao drkicu kao mnogi. Bio je dobar, ali nisam radio trostruki salto od oduševeljenja. Onda sam pogledao film ''Sympathy for Mr. Vengeance'' i odlučio da više ne želim gledati radove tog čovjeka.



Moguće da ih ima još.
Veliko nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 10:41   #2
Tebi ovi dodju ko trebe, malo se zabavljate pa onda noga.
OGM SA86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 10:47   #3
J.J. Abrams

ajde ona njegova nemoguća misija 3 mi i nije bila toliko loša, može proći (premda sam gledajući ju, primjetio dosta oscilacija), al poslije onog super 8 sranja sam ga počeo gadno križati, a poslije star trekka sam povukao crtu preko njegovog imena.

Michael Bay

nakon pain & gain je definitivno prekrižen za sva vremena.

Antoine Fuqua

pad olimpa

Scott Cooper

zadnji film živi užas aka nismo na istoj valnoj duljini


eo, ti su mi prvi pali na pamet

ps. kk ass
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 11:06   #4
Quote:
OGM SA86 kaže: Pogledaj post
Tebi ovi dodju ko trebe, malo se zabavljate pa onda noga.
Da, može se tako reći. Iako ih tu i tamo nazovem da se malo podružimo u ime dobrih, starih vremena.

Odnosno, ovo su redatelji koje sam prekrižio, ali se svakako mogu vratiti nekim njihovim ranijim radovima.

Dodajem još dvojicu:

Francois Ozon- on u opusu ima ok filmova, ali nijedno remek-djelo. Bitan je u kontekstu suvremenog francuskog filma, ali onaj koji ga nikad nije gledao nije izgubio previše iako tu ima zgodnih postmodernističkih izleta tipa ''8 Women''. Nakon filma ''Time to leave''- au revoir. Iako me nagovaraju da pogledam ''Dans la mansion''...

Alejandro Amenabar- njega nisam gledao kronološki. ''Sea Inside'' nikad nisam odgledao do kraja jer je bio suviše monoton, a nakon ''Open your eyes'' smo raskinuli sve državno-pravne odnose. Film je dobar dok u izvjesnom trenutku ne postane SF pizdarija.
Veliko nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 11:12   #5
J.J. Abrams

Snima filmove kakve volim na nacin kakav ne podnosim. Tanka prica, radnja nikakva i masa specijalnih efekata. Nazalost, osudjen sam na gledanje ali svakim filmom sve vise odustajem od njega.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 11:24   #6
Tog Abramsa sam još otpisao nakon onog užasnog Losta. Još sam mu pogledao prvi Star Trek i to mi je bilo dovoljno.
Trifius is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 13:16   #7
Ridley Scott i Christopher Nolan.
shoei is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 13:25   #8
Napisao sam u uvodnom postu da se navedu filmovi zbog kojih je došlo do prekida, ali nekima je i to teško.
Veliko nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 14:45   #9
M. Night Shyamalan - Jel uopće potrebno šta reć ? (After Earth, The Last Airbender)
__________________
I met a homeless man named Rich. He wasn't.
batsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 15:16   #10
od ovih starih koji mi nikad nisu legli je godard..le mepris je načeo čašu, alphaville je napunio a une femme est une femme je konačno prelio...odustao zasada, mada mu se vjerovatno vratim jer ima još nekih ranijih filmova koje nisam gledao...

eric rohmer..čovjek me ubija dosadom...nije on loš, al to je dosada koju stvarno treba izdržat...al odlučan sam da cu jednog dana pogledati jos l'amour l'après-midi

agnes varda...le bonheur, cleo de 5 a 7..oboje mi bili losi...dosta ce proci prije nego dobije prioritet u gledanju nad nečim drugim...
__________________
"...here's to your fuck, Frank!"
punkrockos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 15:22   #11
Ridley Scott, Lucas i Spielberg.

Ostalih imam par koje baš mrzim i izbjegavam gledati, ali ovi su jedini koji su mi pali sa trona doslovno preko noći.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 15:30   #12
Steven Soderbergh - oceanove sam još mogao stolerirat , ali onaj haywire nisam mogao vjerovat da je on potpisao režiju(definitivno najveći pad u karijeri).
govorimo o liku koji je režirao limey-a i out of sight : damn :

My Blueberry Nights - bijedan casting.plitko glupava priča jednog takvog vrsnog hongkongškog režisera

Consenting Adults & Presumed Innocent - bolje da se držao političkih trilera na kojima je diplomirao
Caecus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 15:34   #13
složio bi se sa dosta toga u uvodnom postu, naročito u vezi tarantina(kill bill), jarmuscha(broken flowers) i triera(melankolija).

zadnja dva koja sam gledao od ang leeja(onaj o woodstocku i life of pi) su bili loši, ali čovjek je do tada ipak imao prilično kvalitativno konzistentnu filmografiju, tako da ću vjerovatno pogledati i njegove buduće radove.

još bi dodao:

p.t. anderson nakon one pretenciozne ljige 'punch drunk love'

takashi miike nakon stupidnog 'lessons of the evil'

kim jee woon koji uglavnom jaši trenutne trendove bez ikakvog autorskog doprinosa; 'i saw the devil' je bio ogromno razočaranje

hou hsia hsien nakon ispraznog i suvišnog 'cafe lumiere'

spike jonzea još ne bi otpisao, ali zadnja dva filma su nepodnošljive emo eskapade. treba mu kaufman da ga dovede u red

terrence malick također ide jonzeovim stopama, 'tree of life' je bio podnošljiv, ali nemam živaca za ovakve proljeve, tako da mu buduće filmove preskačem( osim ako drastično ne promijeni pristup, u što sumnjam)
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 15:46   #14
Michael Bay

pogledajte bilo koji njegov film, ako se usudite...
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 16:29   #15
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
zadnja dva koja sam gledao od ang leeja(onaj o woodstocku i life of pi) su bili loši, ali čovjek je do tada ipak imao prilično kvalitativno konzistentnu filmografiju, tako da ću vjerovatno pogledati i njegove buduće radove.
A kakva ti je bila ''Planina Brokeback''?

Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
p.t. anderson nakon one pretenciozne ljige 'punch drunk love'
Taj Punk Drunk Love sam izbjegao, a Anderson u ''There Will be Blood'' i ''The Master'' pokazuje da nije za staro željezo iako je prvospomenuti jači od drugog.

Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
hou hsia hsien nakon ispraznog i suvišnog 'cafe lumiere'
Hsiena znam isključvio iz 80-ih. Nisam ga otpisao, ali mi ne dolazi neka želja da gledam neke suvremenije filmove.

Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
spike jonzea još ne bi otpisao, ali zadnja dva filma su nepodnošljive emo eskapade. treba mu kaufman da ga dovede u red
Nisam gledao ''Her'', ali sličnu ovisnost o scenaristu pokazuje i Inarritu čiji ''Biutiful'' nije pretjerano uspješan izlazak iz okvira Arriaginih mozaika. Makar mi se nakon ''Babela'' učinilo da je vrijeme za neke nove stvari.

Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
terrence malick također ide jonzeovim stopama, 'tree of life' je bio podnošljiv, ali nemam živaca za ovakve proljeve, tako da mu buduće filmove preskačem( osim ako drastično ne promijeni pristup, u što sumnjam)
Malickov ''Tree of Life'' je nezaboravan kao kino iskustvo, ali nakon što dojmovi malo splasnu ispada tek dovoljno smislen film, te ne ostaje neki optimizam u pogledu budućih radova. ''To the Wonder'' zapravo izbjegavam. Kao ni njegovi naslovi inače, ni ''Tree of Life'' nema neku pretjeranu dubinu u sebi, iako ona dualnost funkcionira dovoljno, a ja ga zapravo najviše pamtim s vizualnog aspekta gdje je ona dinamična kamera zaista uvjerljivo lebdila i evocirala uspomene na prošlo vrijeme.
Veliko nebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 16:40   #16
Quote:
von_ungern kaže: Pogledaj post
Michael Bay

pogledajte bilo koji njegov film, ako se usudite...
Nešto sam njegovo nažalost i pogledao. On je režirao dno filmske umjetnosti - Pearl Harbor.
__________________
2001 & Echoes
iggy888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 17:04   #17
Quote:
Veliko nebo kaže: Pogledaj post
''To the Wonder'' zapravo izbjegavam.
S punim pravom. Fan sam Malicka, ali To the Wonder je jako slab film, stoga i nisam baš nestrpljiv oko ovih nadolazećih projekata. Vrlo blizu liste za otpis.
__________________
Let us start our Republic with a chain of drug stores, a chain of grocery stores, a chain of gas chambers, and a national game. After that we can write our Constitution.
People Can Fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 17:23   #18
ff coppola - nakon apokalipse danas. uopće nije objašnjena politička pozadina američkog boravka u vijetnamu

kubrick - nakon 2001. odiseje u svemiru. ni arthur c. clarke mu ne pomaže da shvati fiziku.

john ford - nakon directed by john ford. skužio sam da je loš redatelj. i glup.

fellini - nakon otto e mezzo. pretenciozni pozer čiji su filmovi odraz djetinjstva kada se njegov pas nije htio igrati s njim već je trčao drugoj djeci.
Serse is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 17:33   #19
Tim Burton - nakon Big Fisha mu je sve otišlo nizbrdo
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 22:41   #20
mislim da smo sve otpisali

nema više
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:36.