Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.07.2007., 16:44   #1
Mrznja na tribinama?

Gledam sad UEFA kaznjava zbog homofobije, rasne mrznje....huktanje, bacanje banana na teren...

A sta je sa nacionalnom mrznjom?
Jel ona neka niza kategorija il sta?

Ako je rasizam stavljen ispred nacionalne mrznje...onda te organizacije koje to odredjuju nisu nista drugo nego nekakva vrsta rasizma...sami sebi skacu u oci/usta.

Znam da je tema malo duboka i mozda glupa...ali ima tu nesto za polemiku...

Jel ima razlike izmedju huktanja i "Ubi Srbina/Hrvata"?
Ante Balboa II. is offline  
Old 31.07.2007., 16:48   #2
Pa mislim da kad bi, teoretski, na tekmi Partizan/Crvena Zvezda - Hajduk/Dinamo navijači bili uhvaćeni da pale hrvatsku zastavu, naravno da bi bili kažnjeni. Isto ide i u slučaju suprotnog...
__________________
ćemo malo na grancigule a e !
Galijun is offline  
Old 31.07.2007., 17:20   #3
Quote:
Ante Balboa II. kaže: Pogledaj post
Gledam sad UEFA kaznjava zbog homofobije, rasne mrznje....huktanje, bacanje banana na teren...

A sta je sa nacionalnom mrznjom?
Jel ona neka niza kategorija il sta?

Ako je rasizam stavljen ispred nacionalne mrznje...onda te organizacije koje to odredjuju nisu nista drugo nego nekakva vrsta rasizma...sami sebi skacu u oci/usta.

Znam da je tema malo duboka i mozda glupa...ali ima tu nesto za polemiku...

Jel ima razlike izmedju huktanja i "Ubi Srbina/Hrvata"?
Navodno će HNS sada kažnjavati i "ubij tovara" i "ubij purgera"
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 31.07.2007., 17:38   #4
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Navodno će HNS sada kažnjavati i "ubij tovara" i "ubij purgera"
ma sve to skupa mi ide na kuratz.
stadion je stadion, a život je život, jebem mu mater pa kaj ak vičeš ubi tovara, neš to u djelo sprovest.
ja se derem ubi tovara otkad idem na utakmice pa mi ne pada na pamet izač na cestu sa sjekirom i naganjat ljude krivog naglaska po Zagrebu.
isto vrijedi i za huktanje eduardu, ettu i chagu na poljudu, kaj misliš kolko je tih ljudi stvarno rasista - ajde možda 1%, jebiga i mi smo mass saru radili isto evo i ja osobno al da mi neko kaže da sam rasisit hebo bi mu mater.
kužiš kaj ti oču reč to je psihologija mase, ideš sjebat protivnika i to je sve, nema tu neke mržnje!
rađe nek se uefa pozabavi s lopovlukom po nacionalnim prvenstvima!
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Old 31.07.2007., 17:39   #5
S tim rasizmom se otišlo predaleko... Mislim neman ja ništa protiv crnaca, al čoviku možeš reć šta oćeš, al ako crncu kažeš da je crn to je jebena i smrtna uvreda.

Na tribinama možeš pisat ZG-BG, možeš pisat "Tovarske svinje danas je kolinje", možeš se zajebavat na račun srbije, jugoslavije, tita, ovoga, onoga.
Možeš vikat ubij, zakolji, gazi, zapali,... Možeš ulazit na treninge i skidat dresove, možeš šta oćeš,...

Al ako koji put iz zajebancije, da iz zajebancije jer jedino psihopat može reć da su Split ili Rijeka ili ... rasisitički gradovi. E onda se zabranjuju utakmice, lete kazne, pišu novine, ovo ono...

Ponavljam još jednom, neman ja ništa protiv crnaca, al je ovo postala lakrdija, kao šta je larkrdija da zemlje s najvećim brojem kolonija, roblja, ostalih gadosti u prošlosti, sada nama kroje neke zakone i propise o rasizmu te pišu da smo mi rasisti, fašisti i ostale pizde materine zašto nas optužuju
MEP is offline  
Old 31.07.2007., 17:40   #6
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Navodno će HNS sada kažnjavati i "ubij tovara" i "ubij purgera"
Mos si mislit pogotovo ako je informacija iz pouzdanog izvora kao sto su nase novine. Mrznju ne mozes kaznjavat.
__________________
Old skul Art
Gestapo is offline  
Old 31.07.2007., 17:53   #7
Quote:
Mr.Ex.President kaže: Pogledaj post
S tim rasizmom se otišlo predaleko... Mislim neman ja ništa protiv crnaca, al čoviku možeš reć šta oćeš, al ako crncu kažeš da je crn to je jebena i smrtna uvreda.

Na tribinama možeš pisat ZG-BG, možeš pisat "Tovarske svinje danas je kolinje", možeš se zajebavat na račun srbije, jugoslavije, tita, ovoga, onoga.
Možeš vikat ubij, zakolji, gazi, zapali,... Možeš ulazit na treninge i skidat dresove, možeš šta oćeš,...

Al ako koji put iz zajebancije, da iz zajebancije jer jedino psihopat može reć da su Split ili Rijeka ili ... rasisitički gradovi. E onda se zabranjuju utakmice, lete kazne, pišu novine, ovo ono...

Ponavljam još jednom, neman ja ništa protiv crnaca, al je ovo postala lakrdija, kao šta je larkrdija da zemlje s najvećim brojem kolonija, roblja, ostalih gadosti u prošlosti, sada nama kroje neke zakone i propise o rasizmu te pišu da smo mi rasisti, fašisti i ostale pizde materine zašto nas optužuju
slična stvar je i s pederima!
čovjek ubije ženu - crtica u vijestima!
ekipa pokušala (dakle pokušala) bacit molotovljev na pedere - udarna vijest 3 dana u svim medijima.
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Old 31.07.2007., 17:54   #8
Napokon neki malo zanimljiviji topic, i nimalo glup bar što se mene tiče...

Mislin da je u pitanju granica tolerancije i što je najbitnije , ja mislin da u Hrvatskoj nema govora o nekom nacizmu , rasizmu ili šta ja znam...

I kao što je već neko spomenuo , zemlje kao što su Francuska , UK ili Njemačka koje su pune crnaca i svih ostalih stranaca koje izvorni englez ili francuz mrze uče nas o ponašanju na stadionima i nekim normama
 
Old 31.07.2007., 17:55   #9
Quote:
theedge79 kaže: Pogledaj post
ma sve to skupa mi ide na kuratz.
stadion je stadion, a život je život, jebem mu mater pa kaj ak vičeš ubi tovara, neš to u djelo sprovest.
ja se derem ubi tovara otkad idem na utakmice pa mi ne pada na pamet izač na cestu sa sjekirom i naganjat ljude krivog naglaska po Zagrebu.
isto vrijedi i za huktanje eduardu, ettu i chagu na poljudu, kaj misliš kolko je tih ljudi stvarno rasista - ajde možda 1%, jebiga i mi smo mass saru radili isto evo i ja osobno al da mi neko kaže da sam rasisit hebo bi mu mater.
kužiš kaj ti oču reč to je psihologija mase, ideš sjebat protivnika i to je sve, nema tu neke mržnje!
rađe nek se uefa pozabavi s lopovlukom po nacionalnim prvenstvima!
A možda da svi skupa prestanete s hukanjem, ne bi li tako bilo najbolje?

Rasizam je puno veći problem u svijetu nego u Hrvatskoj, što je i normalno jer ovdje imamo problem nacionalizma i zrncologije više nego boje kože.
Svejedno, rasizam je nešto što ima duboke korijene u ljudskoj povijesti te je s pravom stigmatiziran kao jedno od najvećih zala općenito.

Možda TEBI ništa (ili vrlo malo) ne znači "hu hu hu", zaboraviš za 5 minuta, ali taj čovjek se itekako loše osjeća.

To što u ovoj našoj zemlji rasizam nije "baš veliki problem" ne znači da ga se može marginalizirat.

Dakle ja sam za kažnjavanje rasističkih ispada, a ove fore "maa nama to ništa ne znači, mi nismo rasisti" ne priznajem ni pod razno.

Kako bi tebi bilo da recimo odeš igrat u Kambodžu i tamo ti viču "zakolji Hrvata" ili "Srbija, Srbija", iako to njima ama baš ništa ne znači, i to rade samo kako bi te potprcavali.

S tim da je sukob na relaciji Hrvatska-Srbija zahvatio dio jugoistočne Europe, dok je rasizam problem cijelog svijeta.

I da, glasam i za kažnjavanje bilo kakvih transparenata ili povika kojima je cilj širenje mržnje. Jebe mi se što je to "dio navijačkog folklora", možete pjevat civilizirane pjesme i svejedno potprcavat drugog, ugledajte se na Engleze i ostale.
Nimoy is offline  
Old 31.07.2007., 17:58   #10
Quote:
theedge79 kaže: Pogledaj post
slična stvar je i s pederima!
čovjek ubije ženu - crtica u vijestima!
ekipa pokušala (dakle pokušala) bacit molotovljev na pedere - udarna vijest 3 dana u svim medijima.
Što se pedera tiče tu je moj stav potpuno drukčiji...
Ako mrzit pedera(pogotovo onih koji paradiraju) znači bit rasist , onda sam ja upravo to!
 
Old 31.07.2007., 18:00   #11
Znao sam da će najveći argument bit "kako nama smiju ____ krojit zakone". Ne kroje ih oni "ZA NAS" posebno, nego općenito. I ako ti zakoni postoje da bi se očuvala ljudska prava i dostojanstvo, onda nije bitno tko ih kroji, a sigurno ne opravdava majmuna iz bilo koje navijačke skupine da na tribini viče "HU HU HU".


Jel vidite da o čemu god se pričalo uvijek su navijači ti koji "su potlačeni"?

Ja nisam navijač, ali sam često na stadionima, i u Rijeci i kad igra repka u Zg, u Splitu malo manje u zadnje vrijeme ali dobro.

I protiv Švedske u ZG, svira njihova himna, krezubi mulac se okreće leđima terenu (stajao je ispred mene) i viče "OKREEEĆI SEEEE" svima, da kao okreću leđa dok on zviždi, naravno da nije propustio držat ruku u zraku za vrijeme sviranja HR himne.

O kojem tlačenju mi pričamo? Takvog idiota bi trebalo premlatit odmah, UNUTAR navijačke skupine, da mu to više ne padne na pamet.

Ali jebeš to, ovdje su ljudi osjetljivi samo na Hrvat/Srbin i Purger/Tovar relaciju, ostalo tko jebe.

Manjak obrazovanja, što ćeš.
Nimoy is offline  
Old 31.07.2007., 18:00   #12
U HRvatskoj itekako ima rasizma na nogometnim utakmicama........najveci primjer je u slucaju Eduarda.......lik zabija ko lud.....a ovi (najcesce Torcidasi) mu "hukcu" a kad sutra dan igra za Hrvatsku reprezentaciju onda mu pljescu
nar.kO is offline  
Old 31.07.2007., 18:03   #13
To je samo dokaz koliko je njima to marginalno, samo da se provocira. Da te individue znaju koliko boli i patnje je iza toga "hu hu" u povijesti, razmislili bi dvaput.

Ali ne znaju. Odnosno ne dira ih, pa "nema veze."
Nimoy is offline  
Old 31.07.2007., 18:04   #14
Quote:
r.kO kaže: Pogledaj post
U HRvatskoj itekako ima rasizma na nogometnim utakmicama........najveci primjer je u slucaju Eduarda.......lik zabija ko lud.....a ovi (najcesce Torcidasi) mu "hukcu" a kad sutra dan igra za Hrvatsku reprezentaciju onda mu pljescu
mrzin ga i kad igra za dinamo i kad igra za reprezentaciju, jeli jasno!?
neka igra za brazil kad je toliko dobar...nemojte sad svi počet pričat o da silvi jer ćete sjebat topic...

EDIT:Ne mrzin ga zato šta je crnac nego iz nekih drugih razloga koji su više nego jasni!
 
Old 31.07.2007., 18:05   #15
Quote:
white boy kaže: Pogledaj post
mrzin ga i kad igra za dinamo i kad igra za reprezentaciju, jeli jasno!?
neka igra za brazil kad je toliko dobar...nemojte sad svi počet pričat o da silvi jer ćete sjebat topic...
Nimoy is offline  
Old 31.07.2007., 18:24   #16
jebiga sad bi trebo quotat svaki post al niš od toga!

nimoy ja sam protiv huktanja al moje mišljenje je da se tome pridaje prevelika važnost!
kaj se tiće toga kak se osjećaju crnci dok im se s tribina hukče- ja mislim isto ko kranjčar kad mu se viče svinjo debela, ili jeličić dok mu se vikalo dušo prodana u gradu di se rodio!
razumiješ rasizam je problem al ne koliko se tome pridaje pažnja - bar u slučaju Hrvatske!
i na kraju još jednom: svi ljudi su isti i ja nisam rasist!

white boy nemoj po eduradu ak je iz razloga na koji sumnjam!
eduaedo-Dinamo!
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Old 31.07.2007., 18:29   #17
Ne, Kranjčar i "svinja" nemaju istu povijesnu i sociološku težinu kao rasizam, i to nikako ne može biti dobra usporedba.

Rasizam je globalni problem, a Hrvatska je dio tog svijeta, iako to ovdje nije u fokusu, ne bi trebalo biti marginalizirano.
Nimoy is offline  
Old 31.07.2007., 18:31   #18
Quote:
L.Nimoy kaže: Pogledaj post
....
nimoy reka san pametnih stvari, ali si i nadrobija gluposti. Neda mi se sad citirat 30 uzoraka i pretvarat ovo u neki obračun, ali ne možeš reć da crnca više vrijeđa hu-hu-hu nego kad meni u zagrebu 30000 viče ubij-tovara.
Al jebiga to "ubi, zakolji" je in, al kad na Poljudu iz zajebancije krene hu-hu onda je to smrtna uvreda prema crnica, oni jadni, sami, potlačeni i sl.

Ma seri mi se od toga, jer jedan crnac ili peder vridniji od mene ili tebe ?
Di je tu neka ravnopravnost, neko poštenje ?

Zašto se kažnjava "maksimirski zoo", a na ogradi visi "Tovarske svinje danas je kolinje"


Inače. da se razumjemo meni uopće ne smeta to "ubij-tovara". To je po meni navijački ritual koji je tu da sjebe i nas i naše momke na terenu. I znan da od 30000 ljudi koji to viču neće ubijat tovara. Možda nekih 50 ljudi i oče, al oni su ionako u svon filmu, vikali ili ne....


Znan da je najlakše reć, prestanite...al to ne ide baš tako. jebiga, najlakše je sidit u fotelji, ne svaćat uopće bit problema, al zato najglasnije srat okolo.

I daj, nemoj mi molim te engleze
MEP is offline  
Old 31.07.2007., 18:38   #19
Nije stvar u tome tko je vrijedniji ti ili "neki crnac" kako si napisao. "Hu hu" ima odvratne konotacije koje upućuju na izrabljivanje crnaca, shvaćaš?


Ubij tovara i ubij purgera (hvala Bogu) nema te konotacije. Radi se o povijesnoj težini, koju "ubij tovara, ubij purgera, Niko svinjo debela" nemaju.

"Ubij srbina, ubij ustašu" imaju. Rasizam je sve do relativno nedavno (cca 100tinjak godina) imao svoje uporište i u znanosti, tim je važnije da se što prije odbace sve krive pretpostavke vezane uz tu temu, dakle poimanje crnaca kao "nižih bića".

Krivo shvaćaš situaciju, ne radi se o vrijednosti, nego o povijesnoj težini. Isto kao što svastika inicijalno nije ništa loše, danas ima itekako teške primjese, svi znamo i zašto.

Sorry ali to su mi šuplji argumenti. Sad ispada da ako tebe netko zove idiotom da je to "isto kao i hukanje", jer nisi ti valjda manje vrijedan od nekog drugog.


Promašio si fudbal u ovom slučaju Ex, sorry.
Nimoy is offline  
Old 31.07.2007., 18:41   #20
Quote:
Zašto se kažnjava "maksimirski zoo", a na ogradi visi "Tovarske svinje danas je kolinje"
Ja bi oboje kaznio.

Quote:
I daj, nemoj mi molim te engleze

Kako ste svi alergični na "te engleze" to nije normalno. Meni oni nisu nikakvi "idoli", ali pričamo o NAVIJANJU, oni imaju masu jako dovitljivih i zanimljivih pjesmica koje nisu uvredljive na rasističkoj ili političkoj osnovi a opet "bodu tamo gdje treba", to je umijeće, kako ostat čovjek a svejedno sjebat drugu stranu.

Jebeš ovo "ee majmuni, ubiiiij, pičkeeee, srpske, četničke, ustaške, purgerske, tovarskeeee"...

To mi je
Nimoy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:15.