Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2007., 22:09   #81
Quote:
Abdullah kaže: Pogledaj post
Evo nase legende.

Ali ba lady oni ( vojska ) nisu bili naoruzani kako to da se na VATRU odgovorilo vatrom.
Ma mora da su zapalili cigaru, pa nasi skontali evo vatra
LadyTz is offline  
Old 15.05.2007., 22:12   #82
Quote:
LadyTz kaže: Pogledaj post
Ma mora da su zapalili cigaru, pa nasi skontali evo vatra
jest vala...nasi kukavice i pi*de pa cim su vidjeli zisku od cigare odmah se skontali eno fitilj gori....
jadni nenaoruzani srbi....
Hladna is offline  
Old 15.05.2007., 22:15   #83
Ljepo, obećate neometan prolazak vojsci, hinjski ih pobijete i sad se smijete tome. Balijska posla
Biber is offline  
Old 15.05.2007., 22:16   #84
Quote:
LadyTz kaže: Pogledaj post
Nenaoruzani
Na vatru je odgovoreno vatrom!
Jel ti to Alija Delimustafić rekao u povjerenju?
__________________
I moji preci su 27.marta 1941 bili protiv NAZI pakta. I ja mu se protivim.
4,05% is offline  
Old 15.05.2007., 22:18   #85
Quote:
Biber kaže: Pogledaj post
Ljepo, obećate neometan prolazak vojsci, hinjski ih pobijete i sad se smijete tome. Balijska posla
pa vidi sad....kad god ste prethodno neometano izlazili, prolazili ili navracali...iza vas je ostalo zgariste, masovne grobnice i trava tamo gdje su nekad muslimani zivjeli...da hinjska posla...balijska
hoce li vise neko dati link na imena pogunulih???
hoce li mi neko reci zasto su regruti zadnji napustili kasarnu??
i gdje je nestalo svo to naoruzanje kasarne husinska buna u Tz?
Hladna is offline  
Old 15.05.2007., 22:20   #86
JNA je bila naoruzana do zuba.Planirali su zauzeti grad.Svaka cast Tuzlacima na odbrani grada.
zebu is offline  
Old 15.05.2007., 22:21   #87
Quote:
4,05% kaže: Pogledaj post
Jel ti to Alija Delimustafić rekao u povjerenju?
Jok stari mi je bio u blizini
LadyTz is offline  
Old 15.05.2007., 22:22   #88

idel taj odgovor na pitanja?
strucnjak za Tz i banovice...cekam...spremna sam za pricu i o konkretnim imenima..ako zelis i o Zivinicama...nije problem..sve sto te zanima na relaciji autobuske linije 10...bujrum...
hoces malo i o pokusaju privodjenja djece vidjenijih gradjana..slanja vojne policije po njih kako bi ih regrutovali...hajde da pricamo...
Hladna is offline  
Old 15.05.2007., 22:27   #89
Quote:
Biber kaže: Pogledaj post
Ljepo, obećate neometan prolazak vojsci, hinjski ih pobijete i sad se smijete tome. Balijska posla
Ma jasta, a poslije toga smo sami sebe 4 god ubijali
LadyTz is offline  
Old 15.05.2007., 22:30   #90
0 poena! povukli se...toliko o argumentima i dokazima...i cuvenom srpskom junastvu...2 zene ih rasule ko p....
Hladna is offline  
Old 15.05.2007., 22:32   #91
Quote:
LadyTz kaže: Pogledaj post
Ma jasta, a poslije toga smo sami sebe 4 god ubijali
ma jok...to nam je bila kazna za nenaoruzane vojnike....sta smo mislili proci nekaznjeno....4 godine rokanja po nama opravdano je jerbo smo pobili njihove nenaoruzane vojnike
Hladna is offline  
Old 15.05.2007., 23:30   #92
Porokali su ih majstorski..Kao u akcionim filmovima....

Tu se vidjelo srpsko junastvo jos jednom kada su snage bile ravnopravno rasporedjene...
Samsung2007 is offline  
Old 16.05.2007., 00:32   #93
TUZLA - Polaganjem vijenaca na spomeniku na Brčanskoj malti i spomeniku poginulim braniteljima Tuzle i BiH na šetalištu Slana banja, najviši općinski i kantonalni zvaničnici obilježili su juče Dan organizovanog otpora u Tuzli.

Na Brčanskoj malti, gdje je 15. maja 1992. godine došlo do sukoba tuzlanske policije i pripadnika Teritorijalne odbrane BiH s kolonom naoružanih vojnika JNA, tadašnji gradonačelnik Selim Bešlagić položio je kamen temeljac za fontanu.

"Voda je simbol života, a 15. maja je spasen život. Želim da ova fontana karakterizira tuzlanskog građanina da se brani dostojanstveno. Tuzla je 1992. godine branila svoje dostojanstvo", poručio je Bešlagić.

S obzirom na istragu koja se vodi u Srbiji kao predmet "tuzlanska kolona", u okviru koje je u petak uhapšen bivši šef Operativnog štaba Ilija Jurišić, juče je istaknuto da se manipulira sa događajem na Brčanskoj malti, te da je riječ o klasičnom vojnom sukobu, a ne napadu na nedužne vojnike.

"Svjedoci smo napada. Tuzlu su tada odbranile ustavom predviđene jedinice. Onaj ko je tada vršio manipulacije vuče konce i danas, a to je najveći ratni zločinac Radovan Karadžić", istakao je tuzlanski načelnik Jasmin Imamović, koji je 1992. godine bio član Kriznog štaba.

Jedan od svjedoka sukoba na Brčanskoj malti je Mišo Božić, bivši predsjednik Srpskog građanskog vijeća Tuzla, koji je juče konstatovao da je "Brčanska malta istorijski događaj, mjesto gdje je odbranjena Tuzla".

Bešlagić je poručio da ondašnje i aktuelno tuzlansko rukovodstvo ne bježi od istrage, ali da odgovornost za smrt 98 vojnika JNA snose komandanti JNA, a za pogibiju policije i pripadnika TO BiH njihovi komandatni.

Nezavisne ( ili bolje reci - zavisne ).
Abdullah is offline  
Old 16.05.2007., 00:33   #94
Quote:
LadyTz kaže: Pogledaj post
Ma mora da su zapalili cigaru, pa nasi skontali evo vatra
Abdullah is offline  
Old 16.05.2007., 00:34   #95
Quote:
Biber kaže: Pogledaj post
Ljepo, obećate neometan prolazak vojsci, hinjski ih pobijete i sad se smijete tome. Balijska posla


A nama vojska lijepo obeca da ce da prodje kako je dogovoreno, a ne da nas mucki zeli okupirati, poklati, poslati u logore i opljackati nasa dobra, a kamioni su se nazalost vasi vratili sa Majevice koji su bili dosli iz Srbije jer su ocekivali da ulete u Tuzlu da pljackaju kao sto su radili u Bratuncu, Zvorniku, Bijeljini i drugim bosanskog-hercegovackim gradovima, naricito u bosanskom Podrinju.
Abdullah is offline  
Old 16.05.2007., 00:36   #96
Quote:
Hladna kaže: Pogledaj post
pa vidi sad....kad god ste prethodno neometano izlazili, prolazili ili navracali...iza vas je ostalo zgariste, masovne grobnice i trava tamo gdje su nekad muslimani zivjeli...da hinjska posla...balijska
hoce li vise neko dati link na imena pogunulih???
hoce li mi neko reci zasto su regruti zadnji napustili kasarnu??
i gdje je nestalo svo to naoruzanje kasarne husinska buna u Tz?
Znam ja. Odnijeli su cetnici na Majevicu i cijelo vrijeme sa te planine su granatirali, dok ih mi nismo jos dalje potisnuli prema Bije....
Abdullah is offline  
Old 16.05.2007., 00:37   #97
Quote:
LadyTz kaže: Pogledaj post
Jok stari mi je bio u blizini


Putovao sam u sept prosle godine sa jednim Tuzlakom od Tuzle/Kalesije do Sarajeva koji je radio u vojnoj policiji u Tuzli i koji je ucestvovao u odbrani Tuzle tog dana. Pricao mi je neke stvari... da ti to nije babo/stari ?
Abdullah is offline  
Old 16.05.2007., 00:39   #98
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
Porokali su ih majstorski..Kao u akcionim filmovima....

Tu se vidjelo srpsko junastvo jos jednom kada su snage bile ravnopravno rasporedjene...



I opet nije bilo ravnopravno rasporedjeno, a sta da je tek bilo tako ?
Abdullah is offline  
Old 16.05.2007., 00:45   #99
Ljudi moji pa šta ovi Srbi neće izvaliti?


"Nenaoružana vojska".


Pa i u Hrvatskoj su govorili da su goloruki narod;goloruki toliko da su uspjeli golorukim rukama iskopati 143 goloruke masovne grobnice u koje su pospremili 4000 do zuba naoružanih ustaša sa sjekirama u zubima.
bonislav is offline  
Old 16.05.2007., 00:47   #100
Svi se sjećamo golorukih Amerikanaca iznad Hirošime i Nagasakija koji su se branili od krvoločnih Japanaca naoružanih ručnim A-bombama.
bonislav is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:37.