Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2005., 15:44   #441
Pa kaj ja uopce tu radim?Ovo je najobicniji BROKERSKI forum na kojem se samoreklamiraju i pljuju po svemu osim burze na kojoj imaju interes,a stvarnost je drugacija.Obican Hrelic je za tu burzu visokorazvijeno financijsko trziste.Trejderima ovdje nema mjesta.I da ne bih mozda takvima povjerio svoj kapital?Pokazali ste ovdje svoje pravo lice!
__________________
blogger
sexnovacrocknroll is offline  
Old 18.05.2005., 15:56   #442
Quote:
sexnovacrocknroll kaže:
Pa kaj ja uopce tu radim?Ovo je najobicniji BROKERSKI forum na kojem se samoreklamiraju i pljuju po svemu osim burze na kojoj imaju interes,a stvarnost je drugacija.Obican Hrelic je za tu burzu visokorazvijeno financijsko trziste.Trejderima ovdje nema mjesta.I da ne bih mozda takvima povjerio svoj kapital?Pokazali ste ovdje svoje pravo lice!
Ako si moj post shavtio samoreklamiranjem prije nego iskrenim savjetom onda je to tvoj problem. Ja nemam nista protiv opcija koje si spomenuo cak sto vise nesmatram ih losima, ali mozda ja imam neku drugu viziju pa se trenutno drzim dionica. Izbor trzista! Cemu toliki problem oko toga?
ilegalka is offline  
Old 18.05.2005., 18:04   #443
Quote:
sexnovacrocknroll kaže:
Pa kaj ja uopce tu radim?Ovo je najobicniji BROKERSKI forum na kojem se samoreklamiraju i pljuju po svemu osim burze na kojoj imaju interes,a stvarnost je drugacija.Obican Hrelic je za tu burzu visokorazvijeno financijsko trziste.Trejderima ovdje nema mjesta.I da ne bih mozda takvima povjerio svoj kapital?Pokazali ste ovdje svoje pravo lice!
smiri doživljaj i kreni opet od stranice 1. nitko ovdje ne pljuje po "...svemu osim burze na kojoj imaju interes...", nego je generalni zaključak, koji je možda tebi promaknuo, da je hrv. tržište u začecima. inv. fondovi kod nas postoje tek nekoliko godina. mirovisnki fondovi još kraće. doći će i opcije s vremenom.

meni moj posao ne dozvoljava konstantni boravak uz monitor i praćenje cijena. rizik da mi se zbog vremenskih razlika nešto dogodi, nisam spremna preuzeti. za sada tržim u svojoj zoni.

ja tebi ne bi povjerio svoj kapital, jer ostavljaš dojam razmaženog derišta. zato, argumente u ruke i uvažavaj tuđa mišljenja.
__________________
forumaš s iskustvom
soultaker is offline  
Old 19.05.2005., 01:10   #444
Quote:
sexnovacrocknroll kaže:
Ispada da si komotan,ziceras i imas puno love.Ak je tak pogrijesio si temu!Daj mi molim te opisi malo trejdanje bez rizika!Osim toga za trejdanje opcijama nije ti nuzan veliki racun...cak puno manji nego za ekvivalentne trejdove na bilo kojoj burzi pa i nasoj.Ipak vidim da si procijenio da kod nas sve stima i sve vrvi od postenja pa ces radije povjeriti novac domacim...Nemremo se tak razgovarati,jasno je da si domaci broker i imas interes,ali i taj Kubanski banana zakon te nece moci jos dugo stititi od zdrave konkurencije
Komotan da.

Ziceras, mozda.

Puno love definitivno nemam.

Opcije su primamljive, i ne bi imao nista protiv da ih ima u Hr.

Takodjer ne bi imao nista protiv da mogu e-bankarstvom prebaciti lovu u US i tamo trgovati bez nekakvih zakonskih i inih problema.

Naravno sumnjam da bi prebacio tamo ozbiljniji dio love, uostalom prinosi na US burzi su takvi da tesko ko, ko je trzio zadnjih godina na hr burzama, moze biti odusevljen.

"Kubanski banana zakon" je definitivno sramota, i sprijecava samo one koji bas nisu jako zagrijani za trgovanje vani.

Puno srece vani sa opcijama.
Billy is offline  
Old 22.05.2005., 23:05   #445
Hvala Billy.I tebi isto najbolje zelje ovdje sa dionicama.Kako bih neupucenima pokusao na primjeru pokazati o cemu se tu radi navodim djelomicni citat sa Hardkapitalizma
"samo htio pokazati (u praxi) kako OPCIJE imaju veliki POTENCIJAL ZARADE jer, a to nisam napisao, u istom tom periodu i u istom tom pomaku do $40 u PFE netko tko drzi 2,000 DIONICA PFE (sto je ekvivalent nasih 20 call-ova) otisao bi sa, recimo da je PFE bio $27 x 2,000 = $54,000 ulozenih na $40 x 2,000 = $80,000 sto je zarada od 50%! A koliki je POSTOTAK ZARADA OD $19,800 naprema $200 ulozenih- to uopce nemrem ni izracunati! Uglavnom velika razlika da ne spominjemo kakva razlika je uloziti $54,000 naprema $200 u apsolutnom smislu (a i u psiholoskom smislu- kako mirno spavamo i koliko smo nervozni i kako reagiramo na pomake Marketa)!"....Dakle mozemo i izgubiti,ali koliko ako cijena dionice padne primjerice 5% na dionicama,dok kod opcija na dionice samo koliko samo ulozili-200$.Osim toga nije nuzno trejdati sa vecom kolicinom novaca za ekvivalentnu zaraduNaravno da se na ovakvi porasti cijene rijetko dogadaju,ali stvar funkcionira uvijek isto i na manjim postocima.Osim toga kod opcija na dionice kao i na same dionice na US marketu POSTOJI MOGUCNOST ZARADE I NA PADU CIJENE ekvivalentno kao i na rastu.Nadam se da je ovaj primjer bio dovoljno ilustrativan
__________________
blogger
sexnovacrocknroll is offline  
Old 04.06.2005., 13:09   #446
Nazvao sam BROkera

Sve sam učinio ,sada imam Net Banking imam Brokericu sa sexi glasom imam nešto kuna imam SDA račun imam puno inspiracije a sada već posjedujem i ono osnovno znanje,Poslao sam punomoć Brokeru i sad ćekam ,poćet ću ipak na domaćem terenu sa Hrvatskim firmama a možda ako ispadne da budem uspješan kao što sam bio uspješan sa sličicama životinjskog carstva ili Cro ARMY onda možda malo odem i vanka kada sakupim dovoljno znanja i iskustva.
Hvala svima koji su mi pomogli da stasam.

Hrvatska je najbolja zemlja na svijetu i u njoj žive najbolji ljudi na svijetu.
Jel prodaje možda netko podravku ispod cijene?
Ili ERNT?
Tek sad dok čitam svoje stare postove vidim kako nisam imao pojma .
HEHE.
__________________
“The quieter you become, the more you can hear.”
shinobi is offline  
Old 06.06.2005., 07:58   #447
ERNT, ERNT i samo ERNT!
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Old 06.06.2005., 12:49   #448
Za sve koji imaju viska love i vremena evo pa sami procjenite sto je prcejenjeno ili podcjenjeno. Predpostavljam da cu opet biti pogresno shvacena ali evo pa sami donesite zakljucke.

www.fima.hr

www.sase.ba

www.nex.cg.yu

ilegalka is offline  
Old 06.06.2005., 17:33   #449
Quote:
ilegalka kaže:
Za sve koji imaju viska love i vremena evo pa sami procjenite sto je prcejenjeno ili podcjenjeno. Predpostavljam da cu opet biti pogresno shvacena ali evo pa sami donesite zakljucke.

www.fima.hr

www.sase.ba

www.nex.cg.yu

Hvala na opširnim informacijama . (Neeee) heheheheh
Viška love nemam a vremena imam čitavu vječnost al ne za gluposti.

Ako imaš koji savjet za mene slobodno ga podjeliš nešto malo preciznije upereno u metu (PROBLEM,(SAVJET),(ISKUSTVO).
Ja tebe zauzvrat prešveram preko granice,još malo pa smo u europi a onda ćemo samo dignut sve četri u zrak i izležavat se na ležaljkama.
__________________
“The quieter you become, the more you can hear.”
shinobi is offline  
Old 06.06.2005., 18:11   #450
Quote:
shinobi kaže:
Hvala na opširnim informacijama . (Neeee) heheheheh
Viška love nemam a vremena imam čitavu vječnost al ne za gluposti.

Ako imaš koji savjet za mene slobodno ga podjeliš nešto malo preciznije upereno u metu (PROBLEM,(SAVJET),(ISKUSTVO).
Ja tebe zauzvrat prešveram preko granice,još malo pa smo u europi a onda ćemo samo dignut sve četri u zrak i izležavat se na ležaljkama.
Malo sam skepticna prema gore spomenutom eriksonu kojem je nominala 100 kn a sadasnja cjena 1700 kn mogucnost zarade je ista i kolika mogucnost gubitka.
S druge strane uzmi lutriju Crne gore nominalna vrijednost je 3 € sadasnja cjena 1,7 € s obzirom da se radi o jako profitabilnoj firmi rizik ne postoji. Inace za pocetnike je jako bitno da udu u privatizaciju koja je u povojima da steknu i znanje i iskustvo bez rizika. Mana C-g trzista je sto je jos uvjek divlje ali i to dolazi na svoje.
Ovo sa lezaljkama mi djeluje

Pozdrav i sretno
ilegalka is offline  
Old 06.06.2005., 18:51   #451
slazem se stobom ilegalko...
samo par stvari da usporedite poceo sam kupovati dionice prije 5
godina cijene su bile:
ernt-100 kuna
podravaka 150
adris 1500
croatia osiguranje 1000 kn
liburnija 400 kn itd...
sve dionice su presle vecina iznad nominale to znaci da vise nema prostora za rast jer nominala oznacava vrijednos te firme.

u zemljama privatizacije kao sto su bosna i crna gora kasne za nama stoga tamo su cijene ispod nominala te su firme podcjenjene dacu vam primjer samo jedne firme u crnoj gori elektroprivreda crne gore dionica kosta 0.65 eura a nominala ove firme je 8.48 eura to znaci za uloženih 1000 eura dobijes za koju godinu oko 12000 eura kad dodje na nominalu.
pif kolektor is offline  
Old 06.06.2005., 21:07   #452
Quote:
pif kolektor kaže:
...sve dionice su presle vecina iznad nominale to znaci da vise nema prostora za rast jer nominala oznacava vrijednos te firme...
Ovdje si se malo preračunao. Nominalna vrijednost nije apsolutno nikakva usporedna vrijednost pri vrednovanje kompanije. Mogla je služiti samo kao usporedna vrijednost ali ne i kao ciljani iznos cijene dionice. To je vrijednost temeljnog kapitala kod osnivanja društva i kao takva se upisuje pri Trgovačkom sudu. Da li se dionica trži iznas ili ispod nominale ovisi o poslovanju same tvrtke (između ostalog). Zato novi zakon o trgovačkim društvima prepoznaje dionice bez nominale. Mislim da je prva u Hrvatskoj s tim obilježjem VLHO-R-A tj. Valamar holding d.d. Ukoliko tebi nominala predstavlja ciljanu cijenu izlaska iz investicije, govoreći općenito, u startu si limitiran na dio dionica. Jedina ti je zarada ukoliko se predmet investicije vrednuje ispod nazivne vrijednosti.
__________________
forumaš s iskustvom
soultaker is offline  
Old 07.06.2005., 06:48   #453
Da, tako je zamisli za eRNT nominala je malo priej bila 200kn a sada zbog smanjenja kapitala postaje 100kn, a pogledajte malo vise cijenu, max prije 4 mjeseci je bila 2300kn, a sada je zbog politicke konotacije 1700kn.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Old 07.06.2005., 17:52   #454
e goldi, slabi su ti šalunzi na eri. gledam kupnje sve nešto 5 pa 10 pa 20 komada. daj neki trocifreni ili barem skriveni pa da se nadamo.
__________________
forumaš s iskustvom
soultaker is offline  
Old 07.06.2005., 19:43   #455
ok tu si dijelomicno u pravu ali ti ja govorim za sigurnu dobit a kad predje nominalu e tu je vec rizicno sta recimo kad smo se uvatili ernt jednu godinu posluje s gubitkom?
To znaci da oni nemaju imovinu nikakvu vecu od 100 kn. automatski ta dionica ti pada na taj nivo i ti gubis svu razliku od 1700 kn.
dok za razliku ako je neke dionice nominala 1000 kn a na burzi 100 kn i posluju s gubitkom opet ne gubis sve novce jer firma ima nekretnine koje ipak vrijede...
pif kolektor is offline  
Old 07.06.2005., 22:25   #456
Quote:
pif kolektor kaže:
ok tu si dijelomicno u pravu ali ti ja govorim za sigurnu dobit a kad predje nominalu e tu je vec rizicno sta recimo kad smo se uvatili ernt jednu godinu posluje s gubitkom?
To znaci da oni nemaju imovinu nikakvu vecu od 100 kn. automatski ta dionica ti pada na taj nivo i ti gubis svu razliku od 1700 kn.
dok za razliku ako je neke dionice nominala 1000 kn a na burzi 100 kn i posluju s gubitkom opet ne gubis sve novce jer firma ima nekretnine koje ipak vrijede...
Oprosti, ali ti pišeš besmislice. Kakvo sranje se mora dogoditi da ERNT izgubi 1600 kn po dionici? (Goldi brani me)

A što bi po tvom bilo ako bi cijena pala na recimo 80 kn? Da li ja onda još moram doplatiti razliku do 100 kn? Ne kužim te kako uopće investiraš s takvim ciljevima.
__________________
forumaš s iskustvom
soultaker is offline  
Old 07.06.2005., 23:07   #457
ocigledno ti se ne razumijes u dionice pa nemoj ni pricati takve stvari moram ti nacrtati sve:
erikson trenutacno ima jako puno prometa godišnje ali da jednu godinu dodje u krizu ta dionica bi se srozala skroz jer ona nema nikakvih nekretnina za pokrivanje tj. ima u vrijednosti 100 kn po dionici.
a recimo dr.primjer imas dionicu koja je nominala 1000 kn. a na burzi je 100 kn. mala je vjerojatnost da izgubis jer je podcjenjena jer i ako dodje do gubitaka u toj firmi poslovanju jos uvjek neces izgubiti taj novac jer je nominala puno veca nego sto se trguje na burzi.

i molim te nemoj me gnjaviti vise ja radim sa dionicama vec 6 godina i u hrvatskoj i u bosni i u crnoj gori stoga otkaci
ako neces poslusati to je tvoj problem ali tako neces nikada zaraditi lovu...
pif kolektor is offline  
Old 08.06.2005., 00:07   #458
ERNT ima nekretnina (RTL i Renault HR su se udomacili kod njih, a ima i finu zemljicu u Dubravi).

Knjigovodstvena vrijednost dionice je preko 900 Kn po dionici, a od toga samo 100 Kn je nominala (u biti jos uvijek je 200 Kn, dok se ne provede odluka o smanjenju temeljnog kapitala).

Nominala je apsolutno nebitna virtualna vrijednost koju gledaju samo potpuni pocetnici.

Neki i nakon 5 ili 10 godina ostaju pocetnici, ali bitno je imati i srece, pa se moze i bez puno pameti.

Ali evo par dionica sa finim omjerom nominale i cijene:
Nominala Ime Cijena EPS
300 VLPV-R-A 80,00 -58,91
300 ULJN-R-A 84,00 -43,94
300 TLM-R-A 30,00 -118,91

To su sve uglavnom jako preporucljive dionice

Ono zadnje (EPS) je koliko godisnje izgube po dionici, a nominala i dalje stoji cvrsta ko kuca.
Billy is offline  
Old 08.06.2005., 09:10   #459
Kakve su to gluposti o gubitku poslovanja pa da se cijena sklorila od 1700 na 100kn?!?!? Takvo nesto nisam vidio u dosadasnjem iskustvu dionicarenja. Nominala je pocizirana puno naprijed kako netko rece na 900kn, a vjerujem da je vise cim se napravi potpuni obracun. Imovina ERNT je visestruko velika i vrlo je vrijedna!

Molim te kakvo bi sranje moralo dogoditi ERNT?! O kakvom negativnom poslovanju ti pricas?! Dok je maticni Ericsson prozivljavao veliku krizu 2001-2003 Tesla je projedrila kroz tu krizu kao od sale. Nije badava da se Teslu promatra kao najsvjetlijom zvijezdom u cijeloj Ericssonovoj grupaciji!

S druge strane, sadasnja cijena 1700-1750kn je vrlo niska ako znamo unaprijed da bi cijena trebala biti po Hypo analizi 2500kn. Sada izracunaj koliko je tu zarade.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Old 08.06.2005., 09:49   #460
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Kakve su to gluposti o gubitku poslovanja pa da se cijena sklorila od 1700 na 100kn?!?!? Takvo nesto nisam vidio u dosadasnjem iskustvu dionicarenja. Nominala je pocizirana puno naprijed kako netko rece na 900kn, a vjerujem da je vise cim se napravi potpuni obracun. Imovina ERNT je visestruko velika i vrlo je vrijedna!

Molim te kakvo bi sranje moralo dogoditi ERNT?! O kakvom negativnom poslovanju ti pricas?! Dok je maticni Ericsson prozivljavao veliku krizu 2001-2003 Tesla je projedrila kroz tu krizu kao od sale. Nije badava da se Teslu promatra kao najsvjetlijom zvijezdom u cijeloj Ericssonovoj grupaciji!

S druge strane, sadasnja cijena 1700-1750kn je vrlo niska ako znamo unaprijed da bi cijena trebala biti po Hypo analizi 2500kn. Sada izracunaj koliko je tu zarade.
jel ova hypo analiza jedina mjerodavan
pukni da vidimo što kažu druge analize, tako jedino možemo dobit objektivnu sliku
s3v3n is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:31.